ASSISTENT IJzerwerkers Lassers Ervaren pijpfitters Opleiding tot analist Konstruktiewerkers en een halfwas koninklijke nederlandsche gist- en spiritusfabriek n.v. delft ADMINISTRATIEF gemeente ADMINISTRATIEVE KRACHT PLANTSOENEN JONGE ENERGIEKE KRACHT (mnl./vrl.) De voortgaande uitbreiding van de farmaceutische, biochemische en chemische belangen van de onderneming en het steeds in omvang en intensiteit toenemende wetenschappelijk onderzoek maken een tijdige versterking van de laboratoriumorganisatie van het hoofd bedrijf te Delft nodig. Wij zoeken daarom jongelui die een op leiding tot analist willen volgen en die over de capaciteiten be schikken, na een leer- en inwerkperiode, zelfstandig in een veel zijdige functie praktisch en verantwoordelijk werk te verrichten. CHAUFFEUR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 43 - VRIJDAG 27 MAART 1970 OW TSAAM TS OAQl'flV - OM - QAJ320AT2 JVVUJiM TiiJ. €€N BAAN VOOR(/B/J? ngisf; Voor eerr stafafdeling zoeken wij een Hij zal worden belast met de verwerking van gegevens en bijzonderheden over de produktie in de farmaceu tische sector. Voor deze funktie zoeken wij een jongeman van omstreeks 19 tot 22 jaar oud. Als vooropleiding is een opleiding op MULO-niveau zeker noodzakelijk naast een praktische instelling en een zelfstandige manier van werken. Naast het salaris, dat wordt bepaald op grond van ervaring, opleiding, leeftijd en capaciteiten, ontvangt u vakantietoeslag en winstuitkering, tezamen 13'/2% en eventueel ook reis- en lesgeld vergoedingen. Voor sollicitatie kunt u zich wenden tot onze afdeling Personeelszaken, Wateringseweg 1 te Delft. Wij verzoeken bij schriftelijke sollicitatie ons kenmerk K16/DP te vermelden. delft Bij de afdeling plantsoenen van de dienst van openbare werken zal een administratieve kracht te werk worden gesteld voor de werkorderadministratie, het bijhouden van de administratie - nieuwe werken en grote onderhouds werken, de kredietbewaking, typewerk en telefoonbediening. Vereist zijn een zekere zelfstandigheid bij de organisatie en indeling van het eigen werk; accuratesse; kantoorervaring; m.u.l.o. als vooropleiding. Salarisgrenzen bij aanstelling f 452,- tot 877,- per maand. Geen inhouding van A.O.W.-premie. Brieven worden gaarne onder nr. 230 door burgemeester en wethouders tege moet gezien. Persoonlijke aanmelding kan geschie den bij de personeelschef van de dienst, Oude Delft 53, telefoon: (01730) 33111 - toestel 382. MACHINEFABRIEK BOTECH, 5c Industricslr. 9 11, Vlaardingen, tel. 345213 vraagt: voor de afdeling JACHTBOUW: een ervaren BRANDER hekend met het branden van dunne plaat. Voor de afdeling GASR EGELSTATIONS: Aanmelden dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. WASSERIJ NOORDHOEK, Warande 30, Schiedam, Teefoon 264805. In ons steeds groeiend bedrijf hebben wij wij plaats voor een Zijn of haar taak omvaLhet leiding geven aan een kleine groep meisjes in één van onze afdelingen. Vakkennis voor deze functie is niet vereist, doch wel gewenst. Sollicitaties zowel mondeling als schriftelijk aan bovenstaand adres. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: STAALBOUW JAN SCHELLEKENS. 4e Industriestraat 25 Vlaardingen Tel. 010—348162 De Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek N.V. produceert veel meer dan gist, gistprodukten en alcohol. Onder de naam Mycofarm-Delft brengt zij haar farmaceutische produkten in de handel. Het farmaceutisch produktieprogramma omvat antibiotica (penicilline, streptomy- cine, chlooramfenicol, pimaricine en oxyte- tracycline) en in toenemende mate ook enzympreparaten, steroïden en andere geneesmiddelen. Mycofarm-preparaten zijn thans in meer dan 50 landen op de markt. De K.N.G. S.F. produceert verder chemische en biochemische produkten als ribonucleïnezuur, weekmakers, aroma's, industriële enzympreparaten, o.a. voor de biologische wasmiddelen, fungicide conser veringsmiddelen en veevoedersadditieven. In een onderneming die voedingsmiddelen en geneesmiddelen vervaardigt, is vanzelf sprekend de controle op het eindprodukt van het grootste belang. Het zijn met name de analytische labora toriumafdelingen, die in het belang van de volksgezondheid waken over de kwaliteit, de betrouwbaarheid van het produkt. Daarnaast zijn er de research-afdelingen, die vooral in de geneesmiddelenindustrie en dus ook in de farmaceutische sector van de Koninklijke N.G. S.F., een zeer voor name plaats innemen. Veel heilzame middelen heeft de medische wereld aan de industriële research te danken. In de bijna 25 jaar van haar be staan als farmaceutische industrie heeft de Gistfabriek reeds het hare tot de verrijking van het geneesmiddelenarsenaal bijgedra gen. Gespecialiseerde research-teams, verdeeld over een 30-tal afdelingen, zetten het onderzoek op microbiologisch, bioche misch, anorganisch- en organisch-chemisch, farmacologisch, farmaceutisch en chemisch technisch terrein naar nieuwe produkten en efficiëntere procédés voort. Voor pas-afgestudeerde jongelui heeft de Gistfabriek steeds belangstelling. In Delft worden opleidingen, grotendeels 's avonds, gevolgd bij één van de „scholen voor laboratoriumpersonee! in Nederland". Deze scholen worden gesubsidieerd volgens de Wet op het voortgezet onderwijs. De examens worden onder toezicht van Rijksgccomniittccrdcn afgenomen, nten ont vangt een wettelijk erkend diploma. De Gistfabriek heeft dus geen eigen oplei ding. Hen Gistfabriek-diploma zou slechts een beperkte waarde hebben. Bovendien zijn er te veel richtingen aan de onderneming mogelijk 0111 in één bedrijfs opleiding Ie worden verenigd. De lesgelden van de cursussen worden vergoed zonder dat hieruit een contractuele verplichting jegens de onderneming voortvloeit. Ook wor den voor sommige richtingen stcuncur- susscn gegeven. In het kader van de nieuwe wet op het voort gezet onderwijs - de mammoetwet - wordt voor vele richtingen niet meer over oplei ding tot analist gesproken. Wij gebruiken de naam nog omdat deze aanduiding meer bekend is. De nieuwe opleidingen worden aangeduid met M.B.O. (middelbaar beroepsonder wijs) en H.B.O. (hoger beroepsonderwijs). In het algemeen zijn deze opleidingen uit gebreider en geven sommige een hoger ni veau dan de vroegere .opleidingen voor het laboratorium. Specialisatie in vele richtingen is mogelijk. Wij noemen de analytische, organiseh- preparatieve, biochemische, zoölogische cn microbiologische richting, die alle binnen de onderneming zijn vertegenwoordigd. Het is niet nodig reeds bij het begin van de opleiding een keus te doen. Het eerste ge deelte van de opleiding is voor de meeste richtingen gelijk. De totale opleiding duurt 2 tot 4 jaar, af hankelijk van gekozen specialisatie maar ook van vooropleiding. Voorts zijn er nog andere opleidingsmoge lijkheden,0.111. op farmacologisch en chc- misch-tcchniscli gebied. Door liet grote aantal afdelingen is het in het algemeen steeds mogelijk te worden overgeplaatst in een functie die niet liet bereikte niveau en de voorkeur in overeen stemming is. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de afdeling Perso neelszaken van de Koninklijke Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek N.V., Wateringse weg I te Delft, telefoon 01730-371II, toestel 449. De inschrijftermijn is door het instituut waar de opleidingen worden gevolgd, gesteld tot 1 mei aanstaande. Het is daarom belangrijk dat men, ook al heeft men nog niet beslist, zich laat inschrijven bij de school - Administratie Analistenopleiding, Oostsingcl 178 te Delft (01730-21301). Deze inschrijving staat dus helemaal los van een eventuele sollicitatie of van het slagen voor de komende examens. Tot 1 augustus kan men zonder schade de inschrijving annuleren. Gevraagd: goed bekend in de Haven-expeditie. C. M. W. Ruigrok, Dr. Souerstraat 2, Tel. 26 52 81, Kethel. Grote maten in een jeugdig genre, japonnen, mantels, regenmantels, roJcken, blouses, enz. enz vindt U bij: Modemagazijn „Alja", Broersvest 111, tel 267416 Schiedam. Van Loopik's glasind Spiegels, raamventilato ren, glasplaten, toilettafels besiepen ruiten. Alles uit eigen atelier. Boterstr. 39 Schiedam, Tel. 268945. Verkoop rechtstreeks aan particulier. - A.O.W.'ers OPGELET Bij aankoop van pantof fels of schoenen krijgt U 10 pet. korting. Hakkenbar, Aleidastr 50, Reparatie klaar terwijl 1) wacht. Naaimachines Inruil- machines o.a.: Singer, Pfaff, Naumann, onder volle garantie v.af 50, Naaimachinehuis Fa. Miep van Leeuwen, Hoogstraat 10, Schiedam, Telefoon 269737 Waag er 'n telefoontje aan. Spotprijzen in alle soorten tapijt en tapijt tegels. Financiering moge lijk. Meubelen I2°<> kor ting. v. d. Werffstraat 51. Telefoon 343824. Autnrij lessen I Vakkun dig onderricht door Bond rijschool „Actief' Fonkel nieuwe auto's. Gediplo meerde B.EA.instructeurs Gratis theories vonden Broersvest 8a, tel. 155338 Winespirits v.o.f. Wijn kopers - Distillateurs, vraagt medewerkers voor Distilleerderij Wijnhan del en Expeditie. Leeftijd 22 tot 10 jaar. Sollicitatie: Kantoor, Sehie 102. Schiedam, Tel. 269170.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 43