18.95 IN DE FIK DWARSLIGGERS alle meisjes zijn hier blij m™ TWEEDUIZEND «iiiilli 4., HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 19 - WOENSDAG 25 MAART 1970 „Geen rook zonder vuur". Dat dachten ze zondagmiddag ook bij de Rijswijkse brandweer toen op het terrein bij de tramremise aan de Delftweg een tweeduizend dwarsliggers in vlammen op gingen en een enorme rookkolom de brandhaard markeerde. Vermoedelijk is de brand ontstaan door met vuur spelende kinderen. Spectaculair was het wel. De rookkolom was tot ver in de omtrek te zien. Geen wonder, want de dwarsliggers, bestemd voor de aanleg van een tramlijn van M ariahoeve naar Leidschendam, waren pas geteerd, en wilden wel branden.7. De brandweer had veel hinder van de honderden dagjesmensen, die hun tocht op de zonnige zondagmiddag onderbraken om de gebeurtenissen op het HTM terrein te volgen. In grote getale stonden zij langs de Delftweg en aan de overkant van de Vliet. Op de Rijksweg van Den Haag naar Rotterdam werd de aandacht van de automobilisten afgeleid door de rookpluim, wat het gevolg had dat er zich enige kettingbotsingen voordeden. Het verkeer liep hier evenals op de Delftweg volkomen vast. De brandweer kon daardoor slechts moeilijk de brand bereiken. Het tramverkeer tussen Delft en Den Haag stagneerde door over de rails liggende brandslangen. De HTM gebruikte bussen voor het vervoer van reizigers. Eerst toen de brand door ging zetten liet ondercommandant J. Dijkhuizen van de Rijswijkse brandweer versterkingen aanrukken. Zodoende werkten bij de brand zowel brandweer- politie, als BB mensen samen om het vuur te doven. Tot laat in de avond was men bezig met het nablussen. De schade wordt beraamd op f 50.000,—. Op het ogenblik, dat deze letters op papier gezet worden is het bij de HTM nog niet bekend of er vertraging is ontstaan in de aanleg van de tramlijn naar Leidschendam. Doch daar er regelmatig bielsen aangevoerd worden verwacht men geen noemenswaardige vertragingen. Ook over de oorzaak van de brand staat nog niets vast. Zoals gezegd is de brand vermoedelijk ontstaan door met vuur spelende kinderen. Op de foto rechts boven ziet u hoofdinspecteur N. P. Muuse (rechts) en brigadier C. M. Slotboom van de Rijswijkse politie, die meer dan gewone belangstelling hebben voor een ter plaatse gevonden lucifersdoosje. Een mogelijk spoor naar opheldering van de toedracht? Wat staat dit leuk en wat 'n leuke kleuren: rood met ivit. helemaal het einde. Kom ze gauw passen. SINAASAPPEL „TZIGANE' 4 grote sinaasappels; 250 gram appel; 250 gram worteltjes; 100 gram knolselderij; 1 citroen; 50 gram rozijnen; 20 gram suiker; 20 gram gehakte pinda's; 4 kersen; mayonaise. Was de sinaasappels. Snijd op 2/3 hoogte een kapje er van af. Haal het vruchtvlees eruit als bij een grape fruit en maak de vrucht van binnen helemaal schoon. Maak de knolselderij en de wortel tjes schoon en snijd ze in reepjes. Kook ze even in water met wat zout en citroensap. Uit laten lekken. De appels schillen, in kleine reepjes snijden, citroensap erover schenken en bestrooien met suiker. De bovengenoemde ingrediënten door elkaar roeren met de stukjes sinaasappel en mayonaise (naar smaak). Vul de sinaasappels met dit mengsel. Strooi er wat pindaschaafsel over met in het midden een kers. 28-31 32-3(1 19.90 Schiedam Hoogstraat 2 Rotterdam Binnenweg 10, Nwe Binnenweg 379 Gr. Hillednk 262 Putselaan 230 Kat.Lagedijk 428,Vlaardingen Liesveld 16a Dordrecht Breda Tilburg Den Haag Leiden

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 19