HADSIKIDEE dat was dan de INHABE bezoekers en nieuwe gedachten Horden seizoen Bistro Frères Hosman blijft gewoon bestaan Menu van de week. Met 18.207 urgerlijke tand Geen 3 weken maar 3 maanden De wiekslag van >,De Vrijheid" De geplande 20.000 bezoeker liet op de „lnhabé '70" verstek gaan. Maar er kwamen wel 18.207 bezoekers tegen 17.034 vorig jaar. Zodat de 17.035ste gehuldigd werd. Een zeer ver rast en dolgelukkig echtpaar P. van Hees uit de B.K. laan 188, dat met de geboorte van een tweeling in het jonge gezin juist de aankoop van een wasauto maat overwoog. Die kregen zij nu van het Televisiepaleis aan geboden. Plus nog een reeks andere geschenken. AFTREDEN MIDDENIN JANTJE STAL DE SHOW JARIGEN EN ONDERSCHEI DINGEN Tonijnschotel Bruine bonenmaal OT?i .uwa K OAGehJow - rr oa<? - j9?oat? awuvn tin HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 16 - WOENSDAG 22 APRIL 1970 Zaterdagavond stond het echtpaar R. Jeanson-Simon van de B. van Haarenlaan 1521 volop in de belang stelling als de 15.000ste bezoekers. De heer Jeanson kocht het prijs winnende toegangsbewijs. Op deze laatste zondag van de beurs kwam er iets van de lang verwachte lente in de lucht en verkoos men blijkbaar de buitenlucht inplaats van de SporthalMargriet". Zodat de grote wens van de organisatoren en uiteindelijk de standhouders niet in vervulling ging. De prachtige kinder wagen van de firma Perquin voor de 25.000ste bezoeker is dus maandag morgen mee naar huis genomen. Het afscheidsfeestje van vorig jaar werd ook niet overtroffen. Al was het nu in een nieuwe omgeving, uitermate voor dit doel geschikt: de dansschool van Kees Sitton. De voorzitter van de S.H.B., de heer J. H. B. Vredebregt dankte voor de belangstelling en de medewerking, waarna de man achter de „Inhabé- schermen" de heer Cor Bolmers bekend maakte, dat hij volgend jaar de leiding van deze beurs aan een ander over zal dragen. Misschien een wijs besluit na al die schoppen tegen zijn schenen. Maar er moet toch een andere oplossing zijn? De standhouders willen de „lnhabé" elk jaar houden. Maar dan niet op deze manier. Goed, er zijn fouten gemaakt, maar die zijn uit te praten. Het tv.-circuit kwam niet tot zijn recht. Het gezelligheidscentrum midden in de hal, ondanks de overlast soms aan andere standhouders, werd wel dege lijk gemist. De modeshows kwamen niet volledig tot hun recht. Beter is het de hoofden bij elkaar te steken. Grieven en moeilijkheden uit te praten. Asjeblieft geen man straks aan de leiding die de Schiedammers en hun zaken totaal niet kent. Die dan ook niet voor hun belangen opkomt. Die geen kans ziet saam horigheid te kweken. Vorig jaar werd de lnhabé" een grandioos succes. Toen waren er huldigingen aan de lopende band. Die sfeer, die gezelligheid is tot de sluiting toe gebleven. Cor Bolmers was toen de juiste man op de juiste plaats. Hij zou dit ook volgend jaar weer kunnen zijn. Maar dan eerst praten. Nieuwe ideeën naar voren brengen. Een andere presentator van de shows e.d. aantrekken. Dit jaar geen 20.000 bezoekers... Oké... Volgend jaar zijn het er een 25.000. Mogelijk nog wel meer. Als u dan ook wat meer attrakties voor de huisvrouw lanceert. Die „proeft" nl. graag van een lekker hapje, een bekertje soep. Waarom gaat iedereen zo graag naar de Femina? Juist! De modeshows trokken vorig jaar veel belangstelling. Het was er niet altijd ideaal, maar er was sfeer. Er werd met prijzen gesmeten bij de zoveelste bezoeker. Ook mannen waagden een oogje aan wat hun vrouwen in de zomer gingen dragen. Nu moest er een toegangskaartje gekocht worden. Het zijn maar kleine dingen, maar oe moeite waard om er nogeens over na te denken. Houdt het contact onderling als standhouders vast. Laat het niet zo zijn straks, dat ook de „lnhabé" naar Vlaardingen ver huist. U heeft dit allemaal zelf in handen. „Hadsikidee, dit is onze „lnhabé" blijft van kracht. Ook via de Stichting straks. Als je kleuters op een meterslange plankier ziet paraderen, dan vraag je je af, waarom krijgen we ook niet tweemaal een kleutershow in onze stad? De kinderen lopen heerlijk onbevangen in hun allermooiste kleertjes of worden gereden in een wandel- of kinderwagen. Dit was zondagmiddag te zien tijdens de gecombineerde kleuter- en boetiekshow van Fred van Zegveld op de lnhabé '70". Jantje stapte en rende in zijn fleurige bermuda (zoals u weet de grote strandmode op het ogenblik) het plankier af en kwam nog een keertje terug. Vriendelijk wuivend naar een zaal vol vriendelijke dames. Hij stal de show door zijn onge dwongen optreden. Net als Corine, Marian en Monique. Leuk kleutergoed in combinatie gebracht dus met de boetiek van Fred van Zegveld, want de kleuter groeit tenslotte op tot een tiener of een jongen, modebewust. Maxi-jurken zijn het helemaal. Dus ook bij Fred van Zegveld. Kleine meisjes dragen graag heel eigenwijs een bikini, die ze in zee wel uit zullen doen. Nu voelen zij zich als zesjarige als een mini-vrouw tje. Corine liet het trots zien en broertje Jantje huppelde er in zijn zwembroekje achteraan. Leuke bad stofpakjes. Monique met een beeldig handgeborduurd jurkje aan, kleine pofmouwtjes. Hongaars borduur werk. Daar tussendoor een pril zomerjurk je uit de Guitar-collectie van Fred. Een origineel wit Marokkaans hemd, gedragen op een rode pantalon met wijde pijpen. De eigen regenjassen- mode voor de kleuters. Hun zomer jasjes. Een alleraardigste show, gepresen teerd door ladyspeaker Dorothy. „Do" voor Theo Moens. Het Trio Willy de Vries omlijstte als gewoon lijk dit geheel met toepasselijke muziek. Bij de stand van „Arend" een drukte van belang vanwege die „snelteke naar! Klokslag 12 uur gingen de heren Van Dijk, Dries en Hoogendijk op de schouders, want toen werd hun verjaardag ingeluid. Nieuw dit jaar de toekenning van zes prijzen. De derde prijs voor de best ingerichte stand verwierf de heer P. Dries, de tweede en eerste resp. de firma Domus uit Vlaardingen en V.d. Moezel, als nieuwe deelnemer. Nog geen uur tevoren had de heer De Winter geklaagd over de geringe interesse van het Schiedamse pu bhek voor zijn luxaflex en zonne schermen. Hij komt uit Hoek van Holland. Al zijn moeite is echter niet voor niets geweest, want voor de presen tatie van zijn stand kreeg hij de eerste prijs toegewezen. Het jonge echtpaar Perquin ging met de tweede prijs strijken en de nieuwe deelnemer Zeeman met de eerste prijs. Het werd het sein om hierop extra het glas te heffen en af en toe een dansje te maken. Tot 2 uur op de tonen van het Trio Willy de Vries, waarna Kees Sitton overschakelde op zijn „Top 40". Hadsikidee... dat was dan de lnha bé... Die in 1971 terugkomt. Gezelli ger en mooier, dan u ooit gedroomd heeft. Dat heb ik wel begrepen. Van iedere beurs leert men. Dit heeft men ook gedaan bij die van 1970. M.W.-S. De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport uit Den Haag deelt mede, dat de eerste hordenren in dit seizoen op donderdag 30 april a.s. op de grasbaan in Emmeloord wordt gehouden. Vijftien halfbloeds zullen hieraan deelnemen. Hieronder zijn wederom verscheidene debutanten. Hoewel de Nederlandse halfbloed fokkerij in de afgelopen jaren een steeds groter omvang heeft aange nomen zijn in het deelnemersveld slechts zes Nederlandse halfbloeds. De overige zijn Hongaren (4), Arabieren (4) en de Rus Istrebitei, die over het 2900 meter lange parcours met dertien hindernissen het minimumgewicht van 69 kg. krijgt te dragen. De favoriet - de vroegere draver Fady Scott draagt daarentegen maar liefst 90 kg. <40 adv. I.M. „Jammer, dat dit voorbij is. Dat we maar een goede week van een bij uitstek Frans hapje en een goed glas wijn hebben kunnen genieten... Het was een klacht, een verzuchting, die meermalen zondagmiddag werd opgevangen tijdens de sluiting van de „lnhabé '70". En van de bistro fréres Hosman. Jammer, dat die gezellige toestand daar afgebroken is. Inderdaad. Maar u hoeft niet te treuren. Want al zijn die lekkere hapjes verdwenen en kunt u ze beslist daar niet meer bestellen. De recepten ervan zijn ruimschoots voorradig in de oeroude en zeer bekende zaak van binnen- en buitenlandse delicatessen, van import van wijnen, van rijsttafelartikelen, van de Franse bistro in het pand Lange Haven 3. De gebroeders Hosman, Fons en Willibrord voor de ingewijden, staan er borg voor dat u het gehele jaar door van die uitzonderlijke gerechten kunt genieten. Zoals u veelal nu al doet met die fonduestelletjes. Gezellige vrienden op bezoek, een gezellige fondue van kaas of vlees met zalige sausjes erbij. U kijkt vertwijfeld. U heeft nog het visioen van die drie koks daar achter het fornuis en u zucht... Helemaal niet nodig! Wina Born is een kei in het samenstellen van recepten. De lekkerbek van deze Hosmannen, Willibrord, „keurproe- ver" van deze zaak, heeft ze allemaal voor u uitgeprobeerd. U kunt erop aan dat wat u uitkiest, een delicatesse op tafel wordt. Maar doet u wel precies wat of er voorgeschreven is. Dan Wordt het net zo lekker als in de bistro op de „lnhabé '70". Of het nu slakken, kikkerbilletjes of een buitennissige omelet betreft. De gebroeders Bever, sorry Hosman, hebben het allemaal voor u in voorraad. U vraagt maar en zij tonen het u. Zij geven u een hint het op de juiste manier klaar te maken. Je moet het alleen maar weten. Er is duidelijk behoefte aan een lekker hapje, een goed glas wijn. Zij kunnen het u voorschotelen. Wat of u ook maar op tafel wenst, zij hebben het. Hun adres? Gewoon: Lange Haven 3. Sinds jaren! Geheel links op de foto „keurproever" kok Willibrord Hosman, geassisteerd door twee andere mensen uit het vak. Op de achtergrond Fons Hosman, beiden dik tevreden over hun bistro op de „lnhabé '70 Waarvan u hier een gedeelte ziet. GEBOREN Christiaan z.v. C. W. Brussaard en P. Beijer; Richard F. B. z.v. A. van Rij en W. T. M. Netten; Esther M. D. d.v. M. Otten en L. G. Lassay; Maichel W. z.v. J. Los en V. M. Klein; Sandra A. M. d.v. J. M. Verspeek en A. A. M. Zuijderwijk; Willem A. z.v. W. M. Koenderman en M. I. Coenradie; Willem P. z.v. P. J. van Oordt en N. Tanis; Marcel z.v. W. van Rij en W. Kamp; Annelies d.v. L. Muis en A. J. A. Verwer; Marcel z.v. J. A. M. Mennen en G. K. Drent; Theodorus R. z.v. C. R. van der Heijden en M. P. Rozendaal; Petrus M. z.v. L. van Os en J. Oudenes; Claudia N. d.v. P. A. Blanken en N. Gonlag; Alwin z.v. K. Burgier en K. Huisman; Ellen M. d.v. M. J. J. Jacobs en T. M. F. Maas; Angélica E. M. d.v. J. T. van der Moezel en M. C. A. Maas; Robertina d.v. W. Hoek en M. de Jonge; Remco M. z.v. E. P. Meeder en J. Vroon; Marco z.v. J. van Dommelen en J. E. Uitten bogaard; Robert W. z.v. W. J. Bruins en H. Hoexum; Anna M. d.v. D. Caruso en H. J. M. Bekker; Saskia M. M. d.v. H. Heesen en M. M. I. van den Hemel; Jeroen z.v. F. A. Renirie en J. J. W. van der Endt; Fran^oise T. d.v. A. D. Keuzenkamp en A. M. T. van Beurden; Mendy J. C. d.v. A. de Blok en W. C. Spierenburg; Yuri H. A. z.v. H. M. van der Wiel en M. Verweij; Kitty C. d.v. M. G. Althof en J. M. G. Mulder; Roselinda d.v. W. S. Heij en M. de Braak; Marcel z.v. D. A. Speijer en C. M. van der Giessen; Ferry z.v. B. Vogel en E. van der Made; Anoeska M. N. d.v. P. J. J. van Dijk en J. J. E. Manneken; Astrid C. d.v. A. J. Feelders en C. H. Jakubowitz. ONDERTROUWD W. van Alphen, 20 jr. en S. N. Bismatedja, 19 jr.; H. J. van Beers, 22 jr. en P. W. T. M. Lammers, 21 jr.; C. G. Collignon, 25 jr. en P. M. van Rouwendal, 20 jr.; R. S. L. Creazzo, 33 jr. en M. M. Reijgers- berg, 25 jr.; J. Damen, 33 jr. en C. B. Zuidgeest, 22 jr.; J. Kostense, 22 jr. en C. van Heest, 19 jr.; W. F. Meijer, 21 jr. en J. T. W. de Vos, 21 jr.; M. A. J. van Mil, 22 jr. en H. van 't Oor, 20 jr.; W. P. Mulders, 22 jr. en M. M. Houtsma, 22 jr.; J. D. Tompot, 25 jr. en W. Moorlag, 26 jr.; B. A. J. Zoetmulder, 27 jr. en J. A. M. Fransen, 23 jr. GEHUWD A. Hoogerwerf, 29 jr. en N. Tuit, 28 jr.; J. van der Kraan, 21 jr. en M. F. Hoogstad, 21 jr.; H. P. W. J. Heuts, 24 jr. en C. M. Karreman, 19 jr.; R. Kiela, 22 jr. en M. H. Kraaijenbrink, 23 jr.; J. A. Speelmeijer, 26 jr. en W. van der Kooij, 23 jr.; J. A. Daalmeifer, 29 jr. en E. J. M. van Gerven, 19 jr.; R. van Beek, 21 jr. en W. E. M. Brussaard, 17 jr.; S. D. Kogelman, 20 jr. en M. Duifhuizen, 20 jr.; J. P. B. Biemans, 23 jr. en L. A. M. J. van Zuijlen, 21 jr.; A. J. van der Most, 21 jr. en N. S. van Katwijk, 21 jr.; J. Springer, 23 jr. en A. van Ewijck, 21 jr.; C. G. M. Smit, 34 jr. en E. M. C. Eiken broek, 23 jr.; P. G. van Pelt, 23 jr. en J. J. Faasse, 20 jr. OVERLEDEN J. C. van der Horst, 61 jr.; J. Zaal, 70 jr., echtg. van Van Mourik; M. A. van Aalten, 50 jr.; A. C. Herkelman, 7 mnd.; T. M. de Jong, 39 jr.; F. A. Rensman, 69 jr.; P. Wetsteijn, 52 jr.; C. van der Spek, 53 jr.; L. van /\speren, 82 jr. We hadden kennelijk al het voorjaar in onze bol, want we stoeiden een beetje met de jaargetijden. Waardoor in ons blad van vrijdag jl. vermeld werd dat de werkzaamheden aan de Schiedamseweg (Kethel) tussen bad „Groenoord" en de Zwaluwenlaan ongeveer 3 weken in beslag zullen nemen. Spijtig, maar u gelieve te lezen en vooral te onthouden, dat dat karwei ongeveer 3 maanden vergt... Yoghurt heeft dezelfde voedings waarde als melk. Het heeft echter het voordeel dat het nog üchter verteerbaar is. Daarom geeft men het bij voorkeur aan zieken en herstellenden. Bulgaarse yoghurt wordt gemaakt van ingedikte melk. Hierin komen vanzelfsprekend nog meer belang rijke voedingsstoffen voor, die juist voor deze groep bijzonder nuttig zijn. Zondag: kippenragoüt in schelpjes, cotelet a la bonne femme, dame blanche. Maandag: bruine bonenmaal met sla, yoghurt met rozijnen. Dinsdag: rolpens, appelmoes, ge bakken aardappelen, vla-flip. Woensdag: bruine bonensoep, andij vie, gebakken kaasplak, aardappel puree. Donderdag: gebakken lever, rode kool, aardappelen, rabarber met vanillevla. Vrijdag: tonijnschotel, muesli. Zaterdag: bami, fruit. 1 aubergine, bloem, 2 grote uien, 100 gram boter, 4 aardappelen, 1 blik tonijn in gelei, peper, zout, 10 dikke plakken belegen kaas, 1,5 dl. melk, 2 tomaten. Snijd de geschilde aubergine in blokjes, haal ze door wat bloem, snipper de uien en fruit ze samen in wat boter. Schil de aardappelen en schaaf ze in dunne schilfers. Haal de tonijn uit het blikje en verdeel ze in stukjes. Beboter een vuurvaste schaal en leg een paar klontjes boter onderin. Bedek de bodem van de schaal met de helft van de aardap pelschilfers, bestrooid met wat pe per en zout. Leg hierop de helft van de uien met de aubergine, daarop de helft van de tonijn en vervolgens de plakken kaas. Giet er de melk over. Leg dan op de kaas de rest van de uien en aubergine, de tonijn en tot slot de aardappelschilfers. Sluit de schotel af met aluminiumfolie en bak het geheel in een matig hete oven in ongeveer drie kwartier gaar. Neem het foüe weg, leg er de plakjes gesneden tomaten en wat klontjes boter op en geef de schotel bovenin een hete oven in ongeveer 10 minuten een bruin croquant korstje. Neem 1 liters blik of pot bruine bonen. Fruit een gesnipperde grote ui goudgeel in een lepel boter. Meng deze ui, samen met 100 gram geraspte oude kaas, 3 eieren, veel gehakte peterselie door de uitgelekte bruine bonen. Doe alles over in een beboterde vuurvaste schaal en strooi er de geraspte kaas over. Laat de schotel in een voorverwarmde over goudbruin worden. Geef er aard appelpuree bij. De Schied. Ver. „De Vrijheid" opende het vliegseizoen met een wedvlucht vanuit Roosendaal. Deel name 470 duiven; eerste 25 prijzen- winnaars: 1, 6, W. v.d. Windt; 2. Jack Doejaaren; 3, 21, J. Rosema;4. M. de Potter; 5. J. Duymel; 7. H. Put; 8, 25, P. Verlinde; 9, 13, J. Blom; 10. M. Putters; 11, 15, F. Doejaaren;. 12. W. Poort en Zn.; 14, 18, P. Pols; 16. J. Rink; 17, 22, A. Bodegom; 19, 20. M. de Roo; 23. A. v.d. Berg; 24. A. v.d. Tuyn, gelost 8 uur. Eerste duif 8.37.00.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 16