fhifvroweli/kt oVerpeihZJnjj&L-- rslurgerlijke Het „vakantie potje' VOORWE RPE ff Wij wensen verbeterde hoogovens" 5' D -7 nSlE'j HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - VRIJDAG 22 MEI 1970 oro ism OAGlrav - es - siA'iaeoAT? iwuiih tan GEBOREN ONDERTROUWD imiiun inwin iiiiiinii ilium minim iimnii GEHUWD OVERLEDEN L- TER ZAKE De Schiedamse Bluesgroep Pigeon House die bekendheid kreeg door de vele eigen composities. Slagsologitaris Frans van Schaick zorgt voor de muziek en de teksten zijn van zanger Ronald J. Winters. „Pigeon House treedt woensdag 10 juni op in Boerderij Landvreugd. ft Nu eindelijk de zon overstag is gegaan hebben we in alle haast onze zomerkleren te voorschijn gehaald. Dit wel dat niet leuk meer. U kent het allemaal wel. Ik geloof, dat wij vrouwen allemaal hetzelfde zijn. „Wispelturige wezens", hoor ik de mannen al prevelen. Veilig weggedo ken achter hun krant... Ze krijgen gelijk hoor. Dat mooie weer, doetje ook. aan vakantie denken. Zalig luieren, niets doen, zonaanbidster zijn op het strand. Heerlijk wegdrij ven in de zee. Met de golfslag mee of nuchter op de waterfiets... Hotsend in een bus voor een excursie... Niet aan denken, want het is nog lang zover niet. Middenin die ge- dachtenbrij tornde ik tegen Lydia op. In geen jaren gezien, zodat er even bijgepraatmoest worden. We bestudeerden de kaart met onze maten... Nee, diekrijgt u niet te horen. Maar er is een tijd geweest, dat we allebei 40 hadden... Lydia zuchtte diep en liet die kaart zakken. „Ik neem geen suiker, geen snoep. Ik kijk scheel naar slagroom en gebakjes. Af en toe verhonger ik, maar ik val geen onsje af. En dan over 14 dagen met vakantie. Een brok wanhoop in een zonnige stoel met een zonnige jurk aan. Resoluut greep ik in. Bestelde iets om onze honger te strelen. Een ijscoupe toe... Kom maar op... Tussen al dat gelepel door klonk ineens de timide vraag: „Had ik dit nu in mijn vakantiepotje moeten stoppen...? Ik vergaarde al mijn degelijkheid bij elkaar, wist er direct geen antwoord op. 't Moest misschien wel, maar we hadden elkaar zo verschrikkelijk lang niet gezien. We hebben zeker een kwartier beminnelijk zitten twisten, wie of er betalen zou. 't Was eerlijk mijn beurt, heb ik zeker wel tien keer gezegd. En het gedaan ook. Op de hoek van de straat stak zij haar hand op. Een schrille fluitkreet doorboor de al dit zonnige om me heen. Jaren lang was dat fluitje het teken, dat Lydia in haar sas was. Langzaam, heel langzaam liet ik mijn portemonnee in de tas vol attributen zakken. Waarom zijn er eigenlijk maar zo weinig echt blije mensen op de wereld? En waarom vinden we zo weinig tijd om die contacten verstevigd te houden. Het vakantiepotje gaf ik die avond een onredelijke duw. Mijn „Bartje en mijn „Saartje"geen blik. Soms is het allemaal niet zo eenvoudig. Maar ook dat gaat over... MIEKE „OPEN AVOND" Bianca J. d.v. J. Roodenburg en J. A. Janson; Jolanda d.v. G. Warnawa en P. E. Vos; Petra A. A. d.v. P. G. Roodkerk en A. H. Westdorp; Martinus T. z.v. P. G. Jurgens en H. C. Haket; Johanna M. A. d.v. C. L. C. Scheffers en A. W. Dijkers; Linda M. d.v. B. Leer en A. de Bflkkcr' Rody z.v. M. Slavenburg en S. P. W. Roodenburg; Pieter z.v. P. van der Zeeuw en E. van Millingen. C. W. M. Bergwerf, 22 jr. en A. E. C. Roeling, 22 jr.; J. Borst, 45 jr. en J. C. Vermeulen, 38 jr.; J Bijlo, 24 jr. en J. M. van Doom, 23 jr.; F. M. van Dijk, 21 jr. en C. W. Donkersloot, 22 jr.; t A. M. Hersbach, 25 jr. en E. S. de Jong, 23 jr.; M. P. van der Hoek, 24 jr., en P. A. M. Balm, 28 jr.; P. P. D. M. Hoppe, 23 jr. en M. J. Batz, 22 jr.; A. B. M. de Koning en H. J. Hoogland, 22 jr.; H. K. Mahindre Sing, 19 jr. en L. C. van Wieringen, 20 jr.; W. N. Mandemaker, 40 jr. en D. Wachina, 42 jr.; M. Poot, 21 jr. en J. van Oostende, 21 jr.; F. W. H. P. Prins, 22 jr. en J. van der Kooij, 20 jr.; A. van der Struis, 19 jr. en P. van Rossen, 16 jr.; M. L. Timmermans, 22 jr., en J. J. Freij, 20 jr.; T. W. P. Voss, 24 jr. en C. Lips, 21 jr.; A. Zan- tinga, 26 jr. en N. A. J. Stokhof, 23 jr.; W. G. Zonneveld, 22 jr. en B. Immerzeel, 22 jr. J. van Klaveren, 24 jr. en J. C. Nouwt, 22 jr.; H. F. Bussching, 25 jr. en J. Akkerman, 21 jr.; C. M. van den Nouwland, 23 jr. cm D. van Loopik, 19 jr.; J. J. L. H. M. Willems, 24 jr. en R. Stock, 21 jr.; A. Risseeuw, 64 jr. en B. A. M. Peters, 57 jr.; H. Visser, 20 jr. en J. R. de Ligt, 18 jr.; D, J. Kraan, 22 jr. en E. C. de Vries, 19 jr.; E. J. Duller, 25 jr. en M. A. Kentie, 21 jr.; H. J. van Beers, 22 jr. em P. W. T. M. Lammers, 21 jr.; L. L. van Schijndel, 21 jr. en L. van de Grijp, 19 jr.; A. Visser, 21 jr. en J. W. A. Hoek, 19 jr.; C. L. W. M. Veringmeier, 25 jr. en C. L. M. Rost, 26 jr.; J. G. Seuneke, 22 jr. en G. W. de Munnik, 24 jr.; G. A. G. Huisman, 40 jr. en J. D. de Rade, 45 jr. C. Möhring, 23 jr. en L. H. Stock, 18 jr.; A. Riganas, 22 jr. en J. C. 't Hart, 26 jr.; W. R, Romantschenko, 23 jr. en E. M. W. Barto, 24 jr.; W. K. Brak, 20 jr. en D. A. C. J. Beekhuizen, 19 jr.; P. Wulffraat, 25 jr. en C. C. M. Lansbergen, 21 jr.; A. W. van Buren, 25 jr. en M. G. van der Ree, 18 jr.; N. van Sluis, 25 jr en E. H. van den Bergh, 21 jr.; H. E. de Wit, 23 jr. en C. E. M. Smits, 23 jr. H. van Steenbruggen, 50 jr.; H. J. W. Ebbelinghausen ook wel genaamd Wirxel, 84 jr.; A. A. Juijn,-84 jr. wed. D. A. Leenders. Lijst van gevonden voorwerpen: te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam dagelijks van 9.00-17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Herenbril; etui met 10 sleutels; 2 sleutels; ring met 5 sleutels; ketting met hanger; driepoot voor een vlag; bromfietsplaatje GNB 759; sierdop plus sierrand; kinderfietsje; mutsje; zak met kleding; postduif; postduif. Te bevragen bij de vinders: Suède kinderschoentje, Poort, Noordvestsingel 59; 3 washandjesin koker, Mulders, J. C. v. Marken straat 53; jongensjack, Langstraat, Nic. Beetsstraat 52b; jongensjack, B. J. de Jong, Jozef Oreliosingel 5; jongensjack, van Schravensande, Ju- lianalaan 38; zwembroekje plus handdoek, B.K. laan 201a; dames- vest, mevr. de Bruin, Evertselaan 3 8 Harderwijk; meisjesvest, Kerkweg 67; zwembroek, C. van Walsum, Voornestraat 14; kinderwagen, Nachtzaan, Stephensonstraat 34a; kinderstep, Eikerbout, Mgr. Nolens- laan 105; damesportemonnee met inh., P. Kerkade, Harreweg 85 (tel. 01898-361); knipportemonnee met inh., mevr. Meijer, Burg. v. Haaren- laan 852; portemonnee met inh., 'Hersbach, Mgr. Nolenslaan 642; portemonnee met inh., Grimius, Warande 28; knipportemonnee met inh., J. Hónee, Jacob Catslaan 9; kindertasje met inh., W. J. A. Engering, Lorentzlaan 22; sierdop plus sierrand, Café Sport, Singel 148; korfbalmand, de Rouw, Pr. Fr. Hendrikstraat 12a; gedeelte van een gehoorapparaat, M. de Jong, Rijn straat 28b; ring met sleutels, Pijpers, Boerhaaveplein 11b; zaklantaarn, Wassenaar, Rotterdamsedijk 66c; wandelwagen, K. L. de Rouw, Broersvest 129c; bankbiljet, mevr. v.d. Wal. Bachplein 567; kinderze- gelringetje, Lelieveld, van Oldenbar- neveltstraat 19b; schakelarmband, mej. H. Clarijs, Halleystraat 26b; kettinkje, v. Kruining, v. Swinden- straat 60b; ring, M. Tetteroo, Mgr. Nolenslaan 285; trouwring, Kraaijenbrink, P.K.O. laan 186b; ketting, v.d. Meer en Schoep, Rubensplein 11; étui met 3. sleutels, J. Etman, Boerhaavelaan 38a; étui met 6 sleutels, Govaart, Gordon- straat 50a; ring met 5 sleutels, v.d. Berg. Vlaardingerdijk 216a; dames- bril, mevr. Kooijman, J. A. Alb. Thijmstraat 6b ('s avonds thuis); vulpen, W. Hazekamp, Willemskade 25; ring met 5 sleutels, Vries, St. liduinastraat 34b; ring met 5 sleutels, mevr. Schroot, Jac. Cats laan 3witte kanarie, Huize Franke- land, St. Liduinastraat; blauwe par kiet, A. Bek. Rotterdamsedijk 281b; hond (boxer), mevr. Groot, Peren- laan 16; bruine hond, reu, Voorend, Molensingel 79. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: Lassie hond, reu; zwarte poedel, reu; bastaard pincher, reu, bruin-wit; bastaard, reu, wit-bruin. MAASSLUIS Het aktie comité „Leefbare Delta" organiseerde don derdagavond in „De Kern" een demonstratieve vergadering tegen het voornemen een hoogovenbedrijf op de Maasvlakte te vestigen. De heer De Wit uit Vlaardingen hield als inleiding een betoog dat zijn doel een beetje voorbij schoot. Op een van de aan hem gestelde vragen antwoordde hij dat hij wel verstand had van chemie maar niet van economie. Van psychologie had hij kennelijk evenmin verstand want anders had hjj zich niet zo aan overdrijvingen schuldig gemaakt. Daardoor schenen de argumenten die hij aanvoerde en die meer reëler waren, ook minder geloofwaardig. Zijn bewering dat door de hogere schoorstenen van de Shell er in Lapland honger zou kunnen ont staan, sspande wel de kroon. Hij bleek gegrepen te zijn door het boek. „Silent Spring" maar was niet in staat de dreiging die daaruit spreekt aan zijn publiek door te geven. Na de discussie, die na de inleiding eerst alleen maar bestond uit voor gesorteerde vragen kwam al spoedig een levendiger debat los. Voor en tegenstanders van de vestiging gin gen elkaar met argumenten te lijf. „Alleen een ramp kan de mensen in dit gebied pas wakker schudden", werd er gesteld. „De politieke partijen worden nu pas wakker", beweerde een ander. Twee dames in de zaal bleken veel kritischer dan alle mannen bij elkaar. De een zei: „Als jullie f 1.000,- moeten gaan betalen om je auto „schoon" te krijgen dan hoor ik jullie al klagen". De andere dame wierp de mannen voor de voeten dat ze eerst maar eens met roken op moesten houden en dan pas verder over luchtveront reiniging moesten gaan praten. Een van de organisatoren wist hier niets anders op te zeggen dan „verbeter de wereld en begin bij de Shell". ff RAM (21 maart - 20 april) Deze week zal u wel van alles willen aanpakken en voor elkaar brengen, want u bruist als een pasgevuld schuimbad. Daar is niets tegen, mits u uw enthousiasme weet te breidelen, en niet heendraaft over de bezwaren van anderen. Een van uw plannen staat er goed voor en zal ook wel voldoening opleveren. Oppassen voor kou vatten op oor en wang. Voorkom een kibbeltje met goede vrienden, die geirriteerd worden door uw doorduwerij. Geen gokjes! STIER (21 april 20 mei) Dit is een goede week om een einde te maken aan enkele slepende kwesties. Als u eerlijk bent moet u toegeven, lat zij zo slepen, omdat u te laks bent om er een eind aan te maken. Ditmaal helpen de sterren u, schoon schip te maken! U heeft de neiging achter nieuwe belevenissen en kennissen heen te draven als een hond achter een verse kluif. Het wordt echter hoog tijd, dat u aandacht besteedt aan uw naaste omgeving en aan de dingen, die voorrang hebben. Oppassen voor overver moeidheid! TWEELINGEN (21 mei 20 juni) U voelt neiging tot aarzelen en bent onzeker wat betreft enkele belangrijke besluiten. U kunt deze week ook beter kalm aan doen. Laat die dingen nog even rijpen en betijen. Wat u bepaald wel moet doorzetten is een verzoening, die tot stand kan komen door uw bemiddeling. U ziet de dingen duidelijker in, dan de anderen en kunt uitstekend helpen. Oppassen voor keelontsteking en kou Op de luchtwegen! KREEFT (21 juni - 20 juli) U voelt er veel voor, lekker ingekapseld te zitten in uw eigen pantser en daarbinnen uw fantasie te laten gedijen. Deze week moet u echter wel zorgen bij de tijd te zijn, als het gaat om belangrijke beslissingen. Nu géén overgevoeligheden en dergelijken, maar handelen als een volwassene en met gevoel voor verantwoording. U kunt niet altijd een ander laten optreden. Oppassen voor verkeerd dieet! LEEUW (21 juli - 20 augustus) Er is kans dat deze week vol zit met allerlei gebeurtenissen, waar van sommigen u knap zullen ergeren. Houdt het hoofd koel en ifw gevoel voor humor bij de hand! Er valt genoeg te lachen en een buitenkansje is niet uitgesloten. U ziet iemand terug die u bijna vergeten was. Kalmaan met tillen en sjouwen, uw rug en schouders zijn nog pijnlijk. MAAGD (21 augustus - 20 september) Kans op een onverwachte ontmoeting, die een oplossing brengt in verband met een hangend vraagstuk. Deze week kan er veel geregeld worden, soms door totaal onverwachte wendingen en gebeurtenissen. Daarbij kon ook wel eens een oude wens in vervulling gaan. Al met al een bewogen, maar gezellige week. Oppassen voor te zwaar voedsel. WEEGSCHAAL (21 september 20 oktober) Bent u nog niet moe van vergaderen en bij elkaar praten van onwilligen? Deze week kunt u ze allemaal de bons geven. De kans is groot dat de meeste van uw voorstellen direkt of indirekt worden aangenomen en uitgevoerd. Neem er maar eens uw gemak van! Uw humeur is niet al te best en u moet dat vooral thuis niet botvieren - blijf redelijk. Net als buitenshuis. Oppassen voor te weinig slaap en eventueel zelfs te veel borreltjes. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Deze week komen veel dingen voor elkaar, zonder dat u zich bijzonder hoeft in te spannen. U moet ook begrijpen dat enkele van uw idealen niet verwezenlijkt worden, maar idealen blijven. Eis niet het onmogelijke van uw omgeving, ook'al zijn uw eisen gegrond. Niemand kan veren plukken van een kikker. Vecht door, maar dan voor dingen, die levensvatbaar zijn. Ontspan u zo mogelijk eens goed, want grote moeheid doet u de dingen zwarter zien, dan ze zijn ook nog! BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Laat u deze week niet beïnvloeden door een gevoel van matheid en ontmoediging. Veel van wat u verwacht en gehoopt hebt, schijnt u uit de hand te glippen. Een gerechtvaardigde eis blijft alweer onvervuld en soms twijfelt u aan de zin van het leven. U kunt twee dingen doen: eerst eens goed uitrusten, ofwel van koers veranderen en schoon schip maken. Praat eens uit met een vertrouwde vriend, dat is beter dan ronddraaien in een kringetje. Oppassen voor kou op de spieren. STEENBOK (21 december - 20 januari) U voelt neiging u te beklagen over het uitblijven van reacties van anderen, maar u vergeet, dat u zelf eerst voor actie moet zorgen. Deze week is gunstig voor het op stapel zetten van nieuwe plannen en het doordrukken van de bestaande. Wacht niet altijd lijdelijk af, maar treedt op als het nodig is. Daar heeft uw gezin trouwens recht op. Oppassen voor krom lopen. WATERMAN (21 januari 20 februari) Deze week moet u oppassen voor een bepaald egoïsme in uw karakter, waardoor u in staat zou zijn, iets door te drukken dat uw omgeving niet gelukkiger maakt. Uw ideeën zijn geweldig, maar u moet ze niet opdringen. Laat de dingen eens groeien en praat liever wat langer erover. Door te forceren bederft u precies dat wat u op wenst te bouwen. Oppassen voor verstuiking. VISSEN (21 februari 20 maart) Verschillende mogelijkheden zullen zich deze week voordoen, waarbij u er echter goed aandoet, met verstand te kiezen. Wees niet te goed van vertrouwen bij het aangaan van een nieuwe vriendschap, er is kans dat u bedrogen wordt. Misschien ook financieel. Geen week voor gokjes of belangrijke aankopen. Op één punt dient u tot een besluit te komen, ook al omdat het geluk van anderen ermee te maken heeft. Daarna hield er iemand een lang betoog over de voosheid van ons parlementaire stelsel totdat een der aanwezigen sarcastisch vroeg, wan neer men weer eens over de Hoogovens ging praten. Tenslotte probeerde een ander met drie vragen de kern van de zaak te benaderen. Hij vroeg wat willen wij nou - geen hoogovens wel hoogovens maar ergens anders (dan verschuiven wij alleen maar de moeilijkheden) of schone hoogovens. De conclusie was „verbeterde hoogovens". Het was een boeiende en leerzame avond waarbij vooral de vele aanwe zige jongeren, die gelukkig belang stelling blijken te hebben voor belangrijke vraagstukken als het onderhavige, zich niet onbetuigd lieten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 24