liet nieuwe Muziek voor een kerk RENAULT EUROIAX I Een puur Schiedamse plaat t.b.v. nieuwbouw Geref. Kerk KOSTER n.v. BEL 1 BRUIDS I BIJVERDIENSTE TEL. 264366 T.V DEFECT RADIO,.ACTIEF' i JAPONNEN 5 8 KOEMARKTBRUG AFGESLOTEN OP DE WIEKSLAG VAN „DE VRIJHEID" Zij slaagden Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Het is heerlijk koel onder de bomen in de tuin van ds. K. H. Schuring aan de Nassaulaan 40, waar zijn charmante vrouw een frisdrank serveert. Voor de dominee, de heren P. Penning en A. Winkel (de bekende koster van de Magna- lia Deikerk) en voor mij. Op de tafel ligt glanzend nieuw de hoes met de langspeelplaat, stereo en mono. Hun trotse aanwinst. Waarvan de eerste 500 bestellingen vandaag en in de komende dagen worden afgeleverd op de besteladres sen. NEGROSPIRITUALS Serieuze Bezorger De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. MAGNALIA DEIKERK TELEFOON 260160* BOEKDRUKKER EEN MEISJE 2 5 2 2 8 S 18e JAARGANG WOENSDAG 24 JUNI 1970 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Een plaat waarop deze dynamische dominee, niet te stuiten in zijn energie, enorm trots is. En met hem vele gemeenteleden. Want dit is uniek in Nederland. Natuurlijk, W.F. heeft zijn voortreffelijke langspeel plaat van de Harmonie, de Rijn- monband zijn single, maar ten bate van de nieuwe Gereformeerde kerk, die straks op de plaats van de noodkerk „De Ark" zal verrijzen, heeft men het aangedurfd 1000 van deze platen te laten persen voor de prijs van f 12,75 per stuk. Die eerste 1000 kunnen de kosten drukken, maar de winst komt pas na de laatste bestellingen. Als men er weer 1000 kan noteren. Het ant woord ligt helemaal bij u... Het is een plaat, die een aparte plaats in uw discotheek verdient. Hij zal vermoedelijk nooit op de hit parade voorkomen, maar als u naar die hoes, ontwerp van Arie Bezemer, illustratie van de bekende Rien Poortvliet kijkt en de namen van zuiver Schiedamse koren, harmonie orkest en organisten hierop leest, en hem rustig thuis beluistert, dan dóet die plaat u toch wel wat. Deze plaat is immers het bewijs, dat hier in Schiedam van alles kan. Als men er maar eendrachtig achterstaat en elkaar op deze manier weet te vinden. Ik weet dat ik u een beetje nieuwsgierig gemaakt heb. Dat is dan ook de bedoeling. Voor ierder- een, nou ja iedereen is misschien een beetje overdreven, maar wie van goede muziek houdt, van muziek en zang van eigen bodem, is dit uw plaat. Waarvan u nu, maar bovenal later veel plezier zal beleven. Het is bovendien een uitstekende verrassing voor familieleden in het buitenland, die deze koren, organis ten, dirigenten en niet te vergeten „Harpe Davids" vaak gehoord heb ben. Wie of op deze „langspeel" te beluisteren zijn? Om te beginnen het meisjeskoor van de Rehoboth- school o.l.v. J. Egas, aan het orgel G. v.d. Schoor („Sound of the trum pet"), het Jeugdkoor „Groenoord" o.l.v. Ger Hagenaars, het Chr. Wij hebben plaats voor voor Centrum der stad, huis- aan-huis bezorging voor 2 avonden per week. Aanmelden: HET NIEUWE STADSBLAD Broersvest 125 Mannenkoor met „Hij openbaart zich overal" o.l.v. Jan van der Ree en de indringende negro-spirituals van Cis van Mansum in „Five Hundred Miles" en „Were you there". Het meisjeskoor van de Rehoboth-Mavo in uitstekende me dewerking van de Chr. Harmonie- vereniging „Harpe Davids" o.l.v. J. Egas, aan het orgel G. v.d. Schoor, het Nieuwlandkoor met „Gloria sei dir Gesangen" o.l.v. G. van der Schoor, aan het orgel nu C. Dubbeld, „Jona uit de grote vis" van het Jeugdkoor „Groenoord" o.l.v. Ger Hagenaars. Weer een ideale vertolking van dat Rehobothkoor, nu tezamen met de Chr. Harmonievereniging „Harpe Davids" o.l.v. J. Egas, het Nieuw landkoor met „Preis und Lob", terwijl daarna „Harpe Davids" o.l.v. A. L. Glotzbach het „Lobe dem Herren" laat horen. Het „Vaste rots van mijn behoud" gezongen door het Schiedams Chr. Mannenkoor o.l.v. Jan van der Ree, aan het orgel C. Passchier. De jeugd van Groenoord od.v. Ger Hagenaars met „Komt, laat ons vrolijk zingen", heel moderne bege leiding en het Nieuwlandkoor o.l.v. G. van der Schoor met „Du hirte Israels". Waarna tot slot volgt „Gezang 111 vers 1, 4 en 9, in de bewerking van J. Egas. Uitgevoerd door de Rehoboth-meisjes met de Gemeentezang, aan het orgel G. van der Schoor. De opname vond plaats in de Magnalia-Deikerk, de leiding was in handen van Pieter Schaap, de opname-techniek berustte bij Wim Verschoor en de produktie is in handen van Schaap Electro-Akoes- tiek te Rotterdam. De houten noodkerk gaat dit jaar, na twaalf en een kwart jaar dienst te hebben gedaan, tegen de vlakte. De bedoeling is nog dit jaar op diezelfde plaats de eerste paal te laten slaan voor het nieuwe kerkgebouw, dat daar in Kethel zal verrijzen. Hier voor werd anderhalf jaar geleden een Bouwfonds gesticht, waarvoor ds. Schuring reeds een bedrag van f 157.000,- aan giften ontving. In totaal heeft men een 8,5 ton nodig, waarvoor men 2 ton van het Rijk subsidie krijgt. Ds. Schuring knippert niet met zijn ogen voor dit geld, dat er nog moet komen. Door met elkaar hieronder de schouders te zetten, zal dit bedrag er komen. Moet dit er komen. Hij heeft een onwrikbaar vertrouwen in de Schiedammers, die reeds voor het genoemde bedrag zorgden. De werkcomité's zitten geen mo ment stil. In Kethel heeft men pas een zeer geslaagde kop-en-schotel- aktie achter de rug. Drie kop en schotels met een grappige ketel erop voor een bedrag van f 10,—. Nee, u hoeft niet naar de telefoon te grijpen, want die kopjes e.d. zijn al uitverkocht. Maar als u soms ge schonden servieswerk heeft, bewaart u dat nog even in uw kast. Niets maar dan ook helemaal niets weg gooien voor september. Dat doet u maar als het steenhard vriest. Er waren en zijn nog diverse krenten- akties. De heer Penning bracht onlangs bij een rondvraag de idee naar voren op de genoemde wijze een langspeel plaat op de markt te brengen. Dominee Schuring was er direct helemaal vóór. Hij zag hierin een steun voor het Bouwfonds. Er moet straks gebouwd worden in Kethel. Eendrachtig heeft men verschillende dagen samengewerkt om tot de vertolking van deze plaat te komen. Geen gemakkelijke opgave, maar het kwam er helemaal uit. Een plaat, die een plaatsje in uw huis waard is. Een heel fijne en uitstekend verzorgde plaat. Te verkrijgen bij koster A. Winkel man van de Magnalia Deikerk aan de Albardastraat 57, tel. 266873. Van af vandaag. Bestel er een, hij wordt franco bij u thuisbezorgd. Want het aktiecomité ,,Nieuwland" wil zo min mogelijk kosten maken... M. W.-S. Telefoon 010 - 15.16.04 en 37.41.21: 01899 - 6030 en 5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van aile merken Reparaties onder garantie U hebt eigen initiatief U bent een vakman U zoekt een prettige werk kring U wilt goed verdienen Wij zoeken zo'n Tevens kunnen wij plaatsen: op de afd. binderij. Bel. 010-267787-267763 Drukkerij v. d. Water van Beverenstr. 1-b-c., Schiedam. En dit is dan de afbeelding van de hoes, zoals die de langspeler ten bate van het Bouwfonds van de Geref. Kerk te Kethel zal onthullen. Een vrolijke zonnige plaat boordevol muziek. NOOT VAN DE REDAKTIE Informaties bij het Bureau Huisves ting in onze stad, leerde ons dat het gezin Kamp aan de GrojBaan 25/9 wel degelijk hun aandacht heeft. Niet van vandaag of gisteren. Het is alleen erg moeilijk om een gezin met elf kinderen een passende behuizing te geven. Er zijn al aanbiedingen geweest. Waarbij we aantekenen, dat de familie Kamp beslist niet in de steek gelaten zal worden. Al lijkt dit er misschien in hun ogen op. Voordelige tarieven telefoon kantoor-, 26/5/0 ATl r/j rj i tvjt> 41 nut r.umrji n t> j getuigen van een voorname S allure, ziet u in de exclusieve j kollektie van modehuis NOODKREET Men schrijft ons: „Mijne Heren. Hiermede doe ik een zeer dringend verzoek aan u of u mij zou kunnen helpen aan een behoor lijke woning, aangezien ik nu in de Grofbaan in een krot zit. Daar er tot heden toe nog geen maatregelen zijn genomen door de gemeentelijke woningdienst of bureau Huisvesting. Ik heb hen op 17 juni om omstreeks 10 uur des morgens telefonisch verzocht of zij al iets wisten wanneer ik zou moeten verhuizen naar een andere woning. In verband met de sanering van de Grofbaan en aangezien er 's nachts veel onge wenste vreemdelingen rond de ka mer lopen te vliegen. Wel te verstaan jonge ratten, muizen en ander ongedierten. Als de kinderen naar „het kreng" moeten o.a. W.C. geheten, dan komen zij ons wakker maken anders durven zij niet hun behoeften te doen. Ook dat is zcr heerlijk als je de gehele dag heb gewerkt en 's nachts uit je slaap geschud wordt door de kinderen omdat zij angst hebben voor dat ongedierte in ons KROT! Ik kan het niet anders betitelen, want een huis zou ten zeerste overdreven zijn als ik dat aan u schreef. Daar ik geen fantast of overdrijver ben, noem ik het als bovengenoemde. Ik hoop dan ook dat u mij uit deze zeer urgente en in noodverkerende toestand zou kunnen redden. Als u dit niet kunt, wilt u mij dat dan ten spoedigste laten weten, want dan zal ik er „De Waarheid" bij laten komen en dan ben ik genoodzaakt om foto's te laten maken en deze aan diverse instanties en dagbladen zenden om deze te publiceren. Tevens een prachtige vergroting aan het Ko ninklijk tehuis te zenden met de vraag: wordt er ook voor mij zoveel kabaal gemaakt als voor de gast arbeiders. Ik zit met 13 personen in dat krot." Ondertekend, J. F. Kamp, Grofbaan 25/9, Schie dam. BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL.: 010-267416 3 niraiwvij;, ^ii«i>Tnuim> In verband met herstelwerkzaam heden wordt de Koemarktbrug in de nacht van 24 op 25 juni (van woensdag op donderdag dus) afge sloten voor alle verkeer van half één 's nachts tot drie uur 's nachts. De corresponderende wegomlegging wordt met borden aangegeven. De Schiedamse Ver. „De Vrijheid" vloog met 250 duiven een wedvlucht vanuit Surv. Fosses, 340 km, gelost 6 uur 50, eerste duif 12.02.00., 1-5-18-23 P. Pols, 2. A. v.d. Tuyn, 3-8 M. Potter, 4. Fr. Doejaaren, 6. F. Scholte, 7-19-25 Jac. Doejaaren, 9-12 A. Pronk, 10-21 J. Rost, 11-15 M. Putters, 13. C. Koogje, 14. J Krijgsman, 16-20 A. v.d. Berg, 17 J Westerholt, 22. C. Robart, 24. J. Bakker. Aan de Chr. Huishoud- en Nijver heidsschool „Pinasplein" zijn ge slaagd Assistente A. Rita Beket, Marja Boonstra, Lineke van Doodewaard, Elly van Dijk, Ria van Dijke, Marijke Johanson, Hélene van der Kooy, Tineke van der Kooy, Odi Koudenburg, Lia Kruller, Thea van Meerkerk, Ria Meijer, Sjanie van Mourik, Heieen Neeleman, Astrid Nieuwland, Ingrid van Oirschot Ineke Olree, Sija Prinsen, Ellie Roos, Suzan Romijn, Christine Schilt, Gerda Smits, Wilma Spin, Leontine Steenbergen, Yvonne van der Velde, Reina Vismans. Assistente H. Fennie Fokkinga, Nel Futselaar, Heieen Haasdijk, Astrid van Heus- den, Marja Langstraat, Willy Nelisse, Joke Roos, Cobie Schouten, Els Snel, Marian Spronk, Mia Wolters. Assistente N. Anke Boers, Yvonne van Dijk, Ina van Dijken, Yvonne Elderson, An neke Foekens, Willy Gerards, Ria de Kievit, Corrie Koster, Franza van der Linden, Willie van Loon, Anne ke Lowes, Marietje Ooms, Lia Onink, Ria van Rietschoten, Ria Stolk, Ineke van de Veer, Henja van der Velden, Ina Visser, Marchien Visser, Anja Voogt. Kieuterhulp. Anneke Gouweleeuw, Elly Greeven, Elly Huigen, Anja Leeuwangh, Co- ralien Mertens, Jenny van der Spek Marchien Visser, Nelly Wattel, Els van Witsen, Ada de Vrijer. Afgewezen 2 kandidaten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1