JEUGD LEIDER \V, f' J/eS;Q93 j BUBONNÉ'goo BLOÖÜV r99, \naw&tj. DRANKEN EXPRESSE Klaverjassucces van „Singel kwartierders" Vrije liefde in Passage theater DEZE WEEK IN SCHIEDAM Ml RIJNMONDBAND ZOEKT JEUGDIGE BLAZERS V WEEKAANBIEDING SINGEL 153 SCHIEDAM TELEFOON 264122 HETNIEUWï STADSBLAD - PAG. IB - WOENSDAG 24 FEBRUARI 1970 De gelijkmaker die geseoord werd ta de wedstrijd Hermes-Ekrdho.en, hie, een flitsend spelmoment... Voor het eerst sinds lange tijd heeft Jan Sportief zijn idool Kees van Kooten veer eens een doelpunt zien maken. Tien minuten voor tijd kopte Kees een hoekschop genomen door Stuivenberg achter de doelman van Eindhoven. Het betekende de gelijkmaker, want de Brabanders hadden na ongeveer 20 minuien spelen in de eerste helft kans gezien om Spermon te passeren. Hermes- had gedurende de rest van de wedstrijd flink wat in de melk te brokkelen, maar helaas voor de Schiedammers werden de door de verdediging van Eindhoven weggegeven kansen, bijzonder slecht afgewerkt. Het wilde maar niet lukken de bal op de juiste plaats over de doellijn te werken. Vooral vlak na rust had Hermes een veldoverwicht, waaruit, als alles naar wens was gegaan, toch wel enkele doelpunten hadden moeten komen. Ondanks het behalen van dit gelijke spel raakt Hermes DVS langzaam maar zeker verder weg van de bovenste plaatsen. Zelfs Jan Sportief gaat ondanks zijn optimistische aard geloven dat Hermes niet zal promo veren naar de eerste divisie. Een ramp is het niet, want er zullen nog heel wat competities volgen waarop het weer kan worden gepro beerd. Eens zal het toch wel lukken aan Joop Castenmiller en zijn mannen om uit de laagste klasse in het betaalde voetbal te komen. Dit jaar zit het er, meent Jan, echter niet meer in. Hij hoopt dat hij ongelijk krijgt. Jan hoopt ook, dat al degene, die SVV al in de eerste divisie zien spelen ongelijk gaan krijgen. Na de 6-0 nederlaag tegen PSV heeft Jan af en toe ook zwakke momenten gehad, maar nu, zo halverwege de week, is hij toch weer op het rechte pad geraakt. Zijn SVV zal ondanks alles het verblijf in de ere-divisie vast en zeker continueren. Het is zo langzamerhand wel bekend gewor den dat de verdediging van SVV als er nu eenmaal toch wordt verloren niet op één of twee doelpuntjes kijkt. Of je nu met 1-0 of 6-0 verliest maakt geen zier uit. Voor Jan is het dus niet zo belangrijk als er met een half dozijn doelpunten verschil wordt verloren. Hij gaat er maar van uit dat SVV zich voor komende duels heeft gespaard. Hoop doet leven, nietwaar? ln Eindhoven werd Van der Roer 3x gepasseerd door invaller Nico Mares, 2x door Van der Kuilen en door de Deen Schmidt Hansen. Volgende week wordt er geen competitie gespeeld en krijgt SVV de gelegenheid de 6-0 tegen PSV te boven te komen. Jan hoopt dat hij en zijn makkers zondag a.s. over een week weer eens een SVV overwin ning op Harga mogen beleven. Na drie winstpartijen heeft de dammer Wim Vrijland in de strijd om de titel nu een nederlaag moeten incasseren. Na een spannend duel, waarbij de zenuwen een belangrijke rol speelden moest hij zijn meerdere erkennen in J. C. Onink. Deze nederlaag van de potentiële kam pioen betekent echter niet dat hij nu verder kansloos moet worden ge acht. Het is echter wel zaak dat W. Vrijland verder niet nodeloos pun ten verliest, anders zullen zijn naaste concurrenten Onink en zijn broer L. Vrijland hem wel in het klassement passeren. ln de eerste klasse gaat Breevoort aan de leiding met 3 gewonnen partijen gevolgd door Willemse en Van Kuijk die elk een keer remise speelden. In de tweede klasse is de overwinning reeds opgeëist door F. Pauw. De tweede plaats wordt betwist door De Koning en Meyer, die elkaar deze week nog zullen ontmoeten. Het is Juliana niet gelukt de belangrijke wedstrijd tegen Delta een mede degradatiekandidaat in winst om te zetten. De Schiedamse ploeg speelde veel te nerveus en kon geen moment een serieuze bedrijging vormen. De eerste set ging met 15-5 verloren en de tweede met 15-10. in de derde beslissende set speelde Juliana alles of niets. Na een fel gevecht, waarbij er beslist winst voor de Schiedammers heeft ingezeten ging uiteindelijk de zege naar Delta met 17-15. De DWS teams hebben dit weekeinde hun aanhang niet teleur gesteld. Zowel de dames als de heren wonnen en verwijderden zich hier door definitief uit de gevaarlijke zone. De dames kwamen in het veld tegen het Haagse Kwieksport. Na een ruststand van 5-5 ging de overwinning met 10-7 naar DWS. De heren namen het op tegen De Meeuwen uit Rotterdam. Na een fel duel trokken onze stadgenoten met 12-10 aan het langste eind. Deze uitslag betekende voor De Meeuwen de degradatie. De dames van UVS hebben het tegen Hoogvliet in de Vlaardingse Sporthal niet kunnen redden. Het werd een enigszins teleurstellende 7-3 nederlaag. De heren deden het beter. Na een stevig partijtje handbal won UVS verdiend met 15-8. De slotwedstrijden van de micro- korfbalcompetitie van deze winter zijn voor Odi en Schiedam zonder succes verlopen. Odi verloor, na aanvankelijk zelfs met 6-0 te hebben achtergestaan met 7-4 van Avanti. Schiedam gebeurde hetzelfde met de cijfers 7-6 tegen Noorderkwartier. Het volgende gedicht stond in „Varia" het orgaan van de korfbal club Schiedam: ln een belangrijke beslissingswed strijd. Was iedereen het gevoel voor rich ting kwijt. De tijd was al bijna verstreken, En met één doelpunt achter, de kansen verkeken. Toen maakte Hein zich helemaal waar, En maakte twee doelpunten achter elkaar. Hoe doe jij dat, Hein, Vroeg men langs de'lijn. Ach moet het, Ik train elke week, dat doet het. Jammer genoeg voor Schiedam was Hein tegen Noorderkwartier ver hinderd, anders was de uitslag wel anders geweest. Volgende week speelt het eerste team tegen Hou Stand. Jan Sportief ziet ook ditmaal Hein niet in de officiële opstelling staan. Hij vermoedt nu dat Hein eigenlijk de schuilnaam is van Freek Veer. Welnu Hein Veer, zorg dat er weer eens een groot aantal ballen door de korf rollen. Bewijs de jeugd, eens te meer, dat een serieuze training zijn vruchten afwerpt. Op 9 maart a.s. zal de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de SBLO worden gehouden. Het zal de laatste vergadering zijn van Hans Degreef, die zijn functie van voorzit ter neerlegt. Als alles naar wens verloopt wordt hij opgevolgd door Leen van der Kraan, die in het Schiedamse sportleven zijn sporen al ruimschoot heeft verdiend. Cor Bolmers de secretaris, zal nog een jaartje aanblijven, omdat het nu eenmaal geen goede zaak is wanneer er in één keer teveel leden van het dagelijks bestuur van de SBLO vertrekken. Het zal de zoveelste keer zijn dat Bolmers van plan is weg te gaan, maar door omstandigheden gedwongen wordt toch aan te blijven. In het jaarverslag van de SBLO wordt lang niet altijd even vriendelijk over de leden gesproken. Het bestuur vindt dat er over het algemeen te weinig enthousiasme van de aangesloten verenigingen voor de SBLO wordt getoond. Een direkt gevolg van het gebrek aan medewerking was het ophouden te bestaan van het SBLO kontakt orgaan, omdat het tegen de oor spronkelijke bedoeling in, volledig moest worden volgeschreven door de SBLO bestuurderen zelf. Van het voorgenomen uitgeven van een laat ste nummer kon door gebrek aan voldoende kopij niets komen. Deze laatste zin is letterlijk over genomen uit het ontwerp-jaarverslag van de secretaris. Er zal dus helaas nooit een laatste nummer van het SBLO orgaan verschijnen. Jan Spo: tief vindt dit als hij goed nadenk# maar een moeilijke affaire. Voorzitter Jan Koopmanschap van de Schiedamse Reddingsbrigje heeft zijn functie overgedragen, nij vond het tijd jongeren in zijn vereniging, die hij overigens niet gaat verlaten, een kans te geven hun ideeën in een bestuurlijke functie waar te maken. Jan Sportief heeft voor de heer Koopmanschap altijd veel bewondering gehad. In zijn archief wordt trouw de foto be waard waarop de heer Koopman schap staat als schipper van de boot die de intocht van Sint Nicolaa's begeleidt, direkt gereed om in te grijpen, wanneer er onverhoopt eens iemand te water mocht raken. Jan weet niet of de heer Koopmanschap al eens van één of andere instantie een onderscheiding heeft gehad. Verdiend heeft hij dit in ieder geval wel. JAN SPORTIEF komt 3000,tekort, voor groepsverblijf, voor een nieuw op te richten jeugdvereniging. Inlichtingen: A. Klepke, Cort v. d. Linden- laan 106, Giro 61575, Schiedam. Govert ymm Heel veel belangstelling voor de contactavond van de klavetjasver. „Het Singelkwartier" op vrijdag avond jl. Winnaar werd de heer C. Heeze met 4899 punten. Op de hielen niet bepaald gevolgd door B. de Jonge met 4774 en 4717 punten. De kaarten werden onder een zeer geanimeerde stemming geschud en... de koffie was weer prima. Veei belangstelling en mooie prijzen. De Jeugd-Rijnmondband, de jeugd afdeling van de zo succesvolle Rijnmondband, staat weer aan het begin van een nieuw seizoen, dat weer veel optredens zal brengen Momenteel telt de band 27 leden, m.^ar omdat enkele leden naar de Rijnmondband zijn overgegaan, zijn enkele blaasinstrumenten vrijge komen. Om de stijgende lijn ook bij de Jeugdband te handhaven, is noodzakelijk dat deze instrumenten zo snel mogelijk weer worden bezet. U begrijpt het al, wij zoeken nieuwe leden (van 10-15 jaar) die we snel in de geheimen van het blazen kunnen inwijden. Misschien heeft uw zoon zin om lid te worden? Misschien weet u iemand in uw omgeving? Nieuwe leden kunnen worden op gegeven op de repetitie: elke vrijdag avond van 6.30-8.00 uur, of bij de secretaris: W. B. Scholten, Brugman straat 49a, Schiedam. Repetitie: school St. Annazuster- straat. Het Passage Theater vertoont deze week de film „Villa voor vrije liefde". Deze film met in de hoofdrollen Catherine Spaak en Jean Louis Tintigant is 18 jaar. Korte inhoud: Mimi, een jong en mooi weeuwtje, woont de begrafenis van haar man bij, maar onverschillig, want zij was niet echt gelukkig bij haar man. Al gauw ontdekt zij waarom, want als zij de zaken van haar man gaat regelen, ontdekt zij dat haar man in het geheim een flat had, waar hij met allerlei vriendinnen van allerlei verboden genoegens genoot. Nu begrijpt Mimi waarom hij weinig aandacht aan haar had geschonken. Zij was nog te groen en onervaren voor hem. Mimi beseft, dat zij in haar huwelijk tekort geschoten is en besluit nu zo gauw mogelijk een rijpe vrouw te worden. Zij begint met steeds meer mannen uit te gaan, waarbij zij hen meeneemt naar de geheime flat. Hier wijden ze haar in de liefde in. Mimi's gedrag begint haar moeder al gauw te verontrusten en zij dringt er op aan, dat Mimi zich volledig zal laten onderzoeken in de kliniek van een dokter, die een vriend des huizes is. Bij het onder zoek in de kliniek maakt Mimi kennis met een jonge, verstrooide arts, dr. de Marchi. Verdiept in zijn werk schenkt hij nauwelijks aan dacht aan haar en dit prikkelt Mimi ertoe te proberen de Marchi te verleiden. Eerst kan zij hem niet uit de plooi krijgen, maar als dit eenmaal gebeurd is, is de Marchi niet meer te houden en ontdekken hij en Mimi, dat zij geestverwanten zijn, die zoveel mogelijk van de liefde willen genieten. Het logische vervolg is in zo'n geval dat zij besluiten dit genieten samen te doen, zodat zij al gauw samen in het huwelijksbootje stappen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 18