GEEF ZIEKEN HUN LOURDES-KANS Maandag: het uur der waarheid voor D '06 Schiedam Kinderen van St. Joris met eigen circus 't Anker Schiedamse Notities WEL OF NIET IN DE RAAD INKOOP Nu al aan de schoonmaak - vat geen kou urgerlijke tand kuypers WINST EN VERLIES VOOR SCHAAKVER. „SCHIEDAM" VESTER STREEKKLEDING GEVRAAGD DOOR W.V. N1EUWLAND DAM| BOEKJE VOL altijd f 5.- contant U „STICHT ING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' HFT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 Op maandag 16 februari zal naar alle waarschijnlijkheid worden beslist of de politieke partij Democraten '66 aan de Schiedamse gemeenteraads verkiezingen van dit jaar zullen meedoen. Dan komt de voorzitter van de afdeling Rotterdam van deze partij de heer W. P. J. Schuiten naar één van de zalen van het gebouw „Irene" om de aanwezigen iets te vertellen over het onderwerp: „Wat kan een fractie van D'66 in een gemeenteraad doen." Het is voor de tweede maal in haar bestaan dat D'66 een openbare vergadering in Schiedam houdt. De eerste vond enige weken geleden plaats toen ook in het gebouw „Irene" op de Nieuwe Haven de landelijke voorzitter van deze partij de heer J. P. A. Beekmans uit Melissant de toen praktisch volle zaal de doelstellingen van zijn partij uiteenzette. Sinds die dag is echter met D'66 in Schiedam nog niet veel gebeurt. Het voorlopige bestuur van D'66 had gehoopt dat staande de vergadering zich enkele leden zou den opgeven, zodat men wellicht met een voorlopige kandidatenlijst uit de bus zou komen. D'66 heeft in Schiedam om precies te zijn 26 leden en dit aantal is natuurlijk niet genoeg om een hecht kader uit naar voren te brengen. De Schiedamse afdeling van D'66 moest die avond zelfs met de pet rond om althans de zaalhuur en de koffie van de talrijke aanwezigen te kunnen betalen. De ledenwinst werd echter een grote mislukking. Er waren tal van belang stellenden, maar nieuwe leden kon het secretariaat van deze partij niet inschrijven, laat staan een kandida tenlijst samenstellen. Nu is alle hoop gericht op volgende week maandag. Tijdens deze bijeen komst wil men in tegenstelling met die van enige tijd geleden uitsluitend praten over gemeentelijke aangele genheden. Er is verder ruime gele genheid voor discussie. D'66 vindt dat er in het Schiedamse gemeente lijke vlak nog wel een taak voor haar is weggelegd. Men heeft overigens niet de illusie dat men met een eigen fractie het werk kan verbeteren dat door de bestaande partijen in de gemeenteraden wordt verricht, maar de reeds bestaande werkgroep ge meentebeleid van D'66 meent wel een eigen inbreng te kunnen leveren. Als regel één heeft men dan ook op het toekomstige verkiezingsmanifest opgenomen de zin: „wij willen de aanvoerder van frisse ideeën bij een streven naar een nieuwe aanpak van oude bestaande problemen. Verder dan deze kreet gaat 1)'66 echter nog niet, maar daar is het ontbreken van kader ongetwijfeld mede schuldig aan. Daarom maan dag het uur der beslissing voor de Schiedamse afdeling van D'66. Wordt er na maandag ook weer geen resultaat geboekt dan zal deze jonge politieke eend in het Schiedamse gemeentebeleid maar moeten ont ploffen, zoals haar voorman Hans van Mierloo dat bij de oprichting heeft gezegd. ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Vandaag 11 februari 1970 bestaat de aktie „Gratis reis naar Lourdes voor onvermogende zieken", 15 jaar. Geen bloemen, geen receptie, alleen even een kleine herinnering. Een stimulans, om aan deze aktie, gevoerd door de verpleegsters M. Janssen, Mariniersweg 175, Rotter dam en zuster Netty Melchers, p/a „Huize Liduina" uw stéun te blijven geven. Want er mag dan veel om ons heen veranderen, de treinen naar Lourdes blijven rijden. Als u hieraan tenmin ste uw medewerking verleent. Dat kan op verschillende manieren... De alleroudste is die van allerlei zegels opsturen. Moderner en misschien gemakkelijker voor u: een bijdrage op de girorekening van zuster Melchers: 412917 in Schiedam. Er is in al die jaren door deze beide zusters al heel wat gelijmd op vellen. Of hebben ze goederen „aan de man" gebracht. Alles heeft voor hun waarde. Daarvoor in de plaats incasseerden ze blijde gezichten. Want iemand, die jaren ziek is en alleen maar de vier wanden van de kamer kent, is dolgelukkig, als een van de zusters komt vertellen, dat hij of zij met de trein mee mag naar Lourdes. Iets wat nog altijd bovenop hun lijstje staat. De verzorging van één reis komt op f 300,—. Daarvoor is een zieke een week lang in goede handen. In een geheel andere sfeer. Denkt u astublieft niet, dat deze mensen de moed laten zakken, ook al weten zij, dat er voor hun (meestal) geen beterschap meer Iets heel nieuws in het clubhuis „St. Joris-Doele" op het Doeleplein. Elke vrijdagavond oefenen zij met een leidster of leider voor hun éigen circus waarover we reeds schreven dat iets unieks belooft te worden. We zullen daar straks beslist wel wat van te zien krijgen! Om deze kinderen te helpen, kunt u hier van alles kwijt. Zoals bijv. oude overhemden, japonnen, kettingen of armbanden, corsages, paraplu's, oude brilmonturen. Misschien heeft u ergens nog wel een gitaar of een ander muziekinstru ment staan, waar u nooit meer naar om kijkt. De kinderen van „St. Joris" kunnen er straks geweldige muziek - mee maken. Schiedam 2 trad in het strijdperk tegen De Zwarte Dame 2 uit Rotterdam. Hoewel Schiedam al spoedig op 2-0 stond door overwin ningen van Blok en Maas leek het er even op of de tegenpartij goed terug zou komen. In de slotfase echter bleek dat De Zwarte Dame 2 haar kruit verschoten had. Eindstand 6 en half tegen 3 en half winst voor Schiedam 2. Ook Troost, Kinnegen en Marbus boekten overwinningen, terwijl de Bruijn, den Uyl en Dekker remise speelden. Heel wat minder goed kwam Schie dam 1 tegen HVO 1 voor de dag. Zesmaal werd remise overeengeko men maar, hoewel op volle sterkte, zag geen enkele Schiedammer kans om te winnen. Hierdoor werd de stand bepaald op 7-3 voor HVO 1. De remises kwamen op naam van Van Grevenbroek, Reitsma, Plan ken, H. en W. den Uyl en de Bruijn. Door dit resultaat zal Schiedam 1 uit de resterende twee ontmoetingen tegen Rotterdam 3 en Europoort 3 zeker 2 punten moeten halen om degradatie te ontlopen. Eén telefoontje en het wordt alle maal bij u weggehaald: nr. 268338... En... wie graag zijn medewerking aan het circus wil geven, is vrijdag middag van half 5 tot half 6 van harte welkom. Dit geldt dan voor de jongens en meisjes van 6-10 jaar. Hieronder volgt het gehele club- rooster. Voor de 6 tot 9 jarigen: dinsdag en vrijdag van half 5 tot half 6. Woensdagmiddag van 3 tot 5 uur. Voor 10 tot 13 jaar: maandag, woensdag van 8.30-10 uur. En vrijdag van 8.30-10 uur. Zaterdag instuif van 3 uur tot half 5. Instuif voor 5 tot 13 jarigen van 1 uur tot half 3. Naaigroep: dinsdagmorgen van 9 uur tot half 12. Gymnastiek van 2 uur tot half 4. Instuif volwassenen: maandag, dins dag, vrijdag. Van 2 tot 4 uur. Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telef. 268615 Schiedam Sociëteit 't Anker, gevestigd Goede Haven aan de Westfrankelandsedijk te Schiedam: Vrijdagavond gaat bovenstaande so ciëteit een carnavalsfeest op zijn eigen manier geven. Aan de ingang zullen dan ook grote vellen karton liggen waarvan de bezoekers/sters een masket moeten gaan fabriceren. Mensen die nog geen lid zijn of die denken nog niet ingeschreven te staan in de ledenlijst kunnen zich vrijdagavond opgeven bij de ingang tegen betaling van het inschrijvings geld en tegen inlevering van 2 pasfoto's. komt. Maar waar leven is, is nog altijd hoop. Die hoop kunt u hun schenken, als u vanavond nog een bijdrage op dat gironummer overmaakt als een klei ne jubileum-attentie. Of... geeft u liever wat volgeplakte zegelkaarten of losse zegels? Deze nijvere zusters zorgen wel dat er geld voor in de plaats komt. Helpt u ook een handje mee? Juist omdat u nog uit de voeten kunt? Namens zr. Janssen en Melchers: heel harte lijk dank... Men schrijft ons: „De Wijkvereniging Nieuwland heeft een „folkloristische show" op haar programma staan. Zij heeft daarbij echter de medewerking nodig van diverse mensen. Bij een „Kleder drachtenshow" behoort nu eenmaal spreekkleding en om de show zo goed mogelijk tot haar recht te laten komen is het van belang dat zoveel mogelijk streken vertegenwoordigd worden. Daarom doet het bestuur een oproep aan allen die nog over „streekkleding" beschikken of per sonen weten die nog streekkleding bezitten, hiervan kennis te geven aan: mevr. C. Bernard-v.d. Horst, Mozartlaan 163, Schiedam, tel. 353951. Opdat deze dan in contact kan treden met de bewuste perso nen. Het is niet de bedoeling dat de personen zelf komen showen, het is natuurlijk wel toegestaan, wij zou den het zelfs op hoge prijs stellen, maar het hoeft niet per sé. De wijkvereniging zorgt zelf voor man nequins of dressmen, zij vraagt alleen de kleding enkele dagen in bruikleen te mogen hebben. Wie kan ons in deze helpen? Het moet wel vlug gebeuren daar anders de tijd van voorbereiding te kort wordt. De datum voor de show staat reeds vast en er rest ons niet aj te veel tijd meer. Wie dus „streekkle ding" heeft of personen weet die over streekkleding beschikken wordt beleefd verzocht ons hiervan direct in kennis te stellen, opdat we in contact kunnen treden." Het bestuur Wijkvereniging Nieuwland. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii EUPHONIA Maandag 16 februari bestaat zang vereniging Euphonia 20 jaar. Spe ciaal voor deze gelegenheid heeft Dick Stam de „Euphonia mis" gecomponeerd met teksten van Huub Oosterhuis en Gabriel Smit. Deze Eucharistieviering zal zondag a.s. 's morgens om 9 uur in de kapel van de Dr. Noletstichting worden opgedragen. Zodat ook de zieken mee kunnen delen in de feestvreug de van „Euphonia". Na de Eucharistieviering gaan de leden van het gecombineerd en gemengd „Euphonia-koor" naar de grote zaal onder de H. Hartkerk aan de Lekstraat, waar zij dan onder het genot van een kopje koffie met gebak gezellig samen zullen zijn. Natuurlijk kunnen ook de ouders, donateurs, oud-leden en verdere belangstellenden naar deze zaal komen om een kopje koffie te drinken n.l. van 1 1 uur tot rond één uur. Hel bestuur zal een cadeau onder couvert worden aangeboden, na mens alle leden en donateurs. Voor de leden van het Kinderkoor en hel Tienerkoor zal 's middags natuurlijk ook feest gevierd worden in de grote zaal. Zij kunnen dan kijken naar een paar leuke films en natuurlijk krijgen zij dan ook een traktatie. De heren H. Houwen (30) en H. van Knotsenburg (20) hebben maandag uit handen van de chef van het kabinet van de burgemeester de heer C. Brunt onderscheidingen ontvangen van de Maatschappij tot het Redden van Drenkelingen. Zij kregen deze onderscheidingen omdat zij op een warme junidag van het vorig jaar een Turk uit Rotterdam, die Yldiz heet, uit het water van het bad Groenoord hebben gehaald, toen hij al op de bodem van het diepe bassin lag. De heer Houwen, chef badmeester van het bad, paste mond op mond beademing toe en wist de levensgeesten weer op te wekken, de heer Van Knotsenburg in het dagelijkse leven student in de scheikunde, maar 's zomers hulpbadmeester in hetzelfde bad had de Turk uit het diepe bassin gehaald. De Turk kon niet zwemmen en was van het ondiepe bassin in het diepe terecht gekomen. Daar was hij al spoedig opgemerkt door het talrijke zwemmende publiek. Na een verblijf van ruim anderhalve week kon de Turk, die nooit meer iets van zich heeft laten horen, uit het gemeenteziekenhuis worden ontslagen. Tijdens de maandag gehouden bijeenkomst kreeg de heer Houwen de draag- en eremedaille van de Mij. tot het Redden van Drenkelingen, terwijl de heer Van Knotsenburg een waarderend schrijven kreeg. KORTE DAM S TELEFOON 26 <7 81 Helaas stond uw stukje van de Huishoudelijke Voorlichting af gelopen woensdag niet in de krant. Er bleek nog meer mis te zijn geweest in de drukkerij! We hopen dat u uw eigen stukje toch nog in de (heel) dikke vrijdagavondkrant hebt kunnen vinden. U kunt zich dus nog opgeven voor de cursus „Kleine Karweitjes". Deze cursus begint op 6 april op maandagmiddag. Er is maar heel beperkt plaats, bent u er dus vlug bij met aanmelden en geld. Nu het zo storm loopt op ons kantoor, hebben we een vriendelijk verzoek aan u. Wilt u s.v.p. komen betalen op: dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagmorgen tus sen 9.30-12.00 uur. We hebben de middagen nu met deze grote drukte beslist nodig voor andere bezigheden. Probeert u er dus zoveel mogelijk rekening mee te houden. Denkt u aan de consumcnten-in- formatie op donderdagmorgen van 9.30-12.00 uurEn hoe staat het met de handwerken? Bent u er allemaal al druk mee bezig en worden er heel mooie dingen gemaakt? We zijn er heel be nieuwd naar en hopen gauw eens wat van u te zien. Dan een woordje over het eten. Let u er toch wel extra op, dat u en uw huisgezin voldoende verse groenten en vooral ook citrus vruchten (sinaasappelen en citroe nen) gebruiken? U hebt uw vitaminen hard nodig in deze tijd. En gaat u niet bij de eerste zonnestraal aan de schoonmaak denken? In huis lijkt het weer heel wat, maar buiten is de wind nog guur en u hebt een kou te pakken voor u het weet! U kunt dus beter nog eventjes wachten! Tot ziens weer in ons huis op Korte Dam 5. nieuwbouw verbouwing onderhoud schiedam Alle leden van het N.V.V. die geholpen willen worden bij het invullen van het aangifteformulier Inkomstenbelasting 1969, kunnen zich a.s. zaterdag 14 februari in laten schrijven in het zaaltje Stad houderslaan 119 van 10 tot 14 uur. Aan de hand van deze inschrijving krijgt men in maart een oproep om geholpen door NVV medewerkers het aangifteformulier in te vullen. Deze hulp is geheel gratis. Deze hulp is alleen bestemd voor de leden aangesloten bij een van de Schie damse N VV-vakbonden. GEBOREN Mariska d.v. J. van der Ree en J. J. Koens, Ilona d.v. J. C. Konings en A. Schopenhouer; Frederikus A. J. z.v. A. B. T. Kik en D. Sommer; Gijsbertje d.v. H. J. Polet en G. Elberse; Cornelia G. M. d.v. P. J. Leenderts en G. M. Florijn; Nicolaas z.v. H. M. van der Most en C. van Wijk; Miranda d.v. T. Knoops en C. M. A. Teigeler; Monique d.v. A. van Bommel en H. A. Zuidgeest; Rudolf E. z.v. J. R. Kraan en W. D. Verweij; Elske M. d.v. J. van Kampen en H. M. Pieterman; Nathalie A. P. H. d.v. J. P. J. Schlarniann en H. M. Wijzenbroek; Bianca C. d.v. C. van Schaijk en S. W. E. Boelen; Mustafa O. z.v. 1. Kandemir en S. Bostan; Edward A. z.v. M. Boele en T. J. Koster; Buddy A. C. z.v. C. A. M. Loomans en J. Smit; Erik L. z.v. J. Gouka en C. G. M. Ke(jzer; Pieter z.vW. Tanis en F.. P. van Rijswijk; Jan A. z.v. M. Faasse en J. J. Boender; Cornelis z.v. P. Touw en C. T. Mols; Robin J. z.v. C. van der Tuijn en P. J. M. Niemarkt; Eraneiseus L. A. z.v. F. L. J. Rodenburg en M. L. Rog; Job J. z.v. J. B. Reeser en H. Bos; Shirley d.v. F. A. Klepke en G. C. M. Buijten- hek. OVERLEDEN J. Willem se. 87 jr.; A. A. Mercier, 95 jr.; P. D. Klein, 58 jr.; J. van der Heijden, 55 jr.; C. Peekei, 85 jr., echtg. van J. de Winter; J. Neer- voort. 84 jr.; I). Simons, 66 jr.; A. M. van den Berg, 66 ,ir.; A. C. G. Geul, 85 jr., wed. van H. J. Speelmeijer; A. van Eyk, 69 jr.; P. C. van Pelt, 85 jr., wed. van P. van der Vlies.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 13