PEUGEOT HuiSvroidiieli/ki oVerpeihZ/ngefi J. Moorlag: mijn huis ligi eige nlijk in .Jeruzalem DE WEEK in een pennestreek Instuif Jong Schiedam viert Carnaval DAMES Nogeens: de Valentijndag PENNINGEN MAKEN Z'N GROTE HOBBY SPORTIEVE DUIKERS HORLOGES ..Hot is allemaal begonnen met mijn grootvader. De man heet te Aronson met zijn achter naam en is in 1937 overleden. Hem heb ik als allereerste op de penning gezet en sinds die tijd zijn er honderden ge volgd". Het is de heer J. Moorlag. als arbeidstherapeut verbonden aan het Zuiderzie kenhuis in Rotterdam, maar woonachtig in de Mozartlaan in Schiedams nieuwe wijk Groen- oord die dit zegt en er de hobby van penningen maken op 11a houdt. De heer Moorlag heeft wel het één en ander meegemaakt in zijn leven. GENIET DUBBEL Johde Heer WOONRUIMTE schiecarton verpakking BEKENDMAKING GEMEENTE SCHIEDAM SLUITINGSTIJD CAFé's OP 7 FEBRUARI 1970 vanaf 59.- JUWELIER Café De kleine Confiance t HIT NWUWt STADSBLAD - PAG. 3 - VJDAG 6 FEBRUARI 1970 ?;<5«jrs-> v m »i <f jwtgfc* Hij is namelijk van Joodse afkomst en dat betekent dat hij de verschrik kingen gedurende de jaren 1940-1945 van nabij heeft mee gemaakt. Hij heeft overigens niet in één van de beruchte vernietigings kampen van de nazi's gezeten. Doordat hij geen Joodse vader had is hem dat bespaard gebleven, maar hij heeft wel diverse familieleden en goede vrienden naar Duitsland zien gaan die nooit meer zijn terug gekomen. Dit heeft een grote indruk op hein gemaakt, zo 'n indruk dat hij tenslot te arbeidstherapeut is geworden. Herinneringen die de heer Moorslag dagelijks nog besluipen. Daaruit is ook de vaste wil geboreii op korte termijn naar Israël te gaan verhui zen. Hij wil gewonde mensen her stellen en laten bewegen wat nog nauwelijks bewegen kan. Soldaten, burgers, iedereen die om zijn hulp vraagt kan dat krijgen. „Ik voel me in Nederland, hoewel ik er geboren ben niet thuis. Mijn huis ligt in Jeruzalem, daar wil ik uiteindelijk terecht komen", zegt de heer Moorlag er zelf van. Grootvader Aronson was de eerste die voor de tweede wereldoorlog op de penning kwam. „Hij was een rechtstreekse afstammeling van Aron, de broer van Mozes en zijn portret maakte ik uit mijn eigen geheugen. Hij was een intensief levende dynamische man, die een onuitwisbare indruk op mij heeft gemaakt dat ik zelfs nu bijna 33 jaar na zijn dood hem zonder meer op de penning kan afbeelden." Het maken van penningen is niet vreemd voor hem; hij heeft voor de oorlog een opleiding gevolgd aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotter dam. Hij wilde iets doen met zijn handen en wilde daarnaast pennin gen gaan verzamelen. Aangezien hiervoor het nodige geld ontbrak besloot hij toen maar ze zelf te gaan maken. Opa Aronson was de eerste, Golda Meir, de minister president van Israël de laatste. „Voor deze vrouw heb ik een grenzeloze bewondering en ik zet hoofdzakelijk mensen op de penning voor wie ik een grote bewondering heb. „Neem nu voor beeld een rabbijn De Vries een groot man. Hij staat ook op de penning, een mens die in Auswitz een heldenrol heeft vervuld. Hij trooste zijn medemens die de gaskamer inging, hij vervulde ze met hoop, zijn optreden acht ik van even groot (6-pers. hardverzilverd 481,-j Ja, met dit couvert geniet u dubbel van uw tafelen, n.l. één maal van uw diner en éénmaal van de stralende schoonheid van dit couvert en dat uw hele leven lang. Vraag een gratis folder bij uw K.E.S.-juwelier I I N SCHIEDAM TEL. 267937 BROERSVEST 93 belang als de stichting van de staat Israël, mij zo nauw aan het hart ligt. Tenslotte is ook rabbijn de Vries ten onder gegaan". Zijn penningen heeft mensen van verschillend kaliber uitgebeeld. Om er een paar te noemen: de eerste president van de staat Israël Chaim Weizmann en de overleden eerste minister Levi Eskjkol. Nationale figuren, die niet in de geschiedenisboekjes voorkomen als ds. Vos voor de oorlog directeur van het sanatorium Hellendoorn. Ook hij is aan het eind van de tweede wereldoorlog gepakt. De beroemde Nederlandse violist Sam Swaap staat ook op de penning. „Ik heb hem afgebeeld zoals hij speelde in het kamp, namelijk met gesloten ogen. Prijzen 204 7990 -1404 9990 - incl. 304 8990-1504 11990.- schuifdak Beleef zélf een proefrit! Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam, Telefoon 268350 Autoshowroom ook 's-zaterdags geopend van 9 tot 5 uur. Schaatsliefhebbers behoeven deze winter beslist niet te klagen... De ijsbaan van Spieringshoek was zaterdagavond weer geopend en als het zo door gaat, worden de schaatsen weer uit het vet gehaald dit weekend. Of zou de vorst niet doorzetten? Leerlingen van onze eigen Mu ziekschool gaven in de aula van „het Stedelijk" onder grote belangstelling hun eigen uitvoering. Prachtige re clame. Volop muziek vanavond gebracht door de mannen van Hermandad in zaal „Arcade" o.l.v. dirigent Maarten Brilleman. Daarna een optreden van de Kethelse cabaretgroep „Popygonum Hydro- piper". En dansen op de maat van „De Joema's" o.l.v. Maarten Slaven burg. De gouden jubilaris van de bank Mees en Hope N.V. heeft vanmiddag in café restaurant „Europoort" een ongetwijfeld drukke receptie ge had... Feest voor de bewoners van het oude Gereformeerde bejaardente huis aan de Nieuwe Haven, die hun intrek namen in „De Harg" in Groenoord. Een splinternieuw en hypermodern bejaardentehuis. Feest ook voor de jeugd van Groenoord, die nu de beschikking heeft over een eigen ontmoetings centrum in de v.m. boerderij „Land- vreugd". En pessimisten maar star volhouden, dat er nooit iets gebeurt in Schiedam... Aan „De Watervrienden" zal het niet liggen, dat er straks nog Schiedammers zijn, die niet kunnen zwemmen. U heeft al die namen van de geslaagden kunnen lezen. Profi ciat allemaal. Dit weekend stort men zich in de carnavalsvreugde. H.D.V.S. heeft het al achter de rug. Leden van de Y.M.C.A.-sociëteit „De Vonk" vie ren a.s. zaterdagavond het traditio nele carnavalsbal. Doch ook in „De 'Kippenren" zal het lied „Wat een spreker is die man..." wel daveren! In zaal „Marijke" verwachten de „Singelkwartierders" zelfs Prins Car naval. Volop carnavalspret in het centrum „De Kreek" aan de Lange Haven 92. Op zaterdagavond 8 februari voor allen boven de 17 jaar. Met muziek van „The Melody Players". Alle Tippers, Hippies en Flowergirls op maandagavond 9 februari van kwart voor 7 tot kwart over 8 en dinsdag 10 februari voor de Krekels en de Poema's van half 5 tot 6 uur. Hoe het Jeugdwerk in Schiedam van de grond zal komen? Er was genoeg belangstelling op de hearing in „De Rank". Het College van B. en W. zal zich nu in de gegevens verdiepen... S.V.V. speelde jl. zondag gelijk, H.D.V.S. bracht twee kostbare pun ten mee naar huis. Wat doen deze clubs resp. a.s. zaterdagmiddag tegen Feyenoord op het Spartavcld en zondag tegen „De Baronie"? We wensen u in eik geval een prettig weekend. S.V.V. zoekt voor haar Joogo-Slavischc speler Vladimir CIRIC. Gaarne een gemeubileerde zit- slaapk. zonder maaltijden geen bezwaar. INLICHTINGEN: Seer? S.V.V., Jari Steenstraat 63, Schiedam. Tel. 265410. Men schrijft ons: „Dit betekent: In de grote zaal tot half twee een geweldig feest, waarbij de muzikale verzorging berust bij: „Jerry's New Selection", een bij alle instuivers zeer goed bekende en gewaardeerde groep, die met het KerstIjujI ook voor enorme muziek zorgdeVn zij zullen ongetwijfeld een geweldig hots-repertoire ten gehore brengen, daarbij afgewisseld door: „De Meestampers", een gezellig orkestje van beneden de Moerdijk die wat betreft Carnaval heel goed van toeten en blazen weten; zij zullen hun naam eer aan doen. Als derde attractie in de grote zaal: Johnny Goverde (bekend van de single Olé, Olé), die met begeleiding van „De Meestampers" de beroemde Carnaval schlagers door de zaal zal laten schallen. Tussen al deze evenementen door, zal de Instuif Discotheek compleet met lichtinstallatie, de meest in de smaak vallende Carnavals liederen herhalen. In dc foyer tot drie uur: „The Swinging Harmonicans", een begrip voor de Instuif. Dit orkestje zal iedere aanwezige in de foyer dwin gen mee te dansen. De hand, de muzikanten en de zaal zijn allemaal in Carnavals tenue- gestoken en wij hopen dat iedere Instuiver, die bij het woord Carnaval de kriebel in de benen krijgt, zijn of haar Carnaval kostuum, pet, neus of kiel te voorschijn haalt en zaterdag avond a.s. mee zal springen, dansen, hotsen en stampen. Dus: Zaterdagavond 7 februari a.s. van 8 tot 3 uur, gebouw Arcade; en mocht er iemand zijn, die wat onwennig tegenover het Carnavals gebeuren staat, bij het zien van Prins Carnaval en de polonaise-lopende raad van elf, zal dat gevoel in een klap verdwijnen en zal hij of zij flink meedoen met het feest der Zot heid". P.S. Toegang alleen voor leden van Instuif Jong Schiedam). Public Relations Instuif Schiedam. Daarnaast nog figuren die in het Israël van heden een belangrijke plaats innemen. Diverse penningen van de heer Moorlag zijn in brons gegoten en verstuurd naar het museum van Tel Aviv. De heer Moorlag heeft diverse dankbetui gingen in zijn Schiedamse flat liggen van de directeur van deze instelling Arie Kindier. Hoewel de heer Moorlag dikwijls terug denkt aan het wrede verleden is hij hoopvol wat de toekomst betreft. Tot het moment dat hij in Nederland blijft zal hij de staat Israël blijven steunen. Zijn voorzit terschap van de afdeling Rijnmond van het genootschap Nederland-Is- raël, bijna 700 leden, is daar een levend bewijs van. Heeft een leuke job voor Voor onze bedrijfs- en produktieleiding zoeken wij enkele dames die voor halve dagen willen werken (bij voorkeur 's morgens) die onze leiding dagelijks wil assisteren met het verzamelen en controleren van werkstaten en het in steno opnemen en uitwerken van correspondentie in de Nederlandse taal (event, ook Engels). Werktijden kunnen op een prettige manier geregeld worden. Aanmelden gaarne op onze personeel-afdeling: SCHIECARTON VERPAKKING, Burg Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam, Telefoon 260500. Verschillende telefoontjes heb ik zaterdagmorgen al gehad voor Va lentijndag. Twee anonieme brieven en een briefkaart. Dat laatste vind ik niet zo leuk. Als u iemand opgeeft die in aanmerking komt voor een Valentijngeschenk van banketbakker Vincent v.d. Bosch, dan willen wij graag uw naam weten. Die wordt beslist niet bekend gemaakt bij diegene, die straks verrast wordt. Daar hoeft u zich geen zorgen over te maken. Het blijkt, dat men oök niet precies weet, wie er voor een Valentijn geschenk in aanmerking komen. Beslist niet de jarigen van 14 februari. Dan zou deze banketbak ker failliet gaan! Die verjaardag viert u gezellig toch wel en dan haalt u bijv. gebak bij deze initiatiefnemer. Nee, voor een verrassing op Valen tijndag komen alleen zij in aanmer king, die zo stilletjes weg heel wat voor een ander doen. Die zich daarvoor niet op de borst slaan. Die dit allemaal zo heel gewoon vinden. Ze zijn er. Ook in onze stad. De heer Vincent v.d. Bosch wil hun op die speciale dag met een geweldige taart verrassen. En u mag morgenochtend om 10 uur (mag ik een beetje uitslapen?mij hun namen opgeven. Dan sluiten wij het rijtje af en gaat mevrouw v.d. Bosch straks die dozen weer feestelijk klaar maken. Mijn telefoonnummer? Ge woon: 266221. Denk eens goed na. Laten we ook dit jaar weer heel wat stadgenoten kunnen verrassen! De idee alleen al vind ik zo geweldig... MIEKE In verband met de viering van het carnaval op zaterdag, 7 februari a.s. heeft de Burge meester besloten, dal de in richtingen tot het verbruiken van eet- en drinkwaren op die- dag open mogen blijven tot des nachts 3.00 uur. Er mag dan muziek gemaakt worden tot 2.30 uur. Tevens mag zonder nadere vergunning op bovenvermelde dag tot des nachts 2.30 uur ge legenheid worden gegeven om te dansen. Voor dancings alsmede nachl- bars blijft van kracht het ge stelde in de voor die inrichtin gen verleende ontheffing van het normale sluitingsuur. Schiedam, 30 januari 1970. bC0t Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26 69 05 Geen parkeerbelemmeringen yrijdagavond geopend. Wij geven Schiedam-zegels TREFPUNT voor de zakenman Rotterdamsedljk 56 Telefoon 26 78 07

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3