liet nieuwe SG agenda RENAULT DAG ZOMER 70.... Hoe naief schildert Schiedam KOSTER n.v. DE POLITIE MELDT... OPDRACHT VOOR W.F. HOE D.S.T. TIPPELDE bel Eerste paal nieuwbouw Apostolisch Genootschap l ju TEL. 264366 BELONING I BRUIDS I 1 JAPONNEN die i I 'l RADIO„ACTI JAARGANG WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1970 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Keihei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag.tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapporl De stoelen met de prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt Wandelsportver. D.S.T. heeft vorige week met 55 leden deelgenomen aan de jeugdvierdaagse in Den Helder. Elke dag moest 15 km. afgelegd worden en hoewel het soms niet meeviel hebben alle jeugdige Schie dammers de eindstreep gehaald zodat ze bij de feestelijke intocht op vrijdag trots de Schiedamse kleuren en clubvlaggen konden laten zien. De jongens en meisjes kenden blijkbaar geen vermoeidheid omdat ze 's avonds ook nog bezig werden gehouden met filmvoorstellingen, enz. Woensdag werd de mars onder broken voor een boottocht, waarna de marine o.m. liet zien hoe kikvorsmannen uit een helicopter gedropt werden om ze daarna weer op te vissen. Ook werd natuurlijk een bezoek aan het strand gebracht. Vrijdagavond bij het blarenbal was de feestvreugde compleet. De jeug dige D.S.T.'ers(sters) hotsten en sprongen alsof ze helemaal geen 60 km. in de benen hadden zitten. Het was een zeer geslaagde week. Zondag 16 augustus neemt D.S.T. deel aan een wandelmars te Breda en op 30 augustus te Apeldoorn. TELEFOON 260160- Weekagenda voor de week van 13 augustus tot 20 augustus. 17 augustus: Arcade, 20.00 uur: Bridge Schiedam '59. Ten to onstellingen Stedelijk Museum, tot eind aug.: Werk uit eigen collectie. 8-8 tot 7-9: Meesters der naieve schilderkunst uit de collectie van de Albert Dorne Stichting. Weekfilm: Passage Theater: „The Love Bug". Aanvang weekdagen 2 en 8.15 uur; zaterdag 2, 7 en 9.15 uur; zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondagmiddag 2 uur: „Kara ben nemsi" (De held van de woeste Balkan). De politie heeft dit weekende vier jongelui aangehouden die in de nacht van 2 op 3 augustus hadden ingebroken in de kantine's van de voetbalverenigingen Ursus, Martinit en SVDPW. Zij namen daar grote hoeveelheden snoep weg ter waarde van f 300,—. Al dit snoepgoed is opgespoord. Ingesloten zijn een 16-jarige scholier uit Rotterdam en een 18-jarige matroos, een 16-jarige leerling-pijpfitter en een 21-jarige loswerkman uit Schiedam. Eerst genoemde had ook nog twee brom fietsen uit Rotterdam gestolen. Ook deze bromfietsen zijn achterhaald. De 15-jarige verkoopster J.C.S. uit Rotterdam moest met een wond aan haar rechterknie worden behandeld in het gemeenteziekenhuis toen zij zaterdagavond van een bromfiets viel die slipte op de Overschieseweg. Deze bromfiets werd bestuurd door de 16-jarige verkoopster J.C.L. uit Rotterdam. Na een voorbereiding van meer dan negen jaar zal in de loop van de volgende week op de hoek van de Lindeijerstraat en de Laan van Spaland in Kethel de eerste paal worden geslagen voor een nieuwe plaats van samenkomst van het Apostolisch Genootschap in Schie dam. Dit gebouw komt in de plaats van het oude gebouw dat aan de Stadhouderslaan staat en al vele jaren te klein is om de groeiende activiteiten het hoofd te bieden. Leden van het Apostolisch Genoot schap Schiedam hebben vele jaren gespaard voor de bouw van de nieuwe kerk, daarnaast zijn leden van het genootschap avond aan avond bezig om op de bouwplaats allerlei karweitjes op te knappen. Als het kerkgebouw er éénmaal staat dan zal het interieur ook grotendeels door zelfwerkzaamheid tot stand komen. De eerste paal zal worden geslagen door de heer Slok, hoofdbestuurder van het Apostolisch Genootschap, dat nu ongeveer 300 leden in Schiedam telt. In het nieuwe ge bouw is de kerkzaal primair. Daar is plaats voor 400 personen. Vervol gens zijn er nog verschillende neven ruimten zoals een kindercrèche en hobby- en recreatieruimten voor het jeugdwerk. Men heeft tot de bouw in Groenoord besloten omdat er in deze omgeving in de toekomst verreweg het grootste gedeelte van de Schiedamse bevolking, namelijk 40.000 inwoners komen te wonen. Men hoopt het kerkgebouw binnen een jaar in gebruik te nemen. Wie is zaterdagnacht 1 uur ooggetuige geweest bij het sneuvelen van onze Etalage- spiegelruit? HET MASKER, Broersveld 125, Telefoon 264296. De Dok- en Werf-Maatschappij Wil- ton-Fijenoord N.V. te Schiedam lid van de Rijn-Schelde Groep heeft van de rederij Oljekonsumen- terna-OK te Stockholm, Zweden, opdracht ontvangen voor de bouw van een motortankschip met een draagvermogen van ca. 30.000 ton, bestemd voor het vervoer van petroleum produkten. De oplevering van dit schip zal moeten plaatsvinden in het begin van het tweede kwartal van 1973. Door W.F. is aan de rederij Oljekon- sumenterna een optie gegeven voor de bouw van een zusterschip. Het is te verwachten, dat een beslissing hiertoe spoedig zal worden ge nomen. Als deze optie wordt ge bruikt, zal de oplevering van het tweede schip waarschijnlijk ver wezenlijkt worden tegen het eind van 1973. Vaarwel, adios, auf wedersehen, arrivederci. Ofwel: dag zomer 1970. We kunnen nog wel een staartje krijgen, daar niet van, maar nu de scholen deze week weer zijn begonnen en voor de meesten van ons de vakantie er toch wel op zit, hebben we allemaal zo 'n beetje het gevoel, dat we die overbekende winterschuit weer gauw ingaan. We kijken al driftig winkeltjes en stellen vast, dat we vooral als we vrouw zijn, een heleboel geld kwijt zullen zijn straks, want je kunt - zeggen ze nu al toch niet met je antieke roklengte blijven lopen. Daar moet flink wat midi of maxi tegen aan. Terwijl we als man weer fris van de lever, na een paar weken even uit de dagelijkse running te zijn geweest, de dage lijkse boterham aan het verdienen slaan. Dag zomer 1970: je was wat verregend hier en daar, je liet gelukkig ook onze huid een bruin kleurtje krijgen aan vaak overvolle stranden en op flink bezette terrassen. Waar het oog zich kon verlustigen aan veel zomers bloot, mits zo keurig gedoceerd als hier op de foto, en de mannen konden laten zien, dat er wis en warempel ook voor hen mode bestaat als het om zoiets simpels als een zwem broek gaat. Hier de laatste beelden ervan als een zonnig vaarwel, dat - als augustus nou nog maar even een beetje vriendelijk wil zijn en de zomer niet met groot verlof stuurt - nog wat blote snipper weekends voor ons in petto kan houden. Laten vooral zij, die in zomer 1970 nog al wat nattigheid hebben gevoeld, het daar maar op houden. Van 8 augustus tot 7 september wordt in het Stedelijk Museum Schiedam een tentoonstelling gehouden onder de titel: „Meesters der Europese hai'even" uit de Albert Dorne Collectie. Deze expositie omvat 80 schilderijen van naïeve zondagsschilders uit bijna alle landen van Europa, waaronder ook Nederland. Bij het voorbereiden van deze tentoonstelling werd het idee geboren om naast deze kunstenaars, vertegenwoordigd in de Albert Dorne Collectie, ook een beeld te geven welke naïeve zondagsschilders in Schiedam en omgeving werkzaam zijn. Gezien de korte voorbereidingstijd en het feit dat vele mensen met vakantie zijn, was het verrassend meer dan veertig reacties te ontvangen. Helaas moesten verschillenden worden afgewezen, daar op hen niet zo zeer het predicaat „naïef" als wel amateuristischvan toepassing is. Het is verheugend te bemerken, dat zo veel Schiedammers in hun vrije tijd met intens plezier penseel en verf weten te hanteren. S getuigen van een voorname 4 5 allure, ziet u in de exclusieve S <i kollektie van k modehuis AUA BROERSVEST 111 R SCHIEDAM I. TEL: 010-267416 S 'urnnrjiwvr^iiuunuti» Telefoon 010 - 16.16.04 en 37.41.21; 01899 - 5030 en 5874 WIJ ^ELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1