I I Deze week )SP@RT I SCHIEDAM ORLANE ..De dagdroom van een bouwvakker. LUCE NERA GOEDE TIPS VAN ONZE jBI J Een esthéticienne van het Franse Huis biedt u de unieke gelegenheid, voor het eerst in Nederland, uw huiddiagnose te laten stellen door middel van Uw persoonlijkheid zal worden onderstreept met een maquillage in de nieuwste kleuren. U gelieve voor een consult uw afspraak vroegtijdig te maken bij COSMETICA SCHOONHEIDSSALON „GROENOORD" G. W. L. Slofs LAAN v. BOL'ES 31 - SCHIEDAM TEL. 26 27 56 Aan dit consult zijn geen kosten verbonden. C'est tout pour vous Madame I „HUISVROUWEN" Zo en daar zat Jan dan zondag j.l. om 11 uur op zijn klapstoeltje langs de boundery van het prachtige cricketveld van Hermes DVS op Harga. Wat zou het worden? Een goed spelend Hermes of een falend. Verleden week schreef Jan dat bij Hermes altijd alles op de meest onverwachte momenten mogelijk is. Hij heeft het tenminste al diverse keren meegemaakt, dat Hermes of geweldig teleurstelde of plotsklaps tegen een veel sterkere tegenstander won. Zondag was het helaas huilen met Wim van der Sloot en zijn mannen, niet dat het niet gezellig was op Harga. Oh nee, het was als altijd zeer geanimeerd, maar de prestaties van Hermes hebben Jan en zijn vrouw, die naar het cricket steeds mee gaat, erg teleurgesteld. In maand mei 151 verkeersongevallen „het ZWARTE LICHT" een unieke vinding van vr HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 7 - WOENSDAG 10 JUNI 1970 DROGISTERU wanneer u visite heeft en net één of twee kopjes koffie tekort komt, u wat poederkoffie in de gebruikte filter kunt doen en nog eens een hoeveelheid kokend water kunt opgieten? De smaak zal hierdoor niet beïnvloed worden en u bent vlug uit de brand; u niet altijd de voorste branders van uw fornuis moet gebruiken, omdat het met kleine kinderen raadzaam is juist de achterste branders te gebruiken; wanneer uw melkpannetje is „aangebakken" u nooit met een sponsje of vim moet gaan schuren, maar het pannetje met handwarm water vullen en een lepel biologisch inweekmiddel toevoegen. Na een half uurtje even de vatenkwast erlangs, afspoelen met heet water en uw pannetje is weer brandschoon. Deze behandeling is ook goed voor verstopte melkzeefjes; u vislucht gemakkelijk van uw v handen krijgt door deze in te v wrijven met zout en daarna af te spoelen? kaas en dergelijke niet uitdrogen in de koelkast wanneer u deze wikkelt in staniolpapier? We nemen aan dat het bestuur van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam er geen enkel bezwaar tegen zal hebben, dat we een reeks goede tips uit hun maandblad overnemen. Vooral met deze warm te hebben we er allemaal wat aan. Hier komen die „Wist-u-datjes" dan De Krekels gingen aan bad en passeerden zonder wicket verlies de 100 runs. Op dat moment gaf defamilie Sportief de hoop op een Hermes overwinning op. Het fielden was niet fel genoeg en de bowlerij werd alle kanten uitgezwiept. Voor een onpartijdige toeschouwer waarschijnlijk een genot om naar te kijken, maar voor Jan en zijn vrouw als rasechte geboren en getogen Schiedammers, die Jan Offerman nog hebben zien spelen, was het een droevig gezicht. Misschien mist Jan de ware sportieve instelling van een sportman, maar heus hij kan er niets aan doen, hij moet ermee leven, het is nu eenmaal niet anders. Steeds als een Schiedamse club verliest vindt hij dit vreselijk. Kunt u nagaan wat hij deze winter bij SVV heeft meegemaakt. Genoeg over de mentale instelling van Jan, terug naar Harga. Het bleef slecht gaan met de Hermes aanval en op 225 (of zo iets) declareerde de captain van de Krekels. Omdat het mooi weer was is Jan gebleven, want hij voelde de grote nederlaag al aankomen en jawel hoor, de één na de ander werd ingerekend. De jonge Borrani, Jan schat hem op een jaar of twintig maar eerder minder dan meer, liet zien uit het goede Borrani-familie-hout gesneden te zijn. Op fantasierijke wijze sloeg hij 38 runs bij elkaar voor hij werd uitgevangen. Captain Van der Sloot droeg zelf bijna 20 runs bij voordat ook hij werd „geketst" in de slips. Geeratz, met elegante snor en sik, ging op ouderwetse Hermeswijze af. De eerste bal werd ook zijn laatste. H. van Wijk deed het niet veel beter. Binnen enkele ballen viel ook zijn wicket. In de staart van de Hermes batting- side roerde zich Willems nog even gesteund door Stouthandel (de jon ge wel te verstaan, de iets oudere stond met zijn vrouw en de laag bij de grondse honden langs de kant). Willems kwam tot boven de 20 en dat is toch wel het vermelden waard. Nog voor de 100 op kwam was het met Hermes gebeurd en konden Jan en zijn vrouw en de vele andere toeschouwers uit Schiedam zich op gaan maken voor de grote wedstrijd die om 19.00 uur zou beginnen t.w. Engeland—Braziliè", maar die heeft u natuurlijk zelf ook gezien. Excelsior speelde uit tegen HCC 3. Jan had zondagmorgen nog even in zijn gezin overlegd wie in Den Haag zou gaan kijken, uiteindelijk ging zijn zoon Jan, die net 16 jaar is en die bijzonder graag op de brommer van zijn vader rijdt. Het volgende verslag is dus niet van Jan sr., maar van Jan jr. HCC 3 had het tegen het geihspireerde fielden en de deskundige bowlerij van Excelsior bijzonder zwaar. De neven Gouka deden het niet slecht en dit betekende dat nog voor de 100 runs op de telegraaf kwamen alle Hage naars een beurt hadden gehad. Dat Excelsior dit totaal zou overschrij den stond voor Jan jr. bij voorbaat al vast. Voor de thee, dus omstreeks 4 uur in de middag, was het karwei gedaan en het Haagse totaal voor het verlies van 4 wickets gepasseerd. Excelsior gaat in zijn jubileumjaar op grootse wijze Schiedamse cricket historie schrijven. De Thurlede be woners worden kampioen en pro moveren naar de eerste klasse A. Jan jr. en Jan sr. zijn nog nooit zo zeker van deze zaak geweest. Het cricket gebeuren zou haast de oorzaak zijn, dat het voetballen wordt vergeten. Jan houdt het verloop van de spelers in de huidige transferperiode echter bijzonder goed bij, want wat SVV en Hermes op de voetbalmarkt doen is uitge sproken nieuws voor hem. Nu heeft Jan in de besturen van zowel Hermes als SVV weinig spraakzame vrienden; het meeste moet hij dus helaas uit de kranten halen. Wanneer u dezelfde krant leest als Jan bent u net zo op de hoogte als hij. Kom, kom, wat deert dat eigenlijk. Koud- ijzer is zeer in het nieuws op dit moment. Hij kan een contract krijgen bij Oostende, maar hij wil liever nog even wachten tot hij precies de condities van Sparta weet, die ook wat in lange Arend zien. Wanneer Jan het voor het zeggen zou hebben zou hij Koudijzer aanraden naar Sparta te gaan. Ken Hollandse club is altijd beter dan een Belgische. Jan vindt dit een axioma; een bewijs ervan is dus niet te leveren. Wout van Meeteren zit in de verkeerde hoek; volgens de zegslie den van Jan wil SVV hem het volgende seizoen geen contract meer geven omdat zijn prestaties achter blijven op die van de spelers van de rest van het elftal. Wie biedt er nog komkommers het best in een gesloten, niet geperforeerde plastic zak buiten de koelkast bewaard kunnen worden? Bij te lage tempe ratuur treedt namelijk „lage tempe- ratuurbederf" op (verslijmt); kool, bloemkool, paprika, krop sla, spinazie en andere groene groenten in een open, geperforeerde plastic zak in de groentela van de koelkast thuishoren? tomaten en uien onverpakt bui ten de koelkast bewaard moeten worden? tuinbonen, witlof en wortelen in een gesloten geperforeerde plastic zak in de groentela het langst goed blijven? appels, bananen en citrusvruch ten in een gesloten geperforeerde plastic zak buiten de koelkast bewaard moeten worden en aardbeien, bessen, kersen en druiven in een open bakje in de groentela zich het best geborgen voelen? anjers langer mooi blijven als u er een flinke scheut seven up in gooit? Er werd ook nog gehandbald. Scylla vestigde zich door een 10-5 overwinning op Archilles op de tweede plaats van boven. Jan is zaterdag ook nog even in Groenoord geweest. Het was er gezellig druk. Wat een prachtige recreatieve voorziening is dat bad toch voor onze jeugd. Voetballen mag, zelfs met een leren bal op dagen dat het redelijk druk is. De zonnende mensen moeten dan wel rechtop gaan zitten, want je gaat heus niet dood als je door een bal wordt geraakt, maar je schrikt je wel een hoedje. Als het stampvol zit moet het voetballen noodgedwon gen worden gestopt, hoewel er altijd een paar jeugdige volhouders zijn. Radio's mag je ook meenemen, hoe meer hoe liever. Gelukkig staat bijna op alle toestellen radio Veronica aan. Philips „big sound" schalt door het hele zwembad en als je toevallig een plekje hebt gevonden waar je geen radio hoort, dan blijf je toch wel op de hoogte van het program ma, want af en toe komt er dan een jeugdige figuur langs, die een spe lende radio met liefde tegen zich aangedrukt houdt en die trots rondkijkt in de verwachting, dat iedereen hem of haar wel geweldig zal vinden. Jan vindt het een uitwas, dat heeft hij u wel eens meer toevertrouwd, maar kwaad worden op de radiodragers kan Jan nooit worden, ze weten immers niet beter. Toch zou Jan het leuk vinden wanneer inplaats van steeds om te roepen, dat de jongens en meisjes hun afval in de papierbakken moe ten doen, ook eens wordt gevraagd de radio's wat zachter te zetten. We zijn uiteindelijk op de wereld om elkaar te helpen en niet om elkaar overlast aan te doen. Ja, u heeft gelijk Jan wordt een dagje ouder. Hij wordt wat lastiger, maar Groenoord is toch ook voor hem en zijn leeftijdsgenoten gebouwd. Op dit moment konstateert hij, dat zijn eigen portable weg is. Jan jr. heeft hem zeker meegenomen naar Groen oord om er de „blits" mee uit te hangen. wat voor Wout, die zijn sporen in onze stad toch wel heeft verdiend. Als hij wat minder zwaar wordt, moet hij het volgende jaar in de eerste divisie nog heel wat doelpun ten kunnen maken. Of niet soms? De gevederde vrinden van DSV „De Vrinden" hebben hun race tegen de klok weer achter de rug. Ditmaal was het een wedvlucht over een afstand van 265 kilometer van uit Tergnier. Er namen 101 duiven aan deel en ze werden zondag j.l. gelost om 9.30 uur. De aankomst van de eerste duif was om 13.09.30. De laatste prijsduif arriveerde om 14.04.27. De uitslag luidde: W. v.d. Hoeven 1; J. Wen teler 2-6-10-13-15-17-22-24 en diploma; Zantboer en Co 3-4-7-8-12-14-16-25; Gebr. v.d. Harg 5-8-21; Gebr. v. Leeuwen 9-19-23; H. Triel 11Fr. v.d. Gaag 20. Schiedam heeft ADO de eerste honkbalnederlaag toegebracht. Kol- meyer en zijn ploeg versloegen de Hagenaars met 2-1. Aad van der Hamer was als werper bijzonder in vorm. In de maand mei van dit jaar vonden in Schiedam 151 verkeersongevallen plaats, in 1969 173. Zware schade ontstond in 23 (27) gevallen. De tussen haakjes geplaat ste cijfers zijn van vorig jaar. Lichte schade 118 (131) en in 10 gevallen (15) geen schade. Er vielen 14 (12) zwaar gewonden en 46 (38) licht gewonden. Op beschermde oversteekplaatsen vonden 6 ongevallen (3) plaats, waarbij 3 voetgangers (2) waren betrokken. Zwaar gewond werden er hierbij 2 en 1 licht gewond. In 36 gevallen (41) was het geen voorrang verlenen de oorzaak. In 18 (20) gevallen onoplettendheid en in 10 (11) gevallen het te dicht op elkaar rijden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 7