't was lang niet miss in Honselersdijk ■ié Henny Abrahams uit Naaldwijk. Miss Westland 1970. Als tweede geëindigd, maar de lach blijft. Als derde, volgend jaar beter. Ria Scholtes, de winnares van hét vorig jaar. Spiegelbeeld... Henny Abrahams, even voor de uitslag. isschien een toekomstige blue bell girl? In het „rennerskwartier Fotografen belegeren verlegen kandidaat-miss. een wat Men hand. reikte elkaar de helpende In de eerste ronde nog wat zenuwachtig. Het dichtsbevolkte stukje Nederland was dinsdagavond café Bij 't Hof te Honserlersdijk, waar voorafgaande aan de grote Profronde, die volgende week gehouden wordt, een missver kiezing plaatsvond. Op iedere vier kante meter stonden ongeveer vier a vijf mensen, die verwoede pogingen deden m over eikaars hoofden heen de missen te zien of bier te bemachtigen, daar deze laatste be zigheid in een eivolle zaal ook de nodige problemen geeft. De twee obers lieten gewoon een plateautje met zes volle glazen in de massa verdwijnen en even later kwam datzelfde plateau er weer uit, maar dan met lege glazen en zes guldens. Een zeer effectieve werk wijze uit de horecasector, die beslist meer waardering zou moeten vin den. Op een gegeven moment, toen de jury had plaatsgenomen, nam de bekende wielerspeaker George van der Ende de microfoon ter hand en liet hij de deelneemsters een voor een over het plankier lopen. De jury bestond uit sportverslagge ver Henk Kruithof, schaaiscrack Kees Verkerk, Toon Udo, eigenaar van het Maassluisse Veerhuis, Paul Mondt van de V.W. -garage. Kees Thoen van drukkerij Het Hele Westland, miss Westland van het vorig jaar Ria Scholtes, sportverslag gever Fred Racké en damwonder Fred Jvens. Voorzitter van de jury was B. Kolk, directeur van de sportstichting in Naaldwijk. Zoals reeds gezegd trippelden de missen een voor een over het plankier, de een met flair, of ze niets anders gewend is, de ander demon streerde duidelijk, dat ze het maar eng vond, want ze baande, alsof ze een handkar duwde, vlug even de zaal in en er net zo snel weer uit. Ze moesten drie rondes lopen. In de laatste ronde kregen ze door de speaker drie vragen te beantwoor den. Veel van de vragen hadden betrekking op het Westlands gebeu ren, maar er waren ook actuele vragen bij. Winnares werd uiteindelijk Henny Abrahamse uit Naaldwijk, dieuit handen van de vorige miss het lint kreeg omgehangen. Ze toonde zich dolgelukkig, al was het alleen maar omdat ze nu het voorrecht heeft om Merckx en de andere grote wie Ier- jongens de miss-kus toe te dienen. Ria Scholtes tussen de juryleden. V.l.n.r.: George v.d. Enden, een kandidate, Kees Verkerk. Spiegeltje, spiegeltje.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14