Het nieuwe n^awdslouled^ Maandag in de Margriet... JEUGDFESTIJN 70 VINK co: PEUGEOT dlP VLERK „ARGUS" „ORANJE Dwarsgebakken lekker! SG-AGENDA Kontaktlenzen MAG 'T ALS 'T U BLIEFT LIPS-BRILLEN Sted. Museum vrijdagavond gesloten b el Maandagmorgen om klokslag negen uur klinkt in de sporthal „Margriet" aan de Nieuwe Damlaan het startschot voor het jeugdfestijn 1970, een jeugdfestijn dat dit jaar nog groter belooft te worden dan andere jaren. Er zijn 31 attracties, met daarbij hele nieuwe zoals het spelcircuit, een eenvoudige wedstrijd met zes onderdelen en de verfton. Met een roterende schijf kan men met verf hele vreemde figuren maken. Jeugdfestijn 1970 duurt van 20 tot en met 31 juli en is van maandag tot en met vrijdag geopend van 's ochtends negen uur tot 's middags vier uur. De entreekosten bedragen één gulden per dag, de weekkaarten kosten opnieuw f3,75. Daarnaast bestaat opnieuw de mogelijkheid om een lunchkaart te kopen voor één gulden. De leiding van de activiteiten is in handen van de heer Gé Rens, jeugdambtenaar van de gemeente Schiedam bijgestaan door 40 leerlingen van de Rotterdamse kweekscholen. Dolf Buskens licht voortaan gemeentelijk voor... -T.V DEFECT RADIO,,ACTIEF' 139,- Erkend centrum Johde Heer DISCOUNT-HOUSE KOELEMAN M 18e JAARGANG VRIJDAG 17 JUL11970 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Hoofdredaktie P J Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I P O.-rapport Op dit jeugdfestijn kunnen de Schiedamse „Lieverdjes", die met het sombere weer ongetwijfeld in grote getalen zullen opkomen, genie ten van de volgende attracties: Schrijfmachines: een aktiviteit waar op de jeugd naar hartelust een briefje naar oma, opa of ook wel vriendje of vriendinnetje kunnen typen. Draadvormen: met ijzerdraad, knijp tang, soldeerbout, etc. zijn hele leuke dingen te maken. Zoals beestjes, bootjes enz. Emailleren: een moeilijke maar fijne bezigheid. Zelf je eigen broche maken, oorbellen en wat dies mees. De electrische oven zal het gemaakte werkstuk door het bakken van de glazuurlaag vereeuwigen. Knippen, plakken: Zo maar met wat papier, schaar en lijm, knippen en plakken van mutsen en nog zoveel andere zaken. Tekenen en kleuren: een vel papier, kleurpotloden etc. heerlijke figuren maken. Gezelschapsspelen: Moe van het spelen, zo maar wat dammen, schaken, Mens erger je niet, kwartet ten etc. Naaimachines: Op gloednieuwe naai machines van de Fa. Singer je eigen poppenkleren maken. En nog zoveel andere dingen meer. Pannekoeken bakken: Op een gas komfoor, gewapend met een groot pannekoekenmes met wat boter een heerlijke koek bakken en daarna met mes en vork je eigen gebakken deegje opeten. Leeshoek: Voor de wat rustige jongeren is er volop gelegenheid zich te verdiepen in allerlei stripverhalen Donald Ducks, Sjors, Pep enz. maar ook leuke kinderboeken waarvan er een aantal door de Gem. Bibliotheek beschikbaar zijn gesteld. Figuurzagen: Een aktiviteit voor zowel jongens als meisjes waarmee met zaag en schuurpapier fraaie modellen kunnen worden gemaakt. Timmeren: Met zomaar wat hout, spijkers etc. zaag, hamer en nijptang eens lekker uitleven. Bouwplaten: met schaar, kwast en lijm een bungalow, kasteel, koe koeksklok etc. maken. Prikken en borduren: een geliefde aktiviteit voor de meisjes. Met naald, prikpen en gekleurde wol zijn bijzonder veel leuke figuren te borduren. Sio-houtmontage: voor de allerklein ste een onuitputtelijke mogelijkheid om met wielen, bouten en moeren, kranen, huizen etc. te fabriceren. Plasticant: met plastic buismateriaal kan men urenlang spelen. Boetseren: Klei is een materiaal waarmee men heerlijk kan spelen, kneden en bewerken. Mozaiken: Met kleine steentjes, hamer, nijptang, lijm en gips een fraai schilderijtje maken. Schilderhoek: Op een groot bord een vel papier prikken en dan maar met kwast en vele kleuren verf een „kunstwerk" produceren. Derhalve heerlijk kliederen met verf. Poppenkoppen en maskers maken: met schuimplastic, schaar en draad, koppen maken voor- de poppenkast. Bloemen van crêpepapier: Een akti viteit met onbegrensde mogelijkhe den. Vele kleurschakeringen zijn mogelijk. Verkleedhoek: Wie zou zich eens niet als clown willen verkleden, of als landloper, bruidje spelen, kortom vele mogelijkheden om eens echt gek te willen doen. Speelhoek: Blokken, auto's, speel- tentjes, poppen etc. is urenlang te spelen. Straattekenen: Bij mooi weer heer lijk op een vierkante meter met kleurkrijt je gedachte zo goed mogelijk uitwerken. Collages: tekenen, knippen en plak ken zoals je maar wilt daarna keurig het geheel afwerken met verf. Huttenbouw: de woningnood, de bouwvakker is voor vele jongens het ideale voorbeeld om zelf ook eens een hut te kunnen bouwen van zo maar wat hout. Rolschaatsen: een aktiviteit waaraan vele kinderen graag deelnemen. Vliegtuigmodelbouw: met veel ge duld en handvaardigheid, geholpen door deskundige leiders, van hout een mooi zweefvliegtuig bouwen. Speeltuin: schommelen, wippen, güjen en klauteren. Spelcircuit: een eenvoudige wed strijd met zes onderdelen: bussen werpen; legpuzzel leggen; woorden spel; ring werpen; touwtje springen; kangeroe springen; eierrekbal. Voor elk onderdeel proberen het hoogst mogelijke aantal punten te behalen. Op het eind van de dag - ontvangen de winnaars een prijsje. Verfton: met een roterende schijf op een vel papier kan men met wat verf hele vreemde figuren maken. Tenslotte is er nog het traditionele rolschaatsen. Jeugdfestijn is ook dit jaar op zaterdag en zondag gesloten. De toegangsprijs voor jeugdfestijn is evenals in de voorgaande jaren vastgesteld op f 1, -. De lunchkaar- ten zijn verkrijgbaar voor de zelfde prijs. Het jeugdfestijn, dat 14 dagen zal duren is geopend van 09.00 tot 16.00 uur. Iedere morgen om 08.30 uur gaat de kassa open. In verband met een studie over de schilderkunst van Zondagsschilders amateurs, die uit liefhebberij in vrije tijd schilderen zou het Stedelijk Museum Schiedam graag vernemen, welke schilders in Schie dam en omgeving in deze richting werkzaam zijn. Het gemeentebestuur heeft de heer D. A. Buskens (51) redacteur van het Dagblad „De Schiedammer" per 1 november benoemd tot voorlich tingsambtenaar van de gemeente Schiedam. Met de benoeming van Dolf Buskens komt een eind aan een selectieperiode die ruim een jaar heeft geduurd. Op de eerste advertentie kwamen ruim 95 sollicitanten; volgens het gemeentebestuur was hier echter niet de juiste kandidaat bij. Een volgende advertentie in het vakblad „De Journalist" bracht nog meer sollicitanten, aangezien er een hoge re ambtelijke rang, namelijk refren- daris werd aangeboden. Uit deze sollicitanten waren deze maanden twee serieuze kandidaten geselec teerd. Een van de twee was Dolf Buskens, de naam van de andere kandidaat is niet bekend. Dolf Buskens is geen vreemdeling in de Schiedamse journalistiek. Hij is bijna 16 jaar redacteur-verslaggever van het Dagblad *,De Schiedam mer", een kopblad van „Het Rotter- damsch Parool". In totaal is hij 23 jaar journalist; voordat hij naar Schiedam kwam was hij werkzaam in een journalistieke funktie bij een Nederlands talig blad in Semerang (Indonesië). 20 juli, Arcade, 20.00 uur: Bridge Schiedam '59. s Tentoonstellingen: Stedelijk Mu seum; 3-7 tot 3-8 werk uit eigen collectie. Weekfilm: Passage Theater; „Louis de Funès als taxichauffeur", „Shala- ko" zo. middag 14 jaar. SCHIEDAM" HooMkarAoor E w»rkolao-J: SUtfhoudaralaan 11-13,"" taf. »M«90 Permanente Ford-show in onze showroom Westerkade tA Schiedam telefoon 262558 Telefoon 010 - 16.16.04 en 37.41.21; 01899 - 5030 en 5874 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie Prijzen 204 7990.-1 404 9yau. ii. 304 8990 I 504 11990. inci. schuifdak Beleef zélf een proefrit! Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam, Telefoon 268350 Autoshowroom ook 's-zaterdags geopend van 9 tot 5 uur. INTERNATIONALE GARANTIE vanaf Juwelier- edelsteenkundige '^R' ROTTERDAMSEDI.IK 268 SCHIEDAM Vrijblijvend inlichtingen Korneale kontaktlenzen Oranjestraat 9 Tel. 266431 Let op advertentie op pagina noJLO over PRIJZEN CATASTROFE IN TAPIJTBRANCHE SLIJTERIJ WIJNHANDEL is wegens verplichte vakantie gesloten van maandag 20 juli tot donderdag 30 juli Oranjestraat 10-12 Telefoon 26 59 97 Na een jaar hard werken gaat Lips met vakantie. Een heel jaar lang was Lips Brillen present om U van dienst te zijn voor bril of reparatie ook voor barometers en prismakijkers kwa men er veel naar Lips toe. En nu opeens is de winkel van Lips Brillen helemaal gesloten van 17 juli t.m. 1 augustus. In noodgevallen zoekt U natuurlijk een collega-opticien maar Lips hoopt er op, dat U voor nieuwe aanschaf tót 3 augustus geduld zult hebben. Mgr. Nolenslaan 418 Telefoon 26 13 84 k 4

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1