Huisvroctwli/kc. oVerpefhZjntiesi Deze week in SCHIEDAM Dag, bouwvakkers zonnig spoor Zeesfer- reljes zien... K. afwezig C J. SCHEFFERS DAM 35 J. J. DE KAPER AUTORIJSCHOOL SEMEIJN Toneelvereniging „Alberdingk Thijm" vergaderde HEI NtHJWE STADSBLAD - PAG. 12 - VRIJDAG 24 JULI 1970 De bouwvakkers snellen vandaag langs de verlaten bouwvakjes en zeggen dag met hun handje. Nog een paar uur, misschien zelfs niet eens meer, wanneer u dit leest, en dan breekt voor de bouwvak kers de vakantie aan, altijd een hoogtepunt in het vakantieseizoen. In grote drommen stappen ze in hun auto's en rijden zo snel mogelijk naar hun vakantiebestem ming. Voor de een is dat Spanje, voor de ander de Veluwe en voor een derde misschien wel de achter tuin, die dit jaar aangeduid wordt met Costa Veranda. Toch zal de drukte vermoedelijk wel meeval len. Opperwachtmeester van Beuzekom van de Rijkspolitie te Driebergen zegt daarover: „ik geloof niet dat we een topdrukte te verwachten hebben. Dat idee is bij de mensen blijven hangen van een paar jaar geleden, toen de aanvang van de bouwvakantie samen viel met de aanvang van de schoolvakanties en ik geloof ook nog de metaal. Toen vertrok iedereen tegelijk weg, maar ik dacht dat de vakanties nu wel gespreid waren". De Rijkspolitie verwacht een veel grotere drukte op de wegen, wanneer de vakanties achter de rug zijn. „Zo half augustus als iedereen weer werkt. Dan bestaat de kans, dat op een mooie zaterdag iedereen gaat toe ren. We verwachten dan de groot ste drukte," aldus opperwacht meester v. Beuzekom. Een ding staat in ieder geval vast. De bouwwereld treft nu eens mooi weer, althans als de verwachtingen uitkomen. BANKETBAKKERIJ Hot luiste adros Geon filialen - Tel. 267823 dierenarts Jan Steenstraat 39, A.S. WOENSDAG 29 JULI DE GEHELE DAG Zoiets sla je algauw aan de haak, aan boord van de „Zeester"... Misschien had ik er verstandig aan gedaan om op dinsdag, 14 juli jl. verstek te laten gaan als gast van het verbouwde kabelschip, kabel legger destijds van de P.T.T. „De Zeester" om buitengaats te henge len op zee. Maar afspraak 'is toch afspraak U mag het gerust weten, dat mijn hart bijna mijn keel uitbonkte, als ik die haakjes uit de opengesperde bekken van de makrelen (zeker wel 10 aan die haak met kunstaas geslagen) haalde. Ik heb nu een maal een hazenhart! Maar het was een enorme belevenis om aange moedigd door de kapitein van dit recreatie-vaartuig Hartman Wijbrands daar op die brug, door te gaan met verse vis te verschal ken. ledereen was trouwens aardig die dag. De heren 11. C. H. v.d. Oever en W. Redert van de N.V. Holland Sea Fishing Tours. De stoere mannen van de K.L.M., die ook een vinger in deze vaarpap hebben. Ober Floor met zalige koffie en Excelsior heeft het gisteren opgenomen tegen het nationale Ierse cricket elftal. De Thurlede bewoners hebben het duel ruim verloren, Iaat Jan dat voorop stellen, maar oh, oh, oh, wat is er veel goed cricket te zien geweest op dat speciale stukje Schiedamse grond waarover Excelsior het beheer voert. Jan had wat moeite om bij zijn baas de extra snipperdag te verkrijgen, maar uiteindelijk kreeg hij hem toch en hij heeft van zijn verblijf op Thurlede buitengewoon genoten. Captain Bruning had in een onder onsje met de Ierse aanvoerder voor elkaar gekregen dat de gasten het eerst aan bat zouden gaan. De leren beschouwden het duel voornamelijk als een oefenmatch en wilden graag al hun batsmen aan het werk zien. Thuis op eigen eiland wordt, zoals ongetwijfeld alle Schiedamse cric ket fans weten, niet met een cricket- mat gespeeld, maar gewoon op gras. Door de betere bodemgesteldheid kan dat daar wel en in Holland nu eenmaal niet. De Ieren zeiden wat moeite te hebben met de mat, maar Jan kon daar in de beginfase van de strijd niet veel van ontdekken. De Excelsior bowlerij werd flink aan gepast en de Ieren wisten run na run op het scorebord (de telegraaf) te brengen. Tot zijn genoegen zag captain Bruning op 96 het eerste Ierse wicket sneuvelen. Jan had dezelfde gevoelens op dat moment. De drie gemiste vangen waren op het zelfde moment totaal vergeten. Daarna kregen de Thurlede bowlers meer vat op de batsmen, het maken van runs werd door zeer accuraat werpen en kien fielden tot een minimum beperkt. Bruning kon in dat stadium van de strijd niet anders dan tevreden zijn over zijn mannen. Met de regelmaat van de klok rolden de wickets en op 173 hadden de gasten allen hun beurt gehad. Theo Jansen en Wim Putter kregen ieder 4 wickets op hun naam en Hans Gouka die 45 runs tegen zich gescoord zag en geen palen zag vallen of vangen zag maken kreeg geen loon naar werken, want hij had goed tot zeer goed gebowld. Zonder succes, helaas, maar ja -niet alle paarden krijgen de verdiende haver. Ja beste Schiedammers, toen ging Excelsior aan bat en dat verliep niet zo best. Jan moest even voor zijn baas een boodschap doen en toen hij terug kwam was het reeds gebeurd. Voor dat de 50 runs op de telegraaf waren verschenen, was Excelsior uitgespeeld. Jan had het komen en gaan niet meegemaakt, gelukkig maar, want hij vindt dat geen leuk gezicht. Captain Bruning was zo vriendelijk om hem nog even na drankjes achter het buffet. Kok Koos, die de kunst verstaat van een zalige maaltijd, kip, kerrysaus en wat doperwtjes voor te schotelen. Plus een appel of sinaasappel toe. Op de deinende zee. Daarna laveer je weer tussen stuur- en bakboord. Zeeziek geweest Geen moment. Misschien dankzij die Suprimaltabletjes uit voorzorg bij die windkracht 5. Jammer, verschrikkelijk jammer van die steeds maar plenzende regen. Je trekt heel onflatteus die capuchon van dat helgele leuke regenpak over je hoofd. En je vergeet dat er een fotograaf aan boord is. IJdelheid, uw naam is vrouw! Je zet keurig je werphen gel in het domein van Dicky van Jaarsveld, die van plan is naar de Marine te gaan straks. Zorg, dat je daar bijkomt Dick! Je kijkt nog even naar die gevangen makrelen in die emaille bak en dan draai je je om. Met een zegevierende blik op de kombuis af. Een sterk hengelverhaal zal je even afsteken. Dat wordt pas vissen- praat! Och, de rest weet u inmiddels. De loodgrijze hemel werd horizontaal bekeken en toen werd 't pikzwart. Zeesterretjes zien. Ineens lag je op die bank, warm toegedekt met plaids. En heel veel later via de ziekenauto plat op je bed. Vier dagen lang. Maar de hoofdwond is genezen, alle ellende vergeten. Je liep op heel platte schoenen met een gummiezooi en je incasseerde nog net een enorme golf van de Noordzee in die schoenen. Te glad bevonden. Sorry mannen! En toch was het een fijne dag. Met daarna thuis een knots van een fruitmand van de Holland Sea Fishing Tours. Een zalige taart op zaterdagmorgen van (Valentijn) banketbakker Vincent van den Bosch, compleet uitgerust met een mini-mini-hengeltje en dobber. Jazéker! Bloemen van de collega's en de wnd. commissaris van politie, de heer H. Willems van Beveren. Heel veel telefoontjes maandagmorgen. Als u er niets op tegen heeft, stap ik morgenochtend om kwart voor negen op Schiphol het vliegtuig in met bestemming Rimini, Italië. Op zaterdag, 8 augustus hoop ik weer terug te zijn. Adres Rimini: Pen sion „Marconi", Viale Marconi. Dan nog een weekje kennissen in het eigen land bezoeken en dan sta afloop via de telefoon te woord te staan. „Ja", zei hij, „we hebben ons best gedaan maar op 46 was het ge beurd". Zijn charmante vrouw uit de andere kamer corrigeert hem: „WirP het was op 44". Wim weer: „Sorry, mijnheer Sportief het was op 46, mijn vrouw vergist zich". Ja beste Schiedammers, zo ging het nog even door. Jan weet nog niet wie hij moet geloven Wim of zijn vrouw. Wat maakt het uiteindelijk uit. Zes en veertig of vier en veertig, het scheelt op de 173 niet zoveel. Het belangrijkste was dat het een zeer sportief duel is geweest, dat door vele (helaas toch nog te weinig) Schiedammers is bijgewoond. Jans vriend Bas was er evenals Wally van Weelde de bekende VOC speler, die Jan in het verleden heel wat runs heeft zien slaan. Verder deed het Jan ook veel plezier om Manus Stolk onder de toeschouwers te zien. Ook de heer Grijzeels de voorzitter van de Nederlandse Cricketbond gaf van zijn belangstelling blijk. Het was allemaal fantastisch. Excelsior heeft zijn wedstrijd gehad en kan er met trots op terug zien. Men moet het ijzer smeden wanneer het heet is hebben captain Bruning en zijn mannen gedacht toen zij tijdens de rusten tegen Ierland goede kontakten aanknoop ten. Het gevolg zal misschien zijn dat volgend jaar het Thurlede-team in Ierland gaat spelen. Als alles goed gaat zal de tocht begin mei 1971 plaats vinden. Jan zou best meewil- len, maar helaas hij heeft zijn tijd gehad. Wanneer u in het a.s. weekeinde nog Schiedamse cricketers aan het werk wilt zien moet u naar de provincie Utrecht waar Hermes eert inhaalwedstrijd tegen SSCS speelt. Voor interlandcricket kunt u terecht op het HBS terrein aan de Sportlaan in Den Haag waar Nederland tegen Ierland uitkomt. Ondanks de winst op Excelsior denkt Jan Sportief dat de Ieren in Den Haag met ruim verschil zullen verliezen. ik op maandag, 17 augustus a.s. weer helemaal tot uw dienst. Niet bellen in de Van Haarenlaan deze drie weken, maar alles ge woon doorgeven aan Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, tel. 263939. Prettige vakantie, die het nog tegoed hebben. Om in „Zeester stijl" te blijvenvoor de bóeg! Graag tot ziens straks! MIEKE Lest in nieuwe Ford Cortina, een betrouwbaar adres voor het behalen van Uw rijbewijs. J. C. van Markenstraat 11 Telefoon 26.69.89 Deze week vond de jaarvergadering plaats van de Toneelvereniging ,,A1- berdingk Thijm", welke door een bijna voltallig aantal leden werd bijgewoond. Het bestuur werd bij acclamatie herkozen, zodat de voor zitter blijft de heer J. J. Haasteren, penningmeester de heer L. van der Ploeg, en het secretariaat gevestigd blijft bij mejuffrouw A. M. E. de Kaper, Anthoniê Muijstraat 19a, Schiedam. Voor het a.s. speelseizoen wordt in studie genomen: „Bloemen voor Barbara", blijspel in drie bedrijven. De eerste opvoering zal plaatsvinden in januari 1971 in de zaal „Irene", aan de Nieuwe Haven te Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 12