Dinsdag start de Schiedamse Avondvierdaagse Dl GESPREK MET.... BEKENDMAKING PASSAGE THEATER Mieke van Havens-de Wit OVERSCHIESESTRAAT Nr. 2. Meemwaars van Wietje Kwetters K.N.V.B.-SERVICE ZEGELS SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Gemeentelijke Woningdienst Schiedam (v.m. rijks-H.B.S.) „YOUNG BILLY YOUNG" „Dag" begroet de fraai getinte papegaai „Gerrie" me uitbun dig in het huis van de inter nationale scheidsrechter Lau van Ravens aan de Schaperlaan 39. U heeft hem natuurlijk vorige week in de wedstrijd Marok- ko-W. Duitsland duidelijk op het beeldscherm gezien, onze stadgenoot. Misschien zelfs nog wel in kleur! Op 24 juni a.s. komt Lau van Ravens na vijfenhalve week Mexico weer naar huis. Hij staat volop in de belangstelling. Hij weet intussen dat hij voor de tweede maal de „gouden fluit" als Nederlands beste scheidsrechter verworven heeft. Maar hoe maken zijn vrouw Mieke en dochter Marian het in deze dagen. Als het „thuis front? EERZUCHTIG BONDGENOTEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 10 JUNI 1970 „Het thuisfront van Ravens" dat de terugkomst van Lau op 24 juni met spanning verbeidt. „Gerrie" nu op de hand van Marian. Natuurlijk, het heeft hun ook geld gekost, maar de K.N.V.B. schonk Lau van Ravens twee kostuums, overhemden, sokken, ondergoed, drie scheidsrechterspakken met em blemen erop. En medicijnen. Over deze service toonden de andere scheidsrechters zich nogal verbaasd. Wat dat betreft springt ons kleine land er dus wel uit! Via Duitsland is hij naar Mexico gevlogen. Een vermoeiende beleve nis. Maar eenmaal op de plaats van bestemming nam hij het voorge schreven slaaptabletje van de K.N.V.B.-bondsarts in en sliep een gat in de dag. Hij heeft een flinke keelontsteking gehad, drinkt nu uitsluitend mine raalwater en geen ijs eten, zoals is voorgeschreven. Commentator Koen Verhoef met t.v.-regisseur Bob Bre mer, geen onbekenden in het huis van scheidsrechter Lau van Ravens, is ook al ziek geweest. Men mijdt nu dus het leidingwater. Mieke van Ravens schiet in de lach, als ze vertelt dat er een „noodkreet" van Lau kwam: hij had een winkel haak in zijn pak gehaald. Of er een ander gestuurd kon worden. Dat kon niet. Maar de volgende brief stelde haar al gerust: het was onzichtbaar gestopt. Een wedstrijd fluiten is zijn leven, maar dit zal hem enkele extra zweetdruppeltjes gekost hebben, veronderstelt zijn vrouw. Hun vakantie zal er dit jaar wel helemaal bij inschieten, want een dag na terugkomst moet hij weer aan de slag. Natuurlijk is dat jammer. Twee weken met Marian in een pension in Limburg per jaar. Daarna is hij altijd een wervelwind. Mieke van Ravens-de Wit heeft het er allemaal voor over. Zij weet dat dit een grote uitverkiezing voor haar man geweest is en zal blijven. Het liefst was zij met Marian meegegaan. Maar een reis naar Mexico voor vijfenhalve week is net iets teveel van het goede! Geen vakantie dus met Lau... Ze tellen samen de dagen af die hun nog scheiden van het weerzien op 24 juni a.s. Want zonder beweeglijke Lau in huis is het toch wel heel erg stil Ondanks al die kreten van schreeuwlelijk Gerrie... Prof-scheidsrechter worden in Mexi co? Daar voelt Lau van Ravens niets voor. Ondanks al die dollars daar. M. W.-S. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volger>de attracties en We hebben er even de plakboeken van meneer Sebastiaan op nageslagen: Op 24 december 1958 heb ik jullie voor het laatst in mijn dagboek laten lezen. De verhuiswagen stond toen al voor... ,,Waar blijft de Tijd? (Wim Kan zou zeggen: die is opgeslokt door De Maasbode! Er zit een mevrouw in nood. Zij woont in een leuk huis, maar naast dat huis loopt een brandgang en IN die brandgang lopen jongetjes en volwassen met GROTE NOOD... als ze (die jongetjes en die volwassen mannen) UIT de gang komen is hun nood over... maar, nou ja, u kunt zelf nagaan hoe zo'n brandgang er na een paar jaar uitziet! Daar ben ik, als mus, nog vies van. Mevrouw schrijft: „Op een zondagmiddag wilde ik weggaan en stonden er vier mannen tegelijk tegen onze muur". Zij denkt dat het de vieste poort van Schiedam is. Ik vraag hierdoor aan het EdelAchtbaar College van B. en W. die poort te sluiten: Graaf Florisstraat 80, meneer de Burgemeester! En wat heeft Sebastiaan daar? „Het kindje Jezus" zegt hij trots, wijzend op een grote foto uit 1925. U weet toch dat hij daar - vanwege de verdwenen Kindsheid-proces sies - naar heeft lopen zoeken? Mevrouw Borsboom heeft er één voor hem gevonden. Ze staat er zelf ook nog op - als maagd! Wat een schotjes, hé? En dan te bedenken dat de meesten nu al Grootmoeder zijn... zelfs bij jullie, mensen gaat de Tijd (al of niet samen met De Maasbode) zeer snel! Het kantoor, waarin gevestigd is de Afdeling Onderhoud van de Gemeentelijke Woningdienst, zal met ingang van maandag 15 juni a.s. worden verplaats, van M. C. M. de Grootstraat 19 naar het pand De tijden van openstelling en hel telefoonnummer 269408 onder gaan geen wijziging. Tevens zullen de woninginspectrices thans gevestigd Korte Haven 27 met ingang van 15 juni 1970 bereikbaar zijn in hel kantoor Overschieseslraal nr. 2 (v.m. rijks-H.B.S.), telef. 266702. Wij verzoeken IJ correspondentie Ie blijven richten aan de Direc teur van de Gemeentelijke Woningdienst, Lange Haven 145 te Schiedam, telefoon 269375. DE DIRECTEUR Dinsdag 16 juni a.s. gaat de 5e Schiedamse Avondvierdaagse van start. Dinsdag 16 juni start voot de vijfde achtereen volgende maal de geza menlijke Schiedamse Avondvier daagse weer vanuit de sporthal „Margriet". In de loop der jaren is het aantal deelnemers dat steeds van start ging van 2600 voor de le maal gestegen tot 3800 voor de 4e maal; dit jaar hopen de organisatoren de 4000 deelnemers ver te overschrijden. Vorig jaar wezen de organisatoren er op, dat er steeds meer natuurschoon en landelijkheid verloren gaat. Neem vooral het parcours dat langs de polder voert goed in u op, want het volgend jaar zal het er wel niet meer zijn... Daarom is het voor u als toeschou wers juist de tijd om eens lekker mee te „Trimmen", vier avonden lang kunt u gezondheid en frisse lucht, lichaamsbeweging en na de wandeling een heerlijke nachtrust opdoen, die wij nu juist zo hard nodig hebben in deze tijd van jagen en jachten. Kom, schaamt u niet om als niet wandelaar op de 10 kilometer in te schrijven, want velen gingen u alreeds voor. Trim nu eens lekker mee, voor 1.75 vier avonden sport, dit vindt u bij geen enkele sport school. Wat zegt u! Kunt u moeilijk lopen! Bent u echt het lopen verleerd, of kunt u alleen nog maar auto rijden! De jeugd wijst u wel de weg naar de sporthal. En... loop eens lekker met uw kinderen mee. Het Roode Kruis verleent als het nodig is de medische verzorging, hier kunt u terecht met uw blaren, en ze helpen u nog graag ook. De Schiedamse Reddings Brigade ver leent ook weer goede diensten langs die paden waar het water te dicht bij is. Dus daar hoeft u ook geen angst te hebben en de politie regelt het verkeer op de moeilijke oversteek plaatsen. U ziet wel, aan alles is gedacht om u zoveel mogelijk wandelgenot te bieden. Wat let u nu nog om op 16 juni naar de sporthal te komen om deel te nemen aan deze eerste lustrum avondvierdaagse. En dan de laatste avond met al die bloemen, de intocht. Denkt u maar eens aan Nijmegen en Apeldoorn de grote vierdaagse. Zo moet het hier in Schiedam ook kunnen. U kunt vóór inschrijven tot en met 13 juni bij: J. F. Bakkeren, Rem- brandtlaan 1 5a, Schiedam, telefoon 263168; V.V.V.-kantoor, Plantage 2, Schiedam, telefoon 266000. Dit jaar neemt de heer J. F. Bakkeren afscheid van de Avond vierdaagse deelnemers. Na 1 5 jaar de organisatie in handen te hebben gehad vindt hij het nu wel nodig dat dit door jongere mensen gedaan wordt. Hij dankt alle wandelaars, mede werkers, leden van Het Roode Kruis, E.H.B.O., Politie, en de leden van de Schiedamse Reddings Brigade voor de prettige en aangename medewer king in die 15 jaar. Hij hoopt nog wel vele avondvierdaagse zelf te kunnen wandelen... SCHIKIMM TELEFOON 26.95.63 PRESENTEERT VAN DONDERDAG II t/m WOENSDAG 17 JUNI 1970 ROBERT MITCHUM ANGIE DICKINSON De jon"c onervaren Billv Young wordt door de laconieke en door do wol'gevei lde Ben Kane naar New Mexico gebracht om de baan can sheriff over te nemen. Nova film in kleur Toegang 14 jaar Zondagmiddag 2 uur: „DE KONING DER COWBOYS" Toegang alle leeftijden Entreeprijs 2,50 In de gezellig ingerichte flat stel ik hun die vraag. Natuurlijk hebben ze allebei naar de wedstrijd van Lau gekeken. Die kenneüjk de teleurstel ling van de andere indeling teboven is, want hij maakte een volkomen ontspannen indruk. Dat is ook de mening van vrouw en dochter. Er komt natuurlijk geregeld post uit Mexico. Hij is al meer in het buitenland geweest Lau van Ravens, maar nog nooit zó lang. U heeft mevrouw Van Ravens-de Wit met hoogblonde dochter Marian op het beeldscherm gezien, toen aan haar de gouden fluit werd uitgereikt. Maar u heeft ook haar stem kunnen horen vrijdagmorgen in het A. V.R.O.-programma: „Dag met een gaatje". Tevoren had men haar gevraagd of zij hiertoe bereid was. Och, waarom ook niet. Vooral in dit „Mexico- jaar" van haar man is Mieke van Ravens bezig haar verlegenheid de baas te worden. Dat lukt dan ook wel dankzij een t.v.- en een radio debuut. Al bekent ze heel eerlijk, dal ze geen woord van dank kon uitbrengen, toen zij nog „in beeld" was. Nu ging het vrijdag telefonisch stukken beter, al had zij toch nog wel „de bibbers"... Het is een heel bijzondere tijd voor het gehele gezin Van Ravens ge weest. Zij is ergens trots op haar man, dat hij dit allemaal bereikt heeft. Al tref haar weieens de scherpe kritiek op zijn eerzucht. Zij weet dat niet iedereen zijn optreden begrijpt, maar ze weet als geen ander, wat hij er allemaal voor over heeft om die uitstekende conditie te behouden. Een straffe training, die hij zichzelf heeft opgelegd, waaraan hij zich houdt en waarop het gehele gezin is ingesteld. In aanmerking te komen voor de wereld kampioenvoe t bal wedstrij den had hij zich voor ogen gesteld. Daar heeft hij bewust naar geleefd en het vormt nu de bekroning op zijn „doordouwen". Hij heeft er zich veel voor ontzegd. Hij is behoorlijk beroerd geweest van die verplichte injecties. Maar „Mexico" is voor hem een feit geworden. Ongetwij feld de bekroning op het „scheids rechteren" al die jaren. Al is hij ondanks zijn 47 jaar nog niet voor het blazen hier in Nederland ver loren, zoals u inmiddels wel weet... In dochter Marian vindt Lau van Ravens een ware bondgenote. Zij leeft in alles wat zijn hobby betreft, intens mee. Vergezelt hem naar de voetbalwedstrijden en heeft het voornemen, als ze in november 16 jaar geworden is, een scheidsrech- terscursus te gaan volgen. Twee bondgenoten dus. Al gaat ook Mieke van Ravens vaak mee naar wedstrijden. Die ze toch wel erg belangrijk vindt, omdat ze dan meer in contact komt met mensen. „Soms denk ik weieens, ik wou dat ik me net zo gemakkelijk tussen de men sen kon bewegen als Lau", verzucht deze bescheiden vrouw. Maar geeft dan weer grif toe, dat ze op de góede weg is... Gerrie roept „goedenmorgen" en schreeuwt om Marian. Een grote foto van Lau met deze vogel op zijn hand staat achter de kooi. Uitver groot door een kennis. Gerrie werpt er geen blik naar. Hij laat alleen zijn stem af en toe horen en houdt zijn kopje schuin, als we het over de baas hebben! Die zal vermoedelijk ook van veel koele dronken genieten, net als wij nu. En die zijn vrouw serveert. Wat de temperatuur betreft zullen we niet veel onder doen voor Mexico. uit *het Mus' vertaald door: Sebastiaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3