BLANKEN TIPS uit onze FONO-CORNER Plastic vuilzak en een financiële up-lift Liberale gedachten voor de komende vier jaar Music* *70 en het^ Heilsleger CUBY BLIZZARDS Gezamenlijk jaarfeest van de NCVB -sters STUDENTENKOOR VOORVERPEN Sluitingsmiddag seizoen Singelkwartier DANK U L.P. SCHIEDAMwinkelcentrum Mgr. Nolenslaan 686, lel. 26 2511 OB-LA-DI OB-LA-DA PLEASE PLEASE ME SHE LOVES YOU EN VELE ANDERE TOP L.P. 6.95 )5T MET EXCLUSIEF FOTOALBUM 27.50 RADIO VERONICA HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 -VRjJDAG 22 MEI 1970 LET IT BK Zaterdag 23 mei gaat de Schiedamse blues sociëteit Bluesville 69 Club het seizoen 1969/1970 in Arcade besluiten met de Hollandse top-blues- group: Cuby and the Blizzards. Vorige week is van deze formatie een nieuwe single verschenen, genaamd: Thursday night, welke plaat a.s. zaterdag in de Veronica Top-40 binnenkomt. De avond wordt gehouden in zaal Arcade, Lange Haven 71 en begint om 8 uur. Zondagavond wordt weer een sfeervolle diskoteekdansavond gehouden in zaal Tivoli, georganiseerd door de sociëteit Red House. In tegenstelling tot de avonden in zaal Arcade zullen deze avonden de eerstkomende weken nog voortgezet worden. De avond begint zoals gewoonlijk om 19.30 uur en discjockey die avond is Martin Green. Het lid van de Schiedamse raad de heer G. P. Verhulsdonk stelde B. en W. de volgende schriftelijke vragen inzake salaris personeel V.R.O.M.- dienst. „Is het waar dat het salaris van het personeel van de V.R.O.M., dat belast is met het ophalen van het huisvuil, door een nieuwe tariefbere kening met enige tientallen guldens per maand is gedaald? Zo het college bovenstaande vraag bevestigend beantwoord, is het col lege dan niet met mfj van mening dat er een andere berekening gevon den moet worden om te komen tot het oorspronkelijke maandsalaris zo als dat gold voor het invoeren van deze nieuwe tariefberekening? Naar aanleiding van bovenstaande vragen delen B. en W. het volgende mede: „Gelijktijdig met de werktijdverkor ting per 1 december 1968 is voor werkzaamheden in de huisvuilop haaldienst de maximale tariefpremie tijdelijk van 17 op 20 pet. gebracht. De door de werktijdverkorting en andere oorzaken nodig geworden herziening van de tariefnormen kon namelijk niet op korte termijn plaats vinden; handhaving van de bestaan de normen bracht enige taakverzwa ring mee, doordat ongeveer dezelfde taak in korter tijd moest worden verricht. Beoogd werd de tijdelijke premiever hoging te doen vervallen op een moment na de inbedrijfstelling van de vuiloverlaadinrichting van de N.V. „V.A.M." en na een ook uit anderen hoofde noodzakelijke aanpassing van de wijkindeling; m.a.w. wanneer de gevolgen van de werktijdverkorting door organisato rische maatregelen geheel zouden zijn gecompenseerd en van extra belasting geen sprake meer zou zijn. Zoals aan de medezeggenschapscom missie bij de V.R.O.M.-dienst is meegedeeld, werd dat moment ver wacht op 1 september 1969. De netto-inkomstenbedragen die de tijdelijke verhoging de belangheb benden opleverde, varieerden glo baal van gemiddeld f 15,per maand voor de ophalers tot maxi maal f 25,— per maand voor de chauffeurs, alles voorzover zij volle dig in de vuilophaaldienst werkzaam waren. Het onderzoek ter herziening van de wijkindeling is echter doorkruist, bemoeilijkt en vertraagd door het (niet gelegaliseerde) gebruik van plastic vuilniszakken door een groei en deel van de burgerij, waardoor een vrij aanzienlijke vermindering van de arbeidsbelasting en de beno digde arbeidstijd wordt veroorzaakt. Mede omdat dit verschijnsel zich niet in alle wijken in dezelfde mate voordoet, kon pas in de eerste maanden van dit jaar met zekerheid worden vastgesteld dat de nieuwe omstandigheden en werkwijzen niet alleen de werktijdverkorting van 1 december 1968 maar ook reeds die van 1 april 1970 volledig compense ren. De tijdelijke verhoging bleek dus achteraf langer te zijn betaald dan op grond van de feiten gerecht vaardigd was. Wij hebben er echter begrip voor dat het tijdelijk karakter van dit inko mensbestanddeel, nu het meer dan een jaar is genoten, de belangheb benden niet meer aanspreekt en dat het vervallen ervan nu met name voor de laagst bezoldigden onder hen moeilijk te verteren is. Wij hebben daarom inmiddels beslo ten de tijdelijke premieverhoging te handhaven tot naar wij ons voorstellen binnen afzienbare tijd geheel nieuwe tariefnormen kunnen worden opgesteld nadat een beslis sing over het gebruik van plastic vuilniszakken zal zijn genomen." In zaal „Irene" vieren de leden van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Schiedam-Kethel met de andere afdelingen in onze stad gezamenlijk het jaarfeest. Met als gaste: de actrice Nel Kars, bekend door haar solo-toneel. Aanvang: kwart voor 8. Op vrijdag, 29 mei a.s. geeft het Studentenkoor o.l.v. Reinhardt van Randwijk en het Studentenorkest o.l.v. Otto Klap een concert in de Grote zaal van „De Doelen" te Rotterdam. Van de Krönungsmesses wordt op 23 mei een opname gemaakt; van het Kamerkoor op 22 mei een N.C.R.V.-opname. Een bewijs, dat vooral muzikaal gezien, de Vrije Universiteit hoog aangeschreven staat. U krijgt de gelegenheid zich hiervan te overtuigen. Kaarten zijn a f 4,25 (a.r.i.) te verkrijgen bij: de koorleden te Amsterdam; Boekhandel Van Bram men, Zuidplein 88; Boekhandel Donner, Lijnbaan 6; a.d. Doelen een week voor het concert, dus vanaf 22 Op 30 mei a.s. zal een muziek en zangfestival plaatsvinden, waaraan medewerken „The Young Credo Singers" onder leiding van de dirigent Arie Pronk en de Brass-band van het Leger des Heils van de afdeling Rotterdam-Noord. Waarme de dirigent Ewout Maan belast is. Deze Brass-band herdenkt het feit, dat het zeventig jaar geleden werd opgericht. Dit muziekkorps dat iedere zondag twee maal in de diensten de diverse liederen bege leidt en ook de gelegenheid krijgt om een compositie te spelen, heeft zich ook in de genoemde jaren zeer dienstbaar kunnen maken buiten de zaal van het Leger des Heils. De laatste jaren heeft het onder leiding van de jonge dirigent Ewout Maan aan veel bijzonderheden mee gewerkt. Enkele hiervan zijn de Volkskerstzang in de „Doelen", muziek en zangfestivals in kerken. Maar ook in ziekenhuizen zijn zij een graag gewilde verschijning. De muzikanten, welke allen heilsoldaat z(jn, tracten door middel van hun instrument de boodschap van het Evangelie te verspreiden. The Young Credo Singers welke aan deze avond ook mede zullen werken zijn alom bekend. Dit koor wat een 180 tal leden heeft is geen onbeken de van het. Leger des Heils, daar reeds verschillende malen uitwisse lingen hebben plaats gehad met het Leger des Heils uit Coventry in Engeland. De verwachtingen voor het concert in de Prinsekerk zijn dan ook hoog gespannen. Kaarten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij de heer W. van Grieken, Mathenesserdijk 161, Rot terdam. Ujst van gevonden voorwerpen te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Gouden kettinkje met kruisje en Maria medaillekunstlederen dames handschoen (L); 1 paar herenhand schoenen; meisjesjas; badhanddoek met kam; damesvest (post Kethel); bromfietsplaatje MCM 408; brom fietsplaatje HQN 853; bromfiets plaatje GNB 735; kentekenplaat; bromfietsplaatje HVR 234; brom fietsplaatje 646; 2 sleutels in etui; etui inh. 2 sleutels, etui inh. 3 pennen; zonnebril; etui inh. 3 sleutels; ring met 3 sleutels; kontakt- sleutel Simca; ring met 2 sleeutels; ring met 11 sleutels; damesbril; bijbel; vlag; vlag; vlag; speelgoedau tootje; knipbeursje inh. geld; heren- portemonnee; damesportemonnee met inh.; knipportemonnee met inh.; duif. Te bevragen bij de vinders: Bank- bilet, Kersbergen, Chopinplein 88; trouwring (bewerkt), Douma, Galil- eistraat 41kinderringetje met steen tje, v. Mil, Ph. v. Bourgondiëstraat 12b; damesring, Zeliveld, P. J. Troelstralaan 26; dameshorloge, A. Etman, van Limburg Stirumstraat 3 bankbiljet, P. v.d. Pas, Boterstraat 83; dameshorloge, v. Duiken, W. Pijperstraat 79 (tel. 1555307); da meshorloge, Jeup, Strijensestraat 36; bankbiljet, J. Mens, Veenlantstraat 3; dameshorloge, mevr. Zwamborn, B. van Haarenlaan 1323; pakje inh. overhemden, v. Ekelen, Fabristraat 3; dameshandschoen, v.d. Ende, v. Oldenbarneveltstraat 125; heren- handschoen, Vergroesen, Fr. Haverschmidtlaan 35; jurk, mevr. Roos, Valeriusstraat 57; babyjurkje, A. v. Wezel, Beierlandsestraat 53b; lichte- en donkere regenjas, v. Lieren (Wasserij Noordhoek), wopnschip „Anjo" t/o Nieuwe Haven 147; jongens- of meisjesjack, J. Eising, Joh. Braakensiekstraat 5; kinder schoentje, maat 23 (L), Coster, Bragmanstraat 2; kinderschoentje, maat 19, de Ritter, C. van Zanten- plein 35; zonnebril in etui, Niks, Dr. Wibautplein 94; etui inh. 4 sleutels, Voogd, Numansdorpsestraat 7a; etui inh. 5 sleutels, Dantje, Alph. Ariën- straat 62; 2 lipssleutels, A. F. Winkel, Nieuwe Maasstraat 20b; 16 aanstekers in een doosje, Grónefeld, St. Liduinastraat 77; 3 autosleutel tjes, Borstlap, Joh. de Wittsingel 241; etui inh. 3 sleutels; Geveke, Broersvest 58; kinderbril, Sakko, Mgr. Nolenslaan 592; medaille voor trouwe dienst, J. de Kloek, Iepen laan 66; identiteitsbewijs, Wieringa, Boerhaavelaan 13b; zeiltje van kin derwagen, Bragmans, Bakkersstraat 7; kinderfietsje, H. Heus, Puccini- straat 20; schooltas inh. boeken, J. Holler, Jacq. Urlusplein 40 (tel. 151683, na 17.00 uur-; herenpara plu, de Ligt, Van 't Hoffplein 11 (tel. 154751); portemonnee met inh., den Ouden, Bachpleiri 564; aktentas met inh., Timmer, Juliana- laan 54; legertas met studieboeken, Retman, van Swindenstraat 15; portemonne met inh., Th. v. Vliet, Broersveld 1 80a; poes, Stock, 's-Gra- vendijkwal 131a, Rotterdam (tel. 231345, na 18 mei 1970); parkiet, Schaap, Hogen ban weg 45 b. Tijdens een persconferentie heeft lijstaanvoerder van de VVD, de heer J. Houtman de voornemens bekend gemaakt, die de VVD na de verkiezingen voor de Gemeenteraad in juni hoopt te verwezenlijken. De vier „levensverpesters", zoals bodem, water- en luchtverontreini ging en geluidshinder van de brom mers zullen tenvolle besteden wor den. Daar verantwoorde verkoop van grond wil men niet dit geld zwemba den, gemeenschapshuizen, speel plaatsen, recreatie-terreinen, culture le centra etc. bouwen. De gehuwde vrouw moet haar kans krijgen, in het sociale leven, ook als zij kinderen heeft. Bouw van kinder dagverblijven dus. Zo snel mogelijk moet een keus' gemaakt worden uit de alternatieve plannen voor de reconstructie van de binnenstad. Nog lang niet iedere stadgenoot weet, wanneer hij recht of „bij stand" heeft. Méér groen in Schiedam, al is hij dan ook een industriestad. Sloopterreinen moeten rendabel ge maakt worden voor bijv. een speel terrein, een parkeerplaats of een parkje. De „gapingen" in de stad krijgen dan een vriendelijker aan zicht. Realisatie in de allereerste plaats van een cultureel centrum. Vermakelijk heidsbelasting moet afgeschaft wor den, hetgeen sport en cultuur alleen maar ten goede kan komen. Geen inspraak, maar uitspraak voor belanghebbenden bij de bespreking van de stadsplannen. Overwegend de bouw van eensge zinswoningen. Zowel in de woning wet- als in de premie- sector in het resterend gedeelte van Schiedam, waar nog woningen gebouwd kun nen wofden. Grote „sociëteiten- nood" onder de bejaarden van Schiedam. De VVD streeft ernaar dit probleem op te lossen. Zoals u ziet, een „verlanglijstje" zoals waarmee meer partijen in deze tijd van het jaar op zak lopen. Al zou je het op het ogenblik niet aan het weer zeggen, dat de zomer zijn intrede gaat doen, het vereni gingsleven zet er zo zoetjes aan wel een streep achter. Voor alle leden van de wijkvereni- ging „Het Singelkwartier" (de trou we film klantjes) nu a.s. zondagmid dag eens iets anders, een fijne cabaretmiddag, gebracht door de bekende Schiedamse artiesten De Wido's" in zaal „Marijke", Broers veld 121. Dit wordt een middag die geen enkel „Singelkwartiertje" (tot 12 jaar) zal willen missen. Zaal open half 2, aanvang 2 uur op zondag 24 mei a.s. HAAST U VOOR DE VAN U belt 26 2511 en de plaat wordt voor U gereserveerd NU ALLE SAFFIEREN EN DIAMANTEN MET O.A. SLECHTS BEPERKT VOORRADIG 1 IN VOORRAAD

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 22