I Huifvrowe/i/kc olérpe/HZJrmfi r geef vader 'n vrijetijdsschoen, daar heeft ie plezier van.voor z'n tuin, Deze week in SCHIEDAM Autorijschool ZWARTS z'n boot, camping of gewoon als ie eens lui wil zijn. Speelplaatsen AI-MANNEN: DIE DERDE JUNI-ZONDAG I Goeie, ouwe LEAO, hartelijk dank Avondcursussen voor na de vakantie DIRECTEUR CHR. TECHNISCHE SCHOOL NEEMT AFSCHEID' AUTORIJSCHOOL SEMEIJN SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Café De Kleine Confiance HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 19 JUNI 1970 Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren temidden van een groep kinderen in het gelukkige bezit van een oorkonde als „Klaar Overtje". U heeft natuurlijk ook gelachen om de verwisseling van de onderschriften bij de foto's van het bestuur van Excelsior en het bereiken van het hoogste punt van de tribune van SVV. Jan had trouwens de indruk dat ook de onderschriften bij de andere foto's in het blad van woensdag jl. niet klopten. U vergeeft het ons wel, niet waar? Waar gewerkt wordt vallen nu eenmaal spaanders. En niet alleen bij een krant wordt er wel eens wat verkeerd gedaan, maar ook op het cricketveld. In „Run...getter van Excelsior komt J. v.d. Lee ook tot de conclusie, dat wanneer Gouka zondag jl. in de match tegen Hermes bij een stand van elk 211 op de laatste gebowlde bal zijn wicket had verspeeld dit Excelsior één punt méér had opgeleverd. Jan schreef hetzelfde woensdag j.l. Hij vond dit toen maar een vreemde zaak en... hij blijft het vreemd vinden. Jammer is ook, dat men bij Excelsior dit niet eerder wist, want een wicket ben je zo kwijt en dan hadden de Thurlede bewoners even als Hermes 3 punten gekregen. Het ene puntje kan een kampioenschap betekenen of niet. Van der Lee blijft er in „Run...getter" vrij nuchter onder. Hij doet het hele verhaal uit de doeken „ter leering en de vermaak" van de lezer en dat vindt Jan een gezonde constatering. Niet mokken of zeuren over een fout, maar je gewoon bij de feiten neerleggen, daar blijft een mens het gezondst bij. Zondag a.s. speelt Excelsior weer thuis en wel tegen het eerste team van Bloemendaal. De aanvang is om 11 uur op Thurlede en de toegang is gratis (Jan weet het nu zeker). Een mooiere vrijetijdsbesteding dan het kijken naar cricket is er volgens Jan niet te verzinnen of het zou honkbal moeten zijn, maar je kunt je hart volgens Jan niet aan honkbal en cricket tezamen verpanden, daar voor zijn er teveel verschillen tussen beide sporten. Uitzonderingen zul len zoals altijd de regel wel weer bevestigen. Hermes gaat a.s. zondag naar Sparta. Als er net zo goed wordt gespeeld als tegen Excelsior gaat de overwin ning naar Harga. Als Hermes een beetje meer geluk heeft, dan winnen ze met innings. Wie durft er wat op te zetten? Excelsior, VOC, Sparta en Her mes DVS nemen zaterdag a.s. deel aan het in het kader van het Excelsior jubileum te spelen vete- ranentournooi om de Diederik- bokaal. Het begint om 10.00 uur. Mevrouw H. M. A. Pantekoek- van der Lee heeft voor „Run...get ter" een ingezonden stuk geschre ven. Jan vindt het bar interessant. Mevrouw Pantekoek verzoekt hierin nl. aan het Excelsior bestuur bij cricketwedstrijden een bepaald ge deelte aan te wijzen, waar de vrouwen in badkostuum kunnen zonnen. Ais iemand zich eraan stoort kan hij aan de andere kant van het veld gaan zitten, schrijft mevrouw Pannekoek. Nu tot die laatste categorie mensen behoort Jan zeker niet, hij zal wanneer het allemaal doorgaat, waarschijnlijk nog meer op het cricketveld te vinden zijn dan tot nu toe. Het is een zeer goede gedachte, Jan had er zelf niet op kunnen komen. Aan radio's heeft hij een hekel, maar aan bikini's niet. Zaterdag 20 juni viert SVDPW zijn veertigjarig jubileum. Jan ver heugt zich er op en niet alleen om de receptie, die weer door de sportprominenten van onze stad en van ver daar buiten zal worden bezocht. Een schitterende uitvoering in het Rotterdamse Lommerijk zal de dag besluiten. Tal van bekende artiesten zullen zich presenteren. De 2 Pico's, Geraldini en zijn bier, The Movers en The Hardorys. Het geheel staat onder supervisie van Joop Boeree. Lest in nieuwe Ford Cortina, een betrouwbaar adres voor het behalen van Uw rijbewijs. J. C. van Markenstraat 11 Telefoon 26.69.89 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties Het wordt een fantastische avond. De burgemeester, de wethouder en de commissaris kunnen hun hart weer eens ophalen. Jan Sportief heeft liefst 4 uitnodigingen gekregen (waarom, dat weet hij niet) en zal zeker aanwezig zijn, want een keertje recht hartelijk lachen om goede Hollandse humor van Joop Boeree, laat hij zich niet ontnemen. Een ding is jammer en dat is dat SVDPW niet in ons eigen Schiedam kan feestvieren, maar u weet het, we hebben geen goede zaal en dat zal nog wel even zo blijven. Of zou Musis weer opengaan? Af en toe hoort Jan wel eens wat en het gerucht van de wederopenstelling van Musis is vrij hardnekkig. Laten we hopen, dat het waar is. JAN SPOR TIEF Men schrijft ons: „Hierbij nog een vervolg op het ingezonden stuk van mevr. De Roo, uit het Stadsblad van jl. woensdag 17 juni 1970. Bij mij gaat het over het grasveld aan de Marconistraat. Zouden daar niet een paar klimrekken, een rolschaats- baan of een zandbak geplaatst kunnen worden? De kinderen van Broersvest, Rotter- damsedijk en omgeving, waar moe ten die spelen? Op de straat, waar het heel druk is, met het winkelend publiek? Zij kunnen daar niet uit de voeten. Waarom niet een paar duizend gulden voor die attributen. Met de bevrijdingsfeesten kon er ook voor één week geld tegenaan (het was in die week reuze gezellig in de stad) en waarom niet voor deze dingen, die jaren staan. En nog maar te zwijgen over de vijver bij het stoomgemaal aan de Marconistraat. Waarvoor laten ze dat niet helemaal vollopen, zo is het een vreselijk gezicht, en als het warm is, een nare lucht. Er is misschien al eens over gespro ken, maar laten ze het dan eens in uitvoering brengen. Zodat onze kinderen met de a.s. vakantie in zicht, er heerlijk kunnen spelen." Bij voorbaat dank, Mevr. W. Gelling-v. Dillen, Rotterdamsedijk 202B, Schiedam. Noot van de redaktie: We weten dat de kinderen uit die omgeving niet veel speelruimte heb ben, al ziet u misschien de speel plaats voor de scholen over het hoofd. Geeft u eens een knipoog naar de wijkvereniging „Het Singelkwar tier", die al jaren slechts één wens heefteen speelplaats, liefst meer dan een voor de kinderen. De nieuwe gemeenteraadsleden zullen best op uw hand zijn... 1 Advertenties voor de Vaderdag zijn eigenlijk helemaal overbodig... Hoewel, men zou het in alle drukte kunnen vergeten, dat het zondag de dag voor alle fijne vaders van Nederland is. In het bijzonder voor die van onze eigen stad. Mag ik het even aan de chauvinistische kant houden? Vaderdag. Als je het woord uit spreekt, dan weet je dat het goed is, dat die ingesteld is. Zomaar een dag om hem eens te laten voelen wat hij voor het gezin betekent. Hoe we hem waarderen. Ik zie de brede grijns al op jullie gezichten, mannen! Ergens voelen jullie je in het ootje genomen. Wordt er gegromd: „allemaal kol der, voor ons hóeft het allemaal niet". Misschien hebben jullie een iete- pietsie gelijk. Heel misschien. Want het is toch wel een goede gedachte om juist op die ene derde juni zondag jullie te laten merken, dat er eigenlijk niets veranderd is. Dat het soms lijkt of er een heleboel veranderd is. Vooral als er kinderen zijn, die de gehele inzet van de huisvrouw vragen. Maar daarnaast blijft hun vader toch altijd nummer één! Helemaal niets doen aan Vader dag? Ik geloof niet, dat het goed is. Niet voor jezelf, maar bovenal niet voor de kinderen. TREFPUNT voor de zakenman Rotterdamsedijk 56 Telefoon 26 78 07 Zij zullen je er wel aan herinneren. Hun spaarpotten omkeren en tel len. Rekenen of dat cadeau eruit komt. De fijnste jaren eigenlijk in een gezin. Doch ook later, als ze met een nonchalant gebaar op die zondag morgen je pakje naast je bord leggen. Och, geef het allemaal maar toe, het dóet je toch wel wat, dat ze juist iets uitgekozen hebben, wat heel diep in je hart een vurige wens was. Is de Vaderdag dan echt wel een commerciële stunt? Wees eens heel eerlijk. Geef ruiterlijk toe dat je vandaag en morgen jezelf weer afvraagt: waar zouden ze nu weer mee voor de dag komen? Arme vader, die helemaal niets, maar dan ook helemaal niets krijgt. Het lijkt me een nare belevenis... MIEKE Lest met nieuwe FIAT 850 ƒ11,per lesuur Steeds dezelfde instructeur M. C. M. de Grootstraat 75 Telefoon 265821 Schiedam Men schrijft ons: „Afgelopen dinsdagmiddag namen de leerlingen van de hoogste klassen van de Leao-school afscheid van leerkrachten en schooljaar. Dit ge beurde 's avonds in Amsterdam, alwaar wij de musical HAIR bezoch ten. Maar laten we bij het begin van onze reis beginnen. Enige minuten over drie vertrok de touringbus in de richting Hilversum. Om plm. half vijf kwam het gezelschap bij Motel de Witte Bergen in Eemnes aan, alwaar een kostelijk diner klaar stond. Na het diner vertrok het Schiedams jeugdvolk naar „het" hoogtepunt van deze dag: „HAIR". In de bus heerste steeds een heel goede sfeer. Nadat de „Jenever neuzen" het HAIR hadden bekeken, startte de bus om vijf over elf en zo ging het in snelle vaart en onder luid gezang van HAIR- en andere gezan gen naar de thuishaven: Schiedam. Om vijf over twaalf stond de bus met nog de steeds niet vermoeide leerkrachten en leerlingen weer op het Kerkhof vóór de school. Het was, kort samengevat, een grandiose dag, waarvoor wij onze leerkrachten hartelijk dank willen zeggen". Leerling 4e klas. Men schrijft ons: „Ik hoop dat het een prachtige zomerdag is, als u dit stukje leest. Maar u weet heel goed dat straks de winter met zijn lange avonden weer komt. Dan is het leuk om een cursus te gaan volgen, maar u moet zich nu wel opgeven. Wat dacht u van: Koken: we beginnen eenvoudig, maar al spoedig kan heel de familie meesmuilen. Naaien: voor beginners en gevor derden. Creatief werk: met tekenen, schil deren, boetseren, applicatie en ruim telijke vormen door de Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman. Sieraden met kralen: eerst een cursus voor al enigszins gevorderden in dit vak en over 3 maanden een nieuwe beginnerscursus. Al deze cursussen worden gehouden dinsdag 's avonds van 7.30-10.00 uur in de Chr. Huishoud- en Nijverheidsschool „Pinasplein" en u kunt zich telefonisch opgeven bij de administratie, tel. 150768. Doe dit wel zo snel mogelijk, want enkele cursussen zijn reeds bijna vol. De eerste cursus-avond is op dinsdag 1 september. Tot ziens op het „Pinasplein". Op donderdag 25 juni a.s. wordt de heer H. van der Waal, direkteur vanaf de oprichting der Chr. Tech nische School aan de Nieuwe Dam- laan 762, een afscheidsreceptie aan geboden, die in de kantine van deze school van 16.30 tot 18.00 uur zal worden gehouden. Om lekker T.V, te kijken. Gemakkelijke shrunkmuil met zachte cosyzool Corduroy loafer, heerlijk zacht Ultra lichte slippers, in zwart en bruin, 'n fijn kado soepeie zool Sandaal met voetbed. Vervult vaders hartewens Schiedam Hoogstraat 2 Rotterdam Binnenweg 10, Nwe Binnenweg 379 Gr. Hillediik 262 Putselaan 230 Kat.Lagedijk 428,Vlaardingen Liesveld 16a Dordrecht Breda Tilburg Den Haag Leiden

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 5