Goede huisvrouw zijn: een vak apart Zij slaagden Hoe De Postduif vloog DE KIPPENREN KAKELT CONCERT VAN STUDENTENKOOR EN ORKEST DE WIEKSLAG VAN „DE VRIJHEID" ACHTER DE HAND De derde druk van het Gezins-Begrotings Instituut te Rotterdam, opgericht en in stand gehouden door de Bondsspaarbanken, is uit. Het kreeg als titel mee: „Zo komt u er". Waaraan niemand overigens behoeft te twijfelen, want als u deze richtlijnen ter harte neemt, dan bent u een goede huisvrouw. Ik zou bijna zeggen een ideale, maar dat klinkt misschien een beetje overdreven. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 20 MEI 1970 Geslaagde kandidaten van de Rijks scholengemeenschap te Schiedam, Hugo de Grootstraat 4, Schiedam. Het diploma H.B.S.-A 1970 behaal den: F. Berns; J. E. v.d. Burg; A. van de Graaf; P. G. van Heerde; R. van Heerde; J. Hersbach; M. Huisman; P. J. Kleiss; D. van Klink; B. Ups; L. Osephius; R. A. Prins; M. A. van Putten; J. W. G. Sijberden; R. v.d. Vegte; A. Ver boon; M. E. Verboom. En... natuurlijk van harte proficiat! Wedvlucht van uit Tergnier, afstand 265 km. Deelname 350 duiven, 1ste duif 17,51 .laatste 19,22. W. van Deursen 1; N. v. Ark 2, 11, 23; L. Toutijn 3, 25; H. J. Boranie Co. 4,9, 16; H. Blondé 5, 10, 12; D. Bakker 6, 24; A. van de Grijp en Co. 7; A. Smits 8; W. v. de Kont 13, 22; W. Poelman 14; C. Paardenkooper 15; W. Egging 17; J. Hips 18; P. v. Os en Co. 19; P. v.d. Tuin 20; H. Hems 21 Op vrijdag, 29 mei a.s. geeft het Studeritenkoor o.l.v. Reinhardt van Randwijk en het Studentenorkest o.l.v. Otto Klap een concert in de Grote zaal van „De Doelen" te Rotterdam. Van de Krönungsmesses wordt op 23 mei een opname gemaakt; van het Kamerkoor op 22 mei een N.C.R.V.-opname. Een bewijs, dat vooral muzikaal gezien, de Vrije Universiteit hoog aangeschreven staat. U krijgt de gelegenheid zich hiervan te overtuigen. Kaarten zijn a f4,25 (a.r.i.) te verkrijgen bijde koorleden te Amsterdam; Boekhandel Van Brum- men, Zuidplein 88; Boekhandel Donner, Lijnbaan 6; a.d. Doelen een week voor het concert, dus vanaf 22 mei. JUBILEUM-WEEKEND De lustrum-commissie van „Los Bigotes", bestaande uit de heren W. van de Tuyn, voorzitter, J. Zetteler, secretaris en de leden van L. van Halderen, B. Bernard en P. Poolman, delen mee, dat op 11 en 12 juli a.s. alles in het teken van het jubileum weekend staat. De kosten hiervan bedragen slechts f 17,50. Neemt u dus vandaan nog contact op met de heer Zetteler, Singel 72, tel. 268847. Een brommer is nog steeds het ideaal van de scholier. Maar ook voor die brommer moet eerst gespaard worden. De Schiedamse Vereniging „De Vrijheid" vloog met 400 deelnemen de duiven een wedstrijd van uit Tergnier, 262 km. uitslag: Eerste 25 prijswinnaars. 1. -9- Jan Doejaaren; 2. 14-21 1. v.d. Tuyn; 3. 12-13-22 P. Pols; 4. M. Stuart; 5. J. C. Rost; 6. -16- M. de Roo; 7. P. Verlinde; 10. W. Poort en zn. 11. J. v.d. Ent; 16. M. Putters; 17. J. Westerholt; 18. L. in 't Hout; 19. -24- A. v.d. Berg; 20. C. Midden dorp; 23. J. Rink; 25. A. Pronk. Gelost 13-05-00; eerste duif 17-52-00; laatste 19-03-00. RAM (21 maart 20 april) Deze week zal u wel van alles willen aanpakken en voor elkaar brengen, want u bruist als een pasgevuld schuimbad. Daar is niets tegen, mits u uw enthousiasme weet te breidelen, en niet heendraaft over de bezwaren van anderen. Een van uw plannen staat er goed voor en zal ook wel voldoening opleveren. Oppassen voor kou vatten op oor en wang. Voorkom een kibbeltje met goede vrienden, die geirriteerd worden door uw doorduwerij. Geen gokjes! STIER (21 april 20 mei) Uit is een goede week om een einde te maken aan enkele slepende kwesties. Als u eerlijk bent moet u toegeven, dat zij zo slepen, omdat u te laks bent om er een eind tan te maken. Ditmaal helpen de sterren u, schoon schip te maken! U heeft de neiging achter nieuwe belevenissen en kennissen heen te draven als een hond achter een verse kluif. Het wordt echter hoog tijd, dat u aandacht besteedt aan uw naaste omgeving en aan de dingen, die voorrang hebben. Oppassen voor overver moeidheid! TWEELINGEN (21 mei 20 juni) U voelt neiging tot aarzelen en bent onzeker wat betreft enkele belangrijke besluiten. U kunt deze week ook beter kalm aan doen. Laat die dingen nog even rijpen en betijen. Wat u bepaald wel moet doorzetten is een verzoening, die tot stand kan komen door uw bemiddeling. U ziet de dingen duidelijker in, dan de anderen en kunt uitstekend helpen. Oppassen voor keelontsteking en kou op de luchtwegen! KREEFT (21 juni - 20 juli U voelt er veel voor, lekker ingekapseld te zitten in uw eigen pantser en daarbinnen uw fantasie te laten gedijen. Deze week moet u echter wel zorgen bij de tijd te zijn, als het gaat om belangrijke beslissingen. Nu géén overgevoeligheden en dergelijken, maar handelen als een volwassene en met gevoel voor verantwoording. U kunt niet altijd een ander laten optreden. Oppassen voor verkeerd dieet! LEEUW (21 juli 20 augustus) Er is kans dat deze week vol zit met allerlei gebeurtenissen, waar van sommigen u knap zullen ergeren. Houdt het hoofd koel en uw gevoel voor humor bij de hand! Er valt genoeg te lachen en een buitenkansje is niet uitgesloten. U ziet iemand terug die u bijna vergeten was. Kalmaan met tillen en sjouwen, uw rug en schouders zijn nog pijnlijk. MAAGD (21 augustus - 20 september) Kans op een onverwachte ontmoeting, die een oplossing brengt in verband met een hangend vraagstuk. Deze week kan er veel geregeld worden, soms door totaal onverwachte wendingen en gebeurtenissen. Daarbij kon fok wel eens een oude wens in vervulling gaan. Al met al en bewogen, maar gezellige week. Oppassen voor te zwaar voedsel. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Bent u nog niet moe van vergaderen en bij elkaar praten van onwilligen? Deze week kunt u ze allemaal de bons geven. De kans is groot dat de meeste van uw voorstellen direkt of indirekt worden aangenomen en uitgevoerd. Neem er maar eens uw gemak van! Uw humeur is niet al te best en u moet dat vooral thuis niet botvieren - blijf redelijk. Net als buitenshuis. Oppassen voor te weinig slaap en eventueel zelfs te veel borreltjes. SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Deze week komen veel dingen voor elkaar, zonder dat u zich bijzonder hoeft in te spannen. U moet ook begrijpen dat enkele van uw idealen niet verwezenlijkt worden, maar idealen blijven. Eis niet het onmogelijke van uw omgeving, ook al zijn uw eisen gegrond. Niemand kan veren plukken van een kikker. Vecht door, maar dan voor dingen, die levensvatbaar zijn. Ontspan u zo mogelijk eens goed, want grote moeheid doet u de dingen zwarter zien, dan ze zijn ook nog! BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Laat u deze week niet beïnvloeden door een gevoel van matheid en ontmoediging. Veel van wat u verwacht en gehoopt hebt, schijnt u uit de hand te glippen. Een gerechtvaardigde eis blijft alweer onvervuld en soms twijfelt u aan de zin van het leven. U kunt twee dingen doen: eerst eens goed uitrusten, ofwel van koers veranderen en schoon schip maken. Praat eens uit met een vertrouwde vriend, dat is beter dan ronddraaien in een kringetje. Oppassen voor kou op de spieren. STEENBOK (21 december 20 januari) U voelt neiging u te beklagen over het uitblijven van reacties van anderen, maar u vergeet, dat u zelf eerst voor actie moet zorgen. Deze week is gunstig voor het op stapel zetten van nieuwe plannen en het doordrukken van de bestaande. Wacht niet altijd lijdelijk af, maar treedt op als het nodig is. Daar heeft uw gezin trouwens recht op. Oppassen voor krom lopen. WA TERMAN (21 januari 20 februari) Deze week moet u oppassen voor een bepaald egoi'sme in uw karakter, waardoor u in staat zou zijn, iets door te drukken dat uw omgeving niet gelukkiger maakt. Uw ideeën zijn geweldig, maar u moet ze niet opdringen. Laat de dingen eens groeien en praat liever wat langer erover. Door te forceren bederft u precies dat wat u op wenst te bouwen. Oppassen voor verstuiking. VISSEN (21 februari 20 maart) Verschillende mogelijkheden zullen zich deze week voordoen, waarbij u er echter goed aandoet, met verstand te kiezen. Wees niet te goed van vertrouwen bij het aangaan van een nieuwe vriendschap, er is kans dat u bedrogen wordt. Misschien ook financieel. Geen week voor gokjes of belangrijke aankopen. Op één punt dient u tot een besluit te komen, ook al omdat het geluk van anderen ermee te maken heeft. Al heel vroeg hebben we geleerd, dat we voor onvoorziene uitgaven altijd wat „achter de hand" moeten hebben. Lukt dat allemaal, dan lukt het andere ook. Eerst sparen en dan uitgeven. Weten waar je aan toe bent, hoeveel de begroting voor die uitgave is en er dan naar toe groeien. In dit geval ervoor sparen. Wat duizendmaal meer voldoening geeft, dan het zo klakkeloos te kopen. Het budget en het huishoudboek... Alles hierover vindt u in dit handige werkje, een uitgave van genoemd instituut dat ook onderstaande werkjes op zijn naam heeft staan. Je moet het alleen maar wéten, hetgeen nu bij u het geval is... „De auto in de gezinsbegroting"; prijs f 0,75 (f 0,95). „Het gezin en de girale salarisbeta ling"; prijs f 0,75 (f 0,95). „Het eigen huis in de gezinsbegro ting"; (in voorbereiding). „Annie en Jan gaan trouwen"; handleiding voor het begroten van de kosten van de woninginrichting; prijs f 0,75 (f 0.95). Voor de Kippenren loopt jammerge- noeg het seizoep weer ten einde en om aan ieders verzoek te voldoen hebben we Hans Tettelaar nog eens kunnen strikken om deze laatste avond tot een knalfeest te maken. Hiervoor brengt hij de nieuwste Instuif Drive-In hits mee en de ervaring heeft geleerd dat de Kip- penrenners voor de rest zorgen. Dus op 23 mei voor iedereen de laatste kans om mee te hossen in de zaal onder de H.H. Kerk in de Gorzen. Gemakkelijk te bereiken met bus 55 en detoegangsprijs is nog steeds redelijk voor elke beurs. Samen overleggen, de begroting opmaken. De hechte band in het gezin... Operatie „Ping Ping"; begrotings staat met uitvoerige toelichting; prijs f 0,35 (f 0,55). „Verantwoord gebruik krediet", op nemen en aflossen van het krediet; vormen van geldkrediet, afbetaling; (in voorbereiding). Huishoudkasbladen; ten dienste van het maatschappelijk werk bij bege leiding van gezinnen; prijs f 2,25 (f,2,85) per blok van 50 stuks. Cahier-editie van het G.B.I.-Huis- houdkasboek voor onderwijsdoelein den; prijs f 0,85 (f 1,05). „Kashouden voor de familie De Wit"; opgaven ter inschrijving in het voorgaande; prijs f 0,80 (f 1,—). Bovengenoemde uitgaven zijn te verkrijgen bij de Bondsspaarbanken, de spaarbanken aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond. Besteld per giro of postwissel bij het Gezins-Begrotings-Instituut moeten de bedragen tussen haakjes worden gestort of overgeboekt (Gironum mer 602787 t.n.v. G.B.I., Zomerhof straat 88. Rotterdam). Gelukkig de mens, die niet wensloos door het leven gaat. Zo af en toe willen we ons huis eens vernieuwen, de inboedel, het streekje verf, het behangetje. Iets nieuws in de kast om op een zonnige dag aan te trekken. Zomaar lukraak kopen is er natuur lijk nooit bij, willen we brokken voorkomen. Het salaris wordt, hoe ouderwets het misschien ook moge klinken, altijd in partjes verdeeld. De spaardoos van vroeger met zijn verschillende vakjes was toch wel doelmatig. Nu we ons salaris praktisch allemaal op de spaarbank overgeboekt krijgen, wordt het ons wel erg gemakkelijk gemaakt, om elke mmaand wat te sparen. Natuurlijk, we deden het vroeger al. Nu halen we er alleen maar af, wat we precies nodig hebben. De rest blijft staan en brengt zijn rente op. „De baby-uitzet"; goede raad voor en een idee van de kosten; prijs f 0,75 (f 0,95). „Zakgeld voor schoolgaande jeugd"; prijs f 0,75 (f 0,95). „Pensioen in zicht"; een boekje met raadgevingen voor hen die over een aantal jaren of eerder de pensioen leeftijd hopen te bereiken; prijs f 0,75 (f 0,95). „Administratieboekje voor beleggin gen"; prijs f 0,75 (f 0,95). „Wat doe ik met mijn zelfverdiende inkomen? handleiding voor de werkende jeugd; (in voorbereiding). „G.B.I.-Huishoudboek"; schept orde in alle gezingsuitgaven; in afwasbare band; prijs f3,95 (f4,95), de bijlagen inbegrepen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 6