wtvêk wees er dus voorzichtig urgerlijke tand Hier had advertentie kunnen staan DE VOERING De gedachte zelf een witte bruidsjapon te maken of het nu voor uzelf, voor een familielid, of voor een vriendin is, kan u doen huiveren. Maar als u er eens wat langer over nadenkt, zult u inzien dat, mits u een patroon uitzoekt dat uw kun nen niet te boven gaat, het eigenlijke maken van een bruidsjapon niet moeilijker is, dan het maken van welke andere jurk ook. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 ZO WIT... De moderne bruid kan de voorkeur geven aan een trouwjurk in mini, speciaal voor het trouwen op het stadhuis. Singer stelt een patroon als Vogue 7658 voor. Eenvoudig zelf te maken, maar opvallend apart door de nadruk die het op een bepaald onderdeel van de jurk legt, hier op de capuchon. uw gezicht. En draag alvast de foundation en de schoenen die u op uw trouwdag aan zult hebben. Singer legt er nogmaals de nadruk op, dat de voering van witte kleding erg belangrijk is. Wanneer u de jurk wat zwaarder wilt maken, wat wijder wilt doen uitstaan of wat meer vorm wilt geven, kunt u het beste een tegenvoering gebruiken, d.w.z. de jurk en de voering' tegelijkertijd als één stof naaien. Als u alleen maar wilt voorkomen dat men door de jurk heenkijkt, dan is een losse voering voldoende. Kies altijd heel dun beleg, zodat de gedeelten waarachter het beleg zit verwerkt niet witter zijn dan de rest van de stof. Als uw trouwjapon een lange sleep heeft is het verstandig om een paar loodjes in de zoom van de jurk of de sleep te naaien, dit doet de sleep niet alleen beter hangen, maar voorkomt ook kreuken. Bij het persen van de jurk moet u een lap schone witte katoen als perslap gebruiken. Pers steeds eerst een stukje achtergebleven stof bij wijze van proef. Wanneer de stof met stoom behandeld moet worden dient u er op te letten dat de perslap niet al té, maar wel regelmatig vochtig is. Om dit gedaan te krijgen, neemt u een tweede perslap. Maak die een beetje nat en leg hem in de vouw van de oorspronkelijke perslap om mee te persen. Pers de stof aan de verkeerde kant en zo licht mogelijk. Peis elke naad zodra deze gestikt is. Dat is veel handiger dan het vele lastige persen wanneer de jruk al een geheel is. Een perskussentje kan erg handig zijn bij het werken met zo'n omvangrijke lange jurk. U kunt door 'het kussentje achter de stof te houden het op bepaalde plaatsen nog eventjes oppersen, wanneer de jurk al op het hangertje is gedaan. Singer wenst u met behulp van deze handige wenken veel plezier bij het maken van uw trouwjurk en... een heel gelukkige trouwdag! Wilt u het liefst in een traditionele lange jurk trouwen, maar maakt u zich zorgen over de prijs, maak dan de eigen trouwjapon. U zult zien dat u de japon maakt voor minder dan de helft van de prijs dieu in de winkel betaalt. Singer adviseert de japon niet al te lang van te voren te maken, om nare kreuken die er moeilijk uit te strijken zijn, te voorkomen. Onze bruid draagt Simplicity 8091, het bruidsmeisje een jurkje in dezelfde stijl. Simplicity 8314. Voor een bruid die een trouwjapon wil hebben om na de trouwdag nog eens te dragen, raadt Singer dit model aan (Mc.Calls 9652). Gemakkelijk zelf te maken of om later te veranderen in een zomerse avondjurk. U behoeft dan alleen maar een gekleurde sjerp voor om het middel en wat vrolijk gekleurde accessoires te kopen. Ook kunnen door lang hangen de vormen van het knaapje in de schouders gaan staan en kan de jurk wat uitrekken. Als dat gebeurt, moet u uw zoom inleggen en vooral bij witte stof is het moeilijk om als ze al eenmaal in elkaar is gezet het lostornen zo te doen dat het niet te zien is. Als de tijd komt om de stof voor uw bruidstoilet te gaan uitzoeken, let er dan op dat het een stof is, die wordt aanbevolen of geschikt is voor uw patroon. Vraag de verkoopster of ze de afgeknipte stof om een rol karton wil rollen, dit voorkomt scherpe vouwen in de stof, die er later moeilijk uit te strijken zijn. Als dat niet kan, neem dan een grote koffer mee, waarin u uw stof mee naar huis kunt nemen. Zodra u thuis bent moet u de stof losjes vouwen, lusjes van band aan de zelfkanten spelden en alles op een hangertje in een mottenzak of onder een laken weghangen. Neem voor het spelden van de onderdelen van het patroon op de stof een goede ondergrond. Eigenlijk is het het beste om dit op de grond te doen (maar dan wel een laken of een stuk papier op de grond spreiden om uw materiaal schoon te houden). Let er verder op dunne stalen spelden te gebruiken en het patroon op de zoomtoeslag te spelden en niet op het eigenlijke lijfje of rok van het patroon. Bewaar alle onderdelen na het knippen op een hanger met bandjes daaraan opgehangen, en wikkel het geheel in een schoon laken (tegen de stof) wanneer u er niet mee werkt. Rijg en pas alle onderdelen voordat u gaat naaien, misschien geeft u er zelfs de voorkeur aan eerst van een stevige katoen een „proef" te maken om te kijken of het patroon werkelijk goed past. Verwijder voor dat u gaat passen alle make-up van Koop ook een nieuw klosje garen, dat het best geschikt is voor uw stof en berg het klosje steeds wanneer u het niet meer nodig heeft op in een plastic zakje. Zo voorkomt u een lelijke grijzige naainaad. Zowel garen als naainaald moeten van een fijne kwaliteit zijn, geschikt voor witte stof. Singer denkt aan naald nr. 11 voor de meeste bruidsstoffen of nr. 9 als u met erg teer of dun materiaal werkt. Controleer ook uw naaibenodigd- heden zorgvuldig. Uw naaimachine moet u voor u er mee gaat werken grondig afstoffen en let u er ook op dat er geen olie of vet aan de buitenkant van de machine zit. En maak tegelijkertijd het oppervlak van het strijkijzer stofvrij en ook het snoer. Zorg ervoor dat de strijkplank onberispelijk schoon is. Zowel de werktafel als de vloer er omheen zouden eigenlijk met vloeipapier Df moeilijkheid van het zelf maken van een bruidsjapon ligt niet aan de soort stof, ook niet aan de stijl van de jurk, maar aan het feit dat u met witte stof werkt. Daarom dient u ervoor te zorgen dat tijdens het naaien het materiaal schoon blijft. Werk heel precies, om er zeker van te zijn dat elke steek op de juiste plaats komt en de juiste soort en dikte van beleg worden gebruikt. Singer heeft enkele weldoordachte adviezen voor alle bruiden, bruids moeders en andere gedienstige fami lieleden, die er over denken een bruidsjapon, lang of kort, zelf te maken. afgedekt moeten worden (pakpapier of een oud laken kan ook. Als de gekozen stof een dessin heeft, dat steeds terugkomt, zorg er dan voor dat het correspondeert. Vooral bij een lange jurk die t.z.t. nauw keurig door uw gasten bekeken zal worden, is het nodig dat u het zich herhalende patroon zo knipt, dat het middelste dessin in het midden van de voor- en achterkant van de jurk zit en dat het aan beide kanten op dezelfde hoogte zit, daar waar de roknaden samenvallen. U contro leert dit samenvallen vanaf de zoom en zo verder naar boven. Ten eerste, maak uw japon niet te lang van tevoren. Er zijn twee redenen voor dit advies. Hoe langer uw bruidsjurk in de kast hangt, des te eerder wordt ze smoezelig, en verder kan uw gewicht en maat in die tijd veranderen. GEBOREN Constantia P. d.v. A. Barends en A. E. M. Daalmeijer; Dylan F. z.v. F. E. Vervloed en A. H. de Vries; Jacqueline G. d.v. P. van Stein en J. G. de Olde; Petrus C. M. z.v. L. P. M. de Brabander en A. M. J. Smit; Johannes A. z.v. J. Martens en A. J. M. van Osch; Peter A. z.v. G. A. Lanser en H. M. Poot; Ramon C. z.v. C. J. Blom en C. G. Qaij; Monique C. M. d.v. W. A. M. Kester en C. P. M. Olsthoorn; Anja H. d.v. L. J. Paul en C. Y Brugman; Corine d.v. C. van Tilborg en P. van Tol; Hendrikus M. z.v. H. Koogje en W. B. Muishout; Jacqueline W. d.v. J. W. Holster en. G. D. Schwagermann; Michel z.v. J. Burger en J. C. Kroep; Yvonne d.v. A. Groeneveld en L. Schabkun. ONDERTROUWD C. H. Boon, 20 jr. en W. J. M. Schreuder, 19 jr.A. W. J. Bosselaar, 24 jr. en A. M. Spaan, 21 jr., R. W. Heesemans, 23 jr. en M. E. T. Bonefaas, 22 jr.; S. van Houten, 21 jr. en M. A. Nagtzaam, 23 jr.; P. H. de Koning, 23 jr. en M. C. Doove, 25 jr.; J. W. H. van der Kuijl, 24 jr. en M. van Linschoten, 24 jr.; C. Roozenbeek, 29 jr. en G. van Wijngaarden, 31 jr.; H. J. W. van Steenoven, 19 jr. en B. Kruike- meijer, 20 jr.; S. A. Verboon, 24 jr. en M. W. Stolk, 21 jr.; L. Zijsling, 29 jr. en E. Tempelaar, 23 jr. GEHUWD J. Kerssen, 24 jr. en J. H. Straatman, 23 jr.; J. C. Kolling, 23 jr. en D. A. C. Kamp, 19 jr; J. G. Kleisterlee, 20 jr. en G. W. M. Groenendijk, 22 jr.; J. H. M. Faassen, 25 jr. en M. G. van der Schoor, 20 jr.; J. J. Douma, 30 jr. en E. M. Kaper, 28 jr.; R. van der Kade, 25 jr. en G. Moonen, 23 jr.; A. Mak, 19 jr. en J. M. Valck, 20 jr.; A. J. C. van Wagtendonk, 23 jr. en W. van Put, 21 jr.;L. Harreman, 23 jr. en J. E. Bek, 21 jr.; A. Wuisman, 30 jr. en P. C. Dijkshoorn, 26 jr.; M. Tintel, 27 jr. en G. M. Schmidt, 32 jr.; L. J. Hortensius, 24 jr. en J. Noordijk, 23 jr.; C. H. Tuijl, 27 jr. en M. Punt, 24 jr. OVERLEDEN A. den Held, wed. v. Zwarts, 83 jr.; A. Schildwacht, echtgen. v. Noor dennen, 70 jr.; J. Lodder, 35 jr. UW

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 10