KOPEREN PENNINGMEESTER IN HET ZILVER |SP@ RTI SCHIEDAM CIRCUS SARRASANI WEER IN ROTTERDAM I I Deze week Schiedamse Notities KLAVERJASSERS OPGELET Collecte Kon. W ilhelminajonds Van af nu, beste Schiedammers gaat er weer over voetbal geschreven worden. Zondag beginnen de beroepsvoetballers weer aan hun competitie en dat is één van de belangrijkste momenten van het jaar, althans voor Jan. Hij neemt aan dat u het zelfde vergaat. Voetballen is zijn lust en zijn leven tenminste wanneer er geen cricket wordt gespeeld, maar laten we dat nu maar eens even vergeten. Vol verwachting klopt Jans hart. Wat zal de komende competitie SVV en Hermes DVS brengen? Zal het succes zijn of bittere armoede. Jan weet het niet en u weet het ook niet. Wel zijn we allemaal vol goede moed. In ieder geval zal het beter gaan dan verleden jaar, want dat SVV weer zal degraderen gelooft Jan niet. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 Zondag gaat SVV naar Doetinchem om De Graafschap in het Sportpark De Vijverberg te bekampen. De Achterhoekers hebben hun sterkste voorhoede speler Hidding naar PSV zien vertrekken en dat is een zwaar verlies. Jan rekent er dan ook op dat SVV met beide punten uit Doetin chem terugkeert. Hermes speelt thuis tegen Fortuna Vlaardingen, dat verleden seizoen uit de eerste divisie degradeerde. Dat duel zou voor onze stadgenoten wel eens een zware dobber kunnen worden. Eerlijk gezegd, gaat Jan er maar vast vanuit dat Hermes verliest, want dan valt het niet zo tegen. Zeker is dat hij weer achter het doel zal staan om zijn favorieten aan te moedigen en wint Hermes en u bent ook op Harga dan kunt u Jan zien juichen en toeteren. Laten we het hopen! Cricket wordt er ook nog ge speeld en dat betekent dat Jan moet kiezen tussen voetbal en zijn meest favoriete sport. Dit maal is het niet moeilijk want Hermes speelt thuis tegen Sparta en dan kan Jan twee vliegen in één klap slaan. Eerst cricket, dan voetbal en dan weer cricket. Dat zal me een sportief zondagje worden. Als nu het weer maar een beetje wil meewerken. Al zal Jan a.s. zondag dan op Harga zijn, zijn hart gaat met Wim Bruning en zijn Excelsior formatie mee naar Bloemendaal waar de Schiedammers niets anders te doen staat dan de plaatselijke cricketploeg te verslaan, met innings hoeft niet maar het zou wel leuk zijn. Als Schewe kans ziet een century te slaan dan krijgt hij van Jan een flesje cola. Ja, gierig zijn ze niet bij de familie Sportief. „Snorrigheden" het cluborgaan van Los Bigotes heeft Jan in een adem uitgelezen en zijn indruk was, dat de heer J. W. Nefkens misschien niet zo goed kan tennissen maar dat hij in ieder geval wel een bijzonder rijke fantasie heeft, want hij heeft niet minder dan 17 van de 20 pagina's volgeschreven. GTB gaat haar jubileum vieren (40 jaar) met een receptie in gebouw Irene op zaterdag 29 augustus van 15.00 tot 17.00 uur. Jan had niet gedacht dat er nog meer verenigin gen waren die dit jaar zouden feestvieren, na de vele die er al zijn geweest. Lest best, zullen we maar zeggen en Jan komt in ieder geval. Zet zijn pilsje maar vast klaar. „Zo daar gaan we dan weer. Nog even en we doen allemaal weer datgene waar wij allemaal naar hebben verlangd „Korfballen". Zo begint een van de laatste weekbrie ven van de Korfbalclub Succes. Ook OD1 en Schiedam gaan weer beginnen met de strijd rond de korven, Jan hoopt dat zijn plaats- genotes en plaatsgenoten in de komende kompetitie erg succesvol zullen zijn. In het Ursusnieuws las Jan. „Uitreksel bestuursbesluit KNVB afdeling Rotterdam art. no. 15. Een royement zal alleen worden uitge sproken bij een achterstand in betaling van de contributie van meer dan 8 maanden bij kwartaalbeta ling". Zorg er dus voor dat u allen uw contributie betaalt, want anders staat u er naast. In verschillende clubbladen heeft Jan gelezen dat een vlotte contributie betaling lang niet altijd gebeurt en dat is voor de verschillende penningmeesters een uiterst vervelende zaak. Bij achter stand, nu dus maar gauw gaan betalen. De amateur voetballers gaan 30 augustus weer aan de competitie beginnen en zij moeten dus nog even geduld hebben. In het komende weekeinde worden er heel wat trainingswedstrijden gespeeld en Jan hoopt dat deze hun nut zullen afwerpen zodat in deze rubriek in de komende maanden weer heel wat goede resultaten van Schiedamse voetbalclubs kunnen worden bespro ken. Zit Jan rustig te tikken, gaat de telex ratelen en wat leest Jan: Henny Stolk is door de NTB benoemd tot coach van de nationale damesploeg. Een geweldig goed bericht. Jan maakt het altijd graag mee dat Schiedammers het ver in de wereld schoppen en als het dan nog een speler van TSF betreft dan is Jan dubbel verheugd. Henny van harte gefeliciteerd. JAN SPORTIEF De Delta Vrijstaat start de komende week haar aktie „Zeevuist". De bedoeling is de badgasten te waar schuwen tegen het sterk vervuild zeewater. Reeds eerder maakten wij melding van deze aktie, die toen nog Kustprotest zou gaan heten. Het zetduiveltje verbasterde dit tot Kunstprotest. Eigenlijk vierde koperen penning meester van de hengelsportvereni ging „Kethel", de heer J. v.d. Hengel dezer dagen een dubbel feest. Want hij was met zijn vrouw, mevrouw J. v.d. Hengel-Bonte niet alleen een zilveren bruidspaar, maar in één moeite door werd ook het feit herdacht, dat hij 12,5 jaar geleden als penningmeester de belangen der vereniging behartigde. Feest dus in huize v.d. Hengel, waarbij natuurlijk heel veel specta culaire vangsten opgehaald werden. Doch ook in werkelijkheid! Want na een toespraak bood de voorzitter, de heer J. Korpel het bruidspaar een paling aan van maar liefst 5 pond en 8 ons. Vis moet zwemmen...! Hetgeen op die bruiloft ook wel het geval geweest zal zijn... Een heel oude foto... Op deze plaats is nu de rotonde van het Koemarktplein. Maar geheel links staat vader Kok in zijn witte boezeroen. En let u eens op de midi-mode, bijna maxi Komt nu ook weer terug. Wat dat betreft is die foto hardstikke „in". Het jubilerende bruidspaar met de knots van een paling boven hun hoofd en daarnaast de voorzitter en de secretaris van de hengelvereniging, de heren J. Korpel en G. W. L. Slots. Achter het drumstel zoon Jo. En u vanavond maar zoeken wie er nog meer bij zaten op die foto in 1958 gemaakt. De oprichter en penningmeester staat er in elk geval niet op... Leden en nog geen leden van de wijkvereniging „Het Singelkwar tier", afd. klaverjassen gaan op dinsdag 25 augustus a.s. de kaarten weer eendrachtig schudden. De eerste contactavond van een seizoen met een druk bezet pro gramma. Vanzelfsprekend is de trefplaats de eigen zaal „Marijke". Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld. En... er zijn na tuurlijk weer juwelen van prijzen. Lid of geen lid, u bent om kwart voor 8 van harte welkom, want dan is de koffie hardstikke bruin. De liefhebbers van het circus kun nen in Rotterdam na een afwezig heid van twee jaar weer genieten van iet internationaal bekende circus Sarrasani. Het slaat zijn tenten op nabij het Hofplein, v.m. Heliport. En de deuren daarvan gaan van 1 tot en met 9 september a.s. elke dag voor u open. Te weten om 14.30 en 20.15 uur. Wilt u alvast plaatsen bespreken, dan volgt hier het telefoonnummer: 010-285745. Op 24 augustus tot en met o september 1970 zullen gelden wor den ingezameld ten behoeve van ■de Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Er zal worden gewerkt met lijsten en op 5 september zal een straatcollec te worden gehouden. De plaatselijke collecte-leiding ver zoekt mij deze inzameling bij u aan te bevelen. Dat doe ik gaarne. De kankerbestrijding verdient onze aan houdende aandacht. Velen sterven aan deze gevreesde ziekte, maar er worden ook successen geboekt in debestrijding ervan. Die bestrijding kost geld, ja veel geld! Mensen van de wetenschap zijn voortdurend bezig met het kankeronderzoek en dienen daarbij de beschikking te hebben over de modernste apparatuur. U kunt er door uw bijdrage mede voor zorgen, dat die apparatuur kan worden aangeschaft. Ik wek u op dit te doen. Het gaat om ons aller belang! Schiedam, 20 augustus 1970. De Burgemeester van Schiedam, 11. Roelfsema.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 12