Fontij[ne's bedrijfsschool is duidelijke uitdaging voor creatieve jonge mensen Op Fontijne's bedrijfssch I Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap Vakmanschap had u eigenlijk anders van Fontijne kunnen verwachten? Móóógen we alsjeblieft? iJp:' Vakmanschap bij n Foto's Ton den Haan dat is het geheim waardoor wij ons konden handhaven (en blijven handhaven! temidden van de industriële reuzen. Gewoon omdat een speciaalbedrijf als Fontijne nu eenmaal uniek is. is immers datgene waardoor wij zoveel van die bijzondere opdrachten krijgen. Waarom wij nog de machines kunnen bouwen die wij stuk voor stuk zelf ontwerpen en géén produkt van de lopende band. is onze blijvende zorg voor het machinepark en het ge reedschap. Wie bij ons werkt, heeft recht op het beste dat er bestaat. Of dat nu een schrijfmachine is of een werkbank, een zoetvijl of een lastang, een rekenmachine of een steeksleutel, een ringsleutel of een freesbank... wij blijven moderniseren en investeren, omdat wij niet makkelijk tevreden zijn. is onze durf om elke commerciële uitdaging te aanvaar den. Wij kennen de waarde van onze kwaliteit, prijs, service en creativiteit. Met zijn allen een club van zo'n honderdtachtig medewerkers houden wij daarmee een goed stuk brood op de plank. is nu precies waarop iedere medewerker van Fontijne trots kan zijn. Hij past helemaal in onze uitgesproken voorkeur voor Mensen Met Twee Rechterhanden, waar mee wij voor iedere klant een Schaap Met Vijf Poten kunnen zijn... als u begrijpt, wat wij met die zonderlinge beeldspraak bedoelen. IM VAKMANSCHAP EN VAARDIGHEID worden bij Fontijne hoog gewaardeerd. Zoals bijvoorbeeld voor dit geval, waarbij het gaat om het moeilijke samen- brengen van een framegedeelte van een profielwals. Op die eigen bedrijfsschool van ons zijn wij van FONTIJNE allemaal een beetje trots. Mógen we alsjeblieft? Vijftien jaar geleden, toen zoiets nog een hele onderneming was, zijn we ermee begonnen. Zelf wilden wij de vakmensen opleiden die de belangrijke metaalindustrie zo heel hard nodig heeft. FONTIJNE kon dat doen. Met toen al bijna een halve eeuw ervaring. Plus een prima naam als een bedrijf waar elke dag anders is dan de vorige. Wij houden namelijk van creativiteit. En daarom maken wij geen machines, want dót is het werk van de lopende band. Wij bouwen ze, en dat is nu juist het enorme verschil waardoor ook onze mensen zich onderscheiden. Iedere man die bij FONTIJNE werkt, heeft daardoor al heel wat strepen voor op zijn collega's: hij is een all-round vakman, die niet weet wat geestdodende eenzijdigheid is. Van zulke mensen leren de jongeren bij FONTIJNE hun vak. Die zijn, als 't nodig is, hun mentor in de fabriek. FONTIJNE doet echter meer dan dat. FONTIJNE biedt de leerlingen van zijn bedrijfsschool een fantastische kans op slagen voor het waardevolle diploma van BEMETEL, de Stichting Bedrijfsopleiding Metaal- en Elektrotechnische Industrie. En nog een stel andere diploma's meer. Die bedrijfsschool van FONTIJNE is gewoon maar góéd - en daarom maken we daarmee echt niet zoveel reclame. Waarom we er vandaag dan toch over vertellen Gewoon, informatie, weet je wel. Want ook al kom je er niet, dan wil je toch wel eens weten hoe 't daar, bij FONTIJNE, aan toegaat. Je kunt dan zelf vergelijken met wat je bij anderen ziet en hoort. Een school voor de vakmensen van de toekomst. Niet meer dan vijftien in een klas. Je moet daarvoor maar nèt één van die vijftien kunnen zijn. Nou moet je echt niet denken, dat wij ons laten afschrikken door een enkele onvoldoende op je cijferlijst. We kunnen daarover best eens samen met jou lachen. Hoofdzaak is dat onze leraren iets in je zien. Dat ze meteen dóór hebben, dat er uit |ou een fijne vakman groeien kan. Zoals er zoveel rondlopen bij FONTIJNE. betekent daardoor, dat een man (of vrouw) met een goed diploma van harte welkom is in ons bedrijf. Maar ook, dat wij niet zo kinderachtig zijn om een flinke vent zonder papiertje buiten de deur te houden. is de duidelijke reden waarom zoveel volontairs van mts en hts graag stage lopen bij Fontijne. Die weten ook best, dat je een heel gisse jongen moet zijn als onze fijne vakbekwame specialisten je niets meer kunnen leren. Zélfs als hts'er... is kijken in de toekomst. Dat is het élan waarmee onze verkoopkanonnen de opdrachten binnenslepen uit binnen- en buitenland. is ook de jonge mensen scholen, die straks deel kunnen hebben aan onze duidelijk voor de hand liggende expansie. Fontijne stichtte daarom al in 1955 zijn eigen bedrijfs school. Kleine klassen voor sterk individueel gerichte vakopleiding. Niet gemakkelijk om er bij te komen. Maar de examen resultaten horen dan ook bij de beste van het land. VLAARDINGEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14