liet nieuwe Betty van Wijngaarde "d ,aa<s'r w#ord RENAULT .Miss Holland" KOSTER n.v. Stel een DAAD Schiedams meisje mogelijk straks Kerkdienst voor geestelijk gehandicapten Wat de Gusto u vanavond biedt SINGELKERK ZONDAG IN DE BELANGSTELLING AKTIVITEITEN CLUBHUIS ST. JORIS DOELE TEL. 264366 —T.V DEFECT BEL1 RADIO„ACTIEF'1 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) De vraag, ergens op een dans vloer aan haar gericht, over rompelde een Schiedams meis je, werkzaam in het Rijnhotel en wonende aan de Van Hall straat in Schiedam; of zij aan de voor-selectie voor de „Miss Holland" verkiezingen wilde deelnemen. DRUKKE DAG TELEFOON 260160* JURY De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. 18e JAARGANG WOENSDAG 20 MEI 1970 Redaktie en Advertenties: Broersvesl 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P J Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I.P.O.-rapport lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllINHIIIIIIIIHIIIIHI Zij kreeg bedenktijd en zei na overleg met haar verloofde, (sinds 2 jaar) John Melkert uit Deventer aarzelend „ja". Nu, na die voor selectie in het Parkhotel in Rotter dam vorige week zondag maakt zij een ontspannen indruk en zit heel gewoon, zij het niet ideale manne quin, maten 86-60-86 tegenover me op de bank. Gewoon, gezellig bij me thuis. Een heel gewoon, intelligent meisje in een sportief jumping suit-pak, turgoise dat heel goed hij haar donker opgestoken haar en donkere ogen kleurt. Oud-leerlinge van de W. de Zwijger ulo in de St. Liduinastraat. Een bepaalde voorkeur voor talen heeft, speciaal Italiaans. Het zusje is van de Feijenoordspeler Thijs van Wijngaar de, dit seizoen „uitgeleend aan het onfortuinlijke DÓS. Een meisje eigenlijk niet helemaal van deze harde tijd, zoals zij zelf opmerkt. Eigenlijk nog een beetje romantisch. „We hebben thuis een ideaal gezin, verontschuldigd zij zich verlegen. Daar neem ik maar een voorbeeld aan en zó wil ik het later ook hebben. Ik heb nog een broertje van negen maanden „Robin", waar we allemaal dol op zijn. Hij is dan ook een plaatje. Dan is er nog het 16-jarige zusje Pia, een kapstertje. Nu kent u het gehele gezin, maar hoe voelt Betty, zich nu in deze dagen? „Dat ik niet direct besloot om mee te doen, komt vooral door die nare verhalen over haat en nijd, zegt ze rustig. We waren met 30 meisjes, uit het gehele land vandaan, o.a. uit Gouda, Amsterdam, Doetichem, Arnhem, Rotterdam, om er zomaar een paar te noemen. Ik was de enige deelneemster uit Schiedam en ik behoor nu tot die groep van 12 meisjes, die op 27 mei a.s. in het Parkhotel naar die titel dingen. Bij de voor-selectie droeg ik eerst een wit badpak, dat gehandhaafd is gebleven, maar voor de jumping-suit komt nu een hip ruit brokaat mini-jurkje voor in de plaats." „Bij het modehuis „Elzas" mochten we allemaal cocktailkledij uitkiezen. Het wordt overigens een drukke dag, zegt Betty, want om 9 uur moeten wij op 27 mei met gewassen haren en zonder make-up al bij john Postumus zijn. Dan gaan we lun chen, daarna jurken passen en halen. „Ik draag op die avond goud-bro kaat schoentjes met een hoge hak. Allemaal voorgeschreven", onthult dit Schiedamse meisje. Persoonlijk vindt zij het een geweldi ge belevenis, voor het geval zij eventueel de hoofdprijs zou winnen: een bedrag van f 10.000,- plus, een drieweekse reis naar Japan de gelegenheid wat meer van de wereld te zien. Voordat het zover is, of zij nu winnares of nummer twee of drie wordt, na die beslissing eerst de feestavond tot 4 uur in de morgen. Zij houdt het hoofd erg koel, Betty van Wijngaarde, maar ze hoopt van harte, dat ze later als die 27ste mei al tot het verleden behoort, zij Heeft Betty van Wijngaarde kans op 27 mei a.s. „Miss Holland" te worden! Zij maakt er zich voorlopig geen zorgen over, al hangt haar cocktailjurkje wel klaar. straks op haar gemak naar die TROS-tv uitzending kan kijken. En met haar alle stadgenoten. Iedereen leeft deze dagen met haar mee. Dat is vanzelfsprekend. Ergens zijn en blijven we in ons hart erg chauvinistisch. Hoofdzaak is, dat even de schijnwerpers op een recep tioniste van de stad Schiedam geworpen zullen zijn. Datei over ons gesproken wordt. Op maandag, 27 mei a.s. over een ding maakt Betty zich echter zorgen. Nee, noch haar badpak of dat jurkje, maar of haar vader, beroepsmilitair en alleen in 't weekeind thuis, er ook bij zal zijn op die bewuste avond. We duimen er doodgewoon voor. En wii Zondag a.s. zal het koor van de Si. Petrus-Mavo uit Rotterdam in de Singelkerk de muzikale omlijsting verzorgen van de Eucharistieviering van 11.15 uur. Deze bijeenkomst zal worden voor gegaan door de moderator van de school de Dominicaan Henk Schoen makers, oud-Schiedammer en pa rochiaan. Op deze meizondag zal zowel koor als predikant een Maria- thema uitwerken. Dit Jongerenkoor, leerlingen en oud-leerlingen, treedt onder leiding van leraar J. Brandt regelmatig op in de kerken Steiger, Provenier en Blijdorp en incidenteel ook in andere parochies. Na lang wachten, zij worden overstelpt met aanvragen, is op 21 mei eindelijk de Singelkerk aan de beurt. Deze jongelui mogen zich bij ieder optreden verheugen over een zeer grote belangstelling, en niet alleen van jongeren! Wij hebben meermalen een „uitvoe ring" meegemaakt en we kunnen u dan ook een meevieren van harte aanbevelen. Het woord uitvoering is hier te vlot neergeschreven. Zij willen slechts een opluistering en zinvolle begeleiding van het Eucha ristisch Offer. Zondag a.s. om 11.15 uur! Omdat ik er - volgens de regels van het journalistieke spel - recht op heb, maar meer nog omdat derdener kennelijk op zit te wachten en misschien - want ik wil proberen eerlijk te blijven - ook omdat Joop, Ruud en Tom het me nauwelijks gunnen, neem ik hierdoor het laatste woord. Vermeende desertie blijf ik beschouwen als een trieste zaak. Niet omdat ik het leger of oorlog-voeren zo'n bijzonder goed hart toedraag, maar omdat Nederland in de Mei-dagen van 1940 verraderlijk werd aangevallen, omdat op andere plaatsen - ik denk aan de mariniers bij de Maasbruggen, aan de jongens in de Wippolder bij Delft - eerlijk en hardnekkig door onze jongens is gevochten. In die vijf dagen zijn bij Delft zestien duitse vliegtuigen omlaag gehaald en tientallen invallers doodgeschoten. Overigens wil ik toch een onderscheid maken tussen „bij voorbaat in de doofpot stoppen" en na dertig jaar uit de vuilnisbak opduiken. Dit laatste keur ik af als er geen enkel nut dan pure sensatie aan verbonden is. Het geval Moordrecht ligt typisch heel anders dan het geval sergeant Meijer! Tot slot wil ik twee zinnen aanhalen, die mij onlangs troffen op het folder van de lustrumviering van de R.K. Kerk in de Nolenslaan: „Gelijk hebben is het voorrecht van de jeugd". Gelijk krijgen is de troost van de ouderdom v SEBAST1AAN Over tientallen zaken hebben wij allemaal ons zegje gezegd, ons schrijfje geschreven. Ik geloof dat het langzamerhand tijd wordt dat wij eens overwegen om „ons daadje te DOEN". Wij hebben het allemaal over „Lucht-vervuiling", wij protesteren daar tegen... terecht. In het Algemeen Dagblad van zaterdag 16 mei las ik een artikel van prof. F. M. Maas: „De wetenschap heeft uitgedokterd dat in stadsdelen waar weinig gras en bomen zijn vooral dus erg oude en spiksplinternieuwe wijken - de bevolking nogal agressief is". Volgens professor Maas kunnen groenstroken van vijftig tot honderd meter de lucht-verontreiniging halveren! Als er geen bomen zouden zijn worden roet, chemicaliën, zand, stof enz. niet opgevangen. Hij heeft uitgerekend dat in het centrum van een stad 15.570 deeltjes stof in iedere liter lucht zitten, terwijl dat in een park slechts 2526 deeltjes zijn. De conclusie is duidelijk: MEER BOMEN. Natuurlijk is hier op de eerste plaats een taak voor De Overheid! Maar moeten we daar op gaan zitten wachten? Moeten we daar protestmarsen voor op touw zetten OF zou het misschien de overweging waard zijn ZELF een DAAD te stellen? Als iedere tuinbezitter eens begon met één boompje op zijn erf te planten? Dan kan de kop niet kosten en zou - op den duur - geweldig veel nut opleveren. En wat dacht u ervan, gij balkonnetjes-bezitters, om eens een bakje vrolijke bloemen buiten te zetten? Het is leuk om te zien, verfraait het stadsbeeld en helpt mee de lucht te zuiveren. Het is maar een idee! -r SEBASTIAAN iiiiiiiiininiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii wensen Betty van Wijngaarde bij voorbaat heel veel succes. Misschien wel leuk voor u om te weten, wie er in de jury zitten. Twee heel bekende namen in elk geval: Fred Oster en de Feijenoord-voet- baller Coen Moulijn. Voorts: P. van Meeuwen (voorzitter); IJ. Keijzer, dir. Fox-filmer; K. van Duin, dir. horecabedrijven; Ben Swaep, journa list, W. van Linschoten, dir. schoon maakbedrijf; P. Huiskens journalist en J. H. Postmus, kapper. M.W-S Vanavond om uur nemen de buitenaktiviteiten van het bekende clubhuis „St. Joris Doele" een aanvang. Óm precies te zijn in de Stationsstraat t/o het station op het grasveld. Maandagavond 25 mei zelfde tijd op het speelterrein aan de Mgr. Nolenslaan bij de ambachts school. Ieder kind tot 13 jaar kan hieraan meedoen. Met de kans een prijsje te verdienen. Er wordt van alles ge daan, zoals u op onderstaand pro gramma kunt lezen. Wie hiervoor interesse heeft, neme contact op met de heer C. A. Veenema, Doeleplein 1, tel. 268338. Vrijdag 22 mei: Poppenkast en toneelstukje; maandag 25 mei: pop penkast en toneelstukje; vrijdag 29 mei: Estafettes; maandag 1 juni: Estafettes; vrijdag 5 juni: Speur tocht; maandag 8 juni: Speurtocht; vrijdag 12 juni: Estafettes; maandag 15 juni: Estafettes; vrijdag 19 juni: Estafettes; maandag 22 juni: Pop penkast en sprookje; vrijdag 26 juni: Estafette; vrijdag 29 juni: Estafettes. Bij slecht weer gaan de activiteiten door in het clubhuis. De leiding komt je dan ophalen en terugbren gen van en naar de speelterreinen. Iedereen is van harte welkom. Men schrijft ons: „Gaarne nodigen wij u hierbi hartelijk uit tot het bijwonen- var. een gezinsdienst op zondag 24 mei a.s. 's middags om 3 uur in het kerkgebouw „de Goede Haven" te Schiedam. Deze gezinsdienst is bestemd voor de geestelijk gehandicapten en hun familieleden. Even als in de vorige dienst heeft de heer Van Zuylen, Gereformeerd predikant te Schiedam, de leiding van deze interkerkelijke samen komst. Het muziekgezelschap „Insulinde" uit Vlaardingen moest wegens va kantie afzeggen. Tot onze grote blijdschap, hebben we nu de spontane medewerking van het Leger des Heils uit Schiedam voor de begelding. Ook zullen de kinderen van Myoso- tis weer zingen. Voor auto-vervoer kan worden gezorgd, zie telefoon nummers". Commissie bijzondere kerkdiensten: hr. J. van Dam, Nieuwe Maasstraat 73, tel. 263399; mej. W. C. L. Hille, v. Oldenbarne- veltstraat 1tel. 264096; mevr. H. W. v. Maanen, Burg. v. Haarenlaan 1303, tel. 260470; hr. M. Versteeg, Bachplein 237; hr. J. Vlug, Voornsestraat 24; hr. F. W. Brouwer, Prof. Treublaan 17. Zeven punten, aangeduid op het programma „Ópen huis" voor de werf „Gusto", vanavond van 7 tot 9 uur gehouden, vindt u hieronder vermeld. Vooral de „Tree Enterprise V", zojuist teruggekeerd van een geslaag de proeftocht, zal uw interesse hebben. Doch ook die van uw zoon, die eigenlijk nog niet weet, wat of hij straks wil. Op de helling zijn we druk bezig met een sleephopperzuiger, die een laad- ruiminhoud heeft van maar even 10.000 m3! Op diverse plaatsen in het bedrijf zal gewerkt worden door ervaren mede werkers, die bovendien voor U gereed staan om U alles te vertellen over hun werk en de machines, die zij daarbij bedienen. De leerlingen van de bedrijfsschool staan te popelen om de bezoekers hun vaardigheid te tonen. Voor liefhebbers is de modellenzaal opengesteld. In de kantine van het hoofdkantoor zullen een aantal belangwekkende films worden vertoond. Medewerkers van de afdeling Perso neelszaken geven desgev ast inlich tingen over opleidings- -n plaatsing mogelijkheden. Neem daar vanavond eens een kijkje. Het is zeker de moeite waard. Telefoon 010 - 16.16.04 en I 37.41.21; 01899 - 6030 en 6874 WIJ HELPEN DIHECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken reparaties onder garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1