HARGA FILOSOFIETJES voorwerpen' 2 maal K.v.K. is 2-0 voor Hermes D.F^S. burgerlijke f 30.000.- schade door brand Tent evangelisatie in Rotterdam WERK NAÏVEN IN STEDELIJK MUSEUM JEHOVAH's GETUIGEN IN SPORTHAL Parochie O.L.V. Visitatie wil Jongerenkoor MIDDENSTANDS DIPLOMA .VIJFSLUIZEN" MET KINDERSPELEN EN OPTOCHT „VAYENIKEHU '68" en hun volksdansen Pupillen van Hermes: in startblokken DE WIEKSLAG VAN „DE VRIJHEID" Automaat gekraakt „STUDIEVRIENDEN- WEER BIJEEN HEI NIEUWE STADSBLAD - BAG. 12 - WOESDAG 26 AUGUSTUS 1970 Het winnende doelpunt hing vooral ver na de rust dreigend in de lucht, toen Hermes D. F.S1.niet het minst geïmponeerd door de vurige suppor ters van Fortuna Vlaardingen die met knotsen van vlaggen over het veld gerend hadden bij de aanvang van de wedstrijd. Een vreemd veld. Maar dat kwam natuurlijk door de reclameborden, die verhuisd zijn naar het eigen veld van S. V. V. Er zullen wel andere voor in de plaats komen. Zonder reclame is het maar een saaie boel. Hetgeen van deze wedstrijd beslist niet gezegd kon worden. Ze waren er allemaal weer op de tribune. Ook Chris van Dijk, terug van zijn Australische reis. Iedereen weer blij, dat de bal weer rolt. Bij de Blauw-Witten (goede belangstelling, een dikke 7000 man) meteen maar een derby, nl. de strijd tegen Fortuna Vlaardingen. Gelijkop- gaand, al leek na de rust Vlaardingen te gaan zegevieren. Maar Hermes D. V.S. liet zich niet intimideren. Het kwam geregeld terug. Ook Fortuna Vlaardingen, zodat men dus beslist niet in slaap behoefde te vallen. Hetgeen dan ook niet gebeurde. Van Duppen werd vervangen door Van der Voort. ,,Dat is helemaal niets", ving ik ergens op. Maar deze zelfde Van der Voort bracht meer vaart in de voorhoede, zodat Kees van Kooten eindelijk zijn gezwoeg beloond zag met een juweel van een doelpunt. Gejuich op de tribune. Kleine Blauw-Witte jonge tjes, die van zich lieten horen. Reden genoeg om voor Kees het nogeens te proberen en zijn club de overwinning met 2-0 te schenken. Een góed begin. Houen zo! Al vroeg iemand me of ik aan het bestuur niet door wilde geven dat op het programma ook de nummers van de spelers in het vervolg vermeld staan. De rugnummers dan wel te verstaan. En hoe zit het met de wedstrijd bal...? Niet gehoord wie of 'm gewonnen heeft. Wel gezien dat scheidsrechter Godding iets in zijn boekje schreef. Ach Ger Bakkes... MIEKE GEBOREN Arjan P. z.v. J. C. Moerman en Y. Hettich; Augusta A. d.v. A. D. Backer en F. A. Boss; Linda D. d.v. C. J. W. Maat en W. D. Wattel; Bianca J. C. d.v. A. G. A. Polsen J. B. Siero; Julian z.v. J. Huis in 't Veld en J. H. Niemeijer; Jan H. z.v. W. Bachman en N. van der Meer; Karlien d.v. A. W. van Pelt en N. Wolters: ONDERTROUWD H. Capello, 24 jr. en J. M. Opschoor, 19 jr.; J. J. van den Heerik, 30 jr. en H. Domburg, 22 jr.; A. Homburg, 21 jr. en P. de Bruijn, 19 jr., A. Kievit, 23 jr. en J. W. C. Pijnen, 20jr.;G. J. Krabbendam, 24 jr. en F. Dijkgraaf, 20 jr.; H. Leerentveld, 21 jr. en J. A. M. Voorend, 19 jr., T. G. M. I^enssen, 21 jr. en A. van Grootveld, 22 jr.. J. J. M. M. Loch, 19 jr. en A. M. Elderhorst, 16 jr.; P. Poot, 22 jr. en M. L. Heikoop, 21 jr., J. Roos, 22 jr. en I. M. Scheper, 21 jr.; B. Rijnberk, 23 jr. en L. S. Brakel, 23 jr.; A. Schmohl, 22 jr. en J. P. Overdijk, 20 jr.; P. P. Seijkens, 23 jr. en M. A. Rijsdijk, 20 jr.; H. Tegelaar, 20 jr. en E. Hendriks, 19 jr.; R. Valk, 22 jr. en R. den Hollander, 19 jr. P. J. Vrauwdeunt, 18 jr. en W. Flipse, 17 jr.; H. Vrooman, 20 jr. en N. van Eijk, 20 jr.; J. C. Willemse, 23 jr. en J. S. M. Frederiks, 20 jr.; A. Zwanenburg, 19 jr. en M. A. Weda, 18 jr. GEHUWD F. M. H. Hoogsteder, 24 jr. en B. W. van Straten, 22 jr., C. P. van Ooststroom, 24 jr. en C. Verhoeff, 22 jr., W. van Otterloo, 25 jr. en P. de Mos, 22 jr.; F. C. Speelman, 25 jr. en J. G. Klerk, 22 jr.; W. M. A. Haasbroek, 22 jr. en A. W. van der Draaij, 20 jr., W. van Duin, 26 jr. en W. D. A. L. Schilperoord, 23 jr.; A. M. Vredenbregt, 23 jr. en J. M. van Baarle, 23 jr., A. A. van Put, 20 jr. en D. Noordzij, 19 jr., E. Heijstek, 21 jr. en T. M. Buurman, 20 jr.; J. J. Groeneveld, 24 jr. en G. Slavenburg, 20 jr.; C. J. Simons, 25 jr. en J. M. Noordhoek, 26 jr.; J. Bouts, 24 jr. en J. C. Mom, 21 jr.; L. Burgers, 24 jr. en J. C. Ris, 22 jr.; R. T. Noija, 37 jr. en R. Koens, 21 jr.; C. J. A. Voorwald, 32 jr. en J. Cobben, 23 jr.; A. Jans, 28 jr. en V. Menger, 16 jr.; J. M. van Dommele, 20 jr. en A. Elsing, 23 jr., F. Hare, 23 jr. en M. J. C. Delvaux, 32 jr.; J. Boshoven, 23 jr. en G. Engel, 19 jr. OVERLEDEN J. J. Schaap, 18 jr.; J. J. A. Spijkerman, 49 jr. Twee zesjarige jongens hebben in een gemeenschappelijke kelder aan de Johan Wagenaarstraat een brand je gesticht, die aan de omliggende kelders een schade van f 30.000,— hebben berokkend. Met twee autospuiten en een motor spuit bestreed men dit euvel, ge paard gaande met een enorme rookontwikkeling. Van woensdag 2 t/m zondag 6 september wordt door Evangelist Ben Hoekendijk en zijn „Opwek kingsteam" een tentevangelisatie campagne gehouden in Rotterdam. De tent zal dit jaar op een terrein aan de Gerdesiaweg worden opgezet. Elke avond om acht uur zullen, zoals de folder zegt: „Aktuele problemen worden besproken door evangelist Ben Hoekendijk". Zoals eik jaar zal veel aandacht besteed worden aan zang en muziek. Een groot koor zal in sommige diensten medewerking verlenen, evenals een jeugdkoor. Opnieuw zullen in de stad honder den affiches worden opgehangen met rode tekst: God doet wonderen. Duizenden strooibiljetten zullen worden uitgedeeld. De tentcampagnes worden elke zomer door de Puttense evangelist gehouden en deze zomer werden al Amsterdam, Den Haag, Groningen, Almelo, Meppel en Utrecht aange daan. „Net als een circus", zegt de heer Hoekendijk; „Omdat we zo dicht mogeüjk bij de mensen willen komen. We spreken liever op een ruwhouten podium dan in een kathedraal. Liever in een tent dan in een kerk". De samenkomsten zijn vaak in het nieuws gekomen in verband met gebedsgenezing. Maar volgens Ben Hoekendijk is de gebedsgenezing geen hoofdzaak. Toen hem onlangs gevraagd werd of hij geen moeilijk heden vreesde met autoriteiten over deze zaak, antwoordde hij eens niet met een bijbeltekst, maar met een uitspraak van de Hoge Raad van 23 april 1934, nr. 12769: „Het door gebed genezing afsmeken valt niet onder het verstrekken van genees kundige raad of bijstand." In de diensten werken weer specia listen op gebied van muziek, organi satie, reklame en vooral: geestelijke verzorging samen. Verschillende Volle Evangelie-gemeenten onder steunen deze Rotterdamse „kruis tocht". In het Stedelijk Museum van Schie dam zijn tot 7 september werken te zien van de zogenaamde „Nai'eve Schilders". De tachtig schilderijen komen uit geheel Europa. De Naieven zijn meest zondagsschil ders, die pas op latere leeftijd naar penseel en palet hebben gegrepen en ook geen opleiding in het schilderen hebben gehad. De geëxposeerde werken zijn het eigendom van de Albert Dome Stichting, die de bedoeling heeft de creatieve zelfwerkzaamheid te sti muleren. Albert Dome was een der oprichters van de Famous Artists School. Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur behalve op zater dag en zondag: Autosleutels van Ford Taunus; he- renbril, ring met 4 sleutels, bril, zwarte portemonnee met inh.da mesportemonnee met inh.; bruine portemonnee met inh.; dekje voor kinderwagen; witte bak verm, van een wasmachine. Te bevragen bij de vinders: Sleutelring met rolmaat en 1 sleutel, Portier Huize Frankenland, St. Li- duinastraat; ring met 2 sleutels en dobbelstenen, v. Kleeff, Marconi straat 105a; gasaansteker, H. Uitten- bogaard, Dr. Kuijperlaan 81; ring met sleutelhanger en 9 sleutels, V.d. Kruit, Wingerdlaan 4, ring met 3 lipssleutels en 2 gewone sleutels, J. Schopenhouwer, G. Borgesiuslaan 16; badlaken en 2 zwembroekjes, Spring in 't Veld, Piersonstraat 6; rode japon met witte kraag, de Vries. Gordonstraat 48; beige jon gensjack, Sjoer, L. Nieuwstraat 159; kinderjasje, mevr. Rommelse, Bart Verhallenplein 74; 1 paar gymschoe nen, mevr. v. Lint, Broersvest 109d; 1 voetbalschoen rechts, Scheep maker, Roëllstraat 64, tel. 262866; kindervestje, F. W. H. v. Loenhout, Joh. Straussplein 4; spinnekop voor bagagedrager C. Schaap, J. C. v. Markenstraat 3; dameshorloge, mevr. ten Katen, Burg. Wesselink- straat 483, Maassluis, tel. 01899-8127; herenhorloge, Nijhof, Pr. Bernhardlaan 76; damespols horloge, H. O. v. Zelm, Chopinplein 208, tel. 267225; armbandje met plaatje, Fr. van Hoek, Alb. Cuyp- straat 10a; kinderportemonnee met inh., Q. Ham, Kerklaan 148; akten- tas met inh. J. Zonneveld, Peren laan 32; autostep, Krabbendam, Rubensplein 17b; rammelaar, F. W. H. v. Loenhout, Joh. Straussplein 4, kauw, Meulstee, Burg. van Haaren- laan 1546. Te bevragen bij Dierentehuis Sint Anna Zusterstraat Schiedam: bas taard hond, bruin-wit, reu, plm. 6 mnd oud; grijs gestreepte poes. kinderjasje; regenjas met gebloemde voering; kinderschoentje links; ring met 4 sleutels; damesbril; bril met bruin montuur; bruine portemonnee met inh.; kinderwagenzak; ken tekenplaat; scooterhelm; steunstok voor mindervaliden. Te bevragen bij de vinders: Slavenarmband, Havenga, Tollen- straat 33a; kinderportemonneetje, Jansen, Appelmarkt 4, tel. 267356; gouden damesring, Willem Weysingel 7, Rotterdam, Pernis; gouden kin derarmband met naamplaatje., Grif fijn, Bart Verhallenplein 57; 1 paar manchetknopen met afbeelding, Sluiters, Dr. de Visserlaan 22, tel. 262952; bruin jongensjack, Kloos, J. Oreliosingel 191; jongenstrui, Schuurmans, de Wildestraat 4; pak inh. kledingstukken, Café Liberty, Broersveld 55; babytruitje, J. de Groot, J. v. Avennestraat 49a; een paar dameshandschoenen, mevr. Gerritsen, Veenlantstraat 16b; dou blé dameshorloge, mevr. van Weme len, Dr. Schaepmansingel 12; grote zonnebril, De Bruijn, Mgr. Nolens- laan 167; herenbril en wandelstok, B. M. Vermaat, Halleystraat 28; autosleutels, de Hoog, Obrechtstraat 1sleutelring 5 sleutels, Simon de Wit, Aleidastraat 62; sleutelring met 4 sleutels, Bromsema, Westfranke- landsestraat 48; bril met bruin montuur, v.d. Ploeg, Boylestraat 42b; diplomatentas met inh., mevr. Ruigrok, v. Swindenstraat 25; aantal kleurenfoto's, de heer Tijssen, Ploeg- straat 6; kinderfiets, van Rij, Zwar- tewaalsestraat 69a. Men schrijft ons: „De vernieuwing in de Rooms Katholieke Kerk is een onderwerp dat vele jongeren bezig houdt. De zondagse gang naar de kerk is voor velen een sleur geworden. Dit was aanleiding voor een groepje jongeren varr de parochie O.L.V. Visitatie om de koppen bij elkaar te steken om te proberen die wekelijk se sleur te doorbreken. Na enkele gesprekken kwam men tot de vorming van een koor dat zal moeten gaan bestaan uit jongeren vanaf 16 jaar en ouder. Daarom richten wij ons vanaf deze plaats tot de jongeren van Schiedam met de leuze: „Heb je ook genoeg van de wekelijkse sleur, kom dan op ons jongerenkoor en laten wij gezamenlijk iets nieuws brengen d.m.v. eigentijdse muziek en tekst". Heb je belangstelling? Stuur dan een berichtje aan: Dr. Schaepman singel 3, onder vermelding van „het jongerenkoor" of geef je als lid op aan een van de pastores na de H. Mis. In de Sporthal Margriet te Schiedam opende de heer R. J. Engelkamp, bijkantoor-opziener in Nederland van Jehovah's getuigen de laatste districtsvergadering met een toe spraak getiteld: „Honderd jaar god delijke leiding". In tegenstelling met de deplorabele toestand van de huidige wereldreli gie verheugen Jehovah's getuigen zich in een gezegende voorspoed. De 120.000 nieuwe getuigen die zich in 1969 in water hebben laten dopen In de eerste dagen van juli jl. verscheen in enkele dagbladen een artikel, waarin o.m. de suggestie werd gedaan, dat de opleiding voor het zgn. middenstandsexamen Al gemene Handelskennis gezien de indiening van het ontwerp Vesti gingswet-Detailhandel, eigenlijk geen zin meer had. Daardoor misleid heeft, naar uit de praktijk blijkt, een aantal aanvanke lijk geïnteresseerden zich terugge trokken c.q. niet aangemeld voor de in augustus-september a.s. te starten opleiding voor het middenstands diploma Algemene Handelskennis. De drie Onderwijscentrales, t.w. Centrale voor Christelijk Handels onderwijs, Centrale voor Katholiek Handels onderwijs Instituut voor Middenstands Ont wikkeling, menen met nadruk erop te moeten wijzen, dat het gaat om een wetsvoorstel van een geheel andere inhoud. Naar het zich laat aanzien zal het nog wel enkele jaren duren, alvorens deze nieuwe bepalingen van kracht en de juiste, daardoor ver eiste onderwijswijzigingen gevonden en uitgevoerd zullen kunnen wor den. Verkregen rechten zullen als het zover is ook stellig gehandhaafd worden. De Onderwijscentrales adviseren der halve allen, voor wie tot nu toe de eisen van de bestaande vestigings wetgeving gelden, en die zich t.z.t. als ondernemer wensen te vestigen, zich alsnog voor middenstands- avondonderwijs te doen inschrijven. Het diploma Algemene Handels kennis blijft zeker voor hen, en vele anderen, zijn waarde behouden. In vele dag- en periodieke bladen treft u in deze tijd advertenties van de betrokken cursussen en scholen aan, waar u een verantwoorde avondopleiding kunt volgen. Op zaterdag 29 augustus a.s. om 2 uur is het feest voor de kinderen van de volkstuindersver. „Vijfsluizen". Dan worden de jaarlijkse wedstrij den voor hen georganiseerd, t.w. van 4-6, 7-9 en 10-14 jaar. Voor deelname hieraan zo spoedig mogelijk opgave doen bij de dames Lokker, tuin 39, Wigman tuin 33 en Waard tuin 69. Tot besluit van dit festijn (met diverse prijzen) des avonds om half 8 een lampionnenoptocht, waaraan natuurlijk de kinderen van alle leden deelnemen. En waarvoor extra prij zen worden uitgeloofd. Muzikale medewerking hieraan ver leent de drumband „Juliana", waar na men na de opstelling om half 8 bij het verenigingsgebouw een rond gang maakt. En de jury zich zal beraden wie voor de diverse prijzen in aanmerking komt. Zorgt u allemaal voor verlichting op de tuinen? Er zijn zoveel mogelijk heden en het staat allemaal zo feestelijk. en de 82.290 die in de eerste zes maanden van dit jaar zijn gedoopt, vormen hiervan het overtuigend bewijs! Vrijdagmorgen werden in het Kol- pa-bad te Vlaardingen, 112 getuigen gedoopt. Het hoogtepunt van de vergadering vormde zondagmiddag de toespraak: „Het mensengeslacht redden - door het Koninkrijk", welke door 5441 personen werd aangehoord. Vanaf donderdag 27 augustus gaat de Volksdansgroep „Vayenikehu '68" weer beginnen. Zoals bekend in het gymnastieklokaal aan de Broers- vest (ingang naast Alja). Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. De beginners hebben les van 19.15 uur tot 20.15 uur. De gevorderden van 20.30 uur tot 22.00 uur. Ingestudeerd worden Hollandse, Israëlische, Roemeense en Joegoslavische dansen. Dus zij die graag willen volksdansen kunnen iedere donderdagavond te recht. Het bestuur van de juniorencommis sie van Hermes D.V.S. verwacht dat alle pupillen a.s. zaterdag weer op het veld zijn. De vakantiekoek is helemaal op. Dank brengt het bestuur aan allen, die jl. zaterdag voor het vervoer zorgden. Voor herhaling vatbaar dit seizoen (red.). De Schied. „P.V. De Vrijheid" vloog met 136 jonge duiven broed '70 een wedvlucht van Orleans 486 km. 1, 2, 6 A. v.d. Berg; 3, 23 J. W. Blom; 4. P. Kauwenberg; 5, 8, 13, 24 F. Scholte; 7, 10, 16 Jac. Doejaaren; 9, 20 J. Bodegom; 11. J. Paulussen; 12. 19 J. Krijgsman; 14. P. Verlinde; 15, 22 J. Rost; 17. C. Koogje; 18. H. Hagen; 21, 27 J;v.d. Ent, 25. J. Westerhoit; 26. I. v.d. Tuyn. Gelost 7.45.00, eerste duif 14.52.00, laatste 17.52.00. Aan het pand W. Frankelandsestraat 110 was een automaat bevestigd. Onbekenden kraakten hem zonder puntmuts op. En namen de inhoud van het geldbakje mee: ongeveer f 80,-. Teken- en schildervereniging „De Studievrienden". Meer dan twintig jaren zijn de leden van deze vereniging werkzaam ge weest op hun atelier in het gebouw „Arcade" aan de Lange Haven nr. 71, op woensdagavond. Op verzoek van vele leden komen zij nu met ingang van 1 september a.s. bijeen op elke dinsdagavond van 7.30 tot 10.00 uur. Pantalons taille wijder of nauwer, korter of lan ger maken, nieuwe zakken inzetten. Tevens chemisch reinigen. Heinsbroek, Frans Hals plein 2, Schiedam, telefoon nr. 267090. Tc koop: Moby let te Super Blauw met voor- en achtervering en been schil den, verzwaarde uitvoe ring. Puccinistraat 46, Groen oord, Tel. 351333. Te koop: electr. baby- flesverwarmer en, wollen Aa'bc Deken voor wieg of wagen. Parkweg 289, Tel. 266849. Wij zetten nieuwe boor den op manchetten op overhemden. Maken de mouwen ook korter. Heinsbroek, Krans Hals plein 2, Schiedam, tel. nr. 267090. y Te koop: een brommer, Kreidler Florett, 1 j. oud. Parkweg 74. Te koop: een Fiat 1200, tegen elk aann. bod. A. Bal, Newtonstraat 44 A, Schiedam, Tel. 37.41.40. Te koop: twee Butagas kachels, waarvan één re gelbaar. Vaste prijs 50, en 20,—. Peek, Burg. van Haarenlaan 945, tel. 261976

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 12