Rijnmondschool: de oplossing voor kinderen met leermoeilijkheden dufon FAZANTEN-PATROUILLE VAN JACOBUSGROEP WINT WISSELBEKER „Lekkere hapjens" op de bazar „Lar da Infancia" 't Blakertje 401 Na vijf-en-twintig jaar W.F. „SINGEL Geschenk voor hoofd van Joh. Calvijnschool CONCERT JEUGDORKEST Sinds 2 februari 1970 is in de oude St. Thomasschool aan de Warande dé Rijnmondschool gevestigd, waar kinderen (in de leeftijd van 7 tot ongeveer 13 jaar) met leermoeilijkheden be geleid worden. Tegenover me zit broeder Jan- se, oud-leerling van de St. Jozefschool destijds, die na heel wat omzwervingen op diverse scholen in ons land, in eigen stad is teruggekeerd. Steek de koppen bij elkaar EN NEEM CONSTANT VERLOVINGSRINGEN HUISBEZOEK KLEINE GROEPJES BOEKT A1 ZOEKT ROTTERD.DIJK NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS VOOR SPOEDWERK naar Copieërinrichting iiiiiiuii fliniiiii minui iiiniiiii iiiniiii iiiiniin LEKKERE HAPJES HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 22 MEI 1970 rjr -./kTiUQy T)bQ iiA MPOA*? ajw; JljW 7'<;^ De jongste groep aan het werk in de Rjjnmondschool. Nu met een nieuwe opdracht: die kinderen met het personeel op te vangen, waar dit op de gewone lagere school niet mogelijk is. Geen gemakkelijke taak... Men is zich daar volkomen van bewust, maar men heeft op deze school enorm veel geduld. Men spreekt hier ook niet van klassen, maar van groepen. Waar men alle aandacht aan besteedt. de enige met levenslange garantie. Bewonder de hele kollektie en neem een gratis kleurenfolder mee. (Op het graveren kunt U wachten). TEKENWEDSTRIJD De hoofdprijs in onze teken wedstrijd is gewonnen door MARJA DE GRAAFF Brigantijnstraat 17a Rotterdam-West Zij en iedereen die een teke ning ingestuurd heeft kunnen hun prijs ophalen. Uw K.E.S.-Juwelier t i SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 In die paar maanden, dat deze school „draait", zijn de resultaten reeds merkbaar. De kinderen wor den rustiger. Zij krijgen begrip voor hun moeilijkheden, zodat een goede rekensom en een dictee vol fouten hun niet meer in paniek brengt. Dit kan men hier alleen maar bereiken, omdat men een verfijnd gevoel voor elk kind apart heeft. Een enorm winstpunt... Van onschatbare waarde is daarbij het huisbezoek. Gaat het op school niet naar wens, dan is dit voor de ouders vaak moeilijk te aanvaarden. Men heeft speciaal voor de jongens vaak enorme verwachtingen voor hun toekomst. Al voegt deze broe der er onmiddellijk aan toe, dat dit ook beslist voor de meisjes geldt. De tijd is beslist voorbij dat voor hun alleen een huwelijk de uitkomst was. Een meisje van deze tijd moet ook een goede schoolopleiding hebben, is zijn mening. Een kind wordt agressief, als het op school niet mee kan. De ouders zijn teleurgesteld, waardoor er spannin gen in het gezin kunnen ontstaan. Via contacten met de psychiater, de psycholoog, de schoolarts en het gesprek met de ouders komt men tot een goede oplossing. Het gesprek met dyouders blijft gehandhaafd, ook, als het kind leerlinge van deze nieuwe school is. De vraag „wat straks? wordt dan voor hun niet meer zo benauwend. Want ook deze kinderen krijgen hun kans in het leven... „We doen geen wonderen" zegt broeder Janse nadrukkelijk. „Maar we doen met ons vieren, mej. G. N. Postma, die al enkele jaren B.L.O. en L.O.M. schoolervaringen achter de rug heeft en de heren van Oyen en de la Haye ons best ons geheel voor hun in te zetten. We werken dagelijks van 9-12 en van 1-3 uur in drie groepjes, nl. die van 7, 8 en 9 jaar, 10, 11, 12 en 13 jaar. Ook op woensdagmiddag. Een iets kortere leertijd, maar omdat de kinderen snel afgeleid worden meer gymnastiek en meer expressieve vakken." De naam Rijnmondschool zegt het al: het zijn niet alleen Schiedammer- tjes, die deze school bezoeken. In totaal zijn er op he ogenblik 50 leerlingen, 37 uit Schiedam, 3 uit Maassluis, 7 uit Vlaardingen, 1 uit De Lier en 2 uit Naaldwijk. De oude St. Thomasschool is geheel gemoder niseerd. Broeder Janse is hier hoofd van. De juiste man op de juiste plaats, dachten we zo. Met een enorme rompslomp aan administra tie! Maar bovenal: bergen geduld en vooral begrip voor deze kinderen, die er straks ook wel zullen komen. De meesten misschien naar de technische en de huishoudschool. Al blijkt nü reeds dat er M.A.V.O.-gega- digden zullen zijn. Leerlingen voor de L.O.M.-M.A.V.O., voorlopig nog in Rotterdam. Kleine meisjes komen het koffieblad weghalen. „Dag mijneer", zeggen ze trouwhartig. Er verandert zoveel, dat ook dit niet meer opvalt. Tenslotte is een broe der toch ook een mijnheer. Broeder Janse vindt het wel goed zo. In de gang hangen fleurige tekeningen. Een grote plantenbak geeft sfeer. Kleine vogeltjes hippen in een parkietenkool Lawaai vanaf de speelplaats. Een beetje een verloren indruk maakt de nieuwe Rijnmondschool van buitenaf, nu zoveel vertrouwds eromheen gesloopt is. Die school schept nieuwe mogelijk heden voor kinderen, beslist niet geschikt voor de B.L.O. Hier zullen zij het wel klaren. Op zaterdag 30 mei a.s. heeft de officiële opening plaats... Binnenkort gaan de bekende bussen weer van huis tot huis en van straat tot straat. Van maandag, 25 mei tot en met zaterdag, 6 juni a.s. zul len gelden worden ingezameld voor een zeer goed doel nl. voor het Nederlandsche Roo- de Kruis Mij is gevraagd om de aan dacht op deze inzameling te willen vestigen. Is dat nodig? Ik geloof het niet! Het Roode Kruis is een „begrip" voor het Nederlandse volk en voor ons ingezetenen van Schie dam. Een ieder weet hoe het Roode Kruis werkt in dagen van ramp en ongeval, niet alleen in eigen land maar ook daar buiten. Laten we allen meedoen aan dit menslievend hulpbetoon en geven, geven en nog eens geven! Schiedam, 19 mei 1970. de Burgemeester van Schiedam H. Roelfsema. Natuurlijk, Schiedam is een dooie stad, die als een zieke mus tegen zijn grote buurman Rotterdam aanhangt en door die andere mus, Vlaardingen, met gemak wordt overvleugeld... zo is het toch, nietwaar? Nee... Sinds 1945 is er hier n.l. nogal wat tot stand gebracht. Het eerste Bejaardencentrum in Nederland werd hier gebouwd. We hebben er nu... es even tellen: Huize Frankeland, Het Haverschmidthuis, Thurlede, Harga en dan heb ik het gevoel dat ik er nog twee vergeten ben! De oude St. Janskerk is helemaal - practisch steentje voor steentje - vernieuwd en in oude glorie teruggebracht. Het stedelijk museum is „opgeknapt", maar dan wel zo grandioos, dat het echt iets te betekenen heeft. Het aantal tentoonstellingen waarmee eerst Pierre Janssen en later Hans Paalman ons heeft verheugd is enorm, het gehalte van die tentoonstellingen is bijzonder hoog. Zij het met veel moeite - en tweede hands - we hebben een Sporthal! Twee spiksplinternieuwe Middelbare scholen, een ziekenhuis, en ga maar door. Heel de wijk Nieuwland is uit de grond gestampt en nu zijn we van het oude Kethel een stad aan het maken! Wij hebben een vrijdagse Markt in Broersveld en een dinsdagse in Groenoord. De Goede-Havenkerk, De Opstandingskerk, de Magnolia Dei' en twee R.K. Kerken - aan de Nolenslaan en de Schaepmansingel werden gebouwd, de oude Frankelandse Kerk is neergehaald en die aan de Lange Haven gesloten. Sportvelden... een heel complex en de Wielerbaan is klaar of bijna klaar. S.45 voor de schilders, de S.G. voor iedereen en D.66 voor de liefhebbers. Twee bevrijdingsmonumenten... een lelijk aan de Plantage en een bloot in het Julianapark. En dan - en daar mag u nou helemaal van denken wat u zelf wilt Het Nieuwe Stadsblad - (tot Australië gelezen! O ja... hebbu al eens aan dat boompje of aan een bakkie blommen gedacht? SEBASTIAAN Op 16, 17 en 18 mei zijn in Aerdenhout de jaarlijkse districts- patrouillewedstrijden van de katho lieke verkenners van het Delta-dis trict gehouden. De patrouille wed strijden werden gewonnen door de Fazanten-patrouille van de Jacobus- groep uit Kethel, die daardoor in het bezit kwamen van de districtwissel- beker, die door de Roofvogelpa trouille van de Willebrordusgroep uit Vlaardingen, winnaar van de vorige patrouille wedstrijden, moest wor den afgestaan. Tweede werd de Arendenpatrouille van de Franciscus-Lodewijkgroep uit Schiedam. Beide patrouilles mogen hierdoor meedoen aan de geweste lijke wedstrijden. Daarin wordt uitgemaakt welke patrouilles uit het gewest deelnemen aan de nationale wedstrijden. De wedstrijden begonnen zaterdag middag 16 mei onder ideale weers omstandigheden en eindigden 's maandags 2e pinksterdag om 17.00 uur. Er hebben 9 patrouilles aan de wedstrijden deelgenomen; 3 uit Vlaardingen, 2 uit Kethel en 4 uit Schiedam. De patrouilles werden beoordeeld op o.a. technische vaar digheid van het kamperen, hygiëne en netheid en vooral werd gelet op de samenwerking en de sfeer in de patrouilles. Bij de sluiting van de wedstrijden werd namens de districtscommmis- saris door vaandrig v.d. Heiden aan Jacques v.d. Velden leider van de Fazantenpatrouille en aan Wim Schoof leider van de Arendenpa trouille een speciaal districtscertifi caat uitgereikt. Op sportgebied werd bij de indivi duele wedstrijden Peter Profijt van de Jacobusgroep uit Kethel de winnaar. Met een krachtige yell werd door de deelnemende patrouilles hulde ge bracht aan de winnaars van deze geslaagde wedstrijden. Ook week- en maandbladen. Prijs op aanvraag. SINGEL 93 - TELEF. 263538 Met ingang van 1 mei jl. is om gezondheidsredenen pensioen ver leend aan het hoofd van de Johan nes Calvijnschool aan de De Wilde- straat te Schiedam. Zijn afscheid is daardoor in intieme kringen gehou den. Niet iedereen heeft daardoor de gelegenheid gehad de heer J. v.d. Bosch persoonlijk de hand te druk ken of kon de gelegenheid tebaat nemen hem voor al hetgene wat hij voor „zijn school" gedaan had, een persoonlijk geschenk te geven. Als we het over de aktiegroep „T.O.V." in Kethel hebben, dan denkt u meteen aan het kindertehuis „Lar da Infancia" waarvoor deze jongeren zich hebben ingezet. Na diverse andere aktiviteiten nu een groots opgezette bazar ten bate van dit doel, die vrijdagavond om 8 uur in gebouw „De Rank" door een afgevaardigde van het Braziliaans consulaat geopend zal worden. U krijgt op deze bazar via een enorm rad van avontuur, een schiettent, andere leuke attrakties w.o. een elektrisch raam, de gelegenheid uw geluk te beproeven. Waarvoor heel wat prijzen ter beschikking zullen worden gesteld. Het is allemaal groots opgezet met heel weinig kosten, teneinde zoveel mogelijk te incasseren voor dat ene doel, dat deze jongeren zich voor ogen gesteld hebben: dat kindertehuis in Brazi lië... De laatste loten zullen u vrijdag avond worden aangeboden. Waarvan de uitslag om 11 uur des avonds bekend gemaakt wordt. De bedoe ling is dan wel, dat men helemaal „los" is... Ook op zaterdag is deze bazar geopend. Voor geld storten vindt u het misschien te laat. De oudercommis sie maakt bekend, dat u uw bijdragen voor dit doel af kunt geven bij zijn opvolger, de heer Kecce, van Ostadelaan 21b, tel. 267751. Op zondag 24 mei zal er in de hal van de Magnalia Deikerk voor de morgendienst gelegenheid zijn uw handtekening in het afscheidsalbum te zetten. Terwijl u daarvoor even eens de gelegenheid krijgt in de school op maandagavond 25 mei van half 8 tot half 9. Geeft u de voorkeur aan geld te storten, doet u dit dan op het gironummer van de heer P. de Vries, Mgr. Nolenslaan 229. Maar zet u dan wel op het strookje: „afscheid v.d. Bosch". Waarvoor de oudercommissie u bij voorbaat dank zegt. Er zijn op deze bazar speciale „eethoekjes" waar u voor een klein prijsje heerlijk kunt smullen. Bami of Nassi-goreng mee naar huis nemen of... bestellen voor zaterdag. Lekkere, specifiek Indische hapjes. Wie zou daar niet van willen profiteren? Het gehele gezin, want ook aan de kinderen is gedacht! Wilt u verdere inlichtingen, neemt u dan even contact op met Ida Lankester, Kerklaan 43, tel. 01898-338. Zaterdag 30 mei zal het Jeugdorkest van Wilton-Fijenoord haar eerste openlucht-concert geven. Dit orkest met zijn bezetting van zeer jeugdige muzikanten heeft op verschillende zaalconcerten haar grote muzikali teit bewezen. Nu, voor het eerst hoopt men voor een groter publiek op te treden en wel in het feestprogramma na de Koningin Wilhelmina Mars in de Schiedamse Plantage. Aanvang van het concert vijf uur n.m. Het programma bestaat uit vlotte moderne muziek o.a. van de Beatels. Voorts werken aan dit feestprogram ma mee het grote Schiedamse Showorkest „De Rijnmondband", alsmede de Harmonie „Wilton-Fijen oord" uit Schiedam. Concert en show worden gegeven in de Schiedamse Plantage en zijn voor het publiek gratis toegankelijk. LUXE GESCHENK ARTIKELEN Hoogstraat 152 - Tel. 26.24.33 Vrijdagavond geopend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3