Helpt HET ROODE KRUIS helpen *4^2 E2 smr+rm „Kopen in Broersveld, waar de klant als koning geldt" Huize ËpajanT Winkeliersvereniging „Broersveld" nieuw leven ingeblazen.... SG-AGENDA Voetjeballen voor uitgaansdag Kethelse 65+ Prijswinnaars „Broersveld" Ue politie meldt NVV-VROUWEN SLUITEN HET SEIZOEN AF HHP A Prijzen voor winkeliers SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Regen van prijzen Boordevol spanning A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 Café De Kleine Confiance Tienjarig jongentje aangereden Kantine-inbraak bij „Schie dam" Politie kwam net op tijd... Ernstig ongeluk op de Broers- vest Dag Austin Seven 71-87 B.H. Vanavond; geef de vrede een kans HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - VRIJDAG 22 MEI ]97J0 OW 13 DAO'JIV - 0A1 - -1AJ820AT2 3WUJJM T3H 'Jttfr- r De speelweide op de Maasboulevard was al ideaal, maar nu er attributen komen, waarop je kunt klauteren en klimmen, is die speelplaas „het einde". Zaal „Marijke" in het hart van het „werkterrein" van de winkeliersvereni ging „Broersveld" was woensdagavond, schier te klein, om de 75 prijswinnaars(ressen) en winkeliers te bevatten. Maar het lukte allemaal wel, zodat de voorzitter van deze nijvere winkeliersvereniging de heer A. van Woerkom, slechts vijf minuten later dan de geplande tijd een ieder van harte welkom toe kon roepen. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat de 25ste bevrijdingsdag door deze winkeliersvereniging tot een waarlijk feest geworden is. Dankzij de goede samenwerking met de verschillende winkeliers, die bijna allemaal hieraan hun medewerking gegeven hebben. De morele steun van de marktkooplieden en de subsidie. Dankbaar gewaagde spreker van de uitstekende verzorging van de etala ges, waarvoor een prijsvraag was uitgeschreven. Plus nog een extra kans op een enorme prijs: een 14 daagse geheel verzorgde reis in Duitsland, Oostenrijk of Italië. In het begin zag het ernaar uit dat slagzinnen helemaal uit de tijd zijn, merkte later de secretaris, penning meester van het Broersveld" lako- niek op. Maar toen was het bar koud. Later ging het slagzinnen regenen! Er kwamen er in totaal een kleine 700 binnen, soms hele dichtwerken. Jammer van al die moeite, want het mochten maar tien woorden zijn! Het bestuur van Schiedams oudste winkelstraat heeft het beslist niet gemakkelijk gehad met deze 2 prijsvragen en de toekenning der prijzen. Hulde aan de eigenaar van café „De Zon", die spontaan de wisselbeker, plus nog een beker en een lauwertak hiervoor aanbood. Maar welke win kelier kwam hiervoor in aanmer king? Heel eerlijk heeft men stem men uitgebracht, waarna de uitslag werd: 85 punten voor slijterij „De drie snikjes", (derde prijs); 94 punten voor de firma Mak voor die snurkende man met zijn waaiertenen en die grote vlieg daarop (tweede geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en prijs); en tenslotte met slechts en punt verschil nl. 95 voor de firma A. van Woerkom, eerste prijs en wissel beker. De man, die deze etalage opge bouwd had, geinspireerd op de noodkacheltjes in die oorlogswinter, de heer Van Straaten, nam de bokaal in ontvangst en mag hem volgend jaar verdedigen. Want na tuurlijk komen er nu nieuwe attrac ties. Speciaal straks met de feestda gen. De winkeliersvereniging „Het Broersveld" lééft weer. Maar liefst 75 prijzen voor 75 blije mensen. Waaronder 20 waardebon nen van de marktkooplieden. Met een toepasselijk woord reikte de heer J. H. Villerius ze aan de betrokkenen uit. Prijzen afgestaan door verschillende winkeliers, w.o. prijzen, die de bezitters kennelijk verrasten. Op de lijst staan ze summier aangegeven. Wij houden ons daar voor de goede verstandhouding aan. Maar het is alleen een bewijs dat men genegen is in de toekomst nog meer voor het Broersveld te doen. Het winstpunt van al deze aktiviteiten. Een beken de figuur in onze stad, „Koos de Kapper", greep de gelegenheid aan zijn gedicht voor te lezen. Dra gevolgd door Adrianus Hendricus van Asten, die hiervoor met twee waardebonnen beloond werd. De zeer sexy duster met toebehoren zorgde wel voor enige hilariteit, maar sex is nu eenmaal helemaal „in". Het leek of alles ineens veel vlugger ging. Het toneel werd leger, de prijzen waren uitgedeeld. Op die ene na, de hoofdprijs. Het echtpaar P. H. Snel, wonende aan de Delflandseweg 98, werd voor het front geroepen. Toen wist men meteen, dat dit de winnaars waren. En terecht... Want mevrouw Snel schreef in een impuls: „Kopen in Broersveld, waarde klant •als koning geldt". De jury was het erover eens, dat deze slagzin het hem was! Vorig jaar ging hun vakantie door een hersenschudding van de echtgenoot de mist in. Nu maken zij straks hopelijk een geheel verzorgde 14 daagse reis door het bureau van de heer Villerius naar Oostenrijk. Tot slot bracht de heer Van Woerkom dank aan al hetgene wat de heer Villerius voor de nieuwe winkeliersvereniging verzet heeft en dat is heel wat. Waarna men nog even bij elkaar bleef. Om vermoede lijk nieuwe plannen uit te stippelen. Een trouwe helper „Martin" kreeg voor zijn onbaatzuchtige hulp als géén winkelier van het Broersveld zijnde, het fraai geïllustreerde boek van stadgenoot Hans van der Sloot- „Schiedam nu"aangeboden. José Hengst, waardebon; mevr. v. Tilburg-v.d. Knaap, ijstaart; J. J. Garnaat, waardebon; mevr. Weber, theebeurs; W. J. Steendam. verband doos; mevr. v. Deventer, dames- pruik; W. Uytdenwilliger jr., sport tas; Adri de Groot, waardebon; Geertje Mak, 3 bussen haarlak; T. v. Opijnen, luxe medicijnkast; M. Boon, waardebon; Weber, waarde bon; H. Kleiss, sierkan; Kees Grun- newegh, rondvlucht; C. J. Lie- brechts, spiegel garnituur; G. H. v.d. Bosch, nestschalen; J. J. Thijssen, mand levensmiddelen; mevr. Brugge ling, waardebon; E. Vollmer, waar debon; M. Liebrechts, waardebon; Corry den Herder, waardebon; D. v. Zanten, schEderkist; J. Nieuwer- burg, waardebon; René Dal, waarde bon; A. v. Bommel, tuinstoel; J. Mak, schemerlamp; A. J. Stegman, hengeluitrusting; mevr. v. Wijk, fruitmand; C. v. Opijnen, dagtocht touringcar; mevr. v.d. Grift, mini- set; T. Schreuders, schemerlamp; Ploos v. Amstel, schüderstuk; Maria Krebbers, naaibox; A. Koster, rolla de; A. Kersbergen, elec. soldeerbout; W. H. Poort, waardebon; G. Thijs sen, waardebon; B. Gunnewegt, elec. rijwiellamp; Koos de Kapper, rolla de; C. Vlugman, waardebon; J. Wagtendonk, naaibox; mevr. Koe vermans, nestschalen; P. Breugem, doos sigaren; mevr. Treurniet, ijs taart; Marjan Holierhoek, Ed kaasje; Oranje, een paar schoenen; P. Burger-Kiela, taart; H. Nieswaag, waardebon; mevr. Kapoen, japon; Ton de Pauw, waardebon; W. de Regt, waardebon; J. B. Jeup, waar debon; mevr. L. Ham, excl. duster; mevr. De Dijk, waardebon; J. C. Mulder, waardebon; mevr. Kiela, ijstaart; L. v.d. Tempel, ijstaart; M. Dik, waardebon; N. J. Bouvet, waardebon, C. Nettenbrijer, choco lade; mevr. C. Westerveld, waarde bon; mej. A. Nijman, waardebon; J. S. Sonneveld, waardebon; mevr. V. Toor, waardebon; Ludi Kamp, waar debon; A. H. v. Asten, 2 waardebon nen; R. v. Zanten, citroenpers; mevr. Brouns, pyama; P. Korporaal, 5 pakjes biskwi; W. Lemmer, chocola de; G. Muis, sokken, portemonnee; A. J. Gosens, 5 bussen vis; G. J. D. Stigchel, onderjurk; mevr. Holier hoek, waardebon; mevr. P. H. Snel, 14-daagse vliegvakantie. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tol. 267823 21 mei: Irene, 10.00 uur: Vergadering HAV bank. 20.00 uur: Openbare verg. Staatkun dig Geref. Partij. Tivoli, 20.00 uur: Bridge club Schiedam-West. Wijkc. Nieuwland, 20.00 uur: Abon nementen v. Hengelsportver. afha len. 22 mei: Irene, 10.00 uur en 20.00 uur: Albertus Magnusschool. De Rank, 17.30-23.00 uur: TOV bazar. Speelterrein Stationsstraat, 19.00 uur: Clubhuis de Doele organiseert poppenkast en toneelstukje. In geval van slecht weer wordt het gehouden in het clubhuis zelf. Men wordt gehaald en gebracht. 23 mei: Irene, 15.00 uur: Receptie jubileum korfbalclub Schiedam. Irene, 20.00 uur: Feestavond idem. Sportfondsenbad, 19.00 uur: Diplo- mazwemmen A en B. Arcade, 20.00 uur: Martin Green. Wijkc. Nieuwland, 20.00 uur: Jeho va's. De Rank, 14.00-17.00 uur en 19.30-23.00 uur: TOV bazar. Wandelmars in Rotterdam R.P.S.V. Hermandad. Schiedamseweg 200, 11.00-20.00 uur: „Open dag" 60 jaar scouting. Schiedamseweg 200, 20.00-23.00 uur: „Disco Bal Champêtre". 24 mei: Irene, 10.00 uur: N.H.G.E. Irene, 10.00 uur: Jeugdkerk. Irene, 10.00 uur: Zondagsschool „De Vonk". Tivoli, 20.00 uur: Martin Green. Arcade, 20.00 uur: Instuif. 25 mei: Clubgeb. WF, 19.30 uur: Schaak kampioenschappen 5e ronde. Irene, 19.00 uur: Econ. opleiding Meyers en de Pater. Magn. Deikerk, 09.00 uur en 11.00 uur: Schoolconcerten lagere scho len. Tivoli, 20.00 uur: Rep. Drumband O.B.K. Arcade, 20.00 uur: Bridge Schiedam '59. Wijkc. Nieuwland, 20.00 uur: K.V.P. Mgr. Nolenslaan, 19.00 uur: Club huis de Doele organiseert poppen kast en een toneelstukje. Bij slecht weer wordt het gehouden in het clubhuis zelf. Men wordt gehaald en gebracht. 26 mei: Aula R-scholengem., 20.00 uur: Schiedamse Filmkring „Het oog van de duivel". Irene, 20.00 uur: Feestavond Ned. Chr. Vrouwenbond m.m.v. Nel Kors. Tivoli, 20.00 uur: Rep. Harmonie O.B.K. Arcade, 20.00 uur: K.S.M. Orpheus. Arcade, 19.30 uur: St. Eloy. Wijkc. Nieuwland, 19.00 uur: Con tactambtenaren. 27 mei: Irene, 10.00 uur en 20.00 uur: Albertus Magnusschool. Magnalia Deikerk, 09.00 uur en 11.00 uur: Schoolconcerten lagere scholen. Arcade, 19.30 uur: Bijeenkomst Studievrienden. Weekfilm: Passage Theater: „Als de naakte wind der zee", 18 jaar. T en toonstellingen Stedelijk Museum tot 23 mei: Nieuwe aanwinsten; van 5 mei tot 8 juni: Schiedam 1940-1945/1945-1970; van 23 mei tot 5 juni: Kunstklassen. Galerie de Graaff: tot 5 juni: Maarten Kemper - tekeningen. Traditiegetrouw dit jaar voor de 27ste maal, heeft op het D.W.S.-ter- rein op 27 mei de voetbalwedstrijd plaats ten bate van alle Kethelse bejaarden. Want van de opbrengst hiervan (toegangsprijs twee kwartjes) wordt het jaarlijkse uit stapje betaald van alle bejaarden van Kethel. Een hele gebeurtenis in Kethel, want iedere auto wordt uitgewuifd en des avonds halen de mannen van hun eigen „St. Radboud" hun weer feestelijk in. Om ze te begeleiden naar het erf van mevrouw Ruigrok, waar de koffie weer wacht. Bij slecht weer in de garage van Van Thiel aan de overkant. Maar eerst die voetbalwedstrijd op het D.H.S. terrein. Organisator de heer W. J. van Puffelen verwacht dat iedereen komt kijken of... toegangsbewijzen koopt. Er zijn er 1000 ziet u... Aanvang wedstrijd: 7 uur! U komt toch ook kijken? TREFPUNT voor de zakenman Rotterdamsedijk 56 Telefoon 26 78 07 Voor het pand 113 aan het Noord- einde te Kethel stak de tienjarige Laurens Vedema op zijn fiets plotseling de weg over en werd daarbij gegrepen door de 22-jarige scooterberijder L.J.B., een tekenaar. Die, hoewel hij alle moeite deed, een aanrijding te voorkomen, daarin niet' slaagde. Het jongetje werd met een linkeronderbeen-fraktuur door de G.G. en G.D. overgebracht naar de Dr. Noletstichting en aldaar opgeno- De voetbal- en softbalver. „Schie dam" mocht zich verheugen in ongenood bezoek. Er worden etens waren vermist, plus een foto-toestel van de heer G.C.A. Juist op het moment, dat de 33-jarige fabrieksarbeider H.A. uit Schiedam bij de firma N.V. Th. Bossers in de Aleidastraat zijn slag wilde slaan, arriveerde de politie, die hem verdacht van diefstal, meenam naar het hoofdbureau. Ter hoogte van pand 123 op de Broersvest stak de 29-jarige voetgan ger C.K. tussen geparkeerde auto's de rijbaan over en werd daarbij geschept door de automobilist M.T.v.d.H., een 21-jarige electro- monteur die een aanrijding niet meer kon voorkomen. De voetganger kwam op de motor kap terecht en werd in bewusteloze toestand met een zware hersen schudding via de G.G. en G.D. naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. Op de Koemarkt zette de heer W.V. vol vertrouwen in de mensheid zijn Austin Seven 71-87 B.H. neer. Een rode wagen met een crème dak en voorzien van de letters „racing- team" op de afgesloten portiers. Als u deze wagen ziet, belt u dan even de verkeerspolitie: 269333. In gebouw Chr. Sociale Belangen komen de leden van de Vrouwen bond N.V.V. afd. Schiedam op 26 mei voor het laatst dit seizoen bijeen. De secretaresse Ans v.d. Zanden zal dia's vertonen, terwijl na de pauze het populaire bingospel aan bod komt. Denkt u aan de tocht op 3 september? Aanvang contactavond: 8 uur. Een groepje Rotterdamse amateur toneelspelers zal vanavond om half negen in de aula van het Stedelijk Museum een collage van gedichten en fragmenten over geweld in de wereld van nu presenteren onder de titel „Geef de vrede een kans". Er zullen dia's worden vertoond, ge dichten voorgedragen, gevolgd door „Guernica", een cynische éénacter van Arrabau over slachtoffers van de oorlog. TUINLAAN 98, TEL. 267464 MGR NOLENSLAAN 688, TEL. 262076, SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 20