Deze week in SCHIEDAM HARGA-FILOSOFIETJES SG-agenda PONSTYPISTE CONTENT S.V.V. eindigde zoals het in de ere-divisie begon.... Op de wieken van 'De Vrijheid' Felicitaties voor 3 Keep Smiling-teams TYPISTE CONTENT STENO-TYPISTE CONTENT AUTOMONTEURS-LTS Johdo Hoor HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 27 MEI 1970 mnw - n C.A9 - IA JS2ÖAT2 3WU3IH T3H Een hachelijk moment tijdens de wedstrijd S.V.V.-A.Z.'67, die door de Schiedammers als laatste wedstrijd in de Ere-Divisie in eigen huis gewonnen werd. Met 3-2. Een streep achter dit seizoen en het oog gericht op de toekomst! SVV heeft met ere afscheid genomen van de hoogste klasse van ons betaalde voetbal. Een aardige wedstrijd en een 3-2 overwinning op AZ '67 was het laatste wat Rinus Gosens en zijn mannen het Schiedamse publiek voorschotelde. Jan was met weemoed in het hart naar Harga gegaan, maar het resultaat en het vertoonde spel gaven hem weer enigszins moed voor de toekomst. SVV zal het volgende seizoen in de eerste divisie zeker weer een rol van betekenis gaan spelen en daar verheugt Jan zich op. Hij wil nu eindelijk ook wel weer eens een groot aantal overwinningen zien. in het afgelopen seizoen heeft SVV naar zijn smaak te veel moeten „afzien" om eens een wielerterm te gebruiken. De eerste helft van het duel tegen AZ was min of meer slaapverwek kend. Jan stond een beetje achter het doel van Eddy te dommelen, maar hij was de enige niet. Toen Van Veen onverwachts op het SVV doel schoot bleek dat ook Eddy met zijn gedachten elders was. Zijn reactie kwam te laat en SVV stond met 1-0 achter. Eddy was met zijn geest al bij Volendam, waarvoor hij hoogst waarschijnlijk het volgende seizoen gaat spelen. In de tweede helft produceerde Maarten van Beek de gelijkmaker toen hij een been kreeg tussen het showvoetbal van AZ. AZ wist nog éénmaal te scoren, maar Warnaar bracht met 2 doelpunten, de laatste uit een strafschop de eindstand op 3-2 voor SVV. Zo won de Schiedam se club zijn laatste wedstrijd in de eredivisie. Lest best, zullen we maar zeggen, al gaan zegswijzes of spreek woorden niet altijd op. Toen SVV zijn eerste wedstrijd tegen DOS met 4-2 won zei Jan „een goed begin is het halve werk", maar dat was helemaal fout. Hij had moeten zeggen: „het eerste gewin is katten gespin". Enfin, volgend seizoen gaan we weer met frisse moed van start. Hermes heeft zijn laatste wed strijd in de lopende competitie afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ZFC. Vlak voor rust kwam Hermes met 1-0 achter en Van der Stelt schoot na de hervatting de Schiedammers naar een verdiend gelijkspel. Helaas moeten we consta teren, dat Kees van Kooten er niet in is geslaagd de Wageninger Posthu- mes van de eerste plaats van de topscoreslijst te verdringen. Wage- ningen moet nog een wedstrijd spelen en Posthumes staat met 26 doelpunten 3 treffers voor op Kees. En zo hebben we dan zondag ook afscheid moeten nemen van Rinus Gosens, die volgend jaar Heracles zal gaan trainen. We zullen hem missen op Harga. Slechts éénmaal zullen we hem bij de komende competitie over het veld zien lopen en dat zal zijn wanneer SVV de Almelose club op bezoek krijgt. Jan is benieuwd of Rinus dan nog steeds bij zijn blazer en zijn grijze broek, zijn bruine suède schoenen zal dragen en of hij dan ook nog zo met zijn handen langs zijn lichaam zal slingeren. Weet u uurloon 6,20 Bel even of kom langs UITZENDBUREAU Vlaardingen: Westhavenpl. 18, 340399/354104 (010). Delft: Oude Kerkstraat 11, 40267/21824 (01730). Rotterdam: Heemraadssingel 130, 235011 (010). wat Rinus zal zeggen als hij leest wat Jan hierboven schreef. Hij zal zeggen: „kan wel zijn maar ik ben geen mannequin, maar een voetbal trainer" en Rinus heeft dan gelijk. Hij is een voetbaltrainer en nog een hele goeie ook. SVV heeft hij vanuit de tweede divisie naar de ere-afde- ling gebracht en daar komt heel wat voor kijken. Dat SVV het niet heeft kunnen redden is zijn fout niet geweest. Zijn materiaal, waarmee hij moest werken was te zwak en dat heeft hij bij vele gelegenheden in het openbaar gezegd. Ook het bestuur van SVV kan niets aan de degradatie doen. Van een kikker kan je nu eenmaal gaan veren plukken en waar niet is verliest de keizer zijn recht. Geld had SVV kunnen redden, maar dat was er nu eenmaal niet. Laten we voor Rinus hopen, dat het in Almelo allemaal naar zijn zin zal gaan en dat hij Heracles tot grote bloei mag brengen. Misschien zien we Rinus wanneer zijn contract met Heracles om is nog wel eens bij SVV het veld oplopen. Van Jan mag hij dan gerust zijn bruine suède schoenen bij zijn blauwe pak dragen, want dat is voor een voetbaltrainer een volstrekt onbelangrijke zaak. Voor een trainer zijn andere kwaliteiten noodzakelijk dan voor een mannequin, laten we het daar over eens zijn. Rinus is trainer en hij verstaat zijn vak. Het zal voor Maarten Eising en Cor de Vries heel moeilijk zijn om voor Rinus een gelijkwaardige kracht te vinden. Misschien is het verstandig om de nieuw te benoemen trainer een contract van slechts één jaar te geven. Krijgt Rinus spijt dan kan hij dan weer terug komen. Van Jan mag het. Om het wat sterker uit te drukken: Jan zal dit toejuichen. Voor Hermes en Excelsior was het het zonder meer een bijzonder mooie cricket weekeinde. Hermes won met innings van Quick Nijme gen en Excelsior versloeg SSCC. Captain Wim van der Sloot zag zijn team tegen Quick 234 runs bij elkaar slaan en vond dit voldoende om te stoppen. Hij had het goed gezien. In eerste instantie kwam Quick niet verder dan 50 runs en bij de tweede beurt was het met de Nijmegenaren gedaan na 82 runs. In totaal dus 132 runs voor de gastheren, die hiermede nog ruim 100 runs onder het in eenmaal bij elkaar geslagen aantal runs van Hermes bleven. Het is, dat het bij cricket niet voorkomt dat een ploeg voor de derde maal wordt inge stuurd, anders was dit zeker ge beurd- De marge van 102 runs verschil was hiervoor nog ruim voldoende. Koos Willems was bij Hermes het meest succesvol; hij nam 68 runs voor zijn rekening en ging niet uit. Van Wijk 34 en Beyer 26 waren eveneens goed op dreef. Tussen de bedrijven door is Jan Sportief zondag nog even op Thurle- de wezen kijken om Excelsior te zien spelen. Jan heeft van zijn gang geen spijt gehad, want er werd door de thuisclub uitstekend gespeeld. René Schewe speelde zijn 50ste wedstrijd voor het eerste en zijn bijdrage van 37 runs betekende, dat Aad Koudijzer met zijn vrouw op de tribune en ook Wout van Meeleren geblesseerd... Bij voorbaat had men het cijfer 8 alweer in gedachten, want hoe moest dat nou? Nou ja, eerlijk gezegd, voor de rust leek het nergens op. Ook niet bij A.Z. '67, dat op dat moment nog in het gelukkige bezit was van 28 punten. S. V. V. slechts 13. Een ontiegelijk ver schot via een A.Z.-been en Eddy had de bal voor het grabbelen: 0-1. Ontmoedigd kauwden we op een pepermuntje van Jan Bronneman. Veerden omhoog (en niet in de diepte) toen het na een paar minuten zomaar via de Schiedamse bruidegom Maarten van Beek 1-1 werd. S.V.V., door iedereen nu verguisd, rook iets van een overwinning in de lucht. Vreemde schermutselingen weer voor het doel van Eddy, maar wel een raak schot: 1-2. Nog gaven de Rood-Groenen geen krimp... Ciric was niet te temmen, Warnaar en Pansier vonden elkaar. Met als gevolg een ver en hard schot van Leen Warnaar en de stand was weer gelijk. Aanmoedigingen overal vandaan. Als deze wedstrijd gewonnen werd, betekende het alleen maar een waardig afscheid van de Ere-Divisie. Die wens ging in vervulling. Van de Korput, in snelle draf op weg naar de derde treffer, werd door keeper Vooys in fel verweer onderuit gehaald. Strafschop,.. Genomen door Maarten van Beek en de Schiedamse aanhang kon juichen: 3-2. Plus het einde. Ook van de competitie en het afscheid uit de Ere-Divisie. Afscheid ook van trainer Rinus Gosens, die dit elftal naar ongekende hoogte gevoerd heeft. Die altijd achter zijn jongens gestaan heeft. Maar nu onze stad verlaten gaat. Jammer. Maar graag vanaf deze plaats alle succes toegewenst in je nieuwe vereniging Heracles. We zullen je nog weieens ontmoeten volgend jaar als S. V. V. tegen Heracles speelt in Schiedam. Het gaat je goed R inus... hij in deze periode ruimschoot 500 runs op zijn naam wist te brengen. Als partner van Elshof zette Schewe een stand op van 78, wat goede perspectieven voor de rest van de wedstrijd inhield. Op 189 voor 8 hielden Bruning c.s. het voor gezien en kon SSCC aan de slag gaan. Op 118 had een ieder zijn beurt gehad en kon Excelsior weer een aantal punten aan zijn totaal toevoegen. Het honkbalteam van Schiedam heeft met 6-3 van UW verloren. Jammer, want het optreden van Van der Nagel en zijn mannen was in de eerste twee duels van de competitie veelbelovend geweest. Zand erover. Volgende keer beter. De competitie is nog lang en er is nog van alles mogelijk. Dit geldt ook voor DHS en DRZ die eveneens met nederlagen uit de bus kwamen. DHS moest het af laten weten tegen Blue Birds met 17-4 en DRZ ging tegen Gouda met 12-2 kansloos ten onder. Schiedam heeft zijn eigen jubi leum toernooi gewonnen. De eind stand luidde: 1. Schiedam 6 punten; 2. Eska (Arnhem) 4 punten; 3. BEC (Londen) 1 punt en 4. Espero (Antwerpen) 1 punt. Jan is ook nog even op de receptie van Schiedam geweest. Het was er bijzonder gezelüg. Leen van der Kraan had het goed naar zijn zin tussen al zijn clubgenoten en oud clubgenoten, die voor deze gelegen heid nadr Schiedam waren gekomen. Mevrouw Verwey, de wethouder van sportzaken sprak de jubilerende vereniging toe evenals Cor Bolmers, die het als een oefening beschouwde voor zijn toekomstige raadslidmaat schap, want dan moet je nu eenmaal ook in het openbaar spreken. Cor deed het niet onaardig, al kan hij natuurlijk nog niet tippen aan de routine van de wethouder, maar die heeft er dan ook al bijna vier jaar als magistraat opzitten. Cor Bolmers het zijn woorden vergezeld gaan van een bal. Jan Sportief heeft helaas het SBLO-diner niet meegemaakt. Drin gende bezigheden waren hiervan de oorzaak. Van horen zeggen weet hij, dat het er zeer geanimeerd toe ging. De belangrijkste figuren uit het Schiedamse openbare sportleven wa ren aanwezig. De burgemeester en de wethouder, een paar oud voorzit ters Aad de Jong bijvoorbeeld en Bert Leenderts, enz. Er werd gezon gen en gedanst en iedereen was blij. Jan heeft wat gemist, daar is hij van overtuigd. Bij een volgend jubileum hoopt hij wel van de partij te zijn. De Schied. Ver. „De Vrijheid" vloog met 348 duiven een concours vanuit Pont Sint Maxence, 320 km, 25 prijs w. 1, 15 Jan Doejaaren; 2, 4, 22 J. Krijgsman; 3, 7, 1 2 P. Pols; 5, 11, 25 A. Pronk; 6. L. v.d. Tuijn; 8. P. Verlinde; 9, 19 C. Lems; 10, 24 A. v.d. Berg; 13, J. v.d. Windt; 14 M. de Roo; 16 J. C. Rost; 17 J. Wester- holt; 18 J. Bodegom; 20 M. de Potter; 21 H. Put; 23 L. in 't Hout, gelost 6.30.00, eerste duif 10.25.36, laatste 10.54.00. S.C.V. de Postduif vloog Pont St. Max. met 257 duiven, 320 km. lste duif A. de Grijp Co., 10.23.54; L. Toijtijn 2, 12, 20; W. v.d. Kant 3, 24; M. Revet 4; J. Koster 5, 25; Th. v. Weelie 6, 28; P. v. Os v.d. Grijp 7; W. v. Harmeien 9, 21G. Meyer 10; L. Lems 11, 17; D. v. Tuijn 13; D. C. Bakker 14, 15, 18; A. Suttorp 16; W. v. Ark 19, 22; M. v.d. Waal 23; laatste duif 11.01.02. In de zaterdag heren competitie zijn er 3 (van de 4 zaterdag teams) kampioen geworden en komen daar door voor promotiewedstrijden in aanmerking. De kampioenen zijn: team 10 le klasse, Ad Verhoeven, Berry Jansse, Martin Snoeck en Ed Bobbe; team 11 2e klasse, C. Kampman, C. de Koning, R. van Toor en C. Wiedouw en team 13 (dus toch een geluksgetal) 2e klasse, met de heren Leo Voorwald, Jalmar Guüger, Hans Kollenburg, Rob Lei senaar en de heer Kwik. Hetzelfde hopen we volgende week van het 2e team te kunnen schrijven, zij blijven na de wedstrijden van j.l. zondag met 1 punt voor leiden in hun afdeling, waardoor zij het kampioenschap in eigen hand heb ben, temeer daar Otto Koenders z'n oude vorm weer te pakken heeft. Het le team van K.S. veroverde een kostbaar puntje op Roomburg door met 4-4 gelijk te spelen. Voor beide teams wordt het a.s. zondag erg belangrijk, het 2e team hoopt op park Spieringshoek de kampioens- bloemen in ontvangst te nemen en gezien het spelpeil van de laatste weken kunnen we ook voor het publiek interessante wedstrijden ver wachten. Voor team 1 wordt het waarschijnlijk moeilijker doch in dien zij er weer in slagen een gelijkspel te bereiken dan kunnen ze zich handhaven in de 2e klasse. De uitslagen van afgelopen zondag zijn: K.S. 1-Roomburg 2 4-4, A.M.C. 2—K.S. 2 3-5, K.S. 3-De Hartel 2 7-1, Welgelegen 2—K.S. 4 8-0, Dash—K.S. 5 4-4 (Dash kampioen), K.S. 6—Traford 2 2-6, K.S. 7-Over- waard 0-8, Metselaars—K.S. 8 7-1, Leimonias jeugd—K.S. jeugd 3-4. Weekagenda van 28 mei tot en met 3 juni 1970 28 mei: Irene, 20.00 uur: Verkiezingsavond P.C.G. en K.V.P.; Tivoli, 20.00 uur: Bridge Schiedam- west; Arcade, 19.30 uur: Klaverjasver. Ons Genoegen west; Wijkc. Nieuwl., 20.00 uur: Hengel sportver. Schiedam-abonnementen afhalen. 29 mei: Irene, 20.00 uur: Ned. Buma zen ding; Arcade, 20.00 uur: Dansavond; Wijkc. Nieuwland, 20.00 uur: leden vergadering P.v.d.A.; Stationsstraat, 19.00 uur: Clubhuis de Doele organiseert estafettes. 30 mei: Koningin Wilhelminamars; Irene, 20.00 uur: Diner en feest avond personeelsver. Maltha; Sportfondsenbad, 18.15 uur: Zwem wedstrijden met diplomazwemmen; Tivoli, 20.00 uur: Scholierendans avond; Arcade, 20.00 uur: Feestavond voetbalvereniging Ursus-50 jarig be staan; Wijkc. Nieuwl., 20.00 uur: Feest avond Gerepatriëerden; De Rank, 20.00 uur: Wijkver. Groenoord feestavond en toneel. 31 mei: Irene, 10.00 uur: N.H.G.E.; 10.00 uur: Jeugdkerk; 10.00 uur: zondagsschool „De Vonk"; Tivoli, 20.00 uur: Martin Green; Wijkc. Nieuwl., 20.00 uur: Jehova's. 1 juni: Clubgebouw W.F., 19.30 uur: Club gebouw W.F. Schaakkamp 6e ronde; Nolenslaan, 19.00 uur: Clubhuis de Doele organiseert estafettes. Tento onstellingen Stedelijk Museumtot 8 juni Schie dam 1940-1945/1945-1970. Galerie de Graaff: tot 5 juni Maarten Kemper tekeningen. Weekfilm: Passage Theater: „Techniek der Liefdeskunst", 18 jaar; Zondagmiddag: „De zeven maskers van de Judoka", 14 jaar. uurloon 6,20 Bel even of kom langs UITZENDBUREAU Vlaardingen: Westhavenpl. 18, 340399/354104 (010). Delft: Oude Kerkstraat 11, 40267/21824 (01730). Rotterdam: Heemraadssingel 130, 235011 (010). In onze moderne Peugeot- werkplaatsen in Kralingen, BI ij dorp en Schiedam kunnen nu nog monteurs voor verde re vakopleiding VAM-leerling- stelsel ingeschreven worden als Doet u straks examen kom dan nu met de bedrijfsleider spreken. U voorkomt straks teleurstelling. Bespreekbaar maandag t/m vrijdag tussen 8.15 en 17.15 uur of volgens telef. afspraak. Aanschaf, onderhoud en was sen van bedrijfskleding is vrij. Goede soc. voorzieningen. Geen massawerk, maar ver antwoordelijk monteurswerk aan personenauto's met car burateur of inspuiting of die sel: de fijnste auto die er is, Peugeot. Kralingen: Admiraliteitskade 82, telefoon 11 90 60. Blijdorp: Walenburgerweg 87, telefoon 24 17 00. Schiedam: Nw. Mathenesserkade 11, telefoon 26 03 20. uurloon 5,80 Bel even of kom langs UITZENDBUREAU Vlaardingen: Westhavenpl. 18, 340399/354104 (010). Delft: Oude Kerkstraat 11, 40267/21824 (01730). Rotterdam: Heemraadssingel 130, 235011 (010).

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 8