vanavond op naar de iË' HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 15 APRIL 1970 ow jipqA ar 0AQ?.M3ow - das - oAjaaaATi :,wu3in tth HUISVROUV./EN OPGELET MOEILIJK MODEHUIS „RElviBRANDT" SPORTIEVE GENRE STAND IN, STAND UIT HEEL APART VARIATIE Zondagmiddag, 12 april 1970, een dag na de officiële opening van de Schiedamse Inhabé, maakt Cor Bol- mers met een stralend gezicht het bezoekersaantal van die dag bekend: 3.016 tegen 1 758 vorig jaar. De allereerste dag werd een kleine teleurstelling, met als hevige concur renten de voetbalwedstrijd Chel sea Leeds United en Mies Bouman. Overigens in kleur bij het Televisie paleis op maar liefst negen T. V. toestellen te zien. Op de allereerste Inhabé" op het Koolas was de hoofdprijs destijds een T. V.-toestel, dat een bejaarde man gewonnen had. Willem O. Duys, die toen intens betrokken was bij dit beursevenement, deed er een gooi naar. Dat vertelde ons de ere-voorzitter van de R.K. Midden standsbond, de heer A. M. Schoof, met echtgenote speciaal overgeko men om de opening bij te wonen. U heeft het allemaal al kunnen lezen, wat er gezegd is. De heer J. H. B. Vredebregt, voorzitter van de Schiedamse Industrie en Handels- raad maakte bekend, dat er op het ogenblik concept-statuten bij een notaris liggen, die inhouden dat er straks een aparte Stichting komt voor de Inhabé. Die wel degelijk in een behoefte voorziet. Vooral nu de Femina naar Rotterdam-Zuid gaat. Schiedam heeft de kans te bewijzen, dat men hier in staat is elk jaar een aantrekkelijke beurs te brengen. Al waarschuwde burgemeester H. Roelfsema in zijn toespraak, dat men na deze beurs een open oog moet hebben voor de binnenstad. Het succes van de beurs, want dat wordt hij, let u maar op, moet een stimulans voor de Schiedamse mid denstand zijn om de handen ineen te slaan en zich gezamenlijk te verdie pen in de opbouw van de binnen stad. De bedoeling van de beurs in 1956 is hetzelfde gebleven, zo haalde burge meester Roelfsema in zijn toespraak aan. Toen wilde men ook het accent leggen op de producent-distribuant. In al die jaren is wel gebleken dat er wederzijdse behoefte bestaat aan een nauwer contact, hetgeen op de „Inhabé '70" weer tot uitdrukking komt. Een Inhabémet iets van een warenhuissfeer. Maar hij is groter en aantrekkelijker geworden. Al mist men het attractie-centrum. Waarbij men meer in de shows en de wedstrijdjes van Theo Moens betrok ken was. Al zij hierbij direct vooropgesteld, dat die attracties e.d. ook nadelen had voor de stands rondom, die juist op dat moment demonstreerden of over een aan koop praatten. Een consumenten beurs is beslist geen eenvoudige zaak om het iedereen naar de zin te maken. Een compliment overigens aan de Rijnmondband, die voor de muzi kale omlijsting bij het Openingsge- beuren" zorgde. Vanavond (woensdag) wordt het uw avond. Vanavond zit uw man aan het beeld gekluisterd en mag u eigenlijk niets zeggen. Op de Inhab- '70" van alles! De standhouders hebben extra prij zen afgestaan voor speciale wedstrij den, die Theo Moens zal houden in het eigen theater. Zo langzamerhand weet u de weg nu wel. Juist, waar de modeshows gehouden worden. U krijgt de kans met armen vol prijzen naar huis te gaan. Deze avond wordt de grootste succes avond voor u die misschien geen voetbal kan zien. Kom in grote getale naar de beurs. Maak er een gezellig „uitje" van. Wandel rond op deze beurs. Laat u vakkundig voorlichten. Mannen, wilt u een van uw favorie ten Ajax (in kleur) tegen Arsenal en Feijenoord tegen Legia (wat een opgave! op de beurs zien? Denkt nu astublieft niet, dat de toestellen afgezet worden. U bent van harte welkom als u de eenzaamheid niet prefereert. Uw vrouw amuseert zich wel terwijl u hier kijkt. Kunt u meteen het verschil eens zien tussen een wedstrijd in kleur of zwart-wit. U weet het: er zijn negen kleuren T. V. 's. Terwijl we dit schrijven, op dinsdag morgen, hebben reeds 7.000 bezoe kers de Inhabé '70" bezocht. Méér dan vorig jaar. De 20.000ste bezoeker krijgt straks een Ruton wasautomaat van het Televisiepaleis aangeboden. De heer J. Perquin stelt een kinderwagen voor de 25.000ste beschikbaar. Om er zo maar een paar te noemen. Men blijft hier met extra prijzen smijten. Specifiek vanavond. Een reden te meer om er met uw vriendinnen naar toe te gaan. Tot 11 uur een specifiek Beurs-spectakel voor de huisvrouw. Overigens zal de jury het straks moeilijk krijgen om de prijzen toe te kennen aan de best verzorgde stand, wat betreft de uitvoering, afwerking en stijl en daarnaast nog drie prijzen voor de presentatie gedurende de beursdagen. Toch wel een leuk idee voor de standhouders. De „Inhabé '70" is officieel geopend. In de bistro laat Willibrord Hosman een speenvarken zien, waarbij echter een prima glas wijn gedronken moet worden. Fons Hosman hanteert hiervoor reeds de fles... Zondagmiddag werd een kleine show, een mini-show van de firma Perquin ingelast. Waar de 6-jarige Corine en de bijna tweejarige Jantje Perquin met hun nichtjes Monique (5) en Marjolein (1,5) lieten zien wat kindermode anno 1970 is. Als dit mooie goed in de rekken hangt is het toch nog heel anders dan dat ze gedragen worden. Onthoud u dit even: a.s. zondagmiddag om half 3 zijn ze weer te zien, die kleintjes. Met creaties gebracht door de medewerkers van de boetiek Fred van Zegveld. Een ideale combinatie, die de sfeer van deze beurs weer geeft. Bij Perquin het allermooiste kinder goed, met zorg gekozen voor deze, Inhabé '70". Beeldige jurkjes, leuke pakjes, een eigenwijs geruit regenjas je. Pakjes van badstof. Leuke wan del- en kinderwagens, c.o. een heel exclusieve. U vindt deze stand direct bij de ingang. Waar uit een kruiwa gen een babypop niet moe wordt een hartelijk welkom toe te roepen. Een baby werd eveneens door zijn moeder in de allermooiste kleertjes getoond. Sandertje van drie maan den vond het allemaal wel best. Als de ooievaar zich dus bij u gemeld heeft, weet dan waar u al dit moois kunt kopen. Van foundation voor de moeder tot beklede wieg, ledi- kantjes, uitzetten en al zo meer. We blijven nog even in de showsfeer. Lady speaker Dorothy Serdijn pre senteert met veel charme de shows van het modehuis „Rembrandt". Slechts een kleine collectie is hier vertegenwoordigd, maar wel een exclusieve. Met modellen uit haute couture huizen, doch ook Israel. Gepresenteerd door Jeannette maat 38, Gonnie maat 40, Mary maat 42 en Marian maat 44. Waarbij met nadruk zij vermeld dat ook voor de grote maat niets veranderd is. Geestig het oranje broekpak met streepverwerking horizontaal in bo- venpas en zoom van het jasje. Wel voorbehouden dus voor de slanken onder ons. Heel mooi het jersey-pak je uit Israel met het beige suède voorpand, fraaie sierstikgarnering, afstekende revers. John die de gezellige vrijetijdskle- ding uit de collectie van Mc. Gregor en Bleyle, een naam met een wereldfaam, lanceerde. Specifiek voor dc blazers. Leuke sporttruien, bijpassende pantalons. U vindt dit allemaal op de stand van Janse Herenmodes, waar we al heel wat mannen zagen passen. En hun vrouw er een blits overhemd bij zocht Want de witte witter dan wit hebben praktisch afgedaan. Een sportieve man draagt liever een trui met een col. We dwalen af. U weet het: genopt huppelen we straks de zomer door. Een leuk voorbeeld was hiervan te zien bij de combinatie op de pre ten loze grijze jurkje met sierna- den en een vrolijk oranje genopt sjaaltje in de hals te dragen en een kleine versiering daarvan in de taille. Peter gaf de suède modetoon voor het korte jasje, ideaal voor in de auto, aan. Trui met knoopsluiting op de schouders. Een fraai rood wollen jersey pakje, een kraag loze marine-blauwe man tel, waaronder gedragen een witte japon van voortreffelijke snit, zelfde garnering van de mantel in de taille. Of wat te zeggen van de zacht lila mantel gedragen op de witte japon van klasse door die fijne stiksels. Het geruite ensemble van een perfecte snit, japon met mantel, doorgevloch ten sportieve ceintuur, lang split. Een moderne blazer, een reseda groene regenmantel, avondkledij. U moet dit allemaal zien. En... passen op de stand. Hetgeen eveneens gezegd kan worden van de collectie van Fred van Zegveld. En... vergeet u astublieft de stand van Hippety niet. Alles voor de jonge vrouw op hip-modegebied. Als extra noot: de pruiken, die de mannequins droegen, werden afge staan door kapsalon „Flaming". U kent al jaren het sporthuis Ritman in onze stad. Het heeft vooral bekendheid verworven door zijn kleding voor alle sportevenementen, denkt u maar eens aan zwemmen, judo, tennissen en zelfs paardrijden. De amazone in volledig tenue met zelfs de sporen aan haar laarzen laat zien dat in dit Sporthuis alles voor de paardenliefhebster voorradig is. Heel apart het kanten mini jurkje gedragen op de kanten bikini. Het allernieuwste op strandgebied: de Bermuda's! Ook met kortere pijpjes verkrijgbaar. Strandjurkjes in twee kleuren verwerkt. U kiest maar. Zo ook bij de goed-aansluitende biki ni's. Die nog helemaal de toon aangeven, als men echt helemaal zonnen wil en... over een goed figuur beschikt. Leuk die jumpsuit in fijn streepje, het sportieve toma- tenrode trimpakmet witte bie zen. Het wacht allemaal op u in de stand of in de Oranjestraat. Ook voor de heel jongeren, zoals Martien verschillende malen liet zien. Elk jaar is het opnieuw een openba ring hoeveel werk er verzet wordt door de standhouders om„ hun „huis" zo aantrekkelijk mogelijk aan te kleden. Tot diep in de nacht is er vrijdag doorgewerkt. Ze waren er allemaal een beetje stil van. Maar nu is het weer: Hadsikidee dit is onze Inhabé! Zo mogen we het met vreugde stellen. Want er is hier ongelooflijk veel te zien en... de aankoop ervan valt te overwegen. In een rustig gesprek. U krijgt er hier (soms) de kans voor, want er is zoveel belangstelling. Hetgeen deze beurs alleen maar ten goede komt. Goede voorlichting speciaal bij de stands van de W.F.-bedrijfsschool, de gezamenlijke aannemers van Schiedammers, bij Tiet Dries, als uw auto een spuitje moet hebben. Hier een aantrekkelijke prijsvraag over uw kennis wat betreft antieke automobielen. De firma Van Woerkom met een wel heel bijzondere stand. U kan alles blauw-blauw laten in uw badkamer met alles erop en eraan. Maar u vindt hier ook de haard anno 2000, fel oranje getint. De tienerhaard, verschillende vaatmachines en nog zoveel meer. De huisvrouw vindt hier alles op huishoudelijk appara- tengebied. Verwayen, Domus, De Winter De Lange. Ze hebben stands, waar het moeilijk keus is te maken. Hetzelfde geldt voor Jan en Jeannette Bouwmeester. Elk met een éigen stijl, een gedurfd initiatief. Hier ook aan houten speelgoed voor de kinderen gedacht. Het is moeilijk op papier in beperkte ruimte weer te geven wat u hier allemaal ziet. Liever zélf kijken. Keukentechniek, waar u vrolijk getinte aanbouwkeukens vindt. Plus alle mogelijkheden vandien. Praktisch elke vrouw is gebrand op een bijzonder sieraad, iets van kunstnijverheid overal vandaan. U vindt hier kettingen en sjaals uit India, houtwerk uit Kenya. Het echtpaar J. de Haard, praktisch op elke beurs in Nederland, zal u helpen keus maken. Aparte stands, klein van opzet, maar die elk hun eigen doel vertegenwoor digen, zoals de Vredeswerkgroep Schiedam, Humanitas, de K.N.N.V., de kinderbescherming en de inmid dels verdwenen Rode Kruis-stand. Een gesloten televisiecircuit ver diend ditmaal ook aandacht. Met niet altijd even duidelijk beeld. Maar het lawaai van de stands overtreft vaak het geluid. En wie heeft bij zoveel te ontdekken nog tijd om rustig naar het beeld te kijken? Succes boekt de Schiedamse Cou rant met zijn nieuwsverzorging, zijn gesprekken met bekende mensen in de rubriek „Uw mening". Waar de heren Ooykaas en Vredebregt teza men met de raadsleden Willemse en Verhulsdonk hun mening gaven over het plan A of B voor de binnenstad. Waarbij de heer Vredebregt bekend maakte dat de S.H.B. een alternatief plan ontwikkeld heeft voor die reconstructie. Waar u straks meer over hoort. Gesprekvoerder hierbij was Tom Huyssoon, eveneens dins dagavond in gesprek nu met de voorlichtingsfunctionarissen van de Gemeente Vlaardingen en het Open baar Lichaam Rijnmond, de heren J. C. Spruyt en G. Schilder. Dan bewijst het gesloten circuit zijn waarde, want al is men er niet bij, men blijft toch even luisteren. Een beurs met veel variatie. Hier vindt u het Cash en carrybedrijf Salari met een groot assortiment, de B.B. Drankenservice, doch ook de heel aparte stand van de Antiekzol- der. De heer Vogel vertelt u graag over de bijzonderheden van wat hier te koop is. Voor antiekliefhebbers een wel heel aantrekkelijke stand. Net als vorig jaar. Geheel nieuw die van de firma Zeeman. Gereedschappen, tuinattri- buten, boormachines, een zwembad voor uw kroost. Hier boorde burge meester H. Roelfsema in een blok beton. Burgemeester Roelfsema die later incognito met zijn jongste zoon deze beurs „deed". Patat bakken... De huisvrouw doet het graag. Maar nog beter met Blac de Boeuf... In de hobbyshop Modernlosse aanrechten, doch ook complete. Nieuw hier de boomschorsplaten als wandbekleding voor een heel aparte hoek. Een speciale keukenbuffet aanbieding. Keukens ook bij de firma Boot. Keus genoeg. Trouwens: alle standhouders hebben aparte aanbiedingen. Let u daar vooral op. Ronde of rechthoekige marmeren tafels, exclusieve minisets. U vindt het allemaal bij de Centrale Marmer huis. Heel fijntjes de stand voor de baby en kleuter bij de firma Perquir. Goede (Hosman) wijn behoeft hier geen krans! U kent de aktie Moeders voor Moeders" van zuster G. A. Ber- voets-Schaberg. De afbeelding van die plaat is door mevrouw Perquin nagemaakt. Maar dan in applicatie- werk. Knoeit uw kleuter in de stoel of aan tafel? De Kangeroeslab geeft hier een uitkomst. Markiezen en zonneschermen van het eigen merk „Sandux". De heer P. H. v.d. Sande uit Hoek van Holland heeft ze al acht jaar. Bescherm u tegen de felle zonnestra len, want die zijn in aantocht! Zoef de Haas bij Martens Tapijten huis, waar uw gordijnen gratis genaaid en uw tapijten gratis gelegd worden. In een overvloed van kleuren. Kleuren die u eveneens ziet in de aparte ruimte, waar al die tv-toestel- len van Henny van Deursen staan opgesteld. Daaraan grenzend alles wat de huisvrouw nodig heeft om het nog vlugger en beter te doen. Tobt u met rauw kost fijn te snijden? Geen nood, er is een speciaal apparaatje voor u uitgevon den. Geen gezeur meer met die uien en die rode kool. Een kwestie van het mesje instellen en u bent in een ommezien klaar. Onthoud de naam: Smoorenburg helemaal uit de Noord-Oostpolder. Maar wat je ver haalt is lekker en ragfijn gesneden. Klassieke meubelen. U ontdekt ze bij de firma Bot. Plus een droom van een slaapkamer. Eveneens bij de firma Verwayen. Keus maken: geen gemakkelijke toestand. Alles wat met radio, maar veel meer nog met camera's en filmtoestellen te maken heeft is te vinden in de stand van de firma Ahrend. Onge looflijk wat een keus. Enkele kleine toestelletjes worden trouwens tij dens de shows om half 3 en tien minuten over 8gedragen. Zo ook de zonnebrillen van opticien Dijks hoorn. Met een spiksplinternieuwe collectie van niemand minder dan de Vervolg op pagina 12 cijk, maar waar zouden burgemeester Roelfsema en de voorzitter van de S.H.B. het eigenlijk over hebben. Over de nieuwe Stichting, die straks een feit wordt?

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 8