ffaiSvroi/w/i/ke. olérpe/fiiz/tm* .-v „Gouden" boekhouder G. Heetman gehuldigd tweede zondag in mei.... TEL. 206611 Oh, die mei Een zonnetje voor duizend bejaarden urgerlijke tand Wandelmars „Arma" FILM EN DANS OP HET EDISONPLEIN TROUW GOUDEN MEDAILLE DANKWOORD medische weekend-dienst „De Waterpoorter' bij openluchtbal „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 34 - VRIJDAG 8 MEI 1970 Mevrouw Melchers speldt hier de „gouden boekhouder" de medaille Vlaardingen. op ten huize van zijn direkteur in Onze stadgenoot, de heer G. Heet man, wonende aan de Vlaardinger- dijk 361b, is woensdagmiddag, 29 april in intieme kring hulde en dank gebracht voor zijn trouw en noeste vlijt gedurende een halve eeuw bij de N.V. Distilleerderij Gebr. Kramers op de Hoogstraat, waar hij op 22-jarige leeftijd, zij het in een ander pand, in dienst trad. Hij was niet een van de twaalf personen, die door burgemeester H. Roelfsema enkele uren daarvoor in de aula van het Stedelijk Museum werd onderscheiden aan de voor avond van Koninginnedag. Inplaats daarvan een persoonlijk woord van de jonge directeur, de heer J. Kramers in zijn woonhuis aan de Nieuwe Kerkstraat 6 te Vlaardingen. Waar hij met zijni echtgenote om 5 uur arriveerde. Een boekhouder, die ondanks reek sen cijfers in zijn leven, klaarblijke lijk geen dorre persoonlijkheid is geworden, maar er opmerkelijk vitaal onder is gebleven. Want men geeft hem beslist geen 72 jaar. Eenmaal komt de tijd, dat je er een streep achter moet zetten. Dat gebeurt nu, na vijftig jaar voor bovengenoemde distilleerderij op de bres te hebben gestaan. Een jubi leum en een afscheid. Met nu meer vrije tijd voor zichzelf en de lekkere hapjes uit de keuken van zijn vrouw. De heer Kramers hield het allemaal erg gezellig. Hij heette de jubilaris en zijn vrouw in de eerste plaats van harte welkom namens zijn moeder, de firmante mevrouw C. J. Mel- chers-Duijnstee, de procuratiehou der de heer D. de Kok, het overige personeel, doch ook de echtparen de Win, Reijgersberg en Bezemer, die hoewel zij niet meer rechtstreeks met het bedrijf verbonden zijn, nog steeds contacten met de N.V. en dus ook met de heer Heetman onder houden. En daardoor vanzelfspre kend tot de genodigden behoorden. Spr. was van mening dat de heer Heetman op dit gouden jubileum trots kon zijn. Vooral omdat het tegenwoordig niet meer zoveel voorkomt, omdat op maatschappelijk en wetenschappe lijk gebied in sterke mate aan het veranderen is. Dat in die stroomver snelling vanouds heilige huisjes hier bij als wrakhout worden meege nomen, behoeft geen betoog. Op voortreffelijke wijze „tekende" de heer Kramers de kracht van deze werknemer in het kleine bedrijf. Hem daarboven uitheffend als een man met een enorm plichtsgevoel. Maar bovenal zijn trouw. Dit in tegenstelling tot de jonge mens van nu, die veel eerder motieven aanwezig acht om van werkkring te veranderen. Hetgeen problemen schept in een klein bedrijf, waar de taak niet wordt vervuld door een „onpersoonlijke" afdeling, doch door reeële personen. In dat bedrijf geeft vaak in laatste instantie niet een systeem of machi ne de doorslag, maar wel de persoonlijke inzet van de medewer ker, die zich aan het bedrijf verbonden voelt. Die medewerker was in al die jaren de heer Heetman, aldus de heer Kramers. Die hem voor zijn loyale medewerking, zijn volle inzet en de felheid, waar het de belangen der firma betrof, hartelijk dank zegde. Als erkenning hiervoor verzocht hij mevrouw Melchers hem de gouden draagmedaille van het Centraal Ge distilleerd Bureau op te spelden en overhandigde zij hem de bijbehoren de oorkonde. Een fraaie bouquet overhandigde mevrouw Kramers zijn echtgenote. Waarna op dit feestelijk gebeuren de kurk van de champag nefles tegen het plafond knalde en men een heildronk op het feest varken uitbracht. Een wens van dit echtpaar ging in vervulling bij de aanbieding van het geschenk van het personeel: een fraai radio-toestel. Hetgeen meteen „uitgeprobeerd" werd. De heer de Kok haalde nog even verschillende herinneringen vanuit de oorlog en na de bevrijding op, zoals de aankoop van het laatste pand, de zorg om het hoge water, de watersnood van 1953 en... de kluis, die niet open te krijgen was. De verschillende pogin gen om te vluchten... Stuk voor stuk riepen zij vele herinneringen op, waarover de heer Heetman nu rustig na kan denken. Ln een kort maar welgemeend dankwoord gaf hij weer, wat er in zijn hart leefde op deze middag. Teneerste de grote dankbaarheid voor die medaille als hoogste er kenning uit het eigen bedrijf, hem aangeboden door de eigen directeur. Dat hij zolang bij de firma in dienst geweest was, beschouwde hij geens zins als een verdienste. De heer Kramers had het hem, evenals zijn vader, mogelijk gemaakt zijn taak zonder bemoeienis of aanmerkingen van bovenaf, correct en in prettige sfeer te verrichten. Iets wat je bijna nergens vindt, aldus spr. Daarna was het de gelegenheid hem met de onderscheiding geluk te wensen, die te vergezellen met de allerbeste wensen voor de toekomst en stapel den de cadeaus en bloemen zich achter hem op. Een ferme handdruk eveneens van de jongere generatie Kramers, die even de bovenverdieping mochten verlaten, maar wier komst bij deze sfeervolle huldiging op bijzondere wijze op prijs werd gesteld. Nog vele goede jaren samen echtpaar Heetman. M.W.-S. DE LEDEN van de Expogé afd. Schiedam Nat. Fed. Raad Voorm. Verzet maken morgen met de afdelingen Vlaardin gen en Rotterdam een tocht naar de Erebegraafplaats in Bloemendaal, waar de 25ste herdenking van de vrijheid zal plaats hebben. Het onafhankelijkheidscongres 1945-1970 van Expogé wordt van 10-13 juni a.s. in de Stads Doelen te Delft gehouden. Het congres van de N.F.R. heeft plaats op 21, 22 en 23 mei a.s. in Rotterdam. Deze congres dagen worden in zijn geheel doorge bracht op de „Koningin Wilhelmi- na", het grootste schip (6300 br. reg. ton) van de Stoomvaart Mij. „Zeeland", aan de Parkkade in het hart van de Maasstad. Denkt u eraan zich tijdig hiervoor op te geven bij uw secretariaat, tel. 264621? DE MAANDELIJKSE contactavond van de oud-strijders heeft op dinsdag 12 mei a.s. plaats in zaal „Irene", Nieuwe Haven 155. Om 8 uur precies. IN DE „Drive-In" discotheek zijn vanavond op het museumplein als dj.'s nog te beluisteren Joop Adriaansen van „De Waag", Martin Green, Davy Navy en Ton Heuchemer. Je komt toch ook bij dit prachtige weer? Na het fantastische slotbal ongetwijfeld morgenavond in de Sporthal „Mar griet". Op 10 mei geTn instuif. voor de AANGESLOTEN ARTSEN van zaterdagochtend 9 uur tot zondagavond 12 uur BOODSCHAPPENDIENST APOTHEKERSDIENST Vanaf vrijdagavond 17.30 uur: APOTHEEK NIEUWLAND, Dr. Wibautplein 17, Telef. 267532. TANDARTSDIENST TANDARTS J. SALENTIJN, Stadhouderslaan 79, Tel. 267385. Alléén tijdens het spreekuur van 5 tot 6 uur. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Mevrouw G. A. Bervoets-Schaberg, Bachplein 486, Telefoon 353407. DIENST VERLOSKUNDIGEN Afwezig: Mevr. SEGERS. Waarneming: Mevr. v. d. LINDE, Tel. 269953, b.g.g. 260080. Overige verloskundigen: Cofnmijs-Gastelaars, tel. 287302 Mei. Meerman, tel. 287168 Ja, daar zitten wé, huisvrouwen van Schiedam, doch eigenlijk uit het gehele land, weer tegenaan te hikken: die tweede zondag in mei, onze Móederdag. Laat ik de mannen gauw eerst geruststellen: het hóeft allemaal niet als jullie denken dat het zo nodig móet. Niets, maar dan ook niets daarvan. We doen gewoon elke dag onze plicht! We koken jullie lievelingspotje, of we daar nu een uur of drie mee bezig zijn of niet. We doen het allemaal met Liefde. (Wel graag met een hoofdletter astublieft, zetter). We strijken jullie overhemden keurig bij, die je zomaar woeps in de douchecel neerduvelt! We poetsen jullie schoenen bij het leven. We mopperen geen seconde, als je door een of andere zakenrelatie dat kostelijke eten laat verpieteren. We schrappen de allerkleinste nieu we aardappeltjes, die we eerst koken en daarna bakken. Omdat je er zo dol op bent. We luisteren geduldig naar die eindeloze verhalen van je zaak. Al geeuwen we weieens heel stiekum achter onze hand. We sidderen als je de t.v. keihard bij een voetbalwedstrijd aanzet, zoals gisteravond bij van Feyen- oord tegen Celtic. Maar we zeggen helemaal niets. Vraag echter niet wat dat aan zelfbeheersing kost. We stappen elke morgen het eerst uit bed. We brengen je een kopje thee op bed, het ochtendblad en we warmen je pantoffels op de c.v.l We geven je twee kustjes, elk op een wang, als je weggaat en we blijven zwaaien tot je helemaal uit ons vizier bent. We denken elke seconde, elke minuut aan je. We houden nog veel meer van je dan toen we jong en pril voor altijd „Ja" tegen je zeiden. We vinden de Moederdag hardstik- ke onzin. Een overdreven bedoe ning. Maar lieve mannen, wat zouden we ons juist op die tweede zondag in mei hardstikke ongeluk kig, stomweg vergéten voelen, als er niet een heel klein pakje voor ons bij was. KORTE DAM 5 Schiedam I plefoon '26 17 81 Het is mei en weer gauw Moeder dag. Heel wat vaders en kinderen lopen dan met een spiedende blik langs de etalages. Wat zal het meest in de smaak vallen, een echte verrassing of een praktisch kado dat moeder elke dag heel goed kan gebruiken? Misschien koopt Mama zelf wel dat pannetje dat nog ontbrak, uit naam van haar jongste spruiten. De meimaand is van ouds al de tijd voor de liefde geweest, er wordt dan ook in Nederland heel wat afgetrouwdVeel bruidjes doen dan nog enkele aankopen en kiezen met zorg en overleg datgene wat zij straks in eigen home nodig hebben. In mei hebben de meeste huisvrou wen de voorjaarsschoonmaak weer achter de rug. Er zijn oude spullen opgeruimd en de inventaris wordt weer aangevuld. Pannen en Pannen is een brochure waarin het kookgerei uitvoerig wordt besproken. Wie wikt en weegt, moet kiezen tussen alumi nium of roestvrij staal, of een „gevoerde" koekepan wil aanschaf fen of al dan niet een hogedruk pan, kan alles over het voor en tegen lezen. Bij ons liggen op u te wachten de brochures „Pannen en Pannen prijs f 0,95 en het vouwblad „Hogedrukpannen", prijs f 0,25. Deze vouwbladen komen heel goed van pas bij de aanschaf. We zien u graag in ons huis om ze te komen halen. Verder willen wij u nog attent maken op de 2 avonden voor „Woninginrichting". We hebben er graag nog wat dames en heren bij. Het zijn wel allemaal feestdagen, maar daarom moeten we de gewone gang van zaken niet vergeten. We zien u dus graag op 13 en 20 mei a.s. woensdagavond van 19.30-22.00 uur op Korte Dam 5. Prijs f 3,— voor 2 avonden. Komt u even betalen? U zult er vast geen spijt van hebben. Op 7 mei is er geen konsumenten- informatie, alwéér een vrije dag. Op 14 mei staat onze konsumen- teninformatrice weer tot uw dienst van 9.30-12.00 uur. Prettige dagen nog verder en tot ziens in ons huis weer vanaf 11 mei. Het prachtige weer, waarnaar ieder een reikhalzend heeft uitgezien, lokt iedereen naar buiten. Vanavond daarom op het schoolplein van het Edisonplein films voor de jeugd, waarvan ook ouderen zullen genie ten. En daarna dansen op de maat van de „Triffids". Vanaf 9 uur, dankzij de wijkvereniging „Het Singelkwar tier". De wijkvereniging „Bijdorp" in Kethel ^eeft zijn eigen programma deze week gehad, waaraan zowel jong als oud volledig aan zijn trekken kwam. Ter afsluiting van dit alles morgen 9 mei a.s. van 8 tot 12 uur een openluchtbal, waaraan ons Schiedamse draaiorgel „De Water- poorter" zijn medewerking zal verle den. Hoe staat het met uw slagzin nen? Als je helemaal niets weet, mag het desnoods een pannespons zijn. Maar mannen, lieve mannen van Schiedam. Een flesje verrukkelijke parfum, een geurig stukje zeep. Een ragfijne nachtpon met bijpassende duster. Oei mannen, er is zoveel moois te koop in onze eigen stad. Als je je ogen maar goed de kost geeft. Als je maar heel eventjes nadenkt. Kom asjeblieft niet met iets verschrikkelijks degelijks op de proppen. We zullen de moed op kunnen brengen er een dankbare glimlach voor te forceren. Maar hoor ons inwendig dan niet foete ren! De Magnalia Deikerk bood aan ruim duizend bejaarden van Schiedam t.g.v. de feestweek een gezellig aanzicht. Temeer omdat Rien van Nunen en Bert van Dongen, afzon derlijk of met Hella Haasse, er de stemming wel in wisten te brengen. Om dan maar te zwijgen over de „Frontalinies". Hoogtepunt was vanzelfsprekend het bekende t.v.-programma „Breng eens een zonnetje". Liedjes met de bejaarden gezongen. Die zon hebben ze inderdaad bij deze mensen gebracht. En als men dan bedenkt hoe gehandicapt Rien van Nunen op het ogenblik is tengevolge van een gebroken heup op 7 november vorig jaar en daarna nogeens een val, dan neem je je petje voor hem af. Doch ook voor zijn vrouw Hella Haasse, die hem hierin terzijde staat en hem elke dag naar de plaats van bestemming rijdt. Goed nieuws voor hun fans: er zijn weer nieuwe opnamen voor het zomerseizoen gemaakt. En als al die narigheid met die heup weer achter de rug is, dan kunt u Rien weer zien als Stiefbeen. Ere-voorzitter van de V.N.F.G.", de heer G. Rosman, heette allen van harte welkom. In de middaguren in het bijzonder het echtpaar A. M. Schoof. Speciaal voor de feestweek overgekomen uit Hellevoetsluis... Ruim duizend bejaarden hebben met elkaar weer eens gezelüg liedjes uit hun eigen tijd gezongen, waar voor de koster van de Magnalia Deikerk, de heer A. Winkel heel wat verzet heeft... m GEBOREN Angélique, d.v. W. Bulte en C. Veltman; Miranda, d.v. J. J. Meeder en C. M. Tjaden; Marco, z.v. O. Vriens en J. Lucas; Beatrix J. M„ d.v. J. van Eijk en J. C. Mostert; Danielle E., d.v. L. Onderdeünden en A. D. de Vries; Margrietha J., d.v. J. W. de Wal en M. F. L. Stoute; Alexander N. T., z.v. G. W. J. Veldhoven en J. van Leeuwen; Annemarie M., d.v. L. Costers en L. C. Holterman; Richard P., z.v. P. W. G. de Vette en M. de Vette; Carolyne, d.v. W. Breugem en N. vanger Velden; Anthonie C., z.v. J. C. Harder en J. van Bekhoven; Edwin, z.v. J. M. Maat en M. Weergang; Edwin, z.v. M. Soeters en C. Scholten; Elisabeth M., d.v. L. A. Pleijsier en G. A. Chodzijnski; Carel W. J., z.v. J. D. Knetemann en H. J. van der Pol; Sabine, d.v. P. V. K. Kappelhof en D. Verhagen. OVERLEDEN G. J. van Opijnen, 66 jr.; G. A. van Mil, 62 jr. De Schiedamse Arb. Gymn. ver. schrijft ons: „Voor de wandelmars, morgen 9 mei, verzamelen wij om kwart over één bij het postkantoor Lange Nieuwstraat. Door de vakantie was het misschien niet voor een ieder mogelijk hun strookjes in te leveren. Zij kunnen dus ook naar het postkantoor komen."

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 36