VELO VELO KOELKASTEN 299.- 399 528- ty IMPRESSIES VAN KAMPLEIDER JAN FREDERIKS WASAUTOMAAT NU REEDS EEN met de welbekende service 758. of inruil 200.— VOORDE PRIJS VAN 558- TEVENS SPECIALE AANBIEDING; HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 1B - VRIJDAG 24 JULI 1970 Hallo, hallo hier... HET SINGELKWARTIER Dinsdagmorgen 10 uur. Geachte leden, Hiet een bericht van maandag 20 jUli- Half Veem de morgen stond ijk buiten, wat een vreselijk weer was het. Het goot bakken uit de hemel. Alles was nog in rust én ik probeerde dit zoveel mogelijk zo te houden, want dit werd wel een beetje moeilijk- Het opstaan iets verlaat, dus er 8 uur van gemaakt. Het viel de kinderen en ons erg tegen, maar het gekke daarvan is, dat niemand de moed verliest. De kinderen, die vroeg uit bed waren gingen aan de tafels zitten en de kinderlectuur, de Flintetones en Robot en daarbij niet te vergeten Sjors kwamen goed van pas. Gelukkig hadden wij daarvan een voorraad gekregen uit Schiedam. Om half negen ontbijt en er werd heel flink gegeten. Boterhammen met pindakaas, chocolade-strooisel en chocoladepasta, de wangen van sommigen van hen waren volge- smèerd met £asta, een leuk gezióht is dat van die Rleintjes. Kinderen, die thuis 's morgens niet eten, doen hier hun best. Heerlijk hoor, als zij zo hun best doen. Na het eten de E.H.B.O. doornemen en diegenen, die medicijnen gebrui ken. Daarna de snoepwinkel, die goed zaken deed. Het is maar goed, dat daarvoor gezorgd is, anders was het een saaie boel. Maar ja, wat nu, het regende nog steeds en niet zo zachtjes ook. Na overleg met de leiding, werd er besloten een sjoelwedstrijd, een dam- en ping- pong-wedstrijd te houden. Het hoogste aantal punten met sjoelen, werd precies bijgehouden en er moest natuurlijk een winnaar voor de dag komen. De prijs was een armbandhorloge. Wij zijn in het bezit van twee armbandhorloge's, die geschonken Zijn door juwelier Adriaanse, Singel, Schiedam'. De winnaar met- het hoogste aantal punten was: Johnny Hees, de dame Leny Flaten, die. een mooie puzzeldoos in ontvangsrt mocht nemen en met een luid applaus werden de prijzen overhandigd. De winnaar van de pingpong-wedstrijd is er nog niet uit, daar er een groot aantal deelnemers zijn, intussen ging de regen door en besloten wij om met de kinderen een polonaise te gaan doen en wat dansmuziek te draaien. Het was een vreselijk lawaai en alles deed mee en ondanks het feit, dat wij gebonden waren om binnen te blijven, hebben wij allen veel plezier gehad. Inmiddels was het één uur geworden en werd de lunch gebruikt. Het werd wel vervelend, maar het regende nog steeds. Na een overleg met de leiding werd er besloten om in de middag dia's te gaan draaien. De kinderen vonden dit zeer leuk, vooral omdat er nog veel kinderen bij waren, die op deze dia's stonden. Oom Henk vertelde daar bij en de kinderen luisterden en keken aandachtig naar de mooie plaatjes. Het werd hard lachen over oom Teun z'n kale koppie en oom Jan met z'n dikke buik; inmiddels is die verdwenen. Al met al is het een gezellige middag geworden en door de jongens en meisjes werd er nog veel over nagepraat. Zes uur avondeten, maandag appel moesdag, wat is er gegeten, ver schrikkelijk gewoon. Als toespijs griesmeel met puddingsaus, heer lijk vonden zij het. En wat denkt u, om half zeven kwam zowaar de zon voor de dag. Dit was een opluchting. Na het eten allen hoge schoenen of laarzen aan en geluk kig nog even genieten van de frisse buitenlucht. De harde paden wer den aangehouden omdat alles vre selijk nat was. Na anderhalf uur kwamen zij weer thuis. Inmiddels had ik de filmzaal in orde gemaakt om de spanning weg te halen van het derde deel van de hoofdfilm. Zo gauw als zij binnen kwamen en het filmtoestel zagen staan, was de vraag: „Oom Jan, krijgen wij nu het derde deel? Dus kunt u wel nagaan, dat het een spannende film was. Oom Henk maakte daarbij een heel verhaal, dit in hoofdzaak voor de kleineren. Voor het naar bed gaan nog een paar tekenfilms, waar erg om gelachen werd en hoewel de kinderen niet veel buitenlucht hadden gehad ging een ieder om tien uur naar bed. De keuken draait op volle toeren en de dames kunnen alles bijhouden. De stemming is goed, ook onder de kinderen en dat is heel voornaam voor een kamp; 125 mensen met verschillende karakters, dat bete kent steeds geven en nemen. Er zijn geen zieke "kinderen. Zij hebben veel plezier en allen kun nen goed met elkaar opschieten.. Ik hoop u weer een verslag te doen over de 4ip?du&- De' hartelijke groeten van alle kinderen, de leiding en de dapies vari de keuken. Het is wél niet zo Warm als verleden jaar, maar wij rekenen toch nog op veel zon en Warmte. Duimt u allen voor ons in Schie damhartelijk dank daarvoor. De kampleider. Oom Jan. Dinsdagnacht 1 uur. Volgens mij heeft u de regel van mijn vorige kampbrief goed gele zen. Dat ging over het duimen voor mooi weer. Het is vandaag redelijk geweest, niet het echte Singelkwar tier-weer, maar volgens mij komt dit nog. In leder geval is het droog en na het opstaan en zelfs voor het ontbijt waren de kinderen al naar buiten op de schommels en wip pen. Intussen ging de bel voor het eten, de kinderen reageerden direct en zeiden: „Oom Jan, wat heerlijk, dat wij weer buiten kunnen spe len". Na het eten, de patiënten voor de ziekenboeg. De E.H.B.O. heeft het tot op heden erg rustig, en ik hoop, dat het zo zal blijven. Iedere morgen na het ontbijt ontvangen de kinderen hun zakgeld, nl. een kwartje. Dan gaat de snoepwinkel weer open en in rijen staan zij te wachten om hun inkopen te doen. Er was een heerlijk zonnetje, dus volgde een flinke wandeling door de bossen en zij hebben frisse lucht opgedaan, beter als in Schiedam! Wat ook opvalt: dat de kinderen de thee hier zo heerlijk vinden, aan een hele grote gamel komen wij zo nil en dan te kort. Het water is veel beter als in Schiedam. Om twaalf uur' werd het kamp weer ingeno men door de kinderen. De leiding ging vooraf eten die bij de ploegen ingedeeld waren, intussen werden de tafels gedekt in de eetzaal. De kinderen helpen ons steeds met verschillende karweitjes en Zij doen dit nog graag ook. Die wandeling heeft zeker goed gedaan, wat is er gegeten deze middag, steeds moest er maar brood uit de keuken worden bijgehaald. Na het eten even rusten en zo lekker doen wat je zelf wilt. Het weer bleef inderdaad goed en er werd besloten om naar de bossen te gaan en verschillende spelen daar te doen. U moet eens zien wat een prachtige stukjes zij daar maken van verschillende bla deren en bloemen en prachtig boomschors. Voor de tantes in de keuken een bos bloemen. Heel laat in de middag kwam de ploeg weer terug in het kamp. Verhalen van de kleintjes: „Oom Jan, ik heb twaalf konijnen gezien, die waren zo mooi en zo schoon". Het was dicht bij de rustplaats, wij zijn een half uur heel stil geweest om ons best te doen er één voor u mee te brengen, maar het is niet gelukt, en zo volgden er nog meer verhalen. Ontzettend leuk, die reacties van die kinderen. Gelukkig hebben zij nog een heleboel fantasie. De leiding, die bij de kinderen inge deeld zijn, begonnen met het avondeten. Inmiddels werden de tafels gedekt in de eetzaal en iedereen moest handen wassen voor het avondeten. Zes uur precies gingen de kinderen aan tafel. Menu: aardappelen, andijvie, een vers gekookt ei en vanillevla. Na zo'n wandeling ging dat er best in en zij hebben heerlijk gegeten. Na het eten een voetbalwedstrijd, twee elftallen van onze eigen jongens werden geformeerd en oom Teun was scheidsrechter! Zij vochten om de bal, alsof de Europacup eraan verbonden was, maar het was wel heel leuk. Het is uiteindelijk 3-1 geworden, zonder dat' iemand het veld werd uitge stuurd. Een zeer sportieve wed strijd met een eerlijke scheidsrech ter. Ja, wat daarna? Het werd inmiddels schemer en dan volgt vanzelf de film. Titel: „De gebochelde bandiet" en „Rin- tin-tin", een film in 5 delen. Wat een spanning, wanneer de hond de bandiet aanviel; zij leefden hele maal mee, geweldig leuk. Gemid deld half tien gingen alle kinderen naar bed, want morgenavond is de nacht- en avondwandeling voor de kleintjes, dus wordt het weer iets later. Donderdagavond de bonte avond, speciale artiesten uit Zwolle verzorgen de avond, ook de dans muziek en de polonaises. Ik hoop in een volgend verslag u daar meer over te berichten. Dames en heren leden, zo heeft u weer het een en ander vernomen uit ons kamp, alles is nog goed met de kinderen en de leiding. Allemaal daarom de hartelijke groeten en tot een volgeatf «cbrijvéji. Het is hier op het ogenblik, prachtig weer. „Houwen zo"! De kampleider, Oom Jan. Donderdagmor£en. Eén verslag van de woensdag vólgt hier uit het kamp in Epe. Na een heerlijke nachtrust kwamen de kinderen om 7 uur uit bed. Het opvallende is, dat je ze niet hoeft te wekken, dit gaat allemaal vanzelf. Er zijn vier slaapvertrekken, elk met 20 kinderen, daar zijn drie kranen in elk vertrek, dus het wassen is geen probleem. Lekker fris gewassen komen zij dan aan tafel. Na het eten het programma maken voor de ochtend. Er werd besloten om met de kinderen van twaalf jaar en ouder een dagwande ling te maken. De keuken moest geljjk voor vijfendertig man brood klaarmaken, maar dat was geen probleem. Een grote rugzak gevuld met brood werd over een grote stok geschoven en twee grote jongens namen dit voor hun rekening. Dit werd een wandeling van ruim twee uur heen en dito terug met vanzelfsprekend wat rustpauze's erdoor heen. De route was naar de Renderklippen en de schaapskooi. Bij toeval was de herder aanwezig en de schapen werden losgelaten, een grote hond was er ook bij. De jongens en meisjes hebben de schapen gevoerd met brood, olie noten en snoepjes. Als je dat zag, een ieder had een schaap voor zijn rekening. De hond lette niet erg op de schapen, want die had ook veel trek in snoep en andere dingen. Op een gegeven moment kwamen er een paar meisjes en die waten in de koóiên geweest en daar hepen een paar lammeren. Een ieder moest dit natuurlijk zien en hst aaien van de lammetjes was niet van de tocht. De herder stond met de jongens en meisjes te praten, hoe alles in z'n werk ging. Zij luisterden aandach tig. Om vijf uur kwamen de groten weer thuis en hadden een hele gezellige en plezierige dag gehad. De kleineren hebben een korte wandeling gemaakt door de bossen en na de middag was het verplichte schrijfuurtje om naar huis te schrijven. U hebt allen zeker wel veel post ontvangen, flinke stapels ansichten zijn er vertrokken. Hier is al twee maal veel post aangeko men voor de kindefen en gelukkig is er niemand vergeten. Nog even vermelden over de nachtwandeling: Oom Teun en oom Koen hadden zich verstopt in de bosjes, je had hun gezicht eens moeten zien, daar stonden zij in dat hele grote bos. Toch heeft deze ploeg nog herten gezien. Zij waren enthousiast daarover en iedereen moest dit horen. Vanavond, don derdag is de bonte avond, dit moet iets groots worden. Wij maken er een plezierige en gezellige avond van, daar kunt u op rekenen. Wij gaan nu beginnen om de eetzaal te veranderen in een feestzaal. Alle tafels gaan eruit om ruimte te maken voor de dansvloer en niet te vergeten, de grote polonaise. Door dat de tafels uit de eetzaal zijn, zullen wij vanavond brood eten op het speelveld, zittend gezellig in een hele grote kring. Daar midden in de grote gamel met thee en melk. Hier wordt wel melk gedron ken hoor en dat is okok de echte. Ik kan u geen verslag meer doen over de bonte avond, maar in het maandblad van onze vereniging zal ik daar toch nog over schrijven. Het weer is hier goed en op het ogenblik zijn alle kinderen op het speelveld. De jongens een voetbal wedstrijd en de dames zijn aan het handballen. De snoeptafel is ook naar het speelveld, alles bij elkaar een grote kermis. De tijd van de aankomst in Schiedam zal ik zaterdagmorgen telefonisch ver melden naar sigarenmagazijn Or- gers, Boerhaavelaan 80a. Volgens plan zullen wij tussen half één en één uur met de bussen aankomen in Schiedam. Er worden alvast een paar vrijwilligers gevraagd, die ons kunnen helpen met het lossen van de bagagewagen. U kunt indenken, dat de leiding ontzettend moe is. Zodoende deze vraag. Dames en heren, met de kinderen is alles nog goed, niemand is er ziek en ze eten als wolven. Ik hoop, dat wij de rest van de week nog mooi weer houden, zodat wij ook weer met veel zon en warmte in Schiedam aankomen. 140 LITER 65 JAAR ERVARING 205 LITER 2 sterren VELO, 2-deurs 250 liter, 3 sterren 65 JAAR DIENSTBETOON HOOGSTRAAT 97 SCHIEDAM TELEFOON 26.95.99 Wij veranderen eri ver maken zowel dames- als herenkleding. Speciaal adres voor nappa en suède. Tevens Inzetten van ritssluitingen. Alles tegen billijke prijs. Spoed gevallen binnen 2 dagen. Aanb. liefst 's avonds: v. d. Tempelstraat 42. Door omstandigheden van particulier te koop: in prima staat zijnde Re nault 4 Export, kleur rood, 2 jaar oud met nog half jaar all-risk verzeke ring. Prijs nader overeen te komen. Telefoon 26 26 06. Rokken, jassen, panta lons, etc. etc. Inkorten op eigen atelier, door gedipt, personeel. Ook knoop 9- ten maken, aaimachinetiuls Fa. Mlep van Leeuwen, Hoogstraat 19, Schiedam, Tel. 2é«37. Bruidskleding te huur. Voor bruidegom jaquets in grijs of zwart en jon kerpakjes in blauw of zwart; bontstola's voor kinderen en dames. Kloeg, Jacob Gerritstraat 14, Delft. Te koop aangeboden: Fiat 1500 L 5/6 pers. met A.N.W.B. keuringsrapport schuifdak, 37.000 km., gr. bagageruimte prima va kantiewagen ƒ2700. Rembrandtlaan 91b, Tel. 264152, Schiedam. Wasmachines zo van de fabriek 90.centrifuge 79.langzaamwasser 179.-; combinaties ƒ295,-. Desgewenst gemakk. bet. Howako, Edisonstraat 47b Schiedam, Tel. 152984. Te koop: exclusieve auto (B.M.W.), nrijs 500 gulden; snelbrommer 65,—. 158b I, Schiedam. Prof. Kam. Onneslaan VEZE KININE LETTERS WORDEN WEER DUIDELIJK LEESBAAR DOOR EEN BRIL VAN UPS BRILLEN MGR. NOLENSLAAN 418 NAAST POSTKANTOOR Appartement vliegreizen Torremollnos, v. 15 dagen tot 203 dagen. Voor inlichtingen en boekingen: Reisbureau BOOT Co., De Vriesstraat 74, Delft, Telefoon 01730—21493. Dagelijks v. 08.30 uur tot 17.30 uur. Ook zaterdags en vanaf maandag tot en met vrijdagavond 20.00 tot 22.00 uur. Pijnacker: Westlaan 10-11, Telefoon 01736—3945. Voor behang, witWerk, schilderwerk, het leggen van plastic en van zacht- board plafonds. Vrijblij vend prijsopgave. Nu ook v. tegelwerk, stucadOors- werk, metselwerk. Verboom, Boerhaavelaan nr. 98 A, tel. 26 27 18. Ook voor glaszetten. Bij geen gehoor: 26 38 67. Door inruil verkregen: 43 en 48 cm. beeld T.V. ƒ100,—; 53 of 59 beeld T.V. 150,— per stuk, al les geheel nagezien met 3 mnd. schriftelijke garan tie. Radio Henfli, Lange Kerk straat 86, Telef. 262996 en 157143. Leer een mooi vak Bandera-entrum vraagt voor haar filiaal Betto- weg 11, Spaanse Polder, Vulcanlseerder. Met va kantie-afspraken wordt rekening gehouden. Aanmelden bij onze fili aalchef de heer Fritz, tel. 374455. Opruiming: 3 x 5.20 m. wol tapijt, 1.30 m. breed van 600,voor 250, "goed wonen" van meurs oranjestraat 1, tel. 267844 en 263844. Opruiming: 5 x 5.55 m. jabo, /van 242,81 voor 99,—. "goed wonen", van meurs oranjestraat 11, tel. 267844 en 263844. Te koop gevraagd: ge bruikte automobielen. Ook auto's met schade. Eigen kraanwagen ter be schikking. T. H. van Hees, Boterstraat 73, Schiedam, Telefoon 353651—266292. Gevraagd: meisje of beschaafde alléénstaande dame, voor dag en nacht bij alléénstaande werken de vrouw met 1 dochter tje. Eigen kamer. Telefoon 260939. Te koop: wasmachine, half automaat met ver warming, pompen en cen trifuge, één geheel, onbe schadigd en zonder gebre ken. Prijs 200, Burg. Verveenstraat 19, Schiedam, v.m. Kethel. Aangeboden: Fiat 850, bouwjaar aug. 1966, km.- stand 41.520. Rijdt nieuw. 1450,—; BJM.W. 1800, bj. 1966, nette goede auto 2575,—. Bevragen Lamge Singel straat 28, Schiedam. Te koop: Austin Riley 150,goede motor. Telefoon 373140, rui 7 uur 's avonds. Wilt U in en na Uw vakantie een mechanisch zeer goed onderhouden, ruim en comfortabel mid del van vervoer, Opel Ka- pitan, 1962, tegen een te betalen prijs Bel dan tussen 710 uur: 's avonds 265057. Aangeboden: gemoder niseerde benedenwoning, Schiedam-Zuid, 2 kamers, keuken, balcon, souter rain, 2 kamers, zijkamer tje en tuin, douche aan wezig; gevraagd: 3- of 4- kamerflat. Brieven ond. nr. 0753 aan het bureau van dit blad, Was-automaten 350, A.E.G. Turnamat S., van 965,voor-ƒ638,een Indesiif vol-au tomato n van 698,— voor 375, Koelkasten 169,—. Verder alle bekende mer ken 23 tot 40% korting. Desgewenst gemakkelijke betaling. Howaco, Edisonstraat 47b Telefoon 152984. Te koop: Puch, 1 Vi j. oud, 4500 km. gelopen m. verzekering, z.g-a.n. met nieuwe banden en voet- versnelling, tegen elk aan nemelijk bod. A. v. d. Wal, Boylestr. 74B Telefoon 15 95 56. Te koop: Honda 320 S, niet van nieuw te onder scheidien met veel reserve onderdelen en verzekering tegen elk aann. bod, 2 j. oud. T. Dedrog, Boylestr. 76 A. Massief eiken eethötek en nieuw bekleed fauteuil tje ƒ200,nieuwe rol schaatsen 12.50; 2 rolve- gers 2.50 per stuk; twee wasmanden 1,25 p. stuk; 1 beukenhouten kinder stoeltje 5 jaar 12,50 Acme wringer 10,een straalkachel m. infrarode lamp ventilator en blauw- lamp, z.g.a.n. 100, A. Roszbach, Chopinplein nr. 91, Telefoon 158750. Spoedcursus Autorij den voor 105,10 volle rijlessen. Losse rijlessen ƒ11.50. Les in nieuwe Ford Escort. Theorie in kleine groepen. Autorijschool Penders, Oo«terstraat 39, Schiedam Telefoon 26 51 94. Te koop: zeil-kano, 1 a l pers., in zeer goede staat m. teakhouten bovenblad. Te bevragen: W. Post, Cor Kuylerstraat 20, Groenoord, Telef. 15 98 36 of Volkstuin „Thurlede", tuin 9. Alle ouders de hartelijke groeten van hun kinderen. Niemand heeft er heimwee en de vraag van velen is, of wij niet nog wat langer kunnen blijven, een goed teken. Dames en heren leden, hartelijk gegroet van de kinderen en ook namens de leiding natuurlijk en ik hoop, dat vele ouders zaterdagmid dag aanwezig zijn om hun kinderen weer af te halen. De kampleider, Oom Jan. Evenals in vorige jaren heeft ook dit jaar de directie van de Gusto besloten de gepensioneerden een boottocht aan te bieden. Op woensdag 29 juli zal de „Eras mus" om 9.30 uur van het Schie- damse Hoofd vertrekken. De „Erasmus" zal de volgende route varen: Nieuwe Maas, Nieuwe Water weg, langs het steeds groter worden de Europoortgebied en dan via Spijkenisse, Oude Maas langs Dor drecht terug naar Schiedam, waar de aankomst ongeveer 17.15 uur zal zijn en alle genodigden verwelkomd zullen worden door de Gusto Harmonie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 18