SWÊÊÊÊÊM ONDERLING BELANG OPEN HUIS IN KON. SCHOUWBURG EN HOT D.S.V. EEN GROOTHANDELSBEDRIJF. enkele pittige magazijnbedienden enkele aankomende orderverzamelaars enkele ervaren chauffeurs HEFBRUG „De Vrind jtü voorlichtingsbureau voor de voeding ft KLAVERJASSERS OPGELET m De toegang is gratis HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 MM ,ïx Persbericht nr. 1432 10 augustus 1970 „NEDERLANDSE" GROENTEN laan copes van cattenburch 44 den haag tel. 18.30.44* giro 13.06.67 Wist u dat er tegenwoordig zowel paprika's als auber gines van Nederlandse bodem zijn? Recepten voor zonnige gerechten met deze Nederlandse groente vindt u in het onderstaande bericht. Ook met suikermaïs, die u soms vers kunt krijgen en anders wel in blik of diepvries, kunt u afwisseling brengen in het dagelijks menu. Recepten voor 4 personen Suikermaïs 8 jonge maïskolven, 25 g boter of margarine, peper, zout. De kolven van stengel en blad ontdoen en in 20 mi nuten gaarkoken. De korrels lossnijden en met de boter of margarine, peper en zout vermengen. De gare maïskorrels kunnen ook van de kolf gegeten worden. Aan de uiteinden van de kolf wordt een cocktail- priKker gestoken om het vasthouden te vergemakkelijken. Bij dit gerecht smaken aardappelpuree en gekookte, even in een bodempje water gewarmde, ham of casseler rib uitstekend. Mals met ham en ei (lunchgerecht) 1 blik maïskorrels 340 g), 20 g boter of margarine, 150 g ham, 2 eieren, peterselie, peper, zout. De ham in kleine blokjes snijden. De eieren loskloppen. De peterselie wassen en kleinsnijden. De boter of mar garine smelten en hierin de blokjes ham bakken. De maïs, de eieren en peterselie toevoegen. Het mengsel al roerende verwarmen tot de eieren gestold zijn. Peper en zout naar smaak toevoegen. Het gerecht warm opdienen. Paprika's met rijstsalade (lunchgerecht) 4 middelmatig grote of 2 grote groene paprika's, 200 g sperziebonen, 2 3 tomaten, 6 olijven, 50 g rozijnen, 75 g rijst, 1% dl water, 2 3 eetlepels olie, 2 3 eet lepels azijn, peper, zout, mosterd(poeder). Van de middelmatig grote paprika's de kapjes snijden of de grote paprika's in de lengte doorsnijden. De paprika's van zaad en zaadlijsten ontdoen en in 10 15 minuten gaarkoken in water met zout. De sperziebonen afhalen, in stukken breken, wassen en gaarkoken in water met zout. De rijst in het water met zout gaarkoken. De ro zijnen wassen en wellen in heet water. De olijven klein snijden. De tomaten wassen, even in kokend water on derdompelen, ontvellen en in stukjes snijden. Van de olie, de azijn, peper, zout en mosterd(poeder) een sla saus maken. De ingrediënten laten afkoelen en met de slasaus vermengen. De paprika's met deze salade vullen. Kaas-Paprikataart Taartbodem: 125 g bloem, 40 g koude boter of margarine, y2 dl water, 2 theelepels azijn, 1 theelepel zout. Kaasmengsel: 200 g gemalen 40+ kaas (Edammer), 25 g bloem, 2 dl melk of koffiemelk, 1 ei, zout, peper, nootmuskaat, pa prikapoeder. Vulling: 2 groene paprika's, 15 g boter of margarine. Voor de taartbodem (springvorm 0 24 cm) De bloem met het zout zeven. De boter of margarine toevoegen en met twee messen in kleine stukjes snijden. Het water en de azijn toevoegen en voorzichtig roeren tot een samenhangend geheel ontstaat (niet kneden). Het deeg op een koude plaats tenminste 15 minuten laten rusten. Het deeg op een met bloem bestoven tafel uitrollen, opvouwen en nogmaals uitrollen tot een lap ter grootte van de vorm. Met deze lap de ingevette vorm bekleden. Voor het kaasmengsel: De gemalen kaas en de bloem droog mengen en met de melk of de koffiemelk en het ei met een garde tot een glad gelijkmatig mengsel roeren. N^ar smaak zout, peper, nootmuskaat en paprikapoeder toevoegen. Voor de vulling: De paprika's wassen, van zaad en zaadlijsten ontdoen, in stukjes snijden en fruiten in de boter of margarine. De deegbodem met de stukjes paprika bedekken. Hier over het kaasmengsel scheppen. De oven 10 minuten op de hoogste stand voorverwar men. De taart zo laag mogelijk in de oven plaatsen en bij 200°C in 30 40 minuten gaarbakken. Indien u de onder- en bovenwarmte apart kunt regelen, dan veel onderwarmte en halve bovenwarmte geven. De kaastaart heet opdienen. Met een frisse salade en knapperig brood maakt u er een complete maaltijd van. Gevulde aubergines (lunchgerecht) 2 aubergines, 4 5 eetlepels slaolie, 1 ui, peper, zout, 2 S 3 eetlepels azijn, 3 4 tomaten, 60 g gemalen kaas, 2 hardgekookte eieren, peterselie. De aubergines wassen en in de lengte doorsnijden. Het vruchtvlees eruit nemen, in blokjes snijden, afspoelen en met zout bestrooien. De uitgeholde aubergines in water met zout en azijn in 10 minuten gaarkoken. De ui kleinsnijden en in de olie bakken. De blokjes aubergine toevoegen en met de uien gaarsmoren in 10-15 minuten. Het mengsel op smaak afmaken met peper en zout. De uitgeholde aubergines met dit meng sel vullen. De tomaten wassen en in plakjes snijden. De plakjes tomaat op de aubergines leggen en deze met de kaas bestrooien. De eieren in plakjes snijden en op de tomaat leggen. De aubergines in een vuurvaste schaal met een bo-i dempje water zetten en deze in een hete oven of boven-| op door en door heet laten worden. De schotel garneren met een toefje peterselie. is eigenlijk een reusachtige Supermarkt er komen iedere dag zendingen levensmiddelen binnen in dozen en kratten en al die goederen moeten op de daar voor bestemde plaatsen worden opgeslagen maarde goederen gaan ook met containers vol de deur uit. Dal werk gebeurt allemaal met behulp van trucks en elek trische wagentjes. Voor ons nieuwe distributiecentrum aan de 's-Gravenlandseweg vragen wij die voor de binnenkomende goederen zorgen die de bestellingen voor onze Hefbrug-kruideniers klaar maken en die de goederen naar onze winkeliers brengen. Wij zoeken flinke knapen, die niet alleen met hun mond werken, maar ook het koppie erbij hebben, want er komt heel wat kijken op een zaak waar zo'n kleine 5.000 artikelen verwerkt worden. Maarhet is prettig werk en de voorwaarden zijn „uit de kunst". goede beloning 5-daagse werkweek (4214 uur) zaterdag vrij premievrije pensioenregeling goede rustpauze waarin gratis koffie wordt geserveerd minimum 17 dagen vakantie met vakantie-toeslag vrije bedrijfskleding alle extra uren worden met toeslag uitbetaald Bel ons eens op om een afspraak voor nadere informatie of kom zo maar 'ns bij ons binnen lopen om met ons bedrijf kennis te maken. GROOTHANDEL IN LEVENSMIDDELEN REGOUTSTRAAT 6 SCHIEDAM TELEF. 15.81.33 EU EU Te koop gevraagd: een in goede staat zijnde jongensfiets Telefoon 26.43.19. Te koop: Opel Rekord bouwjaar '64 4-deurs in goede staat t.e.a.b. Potgieterstraat 23a Schiedam. B-2 Sierstenen, in div. modellen, zeer decoratief verkrijgbaar bij: „FREWO", Lange Kerkstr. 44, Schiedam. Gevraagd: Werkster voor één ochtend p. week Mevr. G. A. M. Vollebregt Marconistr. 95a Schiedam Telefoon 15.68.09. Te koop: „High life" kinderwagen. Joh. Straus- plein 314, Tel. 35.24.48. Te koop: Stalen vlet m. aanhangmotor. Binnen boord: lang 4 mtr. breed l'A mtr. vaarklaar prijs 400,— Beierlandsestraat 39 Schiedam-Zuid Te huur aangeboden: gem. zit- slaapkamer met C.V. en gebruik van keu ken, douche en telefoon. Liefst voor jongedame Telefoon 26.85.84. Uw overhemdboord versleten Wij zetten er een nieuwe op voor 2,95 Tevens ritsen in pantalons en alle kledingreparaties tegen zeer voordelige prij zen. Breng ze bij: Gez. Willems, Lorentzlaan 11, de Ster, Rembrandtl. 71. de Ster, Groenelaan 22 Kruyen-Ris, St. Liduinastr. 94, de Toekomst, Singel 167. Te koop: z.g.a.n. wan delwagen hpog model met toebehoren. Niehot, Pot gietersstraat 42a Te koop: Daf 33 b.j. '66 in prima staat. Bart Ver- hallenplein 70, tel. 152098 na 6 uur. Te koop: wit dwerg- poedeltje 12 weken (reu) Vivaldiïaan 135, Groen- oord. Te koop: Taunus 17 M Turnier. van der Hoeven van Maanenstraat 71, Schiedam. Keramiek vazen, asbak ken, moderne spiegels, krui den rekjes, snackscha len, pindabollen, barbe- que's enz. heeft: „TREWO" Lange Kerkstr. 44, Schiedam Te koop: Lelijke eend b.j. '61 in goede staat, uiterlijk en motorisch. Jac Urlusplein 84 Jongeman (17 jaar) scholier, zoekt grote vrije kamer met pension in Schiedam of R'dam-W weekends aanwezig, maal tijden echter niet noodza kelijk Telefoon 26.49.35. donderdagmiddag of -avond, vragen naar W. Zandvoort. Te koop V.W. 1200 b.j. '63 te bevragen bij G. J. Gerrets, Donker Curtius- straat 32. VOORDEELKOOPJES: Bamboegordijnen nu slechts 20.49, Tivoli tuinverlichting 1.30 p. st. Boodschappentassen 3.40 Prullemanden v.a. 2.45 „FREWO" Lange Kerkstr. 44, Schiedam Te koop gevraagd: TELMACHINE Telefoon 35.29.92. Voor behang, witwerk, schilderwerk, het leggen van plastic cn van zacht- board plafonds, vrijblij vend prijsopgave Nu ook voor tegelwerk, stuca doorswerk, metselwerk. VERBOOM, Bocrhaave- laan 98a, tel. 26.27.18. Ook voor glaszetten. Bij geen gehoor 26.38.67. Te koop: Oepl Kadet't '65 met schuifdak 2000, v. Leeuwenhoekstraat 2b Schiedam, na 18.00 uur. Te koop: ledikantie m. deken en matras, 2'/2-pits gaseomfor z.g.a.n. Potgietersstraat 25a Wij hebben nog enkele cassettes met 20% korting Ook nog diverse gouden armbanden en horloge banden met kortingen van 10 tot 20 Kom eerst vrijblijvend kijken voor U elders meer betaald. Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. Wij kochten een grote partij doublé herenhorlo- gebanden met een winkel waarde van ƒ45,Wij kunnen U deze banden aanbieden voor sl. 14,50 Dit koopje geldt natuur lijk slechts zolang de voor raad strekt bij Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. 25 korting op alle Timex horloges, zolang de voorraad strekt. Ook nog enkele Indus, Prisma en Certina horloges met 25% korting met volle garantie bij Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. Electrische wekkers va. 26,50. Alle bekende mer ken voorradig, ook Rem ington met inruil. Leuke kinderwekkers met Walt Disneyfiguren 14,95. Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. RUILING: aangeboden: mooie ruime 4-kamerflat 2e etage met blijvend vrij uitzicht. Gevraagd: grotere woning onverschillig waar. Sperwerlaan 55, Vlaar- dngen Holywijk Te koop: traporgel in goede staat t.e.a.b. Fran'klinstraat 13a Te koop: i.g.sl.z. rode lelijke eend, 15 mnd. oud Albardastraat 30, S'dam Te koop: prachtige bruidsjapon met sleep, ap- part mod. maat 40 100, bevragen bij van Boggelen van Leibuitzstraat 10a Schiedam-Oost Gevraagd: kinderdriewielcrt je. Telefoon 26.18.42. 65+ Schiedamse jon geren sociteit zoekt per 15 sept. een gepensioneerde kracht, die gedurende de vrijdag- zaterdag- en zon dagavonden dienst zal doen als receptionist, (liefst omg. Nieuwstraat) Enige adm. ervaring is gewenst. Inl. Tel. 154767- 237871 Gevraagd: verkoopster of aank. verkoopster. Banketbakkerij J. de Wit, Rotterdamsedijk 244 Telefoon 26.85.43. LET OP ,,'t Getrouw" bonneterie Lange Kerkstraat 34 heeft nu MAXI JAPONNEN voor slechts 24,98 TUNIEKJURKJES voor 9,98 en 14.98 WONINGRUIL: aange boden te Aalsmeer in di- rekte omgeving van dé Westeiderplas 6-kamerwo ning met douche, berg ruimte, vliering, grote tuin Huur 111,35. goede bus verbinding met Amster dam, Haarlem, Schiphol en Utrecht. Gevraagd in Vlaardingen, Schiedam-W of Maassluis: grotere wo ning, geen flat. Br. onder nr. 13658 Gr. Vlaardingen, Postbus 52 Gevraagd werkster voor 1 of 2 halve dagen p. week. Mevr. Leusink, Cho- pinplein 65, Groenoord Telefoon 37.64.45. Gevraagd: opruimin gen van kelders, haarden sloopauto's enz. Bezit 3- tons vrachtwagen. Ge schikt voor bodediensten. Gelieve te bellen na 18.00 uur: Telefoon J 59290. Vlekken op behang en krassen op de verf zijn niet de enige reden om te veranderen Uw wanden willen wel eens wat an ders U niet B. v. Gelder v. 's-Gravenzandcstraat 34, Telefoon 15.96.76. Onder het motto „Wij staan weer voor u open" houdt De Haagse Comedie in samenwerking met de Koninklijke Schouwburg open huis op vrijdag 21 en zaterdag 22 augustus. Op die dagen wordt het publiek de gelegenheid gegeven om in de Koninklijke Schouwburg en in het eigen theater van de Haagse Comedie, het HOT, vóór, achter, boven en onder de schermen te kijken. Akteurs en aktrices van De Haagse Comedie zullen daarbij gastheer en gastvrouw zijn. In de schouwburg kan een rondgang worden gemaakt, door of langs bijna alle ruimten in het gebouw; de ateliers, de opslagruimten, onder het toneel en op het toneel, de foyers, het „Paradijs" enz. Er zullen demonstraties worden gegeven door de medewerkers van het schilder- en het kappersatelier en door de technische staf van de schouwburg; er zullen kostuums en toneelattributen worden uitgestald, maquettes, dekorontwerpen en foto's zullen worden tentoongesteld, er zal informatie worden geboden over het nieuwe seizoen van De Haagse Comedie, en er zal een „zaalprogramma" worden gegeven met o.a. verloting van requisieten en de vertoning van de éénakter „Auditie", een mini-musical van Sean Vincent en Andrew Lawson Johnston. In het HOT krijgt ieder de gelegenheid om in de benedenruimte vrij te gaan en te staan, de geëxposeerde ontwerpen en foto's van het komende en het afgelopen seizoen te bekijken, zich op de hoogte te stellen van de geboden informatie, van gedachten te wisselen met akteurs en aktrices en er wat te drinken. Boven in het theater zullen de bezoekers gekonfronteerd worden met de theater-technische mogelijkheden van het HOT en er zullen korte scènes worden vertoond uit „Stippen" van Yvonne Keuls. De Koninklijke Schouwburg en het HOT zullen voor het pubhek open staan op: vrijdag 21 augustus om 19.30 en om 22.00 uur; zaterdag 22 augustus om 11.00 en om 14.00 uur. De uitreiking van toegangsbewijzen vindt plaats op: woensdag 19 augustus, vanaf 17.00 uur, aan de kassa's van de theaters; Koninklijke Schouwburg, Korte Voorhout 3; HOT, Oranjebuitensingel 20. Zaterdag 16 augustus werd het Bonds-concours vanuit Felixstowe (Eng.) afstand 215 km vervlogen. D.S.V. „De Vrinden" nam met 40 duiven hier aan deel. Deze werden om 9 uur met Z.West wind gelost. Aankomst eerste prijsduif om 11.39.02, en laatste prijsduif om 11.50.32 uur. De verenigingsuitslag was: Zantboer Co. 1, 2, 6, 9, 10 en diploma; W. v.d. Hoeven 3, 8; J. Wenteler 4; E. Holleman Co 5; Gebr. van Leeuwen 7; Tot een van de klaverjasverenigingen in onze stad behoort „Ons Genoe gen West". Op donderdag 20 augus tus a.s., dus morgenavond, begint hun najaarscompetitie. Er worden 3 x 2000 punten per avond gespeeld in de koffiekamer van gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71. Wie hiervoor interesse heeft, hij neme contact op met de heer D. Opschoor, M. C. M. de Grootstraat 49, tel. 260124. U kan nl. lid worden van deze vereniging, ziet u. En... u bent morgenavond om half 8 van harte welkom!

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 8