Het nieuwe oVerp&n&'ltpiLs l RENAULT KOSTER n.v. TAXI: 151122 Gehandicapten goed Morgenavond: voor de paasinkopen Prestatieloop Boezemloop Phoehhhh Pasen Paasbal Disco in The Pub Hoogmis met Mozart's Missa Brevis no. 7 KAMERLID OP WERKBEZOEK 5 TEL. 264366 •T.V. DEFECT f~ BEE RADIO„ACTIEF"| POSTKANTOOR VRIJDAG OM 5 UUR DICHT Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Malhenesse (Rotterdam) beeldige VOORJAARSMODE VOOR KLEINE DOCHTERS i ré modehuis 3 STICHTING VOOR HU1SHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM TELEFOON 260160* De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. DAG EN NACHT 18e JAARGANG WOENSDAG 25 MAART 1970 Redaktie en Advertent,es. 6ro.rs.ert 125. Schiedam (C. J ven der Klink), Mieloon 010-267368 en 263939 Lendtermiin edver,entte.dinstU, donderdeR tó. 6 en,evonds. Heotdrwtek».- P. 1. Howngls De Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en n edttte voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport tjuiyrofwlyte Het mag dan ontiegelijk ouderwets zijn, maar met Pasen zijn we graag van top tot teen in het nieuw... Lang genoeg hebben we die jumpers en jurken met lange mouwen aan gehad. We zijn beslist uitgekeken op die winterse toestanden. We willen iets nieuws aan. We proeven iets van het voorjaar in de lucht. Ons hart maakt soms een dwaze sprong. Dat kan allemaal in deze dagen. Die lange koude nare donkere winter is voorbij. Weg met al die wollen toestanden. De winkels liggen vol verleidelijke aanbiedingen. De win kels van Schiedam, die morgenavond in het centrum allemaal open zijn in plaats van op de laatste vrijdag van de maand, die nu Goede Vrijdag is Tuft u maar niet naar Rotterdam oj Vlaardingen, omdat u denkt dat de winkels daar veel meer keus hebben. Bespaart u zich die moeite, want de winkels daar zijn potdicht. Hier is de Schiedamse middenstand aktief geweest, doch ook de winke liers. Hier krijgt u morgenavond, donderdag 26 maart 1970 de ge legenheid rustig keus te maken. Neem voor het gemak manlief maar mee en charter een babysit. Want kopen met hem samen is zoveel gezelliger. Al drijft u natuurlijk wel heel stiekum uw eigen willetje door... Op de Rotterdamsedijk, de Broers- vest, het Broersveld en natuurlijk de Hoogstraat, dus in het gehele cen trum kunt u tot 9 uur terecht. Andere stadswijken zullen dit voor beeld volgen met zoveel vrije dagen voor de deur. Met de Lente in de lucht en in uw hart. Grijp die kans aan. Koop op uw gemak morgenavond. U heeft zoveel moois in de shows van de modehui zen Marlén" en niet te vergeten Clausanop de Parkweg gezien, om maar wat te noemen. Heerlijk helemaal in het nieuw net als vroeger. Houd wel een mollen vestje bij de hand. Of por de haard of c.v. op. Want al is het frisjes buiten (misschien) in huis is en blijjt het voorjaar. Weet u het nog van vorig jaar' 1 oen was het zalig weer met Pasen. Het zit nu weer in de lucht... Wees daarop voorbereid. Profiteer van uw koopavond in éigen stad, waar u alles kunt krijgen, wat uw hartje begeert. Maar wel betalen! Want cadeau krijg je niets op de wereld... bevrijd ILde'ZdDcfr'mnrivee,. entree geheven de prijzen voor consumpties zijn extra laag gehoude er is hulp van'Rode Kruis aanwezig, terwijl voor de halve PW boekje oVer Rotterdam te koop zal zijn plus daarin een twinUgta reductiebonnen voor de verschillende toegangen, waarvan v^lf fratise Ik hvg het hier allemaal een beetje amechtig voor u op, omdat ik te laat las dat inschrijvingen voor dat paviljoen voor 31 maart moeten btnnen zijn Het gaat er om dat u denaam van een of meer invaliden opgeeft, met die van hun begeleiders aan. mejuffrouw E. Schaap, \-Gravendiikwal 160d, Rotterdamtel. 230547. aoirft Zij zoeken dan een mooie dag voor u uit, want deze regeling geldt <k"durf iet 'te zeggen haast u, maar hoop wel dat u het doen zult. mwi«i»*i*vC «KWMiwrarJH^ BROERSVEST 111 5 SCHIEDAM TEL. 267416 m SEBASTIAAN Avi tUif/vuv/ïi^ MIEKE De schaatstraining „Lekstreek te Lekkerkerk zal op 4 april a.s. een prestatieloop organiseren onder de naam „Boezemloop". Er kan voor 3 afstanden worden ingeschreven, nt. 3 4 5 en 9 km., waarbij de maks. tijd, 'waarbinnen de 3 km. dient te worden afgelegd, op 25 min. ts gesteld; de 4,5 km. moet binnen 30 minuten worden afgelegd en de maks. tijd voor de 9 km. is 60 min De min. leeftijd voor de 3 km. is 8 jaar, terwijl voor de 4,5 km. en de 9 km de minium leeftijd van resp. 12 en 16 jaar wordt aangehouden. De te lopen afstanden gaan geheel langs het water „De Boezem", wat een bijzonder mooi trajekt is, mede door de bebossing langs het water. Het vertrekpunt en de finish is bij de Zuidbroekse molen, gelegen bij de afslag naar Berkenwoude van de Provinciale weg tussen Krimpen a.d. ljssel en Schoonhoven en zal boven dien nog worden aangegeven met borden. De start voor de 3 km. is 2 uur, voor de 4,5 km. 2.30 uur en voor de 9 km. 3.15 uur. Inschrijving kan geschieden per giro vóór 30 maart a.s. ten name van P. L. Smits, Reigersingel 15, Krimpen ad. IJssel, girono. 451947, onder vermelding van „Boezemloop ot vóór 1.30 uur aan de start. Het inschrijfgeld per giro bedraagt f 2 per persoon. Inschrijven aan de start is f 2,50 per persoon. Iedere deelnemer, die binnen de gestelde tijd de prestatieloop vol brengt ontvangt bij aankomst een herinnering. Telefonische informaties en inschrij vingen kunnen ook plaatsvinden by: G C Broere, Kerkweg 145, Lekker kerk, tel. 01805-830; J. de Redelijk heid, Bloemendaalseweg 16, Wad- dinxveen, tel. 1829-2905, P. L. Smits, Reigersingel 15, Krimpen a.d. Ussel, tel. 01807-3234. KORTE DAM 5 Sclueclam Telefoon 26 47 81 Wanneer u dit stukje leest, zijn we nog maar enkele dagen van Pasen verwijderd. Het zijn voor de meeste huisvrouwen en moeders héél drukke dagen geweest. Ten eerste zijn er toch nog altijd dames, die persé vóór Pasen hun huis schoon willen hebben. Het heeft u dit jaar niet meegezeten met het weer, want wat hebben we een akelige lange koude en zonloze winter achter de rug. Het weer is wel zeldzaam slecht geweest dit afgelopen jaar. En door het tekort aan zon, kwamen er ook meer zieken dan normaal en dat gaf ook allemaal weer ekstra werk voor de huisvrouw. Maar laten we nu hopen, dat we het ergste achter de rug hebben en dat op 21 maart toch werkelijk de lente heejt willen beginnen? Maak u het u en uw gezin ekstra gezellig met deze Paasdagen. Doe eens een spelletje met de kinderen, neem ze eens fijn mee naar buiten (als het weer het toelaat tenminste). Maak een ge zellige koffietafel en een gezellig etentje klaar. Heus, dat hoeft niet zo vreselijk veel tijd te kosten. Het gaat er alleen maar om, dat u ervoor zorgt, dat alles er goed verzorgd uitziet en dat uw eten aardig wordt opgediend. Neemt u b.v. spinazie, diepvries of uit blik en versier dat met partjes ei, maakt u er aardappelpuree bij en spuit dat mooi op een schaal. Vooraj een lekker bordje soep en voor toe kunt u vanillevla (uit een fles) nemen, doet wat vla op een bordje en daar legt u een mooie halve perzik op... net een spiegelei! Het ziet er lekker uit en kost niet veel geld en tijd. In ieder geval wensen wij u allen héél goede en gezellige Paasdagen toe. Ook nog even wat zakelijker nieuws. Op de kookkursus in de Huishoudschool in de Prins Mau- ritsstraat is nog plaats voor enkele kursisten. Nogmaals een uildaging van ons: „Waar blijven de echte mannen, die zo graag kokerellen We verwelkomen u graag op onze kursus. U kunt ook nog komen op de bloemschikkursus op maandag avond 6 april t/m 27 april, kosten ƒ5 en ft, inschrijfgeld en de les begint op 7.30 uur tot 10 uur. Geeft u zich op en brengt u meteen uw geld mee? Wij zijn gesloten van 26 maart t/m 5 april. Nogmaals heel goede feestdagen en tot ziens na 5 april op Korte Dam 5. P.S. Er komen op het ogenblik mensen langs de deur, die zeggen dat ze van de Ned. Ver. van Huisvrouwen komen. Dit is perti nent niet waar! 1 Ze houden een verhaal over de was en willen bij u binnenkomen. Begint u er niet aan, en vooral tekent u niets! Brengt u ons s.v.p. op de hoogte van dergelijke praktijken zodat we de dames kunnen waarschuwen! Bij voorbaat onze dank. den koren blijkt Pasen is in de wereld van de kerk het hoogtepunt van de jaarlijks gehou- vieringen. Dat de verschillende van onze stad dit verstaan ieder jaar uit de goede muzikale opluistering van de ere diensten in onze Schiedamse kerken. In de Visitatiekerk zal het R.K. Schiedams Gemengd Koor o.l.v. René Fons op eerste Paasdag de hoogmis van 11.00 uur muzikaal verzorgen. Zij doen dit op een klassieke wijze. De Missa Brevis no. Wolfgang Amadeus Mozart uitgevoerd met solistische en orgelbegeleiding, zullen medewerken: van de Haak, sopraan; Els alt; Gerard Hengst, tenor en Jan Timmerman, bas. Ter completering van het klassieke geheel zullen o.a. een deel uit cantate 147 van Johann Sebastian Bach en Psalnt 150 van C'easar Franck ten gehore worden gebracht. U zult kunnen constateren dat het werkelijk een bijzonder l'aasteest zal zijn in de Schiedamse Visitatiekerk. A.s. zondagavond van half acht tot twaalf uur organiseert de jongeren- sociëteit „The Disco Pub een groots Paasbal, in gebouw „De Put Tan de Pinkstraat 10 (hoek Franse laan). Als hoofd-paas-schotel zal discjoc- key Rini Bie van de bekende groep The Dizzy Disco's aanwezig zijn om programma met gepaste vaart de eerste paasavond heen te sturen. paas-programma vol met pro gressieve pop-muziek, underground en experimentele tussendoortjes. Dat allemaal voor f 1,50 entree. Ook niet Pub-leden zijn die avond van harte welkom. Er bestaat de mogelijkheid zich aan de zaal als lid te laten inschrijven. De sociëteit/- disco club is iedere zondagavond van half acht tot twaalf uur geopend. Het lidmaatschapsbewijs geeft sinds kort toegang tot drie verschillende sociëteiten in Rotterdam en Vlaar dingen. Nieuwe leden zijn steeds van harte welkom. het door sture Een liMIIIIMI I f1.*..I'. i 587W1J HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7. SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie Na de kennismaking met de Schie damse pers, die zij in gezelschap van de heren A. Verlinde en P. Bosch man, raadsleden van de P.v.d.A. ui Schiedam te woord stond, stak zij na afloop de Koemarkt over. En reed naar Rotterdam. Gewoon in de tram... Over het openbaar vervoer had zij niet gesproken. Laat staan de toekomstige metro. Mej. Nel Barendregt is jong, ziet er heel charmant uit en is van plan meerdere keren onze stad te bezoe ken. Zij is lid van de fractie van de Partij van de Arbeid in de Tweede Kamer Als districtskamerlid is onze stad doch ook Delft, Rijswijk, Rozenburg en het Westland haar toegewezen. Een „werkbezoek aan Schiedam was een dag vol afspraken. Om te beginnen met burgemeester H. Roelfsema, die met wethouder me vrouw G. D. Verwey-de Graaff en M Eykenaar al haar vragen beant woordden over de krotopruiming en de sanering van de stad. Tijdens haar rondrit door Schiedam heeft zij dit allemaal kunnen zien en moest zij erkennen, dat het bij Leiden vergeleken toch meeviel. De nieuwe wijk Groenoord heeft zij ook gezien. Er zijn echter nog te veel lege grasvelden. De gemeen schappelijke voorzieningen zijn nog onvoldoende. Maar dit zal allemaal nog wel groeien. De woningen, de flats zijn in elk geval comfortabel. Gesprekken heeft ze gehad met de bewoners van het bejaardencentrum „Thurlede". Over het algemeen erg k tevreden mensen, al vond zij vooral de kamers voor de alleenstaanden aan de te kleine kant. Het ligt in de bedoeling dat zij meer bezoeken aan Schiedam brengt. Zij zal o.a. aanwezig zijn op de inspraakavond op 10 april. Dan niet als P.v.d.A-districtskamer lid doch gewoon als toehoorster. Om dan een nóg beter beeld te krijgen van wat er hier in onze stad leeft over de bestemming van het binnenstadsplan. 7 van wordt medewerking Als solisten C'orry Kloos, Aangezien het loketverkeer tijdens de avondopenstelling op Goede in 1969 zeer minimaal is werd besloten de avond openstelling (van 19.00-20.30 uur) op Goede Vrijdag 27 maart a.s. op het postkantoor Schiedam, Lange Nieuwstraat te laten vervallen. De overigt kamoren zijn op boven genoemde datum normaal geopend tot 17.00 uur. Vrijdag gew eest

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1