BQ0T tfaiSvrocrwelyic. oVerpe/nzj'nae* 1200 ton in de takels bij Gusto BEËDIGDE POSTBESTELAGENT GEWENST OP BACHPLEIN Het verschil tussen stad en dorp. Omdat het zo warm was DEFINITIEVE SLUITING VAN BIJKANTOOR DIESELSTRAAT VAKANTIE- SLUITING NEEN VERTROUWENSMAN De PTT meldt JUWELIER >f >f >f >f Een magisch woord: opruiming HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 4 - VRIJDAG 10 JULI 1970 Vanmiddag begon bij het I.H.C. Holland bedrijf Gusto te Schiedam de verlading van een plm. 1200 ton wegend Field Terminal Platform. Een „Field Terminal Platform" is een op zee geplaatst verzamel- en doorzendstation van gas. Het gas wordt door een aantal produktieplatforms opgevangen en daar zoveel mogelijk „uitge droogd". De produktieplatforms zenden het gas door pijpleidingen, die in de zeebodem zijn ingegraven, naar een groot „centraal station": het „Field Terminal Platform". Dit Field Terminal Platform, dat in opdracht van Shell U.K. door I.H.C. Holland Offshore Division is gebouwd, zal op een locatie in de Noordzee worden geplaatst. Daar wordt het gas verzameld, bewerkt en doorgezonden naar het vasteland, waar het verder wordt behandeld om uiteindelijk via een uitgebreid distributienet terecht te komen bij de consument. De verlading van het Field Terminal Platform waarvan de afmetingen plm. 17 m. breed, 46 m. lang en 22 m. hoog zijn, zal twee dagen in beslag nemen. Dit is de eerste keer dat I.H.C. Holland Offshore Division een Field Terminal Platform aflevert, dat volledig is uitgerust met de benodigde apparatuur en pijpleidingen. Bewoners van het Bachplein in Groenoord, in totaal S72, hebben deze week een gestencilde brief van de directeur van de P.T.T., de heer H. J. Reekers ontvangen. Die graag hun mening wil weten, of men prijs stelt op een beëdigde postbestel- agent, die een gedeelte van het Bachplein tot zijn rekening heeft. Hij is dan voor die wijk de aangewezen vertrouwensman, die bij afwezigheid tijdens zijn ronde uw post, pakjes en stukken, waarop geld moet worden ingevorderd, voor u vast houdt. En op een speciale kaart het uur van afhalen aan zijn woonhuis vermeldt. Geen gedraaf dus meer naar het postkantoor, als u „de bestelboot" gemist heeft. Doch gebruik maken van de speciale P.T.T.-service, die u hier geboden wordt. De heer Ree kers is een wijs man. Hij liep al een paar maanden met deze gedachten rond, maar wil pas positief reageren, als er minstens 100 geïnteresseerden hiervoor zijn. Slaat dit plan aan, dan wordt voor elke bezorgingswijk hier voor deze 572 gezinnen een beëdigde postbe- stelagent aangetrokken. Mensen met een vertrouwenstaak dus. Gezinnen met jonge kinderen, doch „Het is in uw geërd Stadsblad wel kenbaar te maken, het verschil tussen een stad en een dorp! Leuk en prettig dat de Hoogstraat opge knapt wordt met die bestrating. Dat had 10 jaar eerder kunnen gebeuren, want zoveel werk is dat niet, niet tegenstaande de bestrating na de oorlog al dikwijls gerpareerd is! U moet voor de aardigheid de Hogenbanweg aan de stadszijde Rotterdam en de dorpzijde Schie dam eens op een zondag bekijken, langs de trottoirs Rotterdam schoon en aan de Schiedamse kant enkel papier en fijn contrast. Mogelijk kan de gemeentereiniging hier iets aan doen. Of wordt de weg alleen maar le keer per week geveegd? Op maandag? J. Steen, Hogenbanweg 71b. P.s. „Kan de Hogenbanweg ook éénrichtings verkeer worden veel duiven sneuvelen, veel herrie en opstoffing, aanrijdingen en last not last éénrichtingsverkeer geeft meer efficiënty". ook ouders zijn met deze service tenvolle gebaat. Hoe denken de bewoners van het Bachplein hier echter over? Daarna is de directeur van het postkantoor uiteraard be nieuwd. Van hun hangt het af of die regeling per 1 oktober ingaat. Neemt u daarom even de moeite een telefoontje te plegen of een brief of briefkaart te schrijven. Nee, niet naar ons. Rechtstreeks naar het hoofdpostkantoor t.a.v. de heer H. J. Reekers. Mocht u interesse hebben voor deze speciale taak, vermeldt u dat er meteen bij. De P.T.T. staat ten alle tijde voor u klaar, dat is bekend in het gehele land. De directeur van de P. T. T.-Schiedam schrijft ons: 1. Als gevolg van de vernielingen en andere onregelmatigheden waaraan mijn bijkantoor in de Dieselstraat, zoals u bekend, reeds jaren bloot staat, heeft de directeur van het postdistrict Rotterdam, op mijn advies, besloten de zelfbedienings ruimte in dat bijkantoor buiten de kantooruren (08.30-17.00) defini tief te sluiten. 2. Het dienstbetoon zal zo goed mogelijk op peil worden gehouden (foor de volgende maatregelen: a. plaatsing van een brievenbus vóór het kantoor; b. plaatsing van postzegelautomaten naast de brievenbus op het Lorentz- plein; c. bijplaatsing van een openbare telefooncel op het Lorentzplein. 3. Tot sluiting zal eerst worden overgegaan, wanneer de in pt. 2 bedoelde maatregelen hun beslag hebben gekregen. Voor verleggen van het zwaartepunt van het dienst betoon naar het Lorentzplein is gekozen, omdat dit punt wat meer in het centrum van deze wijk ligt. Tijdens de kantooruren blijft het bijkantoor Dieselstraat uiteraard normaal geopend. 4. Voorts deel ik u mede, dat ten gerieve van de bewoners in de wijk Kethel-Groenoord de tussentijdse sluiting van het bijkantoor aan de De Biestraat met ingang van 15 juni is vervallen. Dit kantoor is thans doorlopend geopend van 08.30-17.00 uur. Doch gedurende de periode van maandag 13 juli t.m. vrij dag 24 juli kunnen wij U alleen VOOR UW BRIL niet van dienst zijn. Dr. Wibautplein 15 Telefoon 266905 Geen parkeerbelemmeringen Wij geven ook SCHIEDAM-ZEGELS BAD GROENOORD Naar aanleiding van publicaties, betreffende de wens van een deel van de bevolking het zwemmen in „Bad Groenoord" 's avonds moge lijk te maken, deelt het bestuur van de „Stichting Openluchtbaden" ons nog het volgende mede. „De ervaring van vele jaren heeft geleerd, dat in ons Hollands klimaat de belangstelling voor het zwemmen in een openluchtbad 's avonds tot nu toe uitermate gering is. Jaarlijks wordt slechts incidenteel op de meestal weinige werkelijk zomerse dagen naar de mogelijkheid van het zwemmen in de avonduren geïnfor meerd. Het zijn steeds de leden van de zwemverenigingen geweest, die de in de regel minder aantrekkelijke kli matologische omstandigheden heb ben getrotseerd en onder aanvoering van de Kon. Ned. Zwem Bond het leren zwemmen in ons land hebben gestimuleerd. Vandaar ook hier het voor de avonduren beschikbaar stellen van Bad Groenoord aan de vijf plaatselijke zwemverenigingen. Uiteraard heeft het wijzigen - midden in een seizoen van een vele jaren bestaande regeling zijn bezwaren, omdat rekening dient te worden gehouden met: a. de zwemverenigingen, waarmee voor het gehele seizoen een overeen komst is aangegaan; b. de tijd die nodig is voor het schoonmaken van terreinen, garde robes e.d.; c. de werktijden van het personeel." Om aan de wensen van hen, die 's avonds na het werk nog willen zwemmen zonder dit in verenigings verband te doen, tegemoet te komen, heeft de Stichting desalniet temin bij wijze van proef de volgende regeling getroffen: a. Op dinsdag-, woensdag-, donder dag- en vrijdagavonden zal het bad van 19.45 uur tot zonsondergang voor bezoekers van 16 jaar en ouder open zijn, waarbij afhankelijk van het aantal bezoekers - de helft van het diepe bassin tot 20.30 uur door een scheidslijn wordt gereserveerd voor de trainingsploeg van de zwemvereniging S.Z.C. (De tijd van 19.00-19.45 uur is gereserveerd voor het schoonmaken der terreinen, garderobe e.d. terwijl dan in het diepe bassin in vereni gingsverband kan worden gezwom men). b. Op maandagavonden zal het bad niet voor het publiek worden opengesteld, omdat deze avond is gereserveerd voor polowedstrijden, welke worden vastgesteld door de Kon. Ned. Zwembond. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHH Wietje Kwetter is op visite bij de zwaluwen aan de overkant. Zij past op de kleintjes, terwijl Pa en Moe zwaluw uitvliegen om mugjes te vangen. Ik klem mij vast aan een pot koud bier en weet niks nieuws. „Dan maar wat ouds"... er ligt een stapel plakboeken in de kast en daar blader ik eens in. Op 14 juli 1947 ik was toen nog geen „ouwe rot" - (nu trouwens alleen nog maar oud) en schreef argeloos over de wedstrijd Feijenoord-Excelsior, die met één-nul eindigde. Wij (Excelsior) hadden verloren. Nu heb ik evenveel verstand van voetbal als u waarschijnlijk van Hindoe-tempels. Ergens ontviel me de zin: „Zij (ónze jongens) hebben werkelijk als leeuwen gevochten, maar tegen de mokerende hordeloop van een troep barbaren waren zij niet opgewassen". Ik vond dat een troostrijke en tevens literair verantwoorde zin. Drie dagen later lag er een brief op miin buro van „een lezer van de Nieuwe Schiedamse Courant". Hij schrééf letterlijk: Zeer geëerde Heer Sebastiaan. Om u geëerde stukjes langs de lijn, om het zo te betitelen, mijnheer, heb u eigenlijk wel verstand van voetballen, het schijnt van niet heb n als sportredacteur geen ander woord als barbaren, mijnheer gij zijt een gevaar voor de sport, van 1940 tot 1945 toen waren er barbaren, maar als mén niet tegen verlies kent, ongeacht of het verdiend is of niet doet niets- terzake, er worden overal in den landen wel eens wedstrijden gestreden waarin de sterkste verliest, voetbal is nou eenmaal een grillig spel, maar bij de katholieken schijnen zeer weinig van sport af te weten, zoal niet smerig overdrijven, laten wij blijven bij den heer Pagano, die en laten wij alleen bij het einde van den strijd blijven toen hij zijn duizenden supporters van Excelsior bestormen de spelers, maar het merkwaardige was dat er niet een van de spelers kon gelukwenschen doch dat alles via de buitenkant het stadion moest verlaten, ik spreek dan niet over een barbaar maar over een fantast, die het leed nog zwaarder maakte voor de SVV aanhang dan met de bleddie hoera, van honderde voor ons gebouw en enkele voor het Nieuwsblad, neen mijnheer gij zijt een prul en een lor en weerlegt die feiten maar eens in de krant van de week". Ik heb die brief - als boete-doening en om mezelf nederig te houden - opgeplakt en bewaard. Niet denkend dat ik er drie en twintig jaar later op een bloed-hete middag nog eens plezier aan zou beleven! SEBASTIAAN MEEMWAARS VAN WIETJE KWETTER uit het Mus' vertaald door: sebastiaan. Ik heb hem gezien, het mannetje! Ja, hij is klein van stuk, met het begin van een buikje, maar GROOT van belangrijk: hij houdt de veiligheid van alle Schiedamse burgers in de top van zijn rechter-wijsvinger! Elke éérste maandag van de maand is het ZIJN dag. Dan gaat ie 's morgens vroeg in bad, doet schoon ondergoed aan en zijn beste pak. Daarna gaat hij naar zijn boekenkast en haalt er Het groot instructie-boek" uit. Dat legt hij vóór zich op tafel met zijn horloge ernaast. Het komt nl. op de minuut erop aan, nee... zeg maar „op de seconde". Het mannetje neemt zijn taak niet licht op. Hij gooit er echt njet met zijn uniform-pet naar, nee, nee, hij voelt volledig de enorme verantwoordelijk heid die op zijn schouders drukt. Hij kijkt dan ook - speciaal op die Maandagen - bijzonder ernstig. Om kwart vóór twaalf maakt hij met zijn rechter wijsvinger de voorgeschreven top-oefeningen... dat doet hij ruim tien minuten. Daarna stapt hij naar het kastje aan de muur van zijn kamer, zijn werkkamer, opent dat kastje en ziet DE knop. In zijn linkerhand houdt hij het horloge en precies om twaalf uur - 's middags - drukt hij met zijn rechterwijsvinger-top op de knop en loeit de hele stad in de zenuwen. Alle sirenes tegelijk geven éérst hetVeilig"-signaal en daarna het signaal voor Gevaarnee, dat is geen vergissing van ons mannetje... dat hóórt zo. Tenminste in Vredestijd... Zodra het oorlog wordt moet het net andersom. Het is deze maandag allemaal weer prachtig gelukt. Nog dertig nachtjes slapen dan magtie weer! mantel. Oei mannen... Probeer dan niet de predikheer uit te hangen! Zeg alleen maar eens heel stiekem in je zakelijke binnenste: Wat geweldig dat zij nog zo graag mooi alleen voor jou is. Wat dat betreft is er eigenlijk niets veranderd in al die jaren. Al gaan die soms heel nuchter aan je voorbij. Dit blijft. Tweemaal per jaar. Trek een brede grijns voor je achtennegentigste stropdas. Jouw aandeel in die koopjesjacht. MIEKE Tweemaal per jaar ben ik een stikgelukkig mens. Dan keer ik een aparte portemonnee woeps hele maal om en dan ga ik „op jacht". Om het even heel duidelijk te stellen: op de voorverkoop- en andere koopjesjacht... Een verrukkelijke belevenis, die je het eerste kwartier wel iets van wroeging bezorgen, want als je klerenkast openpiept (jazeker man nen)... Maar dan stap je met geheven hoofd en een ietwat bonkend hart alle zaken van Schiedam binnen. Nee, nee, nee... Gewoon gezellig in de eigen stad blijven. Geen busjes of autoritjes naar Rotterdam of Vlaardingen. Schiedam heeft baak meer te bieden dan men in die dagen denkt. Hier is alles wat je hart begeert (en het is zo begeerlijk! Hier weet je het kaf van het koren te scheiden. Hier zijn koopjes, waar je helemaal stil van wordt. Want je ontdekt ze niet in het prille begin van de zomer. Stil, even luisteren. Ik waarschuw u bij voorbaat. Kijk eerst alle etalages af. Doe of het een prijsvraag is! Knijp één oog stijf dicht, het rechter of het linker. Mij een zorg, maar maak dan pas keus. Als het tenminste in een modezaak is. Moffel uw nieuwe aanwinst weg in een donkere hoek. Zorg dat hét menu van de dag uit gebakken kikkerbilletjes, een stuk tong of in elk geval het spekje van zijn bekje betreft. Zwijg... Nou ja, over die aankopen dan. Ik weet het, het zal een beproeving zijn. Maar breng die moed op. Wees een echte heldin. Er zijn er veel te weinig. Was in sneltreinvaart af. Zet daar tussen door de geurigs te koffie. Kleed je in een wip om en toon je in al je gratie in die jurk, die je een paar uur geleden een halve flauwte bezorgde. Of een broekpak, of een Schiedam heeft het honkbai gevecht tegen HCK met sprekende cijfers 9-0 verloren. De voornaamste oorzaak van dit verlies zat hem in het feit dat Aad van der Hamer deze wedstrijd verhinderd was als werper op te treden. Nu mocht Lou van der Hamer het proberen en hoewel Lou zijn uiterste best deed wilde het niet lukken. Liefst 3 maal werd hij over de omheining geslagen en dat was voor coach Nico Kolmeyer aanlei ding om Hans Vroon, die beter op de heuvel thuis is, te gaan inzetten. Vanaf dat moment ging het iets beter in de Schiedamse gelederen, maar de inspiratie was na de grote achterstand totaal zoek. Hans Vroon zag tijdens zijn optreden nog 3 punten tegen gescoord en dat bracht de eindstand op 9-0 voor de Haarlemmers. DRZ heeft wraak genomen op de eersttijds geleden nederlaag tegen St. Lodewijk. Na een spannend en aardig duel werd het 8-3 in het voordeel van onze stadgenoten. De tennisclub Los Bigotes gaat het 20 jarig bestaan vieren, met o.a. het in gebruik nemen van een eigen clubhuis dat door de wethouder van Sportzaken mevrouw Verwey zal worden geopend. De verdere festivi teiten rondom het vieren van het vierde lustrum omvatten onder meer een puzzelrit, het trachten te be oefenen van enkele andere sporten en een diner met een drankje vooraf. Dit laatste zal en moet het hoogte punt van de festiviteiten worden. Jan is er eerlijk gezegd niet bang voor dat dit niet zal lukken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 4