^iïïrntm Een tent als een kathedraal „Bezeten Passage-Tlic*ater r h I -K-K RUIMTE-GEBREK IN TWINTIG MINUTEN BOL BLIJVEN Verkiezing leden gemeenteraad Zitting van het hoofdstembureau inzake beslissing geldigheid ingeleverde kandidatenlijsten Verkiezing leden gemeenteraad Terinzagelegging kandidaatlijsten >f >f >f >f -K>f >f >f >f -K-K 111 „Nieuwlandertjes" met een camera op stap HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 22 APRIL 1970 S Op het terrein van Key Kramer N.V. in Maassluis is vorige week een tent geplaatst. Een tent als een kathedraal, niet zo zeer door de hoogte (13 meter), maar zeker door het geweldige echo-effect. Dit effect ontstaat, doordat het geluid door de tentwanden wordt opgevangen en teruggekaatst. Hier is het bij Key Kramer echter niet om te doen. Men hoopt dat met deze tent, met een oppervlakte van 26 x 63 meter, het nijpend tekort aan magazijnruimte op te vangen. leder voorjaar ontstaat het probleem waar de geproduceerde rollen dak bedekkingsmaterialen moeten wor den opgeslagen. Omdat de bestaande magazijnen niet voldoende ruimte bieden, nam men dan z'n toevlucht tot enkele veilinghallen in Maasland. De grote witte tent is een betere oplossing, vooral omdat deze op het fabrieksterrein in de onmiddellijke omgeving van de fabriek is neer gezet. Aan de waterkant langs de Nieuwe Waterweg heeft men binnen een week deze opblaastent geplaatst. De kans bestaat dat de ruimte, waar de tent nu staat, over ongeveer twee jaar moet worden gebruikt voor de aanleg van een dijk. Een tent biedt daarom meer mogelijkheden dan eventueel een stenen gebouw. Het terrein was al geëgaliseerd en etelcon-platen waren als vloer neer gelegd. Vorige week dinsdag is de tent op het terrein aangekomen. Omdat er steeds een vrij sterke wind stond, heeft men het opblazen nog enige dagen moeten uitstellen, maar toen vrijdagavond om 7 uur werd begonnen met blazen, stond twintig minuten later het geheel overeind. De tent is verankerd op de stelcon- platen. Bovendien is hij geballast met trottoirbanden. Tegen opwaaien is per strekkende meter een gewicht van 1300 kg nodig. Met een ventilator wordt het geheel onder druk gehouden. Als deze zou uitvallen is er een reserve-ventilator, die automatisch de taak van de uitgevallen ventilator overneemt. Als de stroom uitvalt wordt er een benzinemotor ingeschakeld. Als de ze niet zou starten, zorgt een harde claxon voor alarm. Dit allemaal om te voorkomen dat de tent niet bol zou blijven staan. Overigens garan deert de leverancier dat de tent bij alle in ons land voorkomende weerssituaties overeind zal blijven staan. De RENAULT 12 is een ruime en uiterst moderne personenauto, die een aanvulling zad vormen op het uitgebreide programma van Renault in de personenwagen sector. De wagen heeft een vooringeplaatste 1300 cc motor van 60 pk., met voorwielaandrijving en een vierver- snellingsbak met vloerschakeling. De vierdeurs carrosserie is sterk pijlvormig met aërodynamisch gun stige eigenschappen. De wielophan ging is onafhankelijk. De achterasophanging is zodanig geconstrueerd dat een zeker mee stuur effect wordt verkregen. Dit betekent dat de auto zeer goed en gemakkelijk over een bochtige weg rijdt terwijl het gedrag op een rechte weg wordt gekenmerkt door een grote koersvastheid en ongevoelig heid voor zijwind vlagen. De wagen heeft een topsnelheid van ruim 140 km/u.; het benzinever bruik ligt rond de 1 op 11 a 13. De ontwikkeling van de RENAULT 12 heeft 6 jaar gevergd. Van 1963 tot 1965 werden 18 verschillende carrosserievormen ont worpen, die uiteindelijk een waar schaalprototype opleverden, dat in 1965 aan de eerste dynamische tests werd onderworpen. Tussen eind 1965 en midden 1969 werden 40 prototypen gebouwd, waarvan er acht meer dan 2,5 miljoen testkilo meters hebben afgelegd. Een proto type reed in totaal ruim 260.000 kilometers in drie verschillende continenten. Uitgebreide windtunnelproeven met prototypen van verschillende vorm bepaalden de uiteindelijke carrosse rie; laag van vorm, met het hoogste punt van de wagen achteraan; deze vorm biedt veel hoofdruimte voor achterpassagiers, een royale koffer ruimte en geeft een lage luchtweer- stand met goede aërodynamische stabiliteit. De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de raad der gemeente Schiedam brengt, ingevolge artikel H 4, lid 2 der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 27 april 1970 te 17 uur, in het Stadhuis in een voor de kiezers toeganke lijke zitting zal beslissen over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten voor de op 3 juni 1970 te houden stemming en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Schiedam, 22 april 1970. De voorzitter voornoemd, H. Roelfsema. De voorzitter van net hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Schiedam, brengt ter open bare kennis dat de op heden ingeleverde en door het hoofd- stembüreau onderzochte kandidatenlijsten voor deze verkiezing, waarvoor de stemming zal plaatshebben op 3 juni 1970, ingevolge het bepaalde in artikel H 3 der kieswet, ter gemeente-secretarie, afd. bevolking, c.a. Nieuwstraat 26 voor een ieder ter inzage zijn gelegd. Schiedam, 21 april 1970. De voorzitter voornoemd, H. Roelfsema. Met deze camera gaan straks 50 Nieuwlandertjes" op stap om hun visie over feestend Schiedam t.g.v. 25 jaar bevrijding beeldend weer te geven. Dankzij het gebaar van de firma Arend op de Hoogstraat... 99 Van donderdag 23 tot en met woensdag 29 april a.s. op de weekdagen om 2 en 8.15 uur in het Passage Theater de nieuwe Nederlandse film „Bezeten" (Het gat in de muur) waar alles om draait. In de hoofdrollen:. Alexandra Stewart, Dieter Geissler, Tom van Beek, Marijke Boonstra, Vibeke, Donald Jones, Hasmig Terveen, Michael Krebs, Elisabeth Versluys en F'ons Rademakers. In het voorprogramma eveneens een Nederlandse film „Joop" van Wim de la Parra jr. met Wies Andersen. Een film geheel anders dan anders met heel veel spanning en wat sex. Op zaterdag om 2, 7 en 9.1 5 uur te zien, op zondag om 4.15, 7 en 9.15 uur. Toegang: 18 jaar. Zondagmiddag om 2 uur een speciale kindervoorstel ling, waarin de „Drie kleine detectives" vertoond zal worden. Toegang: alle leeftijden. Alexandra Stewart die in deze nieuwe Nederlandse film de rol van de journaliste Marina speelt... In het kader van de bevrijdingsfees ten in onze stad heeft de wijkvereni- ging „Nieuwland" van de firma „Arend" op de Hoogstraat een 50-tal „Smena S.L." camera's in bruikleen gekregen, waarmede jon gens en meisjes van bovengenoemde wijkvereniging, in samenwerking met die van „Jeugdhaven" (10-14 jaar) straks op stap gaan en plaatjes „schieten" van feestelijke toestan den in onze stad. De heer Hertog heeft deze toestellen afgestaan, omdat ze gemakkelijk te gebruiken zijn en er vrijwel niets kan mislukken. Een extra stimulans dus om deze camera te hanteren. Kosten zijn hieraan niet verbonden. De firma „Arend" heeft toegezegd de filmrollen, het ontwikkelen en de afdrukken tegen inkoopsprijs voor deze wijkvereniging te verzorgen, waarna men een expositie houdt in de zaal van „Jeugdhaven" en wel op 6 juni Een deskundige jury zal deze in zendingen keuren en rangschikken. En tenslotte de prijswinnaars toe wijzen Wie animo heeft om als fotograaf de versierde stad straks op de gevoelige plaat vast te leggen, hij melde zich bij de heer W. Niehot, Damlaan 54. Maar dan wel snel, want er zijn maar 50 camera's in bruikleen te verdelen. Een leuk gebaar overigens van de heer Th. T. Hartog. Dit mogen we er toch wel even aan toevoegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 6