- BABY-SLEUTEL - W.F. STAKERS ACHTER DE HEKKEN Kwatta-soldaat gaat clubkasgaatjes vullen Eerste paal Stadskantoor „Nou jij weer" in „Het Opkikkertje" AUDI DEALER VOOR SCHIEDAM STRICKLEDEWEG 99-SPAANSE POLDER-SCHIEO AM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 Dit zou kunnen gebeuren, ook bij u als u even een boodschap gaat doen en de baby in huis achterlaat. trekt de deur dicht en bij terugkomst ontdekt u de huissleutel binnen te hebben laten liggen. Wat nu... Een inwoonster aan het Nieuwlandplein werd afgelopen weer, zoals bijgaande foto laat zien, door de brandweer uit deze voor haar benarde situatie geholpen. De heer J. B. Veerkamp uit de Dr. Kuyperlaan vereeuwigde deze Baby-sleutel-brandweeractie. Met behoud van loon zijn de stakers van W.F. gistermiddag tot maandag naar huis gestuurd. Er worden onderhandelingen gevoerd om aan het conflict over de lonen van koppelbaasmensen een einde te maken. Aan deze staking nemen op het ogenblik ruim 12.000 werknemers deel, werkzaam bij W.F., de Gusto, De Rotterdamse Droogdok Maatschappij, de Nieuwe Waterweg, Machinefabriek Swarttouw te Schiedam, Vlaardingen Oost, A. de Jong, Verschuren in Amsterdam, Nierhuizen en v.d. Berg in Per nis. dezer dagen een grote landelijke aktie ten behoeve van de Neder landse sportverenigingen. Ongeveer 1000 clubs kregen van Kwatta bericht dat de „soldaatjes" vanaf nu een belangrijke rol kunnen spelen bij het vullen van de bepaald niet zeldzame clubkasgaatjes. Door het sparen van „soldaatjes", zowel de hedendaagse als de oude, nog in omloop zijnde (ze zijn er nog van vóór de eerste wereldoorlog), kunnen de verenigingen via Kwatta in het bezit komen van de meest uiteenlopende sportartikelen. Het Bredase bedrijf stelt bovendien voor de gemiddeld spaarzaamste vereni gingen extra kwartaal- en jaarpre mies beschikbaar ten bedrage van f 5000, f 2500, en f 1000, Hierdoor hebben alle clubs, van de grootste tot de kleinste, een gelijke kans. Met de aanbieding van een aantal met „soldaatjes" volgeplakte spaar- vellen door een echte Kwatta- soldaat aan een jeugdig lid van de sportclub Sloterdijk startte Kwatta Onder grote belangstelling van verschillende wethouders, raadsleden en hoofden van verschillende diensten en ambtenaren sloeg gistermiddag burgemeester H. Roelfsema de eerste paal voor het nieuwe Stadskantoor, dat zal worden gebouwd door de N. V. Aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren. Toen de paal de grond in was gestampt, gaf burgemeester Roelfsema een historisch overzicht van het ontstaan van het stadhuis. Om daarna zijn vreugde erover uit te spreken, dat Schiedam straks over een riante ruimte zal beschikken. Nadat men jaren met die ruimte heeft moeten woekeren. De heibaas, die hem zo goed terzijde had gestaan, overhandigde de burgemeester een geschenk onder couvert, eveneens de hoofduitvoerder. De heer W. F. G. L. Slieker, directeur N. V. Aannemingsmij. J. P. van Eesteren, toonde zich zeer ingenomen met de goede naam, die de firma van Eesteren zich blijkbaar al in Schiedam had verworven en bood burgemeester H. Roelfsema als herinnering aan deze dag een boekwerk met als titel „Geschiedenis der bouwkunde" aan. Daarna werd het feestelijke glas op die eerste paal geheven. De Schiedamse zwemvereniging „De Watervrienden" heeft een maand blad. Niets bijzonders. Wel heel apart de rubriek „Nou jij weer" waarin leden aangewezen worden de maand daarop iets in het maandblad te schrijven. Volgende maand is bijv. J. Hoppe uit de Van Hoornbeek- straat 15 in Vlaardingen aan het woord. Deze maand een spookgeschiedenis van Beb Geyp. Leden van diverse verenigingen be weren altijd, dat zij niet kunnen schrijven. „De Watervrienden" pak ken dit op bovengenoemde wijze aan. En... met succes! Hieronder iets over de a.s. Jeugddag 1971 in Vierhouten, waarvoor men zich zo spoedig mogelijk dient op te geven. Want op zondag 13 september is het zover. Op zondag 13 september 1970 organiseert het Centraal Jeugd Be stuur weer de traditionele Jeugd- vaardigheidsdag voor jeugdleden van 6 t/m 14 jaar. Deze dag wordt dit jaar niet zoals andere jaren in Vierhouten gehou den maar op de kampeerterreinen „Erica" van Staatsbosbeheer te Nieuw Soerel, dat ligt bij Nunspeet op de Veluwe. Het is dus niet zo ver van Vierhouten vandaan. Ieder jeugdlid, dat wel eens naar de Jeugdvaardigheidsdag is geweest, weet dat dit iets heel bijzonders is. Er zijn vele aktiviteiteii. Om er enkele te noemen: balspelen zoals slagbal, minivoetbal volksspelen zo als skiraces, spin werpen; atlethiek met driekampjes o.a. hardlopen, verspringen; groepsspelletjes, crea tief spel, schilderen, tekenen, knut selen en poppenkast. Wie deel wil nemen aan de jeugd vaardigheidsdag 1970, moet zich vóór 30 augustus opgeven bij het bestuur door middel van onder staand formuliertje. De deelnemersprijs is f 3,50, wat bij opgave dient te worden voldaan. De reis maken we natuurlijk per bus, vorig jaar waren het er wel twee en we doen dit gezamenlijk met de jeugdleden van Arma. Iedere deel nemer krijgt nog tijdig bericht over de juiste tijd van vertrek. Maar vul nu vast het formuliertje in! Audi 60 L met o.a. gescheiden remsysteem, schijfremmen vóór slaapstoelen vloertapijt vóór en achter elektrisch klokje 6 asbakjes vóór en achter sigarenaansteker O wielsierringen (achter het station) Telefoon 12.10.11 Onze showroom Strickledeweg 99 is ook 's zaterdags geopend van 10-17 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14