\J K MENU VAN DE WEEK Rector Cam pens 40 jaar priester maan S.V.D.P.W HELEMAAL OP DE FEESTTOER ONDERWIJSAKTE B VOOR ORGANIST H. M. J. GOV AART V A Caramel milkshake Cassis-milkshake Twisted milk Teenager-shake AUTOMONTEURS-LTS Johde Hoor ZO VLOOU ..IIK POMIHII De eerste proefnemingen met wielen, bestemd voor de toekomstige maanauto, worden thans in de Verenigde Staten gedaan op het proefterrein van de afdeling „Grondverzetmachines van General Motors te Hudson (Ohio). De keuze viel op dit terrein, omdat het aan de vereiste voorwaarden voldoet voor het registreren en controleren van diverse factoren, zoals de kwaliteit van het aandrijfmechanisme, de weerstand bij het overhellen, het slippen en vastlopen der wielen, enz. GM's AC Electronics-division werd belast met het ontwerpen van het aandrijfmechanisme van de vier maanvoertuigen die thans onder contract worden vervaardigd. Het eerste wieltype, dat voor een eventuele toepassing wordt getest, bestaat uit een metalen vlechtwerk en een loopvlak in visgraat-vorm. Op een warme zomerdag is het heerlijk om een milkshake te drin ken. Ze zijn de laatste jaren erg populair geworden en dat is niet te verwonderen. Met eenvoudige hulp middelen is het mogelijk om thuis ook zo'n heerlijke koele melkdrank te maken. Een elektrische mixer is natuurlijk ideaal, maar ook met een eenvoudige mayonaiseklopper of met kom en garde kan men goede resultaten bereiken. Onder het weekmenu vindt u enkele recepten voor milkshakes. Zondag: grapefruit met sherry, tar taar, sperziebonen, nieuwe aard appeltjes, yoghurt met aardbeien. Maandag: omelette met sla en aardappelpuree, vanillevla met ge raspte appel. Dinsdag: stoofpot aardappelen, spitskool, tomaten en blokjes kaas, wentelteefjes. Woensdag: andijvie, cotelet, aard appelen, rabarber met slagroom. Donderdag: bleekselderij met kaas saus, aardappelen, kwarksoufflé. Vrijdag: gebakken schol, worteltjes, aardappelen, citroenvla. Zaterdag: groentesoep, risotto. 2 dl. melk, 30 gram suiker, 1 dl. roomijs. Brand de suiker tot caramel. Doe de koude melk erbij. Laat de melk heet worden, zodat de caramel kan oplossen. Laat de caramelmelk dan goed koud worden en klop haar dan pas met het ijs schuimig. Doe de shake in glazen en geef er een rietje bij. 2 dl. melk, 1 dl. vanille roomijs, 0,5 dl. zwarte bessesiroop. Klop alle ingrediënten schuimig, doe de shake in glazen en geef er een rietje bij. 2,5 dl. melk, 1 bolletje aardbeien-, roomijs of chocolade roomijs, 0,5 dl. van een updrank. Klop de melk met het ijs. Giet de shake in glazen en vul het verder bij met een updrank. 2 dl. melk, 1 dl. vanille-roomijs, eenvierde dl. ananassap. Klop alle ingrediënten goed door elkaar, doe de shake in glazen en zet er een rietje in. Deze maand staat geheel in het jubileumteken van de voetbalvereni ging „S.V.D.P.W.", die op 20 juni a.s. in de zaal „Lommerrijk" het veertigjarig bestaan gaat vieren. Onze sportmedewerker zal u alles wel over deze roemruchte jaren aan de Parallelweg destijds vertellen. Wij zeggen u alleen, dat het een feest wordt, waar men over tien jaar nog over zal praten! Conferencier: Joop Boeree en dan gaat het allemaal op de feesttoer. Met medewerking van het Trio Dick Rijnooy, Les 2 Picos, Geraldini, Imca Marina, de populaire zangeres, The Movers, The Hadorys en Rexis, de muzikale clown. Bal na met muzikale omlijsting van „The Sound Diggers" o.l.v. Dick Rijnooy. Noteert u vast: alle suppor ters, leden en vrienden van „S.V.D.P.W om 7 uur gaat de zaal óp 20 juni al open. Aanvang: 8 uur. In onze moderne Peugeot- vverkplaatsen in Kralingen, Blij dorp en Schiedam kunnen nu nog monteurs voor verde re vakopleiding VAM-leerling- stelsel ingeschreven worden als Doet u straks examen kom dan nu met de bedrijfsleider spreken. U voörkomt straks teleurstelling. Bespreekbaar maandag t/m vrijdag tussen 8.15 en 17.15 uur of volgens telef. afspraak. Aanschaf, onderhoud en was sen van bedrijfskleding is vrij. Goede soc. voorzieningen. Geert massawerk, maar ver antwoordelijk monteurswerk aan personenauto's met car burateur of inspuiting of die sel: de fijnste auto die er is, Peugeot. Blijdorp: Walenburgerweg 87, telefoon 24 17 00. Schiedam: Nw. Mathenesserkade 11, telefoon 26 03 20. Vanuit Tergnier 275 km. Gelost 9.20 uur met 275 duiven. 1ste duif 1.08 uur, laatste duif 2.05 uur. L. J. Borani 1-3-4-24; H. v.d. Kant 2; N. van Ark 5-22; D. v.d. Tuin 6-13; A. Revet 7-12-19; C. Paarden- koper 8; L. Toutijn en Co 9; P. van Os 10-11-23; J. de Waard 14; N. Jansen 15; A. A. Vis 16; W. van Deurzen 17; D. C. Bakker 18; L. Lems 19-20; W. Erris 21; C. van Tricht 25. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - WOENSDAG 10 JUNI 1970 C\9' iMUl 01 OAdeMJO V - k .Z)M CJAJS40AT2 3WU31H T3H Men schrijft ons: „Wij kennen hem niet anders dan onder deze titel van „rector", hoewel hij sinds 1965 niet meer in functie is. Het was een begrip geworden voor zeer vele Schiedam mers en mensen uit de omgeving. Wie ooit in de Dr. Noletstichting is verpleegd, heeft zeker kennis met hem gemaakt en ook vele anderen die vanwege de patiënt hem benade ren. Vanuit dit huis gaf hij lessen op de L.O.- en Mulo-scholen. Zeer veel leerling-verpleegsters gaf hij les en buiten de Noletstichting leidde hij velen op voor het godsdienstdiploma A en B. We kunnen tot zijn eer zeggen, dat hij in Schiedam zeer veel werk heeft verricht. 14 juni a.s. herdenkt hij zijn 40-jarig priesterschap waarvan hij ruim 20 jaar heeft doorgebracht in Schie dam. Momenteel verblijft hij in Huize Emmaus te Zoeterwoude- Zuidbuurt. Zijn grote vriend en weldoener, pastoor Jos Kragtwijk te Zoeterwoude, Hooge Rijndijk, schrijft ons dat zijn gezondheid geen groots feest toelaat. Op zeer beschei den wijze zal dit feit toch herdacht worden te midden van zijn intimi. Lichamelijk is hij tot weinig meer in staat, terwijl zijn geest nog zeer helder is. Daarom is persoonlijk bezoek zo veel rnogelijk beperkt. Een schriftelijke attentie zal hen zeker nog welkom zijn." DEKEN OUDSHOORN Onze stadgenoot H. M. J. Govaart, organist van de kerken H. Hart te Schiedam en H. Geest te Vlaardin- gen slaagde op 1 juni jl. voor rie Onderwijsakte B. voor orgel. De heer Govaart, die al heel jong achter het orgel zat, volbracht zijn studie aan het Rotterdams Conser vatorium. Zijn docent was André Verwoerd. Onze gelukwensen. RAM (21 maart - 20 april) Deze week wilt u in een gevoel van grote opluchting en bevrijding wel zeven dingen tegelijk aanpakken. Houdt echter wat orde op zaken, anders raakt u weer oververmoeid en draait het uit op duizeligheid. U weet heel goed, dat sommige dingen voorrang hebben. Begin daar dus mee. Kans op een Voordeeltje uit een onverwachte hoek. STIER (21 april 20 mei) Het zit er dik in, dat u deze week iemand ontmoet, die veel voor u kan betekenen. Neem echter wel even de tijd om te luisteren, want het kan zakelijk van groot belang zijn. Iemand in uw naaste omgeving heeft behoefte aan steun. Ook daar moet u goed op letten, want u heeft neiging uw sympathie uit te smeren over een reeks losvaste relaties en dan thuis zonder te zitten! U kunt een hangende kwestie met succes oplossen. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Pas deze week op voor een misverstand, dat ontstaan kan, doordat u een ander niet aan het woord laat! Uw ideeën zijn goed, maar u moet ze niet altijd willen ventileren. Een onverwachte ontmoeting bezorgt u veel genoegen en u hoort prettig nieuws. KREEFT (21 juni - 20 juli) Deze week moet u sommige kwesties maar even op een laag pitje houden. Besluit alleen, wanneer u innerlijk zeker bent van uw mening. Raadpleeg desnoods een vertrouwde, want u voelt u onzeker. Geen wonder, want u heeft veel gedaan en bent wat moe. Verwen uzelf eens lekker! LEEUW (21 juli - 20 augustus) Deze week kunt u uw organisatietalent met succes toepassen. U lost een vervelende kwestie op en bezorgt een relatie de dag van zijn leven. In uw gezin kunt u beter even kalmaan doen, luisteren en dan pas ingrijpen. Spreek openlijk met uw kinderen, want u kunt uw gezag laten gelden, zonder tot dwingelandij te vervallen. MAAGD (21 augustus - 20 september) Een oude relatie heeft behoefte aan morele steun en daardoor kunt u deze week iemand geweldig goed helpen. U heeft een helder inzicht in de zaak waar het om gaat en men is geneigd uw oordeel als het ware te erkennen. Overwin een gevoel van moedeloosheid, dat voortkomt uit het feit, dat u nogal druk bent geweest. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Kans op een onverwachte mogelijkheid, die u moet benutten, zonder u zelf met smoesjes voor de gek te houden. U weet drommels goed waar het op staat en deze week is er een van daden en niet van woorden. U ontvangt een prettig bericht dat u innerlijk veel goed doet. Oppassen op de kleintjes, zowel de kinderen als de duiten! SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Laat u deze week niet ompraten door iemand, die net zo goed zichzelf kan helpen. U bent tenslotte geen ombudsman of ambtenaar van sociale zaken. Rust eens lekker uit en doe waar u zin in heeft. Oppassen voor scherpe opmerkingen, ook al heeft u gelijk. U kunt het ook vriendelijk zeggen. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 decemberj Dit is een week, waarin u veel kunt klaarkrijgen met tact en inzicht. Die heeft u beide, en u kunt ze toepassen ten bate van vrienden, die uw raad nodig hebben. U ondervindt veel waardering op een moment, dat u dit niet meer verwachtte. Een buitenkansje is niet uitgesloten, mits u niet al te bescheiden bent. STEENBOK (21 december - 20 januari) U heeft een goede inval en lost deze week daardoor een probleem op, dat ook derden zwaar op de maag ligt. Een onverwachte ontmoeting doet u veel genoegen en bezorgt u een prettige vriendschap. Wees niet te goed van vertrouwen ten opzichte van iemand, die zich poeslief voor kan doen, maar eigenlijk uw hoogstaande idealen volstrekt niet deelt. WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Deze week incasseert u een succesje, waar u hard voor gewerkt heeft. Niet iedereen heeft begrepen, wat u van plan was, maar nu is de zaak volkomen helder en kunt u best tevreden zijn. Als u even doorzet lukt het u nu ook, de ideeën waar u vol van bent, op schrift te zetten. Ze zullen u vlotweg uit de pen vloeien. U helpt een bejaarde uit de perikelen en dat gaat u best af. VISSEN (21 februari - 20 maart) Laat u niet beïnvloeden door een onbekende met een gladde tong. Uw oordeel is helder genoeg, dus loop er niet in! U kunt daarentegen beter iemand uit uw naaste omgeving helpen, die uw steun nodig heeft. Regel deze week uw werk eens rustig. U heeft zoveel omhanden, dat de grote lijn verloren dreigt te gaan!

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 5