COENEN-WINGARD: duo dat de hausse in auto-gordels nu lachend begroet Denk aan u zelf, maar ook even aan hen HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 31 - WOENSDAG 18 MAART 1970 Coenen N.V., als grootste auto gordelfabrikant in Nederland, heeft met het oog op de wet per 1 januari 1971 voor autogordels in Nederland besloten een samenwerking aan te gaan met één der belangrijkste gordelfabrikanten in Engeland t.w. Wingard Ltd., Chichester. Sinds 1955 brengt Coenen N.V. de autogordel op de Nederlandse markt. Wingard Ltd. is de fabrikant van alle autogordels voor Ford-Engeland en gedeeltelijk voor andere Britse auto mobielfabrieken. Op de persconferentie, die Coenen in de RAI hield, deelde de heer Coenen sr. mede bijzonder verheugd te zijn met deze belangrijke partner. Hierdoor ontstaat de mogelijkheid door de enorme know how in massa-produktie de Benelux-markt en verder ook de Europese markt te kunnen bestrijken. Immers, door de komende wet zal de toelevering van autogordels zeer belangrijke vormen aannemen. De autogordel met drukknopsluiting in 3-puntsuitvoering; je garderobe kreukt er wel wat door. ORUKKNOPSUMNG j Op 1 januari van het volgende jaar moeten alle nieuwe auto's van veiligheidsgofdels worden voorzien. De autogordelfabrikanten rechten nu al de rug om aan de te verwachten grote vraag te kunnen voldoen. Nu zijn er natuurlijk meer hondjes die Fik heten, maar de op deze pagina gesignaleerde samenwerking tussen twee grote broers in de autogordelbranche is al een teken aan de wand. Zet u ook alvast maar schrap, in uw gordel... Hij en zij in (verschalende) gordels, gezellig! Volgend jaar zal elke nieuwe auto van een veUigheidsgordel moeten zijn voorzien. De nieuwe N.V. Coenen-Wingard Safety Corporation hoopt hiermede de automobielindustrie vanaf Neder landse bodem te kunnen beleven met een uitgebreid assortiment auto gordels. Over het „waarom" van de samen werking vertelde de heer W. F. Coenen het volgende: „In 1953/54 is Ford Amerika gaan experimenteren met autogordels. In 1956 zijn wij deze gordels gaan maken. De alom gehate troep van slingeren de gordelbanden in de auto, waaraan in Amerika thans de automobielen de degenererende naam „een plate spaghetti" te danken hebben, heeft algemeen naar betere oplossingen doen zoeken. Hierdoor ontstond de Coenen Rotor Buckle, met de extra mogelijkheid deze gordel als heup- en driepunts gordel te kunnen gebruiken. De speciale kindergordel een ontwerp van het RAI-TNO - is ook reeds enige jaren in produktie. Hoe snel alles tegenwoordig gaat bewijst wel dat thans steeds méér auto's met console komen en er vaak geen plaats meer is voor onze bevestigingsbeuge 1. Vervolgde de heer Coenen: „Dan komt er nog een kwestie, n.l. de luchtzak. Mijn zoon Michel heeft hiervoor een studiereis naar Amerika gemaakt. Hij heeft daar méér gezien en is méér te weten gekomen dan sommige van mijn collega's in Amerika. De luchtzak is een projekt, waar miljoenen dollars zijn ingestopt en nog steeds gestopt worden. In tegenstelling tot de berichten van enige maanden geleden, dat de luchtzak reeds in de 1971 modellen in Amerika aanwezig zou zijn, kan ik u zeggen dat de meningen hierover verdeeld zijn en dat de meer positief ingestelden menen dat dit nog 3 a 4 jaren zal duren en dan nog alleen in de exclusieve model len. Wat echter wél praktisch vast staat is dat bij de luchtzak de heupgordel onmisbaar blijft." De gordelwet van 1 januari 1971 zal grote massaproduktie vragen, zo stelde de heer Coenen, welke wij met onze Nederlandse beperkte mogelijkheden waarschijnlijk niet aan zouden kunnen. Om te voorkomen dat men de boot zou missen heeft dit bedrijf gezocht naar een partner van betekenis. Wingard Ltd. vervaardigt alle gordels voor Ford Engeland en gedeeltelijk voor andere Britse automobielfabrie ken. Naast de Amerikaanse druk knopsluiting brengen zij ook vele eigen ontwerpen. Uit deze samenwerking is de nieuwe N.V. Coenen-Wingard Safety Cor poration geboren, die geheel zelf standig zal optreden als fabrikant en leverancier van autogordels, uitslui tend bestemd voor eerste montage. Alle rechten en patenten, waarover Carrosseriefabriek Coenen N.V. en Wingard Ltd. beschikken staan vol ledig ter beschikking van de nieuwe N.V., waarbjj vanzelfsprekend de know how en in het bijzonder de know how op het gebied van massa-produktie van essentiële be tekenis is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 31