Hoofdagent W. I. Bruins kreeg loffelijk getuig schrift RDM en Rademakers komen tot overeenstemming direktie sekretaresse AMBROSIUS" MIKT OP EIGEN JEUGDORKEST ff M CARNEGIE HELDENFONDS LOFFELIJK GETUIGSCHRIFT TWEE RDAMSE GIETERIJEN BUNDELEN AKTIVITEITEN Toonkunstkoor neemt muzikale draad weer op WE bedrijfsschool start met 84 leerlingen OUDE KRANTEN EN BEZORGERS nvcr itp»i »r>< n r a n> i-r</ i H W.J. &mtns (- f, HET INSTITUUT VOOR SYCHOLOGISCH MARKTONDERZOEK N.V. HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 r r« J Het is al een poosje geleden, maar goede daden worden altijd beloond. Dat ondervond hoofdagent W. J. Bruins een dezer dagen, toen hij op de kamer van de commissaris van politie ontboden werd. Niet om berispt te worden! Integendeel zelfs, lezen we in de Politiemelder van augustus. Hoofdagent Bruins bedacht zich geen moment, toen in de nacht van 21 op 22 december jl. een auto in de Lange Haven te water geraakte waarin een meisje zat. Hij probeerde in het ijskoude nat haar te redden. Hetgeen helaas mislukte. Maar zijn daad was er niet minder heldhaftig om. Vandaar dat de wnd. commissa ris van politie hoofdinspecteur H. Willems van Beveren in bijzijn van de inspecteurs Malipaard en Broe ders, alsmede brigadier W. A. Braan- ker dit nog even in herinnering bracht en hem onderscheidde met het diploma van het Carnegie Heldenfonds alsmede een tinnen sierschaal met inscriptie. Wij brengen hem hiervoor een ere-saluut. Ü«xw het bestuur va» het Camegk- HeMcnhmth wegens ifedfSMï Op tl tf&f U sAudam tm-gckcMi aa« Iffld» u 71' De afbeelding van het diploma en het moment waarop de heer Willems van Beveren hoofdagent W. J. Bruins de hand schudt... In het licht van hun verantwoordelijkheid voor de continuïteit van de ondernemingen en de werkgelegenheid hebben de directies van De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. en Metaalbedrijf Rademakers N.V. te Rotterdam zich beraden over de toekomst van hun gieterijen. Thans kunnen de directies mededelen, dat zij volledige overeenstemming hebben bereikt inzake de bundeling van aktiviteiten van de gieterijen van beide bedrijven te Rotterdam. nodigd een dienstverband met de RDM aan te gaan. Hen wordt een aantrekkelijke overgangsregeling aangeboden, waarin elke werknemer o.a. gelijkwaardig werk wordt toe gezegd. De vakorganisaties, die vanaf het begin intensief bij het overleg aangaande de sociale konsekwenties van deze samensmelting betrokken zijn geweest, staan volledig achter de getroffen regeling. Om praktische redenen zullen de gezamenlijke aktiviteiten van de twee gieterijen bij de RDM worden geconcentreerd. De komplete inrich ting van de gieterij Rademakers (Rotterdam) zal derhalve worden overgebracht naar de RDM. Des- Het is de bedoeling, dat het 60 man sterke personeel van de gieterij Rademakers (Rotterdam) in dienst zal treden van de RDM, die deel uitmaakt van de Rijn-Schelde Groep. Alle betrokken Rademakers- medewerkers zullen worden uitge- De repetities van het Toonkunst koor onder leiding van Aad van der Hoeven vangen weer aan op dinsdag 25 augustus aanstaande in het zoekt een Het Instituut houdt zich bezig met alle vormen van marktonderzoek en sociaal-psychologisch onderzoek. Wij zijn een groeiende onderneming, waarin vooral veel jonge mensen werken. Inspraak heeft een reële betekenis en met medezeggenschap wordt uitgebreid geëxperimenteerd; werknemers kunnen aandeelhou ders worden en delen in de winst. Haar taak zal bestaan uit het zelfstandig verzorgen van korrespondentie, het opnemen, uitwerken en ty pen van brieven en verslagen, het notuleren van ver gaderingen en diverse andere werkzaamheden. Voor deze funkie zijn initiatief, diskretie, akkuratesse en een representatief optreden een vereiste. De gedachten gaan uit naar iemand die een middel- bare-schoolopleiding heeft genoten en daarnaast in het bezit is van het diploma sekretaresse-opleiding Schoevers. Inlichtingen en sollicitatie: Mevr. A. E. van Beek, Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek N.V., Nieuwpoortweg 2, Schiedam, telefoon 01015.31.88. Ons kantoor is vlakbij Station SchiedamRotterdam- West. Ze zijn nu nog jóng, maar later, als alle wijsheid van de W.F. Bedrijfs- school verwerkt is en zij volop meetellen in de maatschappij, dan krijgt deze foto pas waarde! Want dan zijn het immers kerels gewor den, die hun weetje wel weten. Maandag j.l. zijn 40 leerlingen voor het vormings-leerjaar aan de slag gegaan. De resterenden bezitten het L.T.S.-diploma en zijn dus direct in het tweede leerjaar geplaatst. Er zijn nog plaatsen open, dus zorg dat je daar bij komt. Want er zijn hier talloze mogelijkheden voor jongelui, die vooruit willen komen. Hier staan ze dan allemaal opgesteld die 84 jongens van de W.F. Bedrijfsschool voor een levensgroot schip. Een gezellige entourage op de scheepswerf... gebouw voor christelijk sociale be langen, Lange Haven 73, 's avonds om 8.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich deze avond aanmelden of kunnen inlichtingen verkrijgen bij het secretariaat, telefoon 268270. Ook het kinderkoor begint weer met repetities op 25 augustus aanstaande en wel 's avonds om 6.30 uur, eveneens in het gebouw voor christe lijke sociale belangen. Voor dit koor kundigen van beide bedrijven heb ben bovendien een uitgebreid mo derniseringsplan uitgewerkt, dat in de toekomst de toepassing van de nieuwste giettechnieken in de ge- kombineerde gieterij mogelijk maakt. De voor deze investering benodigde gelden zijn inmiddels gevoteerd. Een marktonderzoek heeft aange toond, dat de kombinatie van de twee gieterijen goede perspectieven biedt. De produktieprogramma's van de twee gieterijen vullen elkaar goed aan. De gieterij Rademakers is ingericht voor de vervaardiging van klein hoogwaardig gietwerk, terwijl de RDM-gieterij juist is gespeciali seerd in hoogwaardig gietwerk van grotere afmetingen. Mede dankzij de op handen zijnde modernisering verwacht de nieuwe gieterij-kombinatie nog meer dan in het verleden in staat te zijn tege moet te komen aan de steeds hoger wordende eisen van cliënten op het gebied van kwaliteit en levertijden. kunnen zich nog meisjes en jongens opgeven in de leeftijd van 7 tot 12 jaar. Ouders van de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas van het Basisonderwijs te Schiedam hebben van de muziek vereniging „Ambrosius" een circu laire ontvangen, waarin de aandacht gevestigd werd op het feit, dat jongens en meisjes, die verschillende instrumenten willen bespelen, zoals trompet, tuba, trombone, bariton, hoorn, saxofoon, klarinet, kleine trom, hobo. Es-bas, dwarsfluit en grote trom, hierdoor in de gelegen heid gesteld worden. De opleiding van de jeugdige muzi kanten zal geschieden door beroeps- muzikanten verbonden aan de Stich ting Schiedamse Muzifekschool, Lan ge Nieuwstraat 183, alhier. De lessen aan deze muziekschool omvatten een individuele praktijkles van 30 minuten en parallel aan deze les een speciaal op dit onderwijs gerichte theorie-les in groepsver band. Daarnaast zullen de leerlingen door deze muziekvereniging worden ge oefend in het samenspelen, waarbij de muziek geheel in het populaire Ivlak zal komen te liggen. Hetgeen alleen maar kan geschieden als de leerlingen enkele maanden trouw de lessen hebben gevolgd. De instrumenten en de benodigde leerboeken worden door „Ambro sius" gratis ter beschikking gesteld. Ter bestrijding in de kosten hiervan betaalt men naast de maandelijkse bijdrage van f 5,- (bij mhimaal 10 leerlingen per cursusjaar) f 2,50 in de maand. Er bestaan plannen voor een licht- concert in maart 1971. Men wil voorts om de drie maanden straks een „concert" geven. Als hiervoor tenminste voldoende belangstelling bestaat. Het woord is aan de ouders, de daad aan hun kinderen. Bij onderstaande adressen kunnen zij zich opgeven. Voor 1 september a.u.b. Daarna krijgt u huisbezoek om een en ander nader te bespreken. „Ambrosius" mikt dus op een eigen jeugdorkest. Het woord, de daad is aan u. Joseph Oreüosingel 199, F. A. de Groot, tel. 264522; B.K. Laan 227B, mej. G. M. v.d. Klink, tel. 265516; Copernicusplein 6B, A. C. F. Lansbergen; Spoorbaanstraat 12, mej. E. de Schrijver. In „De Aftrap", het juniorenblad van C. C.C. Hermes D.V.S. lezen we, dat men ook dit seizoen op oude kranten en vooral dikke tijdschriften rekent. Dit ter verste viging van de kas. Dan is er een tekort aan bezorgers van dit mededelingenblad. Welke rechtgeaarde Blauw-Witter geeft zich bij het bestuur morgenmiddag op voor een wijk in Kethel, Vlaardin- gen, omgeving Sportlaan en Vlaar- dingen omgeving Van Hogendorp- laan?

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 16