Deze week in SPORT-ACHTERAF S.V.V. nam bezit van eigen overdekte tribune SI MCA SCHIEDAM HANDIG 2.50 STADSBLAD pocketkiosk Autorijschool ZWARTS Schiedamse Notities DIE GIDS VAN SCHIEDAM Zo vloog „De Postduif VOOR „Euphoniakoor' Jan komt er ruiterlijk voor uit dat hij zich bij zijn prognose voor wat betreft de resultaten van Hermes DVS en SVV van de afgelopen zondag, deerlijk heeft vergist. Dacht hij, dat SVV in Doetinchem van de Graafschap zou winnen; hij kwam bedrogen uit want de achterhoekers bleven met 2-1 in de meerderheid. Ook de veronderstelling dat Hermes het tegen Fortuna Vlaardingen zwaar zou krijgen was foutief. Hermes speelde naar Jans mening een uitstekende wedstrijd en won met 2-0. Op zijn eigen vertrouwde plekje achter het doel heeft Jan de triomf van zijn stadgenoten meegemaakt. zingt in Kapel Noletstichting C. VAN ROON's HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 SVV heeft zijn supporters bij de eerste wedstrijd op eigen terrein niet teleurgesteld. Het militaire elftal waartegen woensdag j.l. de openings wedstrijd op het SVV Sportcomplex werd gespeeld werd met 3-1 versla gen. Het terrein zelf was allang klaar maar de nieuwigheid zat hem in de tribune die in de afgelopen maanden door de SVV-leden met behulp van buiten in elkaar is gezet. Nu, de nieuwe aanwinst is Jan niet tegen gevallen. Het is een fraaie, ja zeer fraaie tribune geworden en Jan neemt aan dat bij iedere thuiswed strijd de maximum capaciteit aan zitplaatsen zal worden gebruikt. Wanneer SVV net zo goed blijft voetballen als tegen de militairen, zal hij wellicht gauw te klein zijn. Mevrouw Verwey opende de nieuwe tribune met een lange speech, waarbij ze o.a. zei dat ze hoopte dat SVV weer spoedig in de ere-divisie zou spelen. Jan neemt dit tenminste aan, want eerlijk gezegd heeft hij haar toespraakje niet kunnen ver staan, want de junioren achter het doel maakten zoveel lawaai, dat horen en zien je verging. Uiteindelijk was deze groep alleen naar het voetballen komen kijken om wat te zien en niet om te luisteren. De officiële daad van mevrouw Verwey was het gooien van een lelijk gekleurde bal naar de scheids rechter. Ze deed het met een verve, die een bepaalde oefening verried. Naast de wethouder was er ook nog de toekomstige wethouder van ge meentewerken Cor Bolmers, die zich van zijn nieuwe waardigheid bewust, met de handen op de rug naar de voor hem gereserveerde zetel schreed. Jan is overigens benieuwd wie Cor Bolmers als direkteur van de Sport hal zal opvolgen. Deze functionaris zal het zwaar krijgen, want Cor was van alle markten thuis. Enfin, alles zal weer op zijn pootjes terecht komen. Trouwens de VVD zal het allemaal wel goed in de gaten houden, want als Jan het goed zag was de bijna complete nieuwe gemeenteraadsfraktie op het SVV-terrein aanwezig. Met Jan waren zij dan getuige van het eerste doelpunt van Wout van Meeteren, die na een voorzet van Vorstenbos keihard raak schoot. Nog voor rust maakten de militairen gelijk. Na de hervatting bleef het nog lang 1-1, maar in de slotfase greep SVV de overwinning. Dutina en van Herpen bepaalden de eind stand op 3-1Circic was wel op het terrein aanwezig, maar hij deed niet mee. Hij schijnt geschorst te zijn, maar waarom weet Jan niet. Excelsior gaat dit weekeinde de cricketcompetitie besluiten. Eerst wordt zaterdag op het Spirit-terrein tegen SSCC gespeeld en daarna zondags op eigen terrein tegen Quick Nijmegen. Wanneer Excelsior uit deze beide wedstrijden tezamen 7 punten haalt is mon kampioen. Een gewonnen wedstrijd levert zoals u weet 4 punten op en een verloren altijd één. Wanneer men met innings wint krijgt men 5 punten en de tegenpar tij niets. Wanneer men een draw behaalt krijgt de club die het snelst scoort 3 punten en de andere 2. U ziet Excelsior heeft aan een over winning en een draw met bonus- punten genoeg. Jan verheugt zich al op de zgn. derde innings die a.s. zondagavond ongetwijfeld in het SCHIEDAM complete platte grond, informaties en adressen verenigingen, kerken, busverbindingen, kortom alle informaties. PRIJS ZE ZIJN WEER VOORRADIG IN BROERSVEST 125 VorSTenZl7Zaanval SVV tegen Militair Elftal. Ton clubhuis van Excelsior „De Toe komst" zal worden gevierd. Hij hoopt dat hij binnen mag komen, maar dat zal wel, want Jan heeft zich op feestjes in De Toekomst altijd zeer fatsoenlijk gedragen. Dit in tegenstelling tot... Ach, wat kletst Jan, daar heeft toch niemand iets mee te maken. Succes, Wim Bru- ning, Koos Gouka, René Schewe, Wil van Gelderen, Wil Putter, Hans Gouka, N. Elshof (Niek? J. v.d. Lee, Theo Jansen, Wim Schewe en Th. de Veth. Jullie zullen het nu moeten waarmaken, maar wees er verzekerd van dat Jan en zijn mede-dorps-, pardon stadsgenoten jullie zullen komen aanmoedigen ook al speelt a.s. zondag SVV tegen Cambuur. Hermes is vrij en dat scheelt weer een paar supporters. r Het was geweldig! Wat een inzet, wat een voortreffelijke taktische opvattingen, toonden de pupillen van Joop Castenmiller op Harga. dat helaas ontdaan van zijn reclame borden een ietwat kale aanblik bood. De eerste winst voor Hermes werd door de vele duizenden toe schouwers met gejuich binnenge haald en als Hermes zo blijft spelen zullen we weer gaan meemaken dat Harga het bordje „uitverkocht" te voorschijn zal moeten halen. Nu heeft Jan van Hermes in het verleden meer meegemaakt dat de competitie uitbundig werd gestart, maar dat met het vorderen van de tijd de prestaties minder werden. Tezamen met alle Hermes-fans hoopt Jan nu maar dat het deze keer tot het einde van de competitie jubelen zal zijn en dat Hermes nu eindelijk eens zijn plaats in de eerste divisie, die Jan al jaren ziet liggen, gaat innemen. Weet u wat zondag voor alle Hermes-supporters achter het doel het fijnste was? U zult het de eerste de beste keer raden. Natuurlijk de twee doelpunten van ons aller favoriet Kees van Kooten. Een fantastische start had daar de zwaar gebouwde Hermes middenvoor; twee doelpunten in de eerste compe titie wedstrijd belooft wat voor de toekomst. Direkt al staat Kees hoog op de topscorerslijst al was Struik van Gooiland die tegen RCH drie treffers op zijn naam bracht hem nog de baas. Kees zal hem ongetwij feld in de komende wedstrijden wel passeren, want de doelpunten- honger straalde hem van het gezicht. Jan heeft slechts één verzoek aan de succesvolle Hermesspits: Kees, zou je misschien in de volgende duels de doelpunten wat eerder willen ma ken, want dat uitstellen tot de Lest met nieuwe FIAT 850 ƒ11,per lesuur Steeds dezelfde instructeur M. C. M. de Grootstraat 75 Telefoon 265821 Schiedam laatste tien minuten is voor de spanning wel leuk, maar voor Jans hart is het bijzonder slecht. Ook Joop Castenmiller zal, naar mag worden aangenomen, het op prijs stellen wanneer Kees de eerste tien minuten van elk duel zijn slag slaat, want het is een vuistregel uit het trainersboek dat het gemakkelijker is een voorsprong te verdedigen dan een achterstand in te lopen. SVV heeft het niet kunnen redden in zijn eerste duel na de degradatie naar de eerste divisie. Graafschap won met 2-1. Als Jan de verschillende kranten met elkaar vergelijkt (u weet hij leest er vele en dat is iets dat zijn vriend Bas hem steeds kwalijk neemt, want volgens Bas is er slechts één goede krant en dat is dan weer iets dat Jan in twijfel trekt) heeft SVV veel pech gehad. De kop in het Rotterdams Nieuw- blad luidt: SVV op valreep onver diend naar verlies. Als SVV suppor ter die geen thuiswedstrijd van zijn geliefde club zal overslaan vindt Jan dit een goede kop, want het houdt de moed erin. Het betekent eigenlijk dat SVV beter kan en daar rekent heel Schiedam dan ook a.s. zondag op, wanneer de rood-groenen tegen Cambuur in het strijdperk treden. Op het eigen fonkelnieuwe terrein zal SVV waarschijnlijk niet te kloppen zijn, vooral ook omdat daar dan de reclameborden die Jan bij Hermes miste zullen zijn aange bracht. De sfeer zal men er kunnen snijden en dat mag u niet missen. Alle Schiedammers worden dan ook op het nieuwe SVV terrein ver wacht. U moet er echter wel rekening mee houden dat u voor het duel SVV-Cambuur moet betalen. Hoe veel weet Jan niet, want hij heeft zijn gratis Stadblad plaatsje. Hij neemt evenwel aan, dat het niet zo verschikkelijk duur zal zijn. En dan komen we aan het hoofdstuk „Cricket". Uw scribent had er eigenlijk zijn rubriek mee willen beginnen maar aangezien het grote publiek alleen maar over voetbal wil horen komt de cricket- sport tijdens het voetbalseizoen altijd op de tweede plaats. Goed, het is slechts het constateren van een feit, waar rekening mee zal moeten worden gehouden. Excelsior moest het opnemen tegen Bloemen- daal en tot grote vreugde van alle Schiedamse vrienden werd de zege behaald. Vier forse punten werden naar Schiedam meegenomen. Concurrent de Krekels streed op de Roggewoning in Wassenaar tegen SSCC uit De Bilt en behaalde draw met bonuspunt, wat betekende dat drie punten aan het toaal konden worden toegevoegd. De winst van Excelsior van het voorbije week einde begroeg dus één volle punt. „Wie het kleine niet eert is het grote niet weert" zegt het oud-hollandse spreekwoord. De winst van Excel sior kwam tot stand door waarde volle bijdrage van Van Gelderen, die liefst 55 runs van zijn bat liet komen, Elshof, die tot 29 runs kwam en Janse die op 26 strandde. In totaal registreerde de Telegraaf 150 Excelsior runs voor het verlies van 7 wickets. Bloemendaal, dat het eerst aan bat moest stelde daar 147 runs all out tegenover. De Gouka's en Janse namen als bowlers de meeste wickets. Gedrieën 7 voor 87. Ringenants 10, L. Fontijn en co. 12, L v.d. Meij 13-20-24, C. Hoegee 14, Haro'r) panM9' T- Jansen 21, H. Hare 22, p. v. °s en co. 23. Wedvlucht vanuit Orleons, 488 km in concours 59 duiven, los om 7 43 uur, aankomst eerste duif 14 28 40 A Suttorp 1-5-10-15-16, J. J. Vis 2-6 D. Bakker 3, A. Brouns 4-8-9-11-12-14, L. Lems 7-13. Wedvlucht vanuit St. Ghislaine, 170 km in concours 121 duiven, los 12.15 uur, eerste duif 15.21.49 uur. L A. v.d. Grijp en co. 2-3-7-15, D. Öakker 4-26, H. Velt- man 5-14-22, A. Suttorp 6-8-16-19-24-28, P. v. Os en co 9-10-20-25 A. Smits 11-18. W. v.d! tu nP' v- rfannelen 13-17 Th v Weelie 23 H. v.d. Kant 27, J. Verhaal 29, Th. Jansen 31. Voor de leden van het „Euphonia koor zit de vakantie er weer op. Want a.s. zondag zal dit koor de Eucharistieviering van negen uur in de Kapel van de Dr. Noletstichting opluisteren met hun zang en Rit mische Begeleiding. Zij zullen dan de St. Jan de Dopermis zingen met teksten en muziek van Dick Stam. Iedereen die wil komen is natuurlijk van harte welkom, zij kunnen de Kapel inkomen via de Jul. v. Stolberg- straat. RUILBEURS van wijkver. „Nieuwland". Op woensdag 2 september zal de ruil beurs van de hobby-club plaats hebben in een lokaal van de Prins Bernhardschool, Burg. van Haaren- laan 1155. De zaal zal om 6 uur open zijn voor de kinderen, om half acht voor de volwassenen. De bijdrage is 25 cent per persoon. Op Harga was Jan voor een gedeelte van de match getuige van de draw die Hermes in zijn laatste competitie duel tegen buurman Sparta behaalde. Jammer vond Jan het dat de bonuspunt naar de Kasteelbewoners verdween, omdat deze sneller scoorden. Sparta eindig de op 157 runs en Hermes kwam aan het einde op 112 voor 9. Willems runde precies 47 maal, maar Meyer stal de show door als bowler 7 wickets voor 33 runs te nemen en daf~is iets waar Jan zijn Flamingo- cap (eerlijk verdiend) voor af neemt. Excelsior heeft nog twee cricket duels voor de boeg. Het ziet er naar uit dat de Thurledenaren kampioen van de 1B klasse gaan worden. Dit. zou dan betekenen dat Schiedam opnieuw een vertegenwoordiger in de hoogste afdeling van het vader landse cricket zou krijgen. Hermes DVS heeft dit eerder gepres teerd, maar voor Excelsior zou het de eerste maal zijn. Wanneer het werkelijk zou gebeuren, dat Schie dam het cricket „walhalla" zou mogeii betreden, dan neemt Jan zich v-^or om de volgende zomer geen wedstrijd - uit noch thuis - van Excelsior over te slaan. Inderdaad, het is een zware opgave, die Jan zich stelt, maar als groot cricketfan blijft hem niets anders over. Zijn grote vriend Bas zal het met hem eens zijn. Of niet soms? verklLrH^TThT harte!ljk welkom toerieP en "'I de grond van zijn hart verklaarde, dat het voor het bestuur en de leden een heel bijzondere dag W2S. Geen wonder! De tribune, geheel overdekt, met een glazen „paleis" voor speaker Henkde Vries en een keurige brede „lessenaar" voor de pers biedt plaats aan 1700 mensen. p Dleal t"'dal de afst*nd va" die Assenaar nogal groot is. Het zal dus wel met bloknootje op schoot worden. Dank bracht de heer Eising aan de S.S.N., die zich met de bouw van de tribune had belast. Maar speciaal ook aan die mensen, die talloze uren van hun vnje tijd en vakantie hadden opgeofferd om diverse karweitjes op te nog de Vanuit Roozendaal, afstand 45 km deelname 430 duiven. J. Lips 1-25, A. v.d. Grijp en co. 2, H. v.d. Kant 3, W. Gilden 4-16, W Ekns 5-11-17-18, A. Suttorp 6-8-10 P. Bakker 7. W. v. Deurzen 9, A De wethouder van Sportzaken, me vrouw G. D. Verwey-de Graaff feliciteerde het bestuur met deze nieuwe aanwinst en wenste S.V.V. het allerbeste toe in dit nieuwe seizoen. Zijdelings roerde zij even de aktie aan „Geef S.V.V. ruimte" en de subsidie. Maar toen gooide zij met een elegant gebaar de gekleurde bal, een ge schenk van een vurige supporter het veld in, waar de elftallen van S.V.V. en die van de militairen, plus scheidsrechter Cees de Bruin en de grensrechters een fleurig groepje vormden. S.V.V. won deze wedstrijd met 3-1. Daar tussendoor namen leden van de Ziekenomroep Schiedam interviews af met bekende stadgenoten en was iedereen het erover eens, dat de tribune een fraaie aanwinst was. Eén ding moet ons echter van het hart. Er werd ons medegedeeld, dat de pers een speciale kamer krijgt toegewezen. Ziet u, dat is nu jammer, bestuur van S.V.V. Want we vrezen, dat we dan toch maar liever op die tribune blijven zitten. Het is nl. gezelliger om met z'n allen een kopje thee of koffie of soep te drinken. Dus in de bestuurskamer. Net als heel vroeger op het oude S.V.V.-terrein. AUTOBEDRIJF N.V. Vlaardingen: 2c van Leyden Gaelstraat 18, Telefoon 34 36 00* Showroom: van Baerlestraat 241245, Telefoon 34 34 30. Schiedam: Graaf Florisstraat 62, telefoon 15 96 74. Showroom: Mgr. Nolenslaan 458, Telefoon 15 96 74.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 18