door het oog van de eigen naald JL Komen we in de kou te staan? Baby-voeding voor maagpatiënten Het eigenlijke maken Het eigenlijke maken Keuze van patronen Soort stof Meyborg n.v. Meyborg n.v. HEEFT ZE WEER vein csl~eeuu/en HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. U - WOENSDAG 15 JUL11970 Ja voor maagpatiënten exlra licht verteerbare produkten dus. babyvoeding! Zo kunt U nog veel meer levensmiddelen voor een ander doel gebruiken dan oorspronkelijk de bedoeling was zoals: Chocolade-korrels op ijs! Slagroom voor een heerlijke saus. kotlie- room in tomatensoep! Chocoladepasta op vla! Maggi-aroma op vlees! Plakken kaas om te bakken! Rode of witte zoete wijn tn de soep, etc. etc. een grote fles Del Monte Tomatenketchup van 143 voor 99 een ■1/4 literpot zoetzuur gesneden komkommerschijven nu 45 een pak ca. 200 gram Victoria Café Noir van 103 voor 69 een blik Ifnox Koninginnesoep van 122 voor 99 een kleine pot HAK doperwten zeer fijn van 102 voor 85 een pot Nescafé poederkoffie 50 gram van 214 voor 194 een groot pak Momenta Nasi speciaal van 278 voor 248 een literblik Ananas op lichte siroop halve schijven 165 een fles Sprento, een nieuwe sinas frisdrank, van 98 voor 89 een pak a 2 gezinstuben Proden t Tandpasta van 310 voor 249 Ook maxi voor badstof strandkledingEn gemak kelijk zelf te maken. Singer raadt een patroon als Simplicity nr. 8748 aan, dat behalve de bikini en de maxi-jas hier op de foto tevens een patroon voor een mini-overhemdjurkje en een heupbroek geeft. En als u zelf uw garderobe maakt dan kunt u zich nu wat meer vakantiekleding veroorloven van leuke stoffen en originele modellen naar eigen smaak. Deze luchtige kaftan tuniek gemaakt van zachte katoenen jersey, wordt hier als mini-jurkje gedragen, maar zou even goed staan op een broek (Mc. Calls 9697). Ideaal voor een vakantie aan het strand, maar... nogal kostbaar om kant en klaar te kopen en daarom .stelt Singer voor hem zelf te maken. De aparte biezen-garnering langs hals en mouwen, die dit model zo exclusief en apart maakt, wordt verkregen d.m.v rijen machinale siersteekjes in een bijpassende kleur. STRANDKLEDING... Rechte pijpen en een makkelijk zittende tuniek in een fris soort linnen is een ideale vakantie dracht. Dit patroon (Simplicity 8153) dat Singer voor u heeft uitgezocht, is makkelijk te maken en toch opvallend apart met zijn aantrekkelijke laaguitgesneden rug die is afgezet met fel contrasterend zig-zagband. ga Hier zijn een paar tips van Singer voor het eigenlijke maken van uw strandkleding om in uw oortjes te knopen. Als u badstof naait, dan is het verstandig om synthetisch garen te gebruiken. Het krimpt niet, wanneer het nat is. En neem naald nr. 11 en een wat grotere steek op uw machine. Wanneer u jersey naait, let er dan op steeds een nieuwe naald te nemen bij elk nieuw kledingstuk. Dat is om het „ophalen" te voorkomen, wat altijd mogelijk is bij gebreide stof fen. En neem een dunne draad en een dunne naald, bijv. nr. 11. Neem ook weer een iets grotere steek dan gewoonlijk en een wat lichte span ning op de machine. Tenslotte een paar punten om te onthouden, wanneer u een bikini gaat maken of een tweedelig bad pak. Het is heel belangrijk om de juiste maat van het patroon te krijgen. Het lijkt n.l. eenvoudiger dan het is. Bijvoorbeeld, als uw buste smal, maar uw rug breed is, zult u wel merken dat een patroon dat een maat kleiner is dan uw werkelijke bovenwijdte het best zal passen. De instructies van het patroon legt u uit hoe u uw bh van de bikini moet maken, maar als u een extra steun of vulling denkt nodig te hebben, koop dan wat wasbare vulling of gebruik de cups van een oud badpak en naai ze in de bh van de bikini, waarbij u ze stevig in de naden en zijnaden vastmaakt. Vergeet deze nuttige wenken niet, en veel genoegen bij het maken van uw strandkleding! De Riviera, Majorca df de Costa del Sol? Juli, augustus of september? Wat u ook kiest en wanneer u ook mocht gaan, u kunt nooit te,vroeg uw gedachten laten gaan %ver datgene wat u in de vakantie zult dragen. Chique, bij elkaar passende strand kleding is duur als u het koopt en het is bovendien een vermoeiend en tijdrovend gedoe om precies dat wat u wilt hebben kant en klaar te vinden. Wat is dus de oplossing Het zelf te maken natuurlijk. En het is echt niet nodig dat u een expert bent op dat gebied. Hier volgen een paar mode-ideetjes en naai-tips van Singer. Kies uw patronen met zorg, zoek een basis garderobe uit met onder delen die u onderling kunt verwisse len. Wat Singer betreft staan boven aan de modelijst van de huidige zomermode flatteuse bikini's om mee in de zon te liggen en te zwemmen en bijpassende strandjurk- jes of jasjes om naar het strand te dragen en om u voor zonnebrand te beschermen. Een broek, met een goede pasvorm, waarop u een tuniek tot op de heup draaet of een ove'rhemd-blouse en een of twee vlotte mini-jurkjes completeren de lijst. Wat ook uw definitieve keus zal zijn, probeer eenvoudige modellen te vinden met een goede snit, die even eenvoudig zijn te maken als te dragen. Nu iets over de soort stof. Let er steeds op, voordat u iets koopt, dat het zowel weinig onderhoud vraagt en kreukvrij is. Durf te kiezen; zowel sprekende kleuren als simpel wit doefi het goed in het felle zonlicht en maken dat u er goed uitziet wat voor huid- of haarkleur u ook heeft. En houdt u van bewerkte stoffen, kies dan een fris en fleurig ontwerp. Bovenaan de lijst van zorgeloze zomerstoffen staan jersey en licht gewicht synthetisch weefsel, bad stof, zowel in de gewone soorten als de stretch uitvoeringen. Men maakt ze dit jaar in alle briljante kleuren van het spectrum en met exotische motieven. Onberispelijke linnen weefsels en een scala van luchtige katoentjes en voiles zijn ook ideale weefsels om uw strandkleding van te maken. Het klimaat van onze planeet vertoont voelbare veranderingen. Van de jaren 1880 tot 1940 steeg de gemiddelde jaartemperatuur, over de hele aarde gerekend een halve graad. Sindsdien, zo schrijft Het Beste van juli, heeft een gestadige afkoeling die stijging weer voor de helft ongedaan gemaakt. De schomme lingen kunnen duiden op een syste matische wijziging in de warmtehuis- houding van de aarde, dus van de energie die binnenkomt en die uitgaat. En de gegevens schijnen de wijzen op belangrijke veranderingen in sleutelgebieden zoals dat van de Noordpool, die van invloed zijn op het patroon van de luchtcirculatie. De afkoeling van de laatste decennia is volgens de Britse meteoroloog Hubert H. Lamb zo groot geweest, dat in vergelijking tot de warmste decennia de plantengroei gemiddeld ongeveer twee weken korter heeft geduurd. „Hoe lang deze beweging zich voortzet, is een van de belangrijkste problemen voor onze beschaving", voegt J. Murray Mitchell van het Amerikaanse instituut voor ecologie daaraan toe. „We moeten weten of ze door natuurlijke oorzaken of door menselijke activiteiten aan de gang is gebracht. Als het nog twintig jaar zo doorgaat, worden belangrijke scheepvaartroutes onbruikbaar, de grootste ijsbrekers ten spijt. En als het nog twee of drie eeuwen duurt. Zitten we weer in de ijstijd". v v - vY-'yV v vv t'V' Dam 911 Tel. 156931 263456 Schiedam Orion, grootbeeld 448,— Grundig de luxe grootbeeld f 598,— Camping boy, draagbaar, voor accu en lichtnet, grandioos f 429 RADIO Radiomeubels vol stereo, vanaf 468,- Draagbare radio 159,- Radio, Europhone 148- PICK-UP'S Bruns stereo 148,— Bruns de luxe 198, Bruns wisselaar 198, Onkyo stereo 598,— Bandrecorder, Grundig 299,— Sloperij Tummes, vraagt te koop: loop- en sloopauto's. Tevens te koop: diverse auto-onder delen. Telefoon 266946. 637 OOSTENRIJKSE POSTZEGELS GRATIS ontvangt U bij aankoop van onze luxe pakket van 973 verschillende zegels en speciale uitgaven met tienvoudige katalogus- waarde, tegen de spot prijs van slechts 22, Verzending onder rem bours (vrij van invoer rechten) door Marken- haus Austria, Aid. G.T., Habcrlgassc 72, Wenen. Te koop: bruidsjapon met toebehoren, m. 36/38. Niet in Schiedam gedra gen. Puccinistraat 37, Telefoon 35 18 12. Te koop: ingebouwde trapnaaimachine, ƒ75, Grofbaan 101. Zoekt U trompet, sax ol clarinet v. Krogten heeft hel Rotterdamsedijk 148, Teleloon 267026. H.H. Volkstuinders en Doe-het-zelversSpeciale teer- en carboleum-aanbie- ding, b.v. groene carbo- leum, 10 ltr. 22,50; 5 ltr. 12.50; zwarte of bruine carboleum, 10 ltr. 10,50; 5 ltr. 6,25. Plastic teer, zowel voor hout als ijzer werk geschikt. Ook voor onder de auto. Speciale prijs: 10 liter 11,Alles is lste kwaliteit en wordt gratis thuisbezorgd. Graag bestellen tussen 6 en 7 u. Telefoon 010—265248. Af te halen: twee jonge katjes. Jos. Israëlstraat 8 A, Schiedam. Te koop: in zeer goede staat zijnde hoge witte Mutsaerts kinderwagen, 50,—. Galileïstraat 45 B, Schiedam. Wegens omstandighe- dten te koop: Volkswagen bus 1961, tegen elk aanne melijk bod. W. Damen, Cort v. d. Lindelaan, Nieuwland. Speciaal voor Zündapp en alle onderdelen naar: „De Houten Loods". Maak eens een proefrit bij: P. Hofmans, Celsiusstr. 12 Telefoon 151506. Wij ruilen alles in. Wisselband N.V. Rot terdam-Schiedam. Ook zaterdags geopend. Auto banden en accu's. Balan ceren, repareren, laagste prijzen. Raam 26, Telef. 26 83 51 en Telefoon 27 64 60. Startmoeilijkheden Lege accu Bel 265839 en wij komen direct, vanaf 's ochtends 8 uur. Reserve accu's voorradig. Gustoweg 55, Rotterdam-7 Eddy's Autoshop, Schoonheidsspecialiste- Pedicure. Ook manicure, epileren, peeling. Behan deling volgens afspraak. Mevrouw D. Vlak, Chopinplein 210. Grocnoord, Tel. 156430 (lid ANBOS). Te Koop: z.g.a.n. elec- tronisch orgel, merk Riha, type Andante, 1475, Telefoon 150924. Skaldi,a 1968 met radio te koop aangeboden, km.- stand: 26.000. Prijs ƒ2500 Telefoon 351764. Chopinplein 83, Schiedam. Te koop: bromfiets Fair Lady, in prima staat met verzekering lang- zaam-wasscr) Erres met Acme wringer. Schaperlaan 2. Nette heer zoekt klus jes voor de avond-uren, in bezil van alle rijbewijzen. Brieven ond. nr. 0734 aan hel "bureau van dit blad. Te koop: in goede staat zijnde herenfiets met terugtraprem. Talmalaan 24. Dam 911 Tel. 156931 263456 Schiedam GASHAARDEN Ja, ze zijn er weer, show-modellen o.a.: Beckers Benraad Dru Nobel Flandria Faber Komt U eens binnen en vraag de prijs. U staat er versteld van. WASAUTOMATEN Zanussi 651 Neerlandia „zo- A.E.G. Turnamat S 698,- A.E.G. Lavalux S. 698,- KOELKASTEN Indesit de luxe, 140 J. 225,— Enige beschadigde Zanussi's voor een leuke prijs. Komt U eens binnen. Jongeman zoekt 'n net kosthuis. Weekend aan wezig. Brieven onder nr. 0733 aan het bureau van dit blad. Te koop: Rena-ul-t 4, '65 in goede staat met com plete remrevisie. Te bevr. Bachplein 545 tussen 21.00 en 22.00 uur. Te koop aangeboden: een leuk huisje, bestaande uit woonkamer, keuken, met ventilator en geiser, achteruitgang m. plaatsje; boven: grote en kleine slaapkamer en overloop met zit-bad en wastafel m. warm en koud water. Te bezichtigen na half 6 Dwarsstraat 45. Gevraagd in kaaswinkel leuke Verkoopster. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460, Telefoon 261831. Te koop: Trabant 1964, ƒ450,-. Newtonstraat 42 B. Wij gaan nog niet met vakantie! Dus U kunt voor al Uw speciale levensmiddelen nog even naar LEVENSMIDDELEN E MGR. NOLENSLAAN 201-203

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14