Kamertjes-kijken in 't Stedelijk meubelshow n.v. v. d. berg's meubelfabriek i ummm EEN JUNIOR SEKRETARESSE EEN LABORANTE EEN AKTIEF JONG MEISJE en Rotterdam, 'l 2 e Pinksterdag van 10.00 tot 17.00 uur houden wij een in onze nieuwe toonzalen aan de warande 207-209 te Schiedam St voort k-K -X -K-jc-jc--jctK-je-je--je--je--je-je-je-je -je P. HOFMANS U vindt hier vele stijlen meubelen, zowel modern als klassiek. U bent van harte welkom. W\ ;v I ICïrtAT? 5WII3I T3I-' LENDERINK CO. N.V., Westerkade 18-24, SCHIEDAM, (lid van de Naarden groep) producten van gespecialiseerde grond stoffen voor de voedingsmiddelenindustrie. Wegens uitbreiding van ons sekrelariaat zoeken wij: die in hel Engels en bij voorkeur ook in het Duits schrifte lijk kontakt met onze afnemers onderhoudt. Leeftijd eirka 20 jaar. Op ons Chemisch Laboratorium is plaats voor: Getuigschrift basisexamen voor laborante of gelijkwaardige opleiding vereist. Leeftijd eirka 20 jaar. Voor ons internationaal georiënteerd ontwikkelingslaboratorium zoeken wij dat op deze afdeling zal gaan meewerken bij het ontwik kelen en samenstellen van onze monsterkollekties. Enkele jaren voortgezet onderwijs strekt tot aanbeveling. Wij bieden kandidaten een interessante, goed betaalde werkkring in prettige omgeving en werksfeer. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehouden. Belangstellenden kunnen zich voor nadere inlichtingen telefonisch of schriftelijk in verbinding stellen met het direktie-sekretariaat, mej. M. van Waalwijk van Doorn, telefoon 010 260600. In de tentoonstelling „Schiedam 1940-1945-1970", die ter gelegen heid van de 25-jarige herdenking van de bevrijding tot 8 juni wordt gehouden in het Stedelijk Museum Schiedam, nemen naast documen- taties, maquettes, foto's en plan nen voor de stad Schiedam de vier ingerichte woonkamers een belang rijke plaats in. Zij geven een tijdsbeeld van de woonmogelijkhe- den en levensomstandigheden van toen en nu. In het interieur van 1940 staat een soldaat op het punt om naar het front te vertrekken. Het uitzicht uit het raam geeft een beeld van rustig Schiedam. De kamer van 1945 staat in schril contrast met de kamer van 1940. Er is niet veel van waarde meer overgebleven, de vloer en kastjes zijn gedeeltelijk opgestookt in de kleine noodkachel. Het antieke radiotoestel en ondergrondse blaadjes zijn verborgen. De derde kamer, uit de jaren 1950-'60, biedt al een moderne indruk. Een rotan-hoek, Pastoe- boekenkast en een eethoek van Martin Visser. De Schiedamse architect Pieterh Vanderheiden ontwierp het laatste interieur, een kamer die wel niet representatief is voor de doorsnee woonkamer van deze tijd, maar die een moderne, frisse kijk geeft op de woonmogelijkheden van nu en in de toekomst. Hedentendage bestaat er al vaak een tendens in deze richting. Een speelse en practische realisatie vormen de verhoogde vloergedeelten, die zo tevens als zitbank kunnen dienen. De architect is bij zijn afmetingen uitgegaan van een woonkamer, zoals er reeds ongeveer 200 zijn gebouwd in de nieuwbouw Schie- dam-Groenoord. Het interieur geeft een avant-gardi- sche indruk, hoewel er ook meu bels uit de jaren '60 in staan. Belangrijk vindt Pieterh Vanderhei den dat de persoonlijkheid van de bewoner in het interieur tot zijn recht komt. Een vaasje van oma moet er evengoed een plaatsje kunnen vinden. Het ontworpen interieur is een voortzetting van het ontwerp dat Pieterh Vanderheiden maakte voor de nationale prijsvraag, die door de bond van binnenhuisarchitecten was uitgeschreven in 1967, waar mee hij de eerste prijs won. Deze woning was indertijd te bezichti gen op de binnenhuistentoonstel ling Vanderheiden ontwerpt soortgelij ke interieurs voor verbouwingen van bungalows, woningen, directie kamers en kantoren. Ook verzorgt hij verbouwingen en inrichtingen van de Hiltonhotels in Nederland. W HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 15 MEI 1970 Na de vele massale huldigingen, die het elftal van Feyenoord na het veroveren van de Europadag van de Europa-cup ten deel zijn gevallen, is voor de spelers het rustsignaal nog niet geblazen. Dit blijkt o.a. uit deze foto, waar Eddy Pieter Graafland gehuldigd wordt door directie en personeel van de C.H.V. Hobo, een handelsvereniging te Rotterdam, waarbij Eddy P.G. met zijn Intersportzaak is aangesloten. Tijdens een gezellig samenzijn werd de cup nogmaals „veroverd". Hierbij werd de heer Pieter Graafland een wel niet blijvende doch zeker in de smaak vallende herinnering aangeboden. Ook zijn charmante echtgenote deelde in de feestvreugde en ontving een handbouquet. Messe voor het eerst in Schiedam. René Fons heeft de smaak te pakken. Hoe kan het ook anders na zovele successen. Het R.K. Schie damse Gemengd koor dat onder zijn leiding deze successen behaalde heeft de smaak van hun koorleider en dirigent overgenomen en zijn enige weken terug enthousiast be gonnen de harmonieuze en gevoelige Schubert-composities, die deze Deutsche Messe kenmerken, in te studeren. Een liefhebber zal de rijkdom en pracht van de Duitse Liedertafel erin ontdekken. De hoogmis in de O.L. Vr. Visitatie- kerk zal met deze prachtige muziek worden opgeluisterd. Zondag a.s. om 11.00 uur bent u daartoe in de gelegenheid. YAMAHA 50 SUPER, de nieuwe sportbrom- mer met vier versnel lingen en echte kick- starter. Het succes van de RAI, vanaf he den uit voorraad lever baar bij: „De Houten Loods" Celsiusstraat 12 Telefoon 151506 WISSELBAND N.V Autobanden en accu's. Ba lanceren en repareren. Al lerlaagste prijzen. Ook 's zaterd. geopend Rotter- dam-Feyenoord, Persoon dam 14, Tel. 276460, Schie dam: Raam 26, (lOOnttr. achter Stadhuis) Telef. 268351. Duikershorloges met zwarte en gekleurde wij zerplaten, 17 steens ancre schokvrij, slechts 49,50, bij: Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Te koop: Opel Record Stationcar '64, f 1500,—. i.pr.st. V. Zundert, St. Anna Zus- terstraat 3 5a, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 5