„Stichting Kruis raa«l Schiedam" een feit Huifvroctw/i/ke. oyerpe/nz/tum Deze week in SCHIEDAM Ruim de helft van Schiedam is iid van een lisvereniging krui Rode Kruis organiseert twee dagboottochten Chr. H.Stehmann 40 jaar bij het onderwijs Ook heren gaan meer en meer ,de pruik aan Autorijschool ZWARTS BEKENDMAKING WINTERREGELING SUBSIDIE WONINGVERBETERING BEKENDMAKING AUTORIJSCHOOL SEMEIJN AFSLUITING SINGEL ALLEMAAL CIJFERS ir WINKELIER f 40.000 HOGE RENTE GEEN BEZWAAR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 26 JUNI 1970 Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft gesloten de subsid eregeling "Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuurten" tijdelijk te verruimen. Bij wijze van proef zal het Rijkssubsidie met 20% worden verhoogd, indien de werkzaamheden worden uitgevoerd binnen de periode van 1 november 1970 tot 1 maart 1971. Deze hogere bijdrage zal in het bijzonder van belang zijn voor de individuele woonverbetering, waarvoor ingevolge evengenoemde beschikking geldelijke steun wordt toegekend. Voor inlichtingen en aanvraagformulieren kan men zich ver voegen bij de Gemeentelijke Wcningdienst, Lange Haven 145, Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam, de secretaris, de burgemeester, M. J. Blok. H. Roelfsema. Er komt eindelijk tekening in de Schiedamse wielerbaan, zoals u ziet. Nog even geduld en Schiedam telt in de wtelerwereld mee. U heeft het waarschijnlijk al gehoord dat Aad Koudijzer definitief naar Sparta gaat. Ook Eddy van der Roer is overgegaan en wel naar Excelsior. SVV heeft zijn eminente keeper geruild voor linksbuiten Bassant en, zo las Jan in de krant, SW heeft nog wat bij moeten betalen ook. Zal die Bassant eventjes goed zijn wanneer hij nog duurder is dan Eddy. Jan hoopt er het beste van. Voor het geld dat SVV voor Koudijzer heeft gekregen, wordt natuurlijk nog een goede voorhoede-speler aangekocht, want op doelpunten maken komt het aan. Jan vraagt zich af wie er nu bij SVV zal gaan keepen. lichter werd hij door zijn familie en Jan van der Velde komt het meest in aanmerking. Verleden jaar heeft Jan van der Velde éénmaal gekeept op Harga en dat was geen onverdeeld succes, maar dat zullen ongetwijfeld zenuwen zijn geweest. Als Jan weer regeimatig onder de lat staat zal het wel beter gaan. Waar Arie Don, die zichzelf mag verkopen naar toegaat is op het moment nog niet bekend. Wanneer niemand hem wil hebben blijft hij misschien wel bij SVV. Dat zou niet zo slecht zijn, want Jan vond Arie altijd een goede speler. Wout van Meeteren heeft zijn bestemming ook nog niet gevonden en dat is een beetje vreemd voor zo'n prima schutter. Van Hermes weet Jan niets. Kees van Kooten staat als het goed is, ook op de transferlijst, maar van een eventuele verkoop van de schotvaar- dige middenvoor is Jan nog niets ter ore gekomen. Het zou voor Hermes niet gek zijn wanneer Kees zou bijven. Van Nierop was ook een gegadigde om Hermes te verlaten en ook voor wat hem betreft is Jan benieuwd of het lukt. Over Hermes gesproken. Zondag a.s. kunnen de Harga bewoners Schiedam op cricketgebied een dienst bewijzen. Hermes moet het nl. opnemen tegen De Krekels en bij winst zullen de spelers van Excelsior een luchtsprong van plezier maken, want dan staan zij weer op kop. Jan Sportief rekent helemaal op Wim van der Sloot en zijn mannen om De Krekels een flinke nederlaag te bezorgen. Een inningsnederlaag hoeft het niet te worden, maar het zou wel op prijs worden gesteld. Excelsior 2 en 3 spelen op Thurlede tegen teams van Kampong. Als Jan het uit „run...getter" goed heeft begrepen speelt Excelsior 1 a.s. zondag op het strand van 's-Graven- zande. Captain Wim Bruning opent ditmaal met een ferme duik in de zee. Hermes 2 en 3 spelen zondag thuis tegen resp. ACC 2 en Ajax (L) 2. Honkbal wordt er ook gespeeld in het komende weekeinde. Schiedam treed zondag om 14.30 uur thuis aan tegen HCTIW. Het tweede komt zaterdag om 15.00 uur uit tegen Sparta op Spangen. DHS speelt zondag a.s. tegen Geldrop op het sportpark Kethel. Aanvang 14.00 uur. DHS 2 speelt zaterdag uit tegen Eurostars 3, aanvang 11.00 uur. Zie zo, Lau is terug van weg geweest. Met zonnehoed en 8 pond Jans vriend Bas op Schiphol verwel komd. Lekker gebruind en niet ontevreden over de wedstrijden die hij mocht fluiten. De foutjes die hij gemaakt heeft waren op de vingers van één hand te tellen, dus ook de beoordelaars van Lau zullen wel tevreden over hem zijn geweest. Misschien, dat er nog een aardig Europacupwedstrijdje voor Lau inzit in het komende seizoen. Onze stadgenoot gaat aan zijn laatste jaar als scheidsrechter begin nen en bij wijze van uitsmijter uit het scheidsrechterswezen, moet er nog een topper voor Lau worden gevonden. Leo Hom heeft het niet op de Schiedammer begrepen. Een paar weken geleden gaf hij Lau tenminste een behoorlijke kat in zijn rubriek in de Televisier. Leo Horn zei er niet bij of hij de kat zelf had geschoten. JAN SPORTIEF In een bijeenkomst op vrijdag 7 maart 1969 onder leiding van wethouder M. Eykenaar en de Kruisverenigingen in Schiedam en Kethel werd besloten, dat een werkcommissie, waarin van iedere plaatselijke Kruisvereniging, de Schiedamse vereniging tot Bescherming van Zuigelingen en van de drie provinciale Kruisverenigingen een werkcommissie zich over de vorm van samenwerking en/of samenbespreking zouden beraden. Dat is intensief gebeurd met als gevolg, dat de hierna volgende besprekingen leidden tot de oprichting van de „Stichting Kruisraad Schiedam", waarin de Vereniging voor Gezondheidszorg „Kethel en Omstreken", de Zuid-Hol landse Vereniging „Het Groene Kruis", afd. Schiedam, het Wit-Gele Kruis te Schiedam, de Hervormde Stichting voor Gezondheidszorg en Maatschappe lijk Werk te Schiedam en de Gereformeerde Vereniging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk te Schiedam/Kethel de oprichtende organisaties zijn. F. J. v.d. Valk. Een lang gekoesterde wens ging hierbij in vervulling. „Een historische dag", zo merkte de voorzitter van het Wit-Gele Kruis op. Nog te weinig mensen beseffen jammer genoeg de waarde van een Kruisvereniging. Totdat men bij langdurige ziekte zich herinnert, dat zij bestaat. Hetgeen wel blijkt, dat op het ogenblik slechts 50 pet. van de bevolking lid is van een Kruis vereniging. Waarbij men echt wel rekening houdt met de levensbe schouwing van een gezin. De eerste stap is over die jarenlange moeilijke drempel gezet. Mogelijk dat men over een paar jaar zóver kan Lest in nieuwe Ford Cortina, een betrouwbaar adres voor het behalen van Uw rijbewijs. J. C. van Markenstraat 11 Telefoon 26.69.89 Van haar Kringbestuur Zuid-Holland heeft het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling Schiedam de beschik king gekregen over een aantal plaatsen voor de te organiseren dagboottochten. Nl. op zaterdag 22 en maandag 24 augustus a.s. Gehandicapten, die hiervoor in aan merking wensen te komen, gelieve hun naam en adres schriftelijk op te geven aan het Nederlandsche Roode Kruis, Warande 95, Schiedam. Met als laatste inschrijf datum: vrijdag 3 juli a.s. Daarna worden er geen verzoeken meer in behandeling ge nomen. I.v.m. asfalteringswerkzaamheden, zal de Singel vanaf de Emma- straat tot de Overschiesestraat op maandag, 29 juni a.s. of indien de weersomstandigheden dit noodzakelijk maken op een later tijdstip, voor het verkeer zijn afgesloten. De werkzaamheden zijn dusdanig omvangrijk, dat met een totale afsluiting van minimaal 1 dag rekening dient te worden gehouden. Ieder behoudt dus zijn eigen naam, maar het ligt in de bedoeling het bevorderen van een goede en inten sieve samenwerking tussen de te Schiedam werkzame instellingen op het gebied van gezondheidszorg en ziekenverpleging, speciaal tussen de verenigingen, welke de Stichting hebben opgericht. Het organiseren, het uitvoeren en de doen uitvoeren van de kinderhygiëne in de meest uitgebreide zin te Schiedam en het fungeren als representatief orgaan van de te Schiedam werkende organisaties op het gebied van de gezondheidszorg en de ziekenverple ging in het bijzonder ter bevordering van het contact met en de vertegen woordiging van die organisaties bij de overheid, overheidsinstellingen en de burgerij van Schiedam. Een en ander werd gistermiddag bekrachtigd door het tekenen van een acte, opgemaakt door notaris C. Op 24 juni was het veertig jaar geleden dat de heer Chr. H. Stehmann, thans adjunct-directeur bij de Katholieke detailhandels school aan de Mathenesserdijk 455 te Rotterdam^zijn loopbaan bij het onderwijs begon. Als jong onderwijzer werd hij eerst verbonden aan de Hollands-Indische school te Magalang. Na hoofd van een Indisch-Chinesche school te zijn geweest werd hij leraar Engels aan een MULO-school te Surakarta. Van 1942-1945 heeft hij als krijgs gevangene doorgebracht in Japanse kampen en ontsnapte door een wonder aan de dood, toen een krijgsgevangenen convooi voor het grootste deel werd getorpedeerd. In 1951 keerde hij voorgoed naar Nederland terug en werd leraar bij het MULO-onderwijs in Den Haag en Voorburg. Tenslotte trad hij in 1964 in dienst van de Katholieke Detailhandelsschool waar hij de functie van onder-directeur bekleed. In de gymnastiekzaal van de school werd de jubilaris door directeur en bestuur toegesproken, waarbij zijn vele verdiensten voor het onderwijs werden gememoreerd, onder het aanbieden van enkele cadeaus. komen om alleen de naam van die Stichting te houden voor geheel Schiedam. Daar gaat het vermoede lijk wel naar toe. Totaal 12.400 gezinnen zijn aange sloten bij één der kruisverenigingen. Uitgaande van een gemiddelde ge zinssamenstelling van ca. 3,6 zouden er in Schiedam ruim 23.000 gezin nen zijn, m.a.w. in Schiedam is ruim 50 pet. van de bevolking lid van een kruisvereniging. Huidige situatie wijkverpleging: Kethel: Fusie tussen W.G.K. en G.K. op 1 januari 1970. Schiedam: W.G.K. en G.K. hebben tezamen de stad in wijken verdeeld. Het werk geschiedt hier dus „ont kleurd". De Hervormde Stichting en de Gereformeerde Vereniging wer ken ieder in de hele stad. Huidige situatie kinderhygiëne: Kethel: Eigen bureaus Gereformeer de Vereniging en van W.G.K. en G.K. tezamen. Schiedam: O.G.K. en G.K. werken samen in Schiedamse Vereniging tot Bescherming van Zuigelingen. W.G.K. behartigt zelf de kinder hygiëne. Wij, huisvrouwen, mogen de pruik dan een ideale oplossing vinden om er altijd keurig gekapt bij te lopen dankzij die pruik. De kaalhoofdige mannen hebben ingezien, dat haar stukjes voor hun de oplossing zijn om jeugdiger voor den dag te komen. Oei, ik weet zeker dat zij hierover eerst wel dagen en misschien wel maanden „gedubd" hebben. Dat zij begrepen dai het wel een goede pruik moest zijn. Dus een ietewatje in de papieren. Dat die drempel overstappen zo verschrikkelijk moeilijk was. Nu lachen ze er een beetje om. kijken ze wel veel meer in spiegel dan vroeger. Dat gebeurde toen alleen maar na de douche. Een man is ontiegelijk knapper voornamer bijna als die kale schedel verdwenen is. Dat geldt specifiek voor de jonge, maar toch ook wel voorde oudere man. Hij lijkt zelfbewuster door het leven heen te stappen. Een gebo gen houding wordt recht, een voetstap verend. Hij kijkt of hij de hele wereld veroverd heeft. En dat alleen door een „haarstuk je". Goed, dat ze er zijn, Goed, dat de mannen dit inzien. Zij behoeven niet met een poppekop onder hun arm naar huis te gaan. Voor hun is dat praktischer geregeld. Alleen vraag ik me weieens stie- kum af: wie helpt hun bij dat stukje opzetten? Zou de vrouw er bij te pas komen? Of fiksen ze dat wel? Kan me eigenlijk geen lor schelen. Ik vind het geweldig dat ze die sprong gewaagd hebben. Dat ze er veel leuker door geworden zijn... Oei mannen, jullie zijn toch al zo verwaand! Met of zonder stuk- kie"! MIEKE Al de vraagt voor uitbreiding Op korte termijn af te lossen. Brieven onder nr. 688, bureau van dit blad. Lest met nieuwe FIAT 850 ƒ11,per lesuur Steeds dezelfde instructeur M. C. M. de Grootstraat 75 Telefoon 265821 Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 5