oVerpe/tiz/nge* PROGRAM-COLLEGE: boerenbedrog of nederlaag VVD? Verenig del Naties Devies: Vredesweek Geen interesse voor WW-bond? TEL. 206611 «STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' medische weekend-dienst DIENST VERLOSKUNDIGEN WARMEMAALTIJDDIENST VOOR ScbwdmiSC NotltÜS HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 tkifrrobh'e/i/ke. Ergens in het land werd bij de oprichting van een afdeling van de Nederlandse Weduwen- en Weduw naarsbond eens gezegd: ,,Het is heel gemakkelijk een vereniging op te richten. Maar om hem draaiende te houden". Dat ondervindt eigenlijk op het ogenblik de afdeling van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. In Rotterdam werd in november 1967 het startsein gegeven. De opkomst was overweldigend. Ook uit Schiedam mensen, die graag lid wilden worden. Die om een eigen afdeling vroegen. Het gereis naar Rotterdam behoorde dan tot het verleden. Die afdeling kwam er. Op penningmeester 29 januari 1969. Boordevol vlannen. Welke man durft dat op 17 september a.s. in het Rijnmondhotel een Spelavond plaats heeft en op 24 september een demonstratie van bloemschikken o.l.v. de heer J. Krabbendam. Op 1 oktober a.s. hoopt mevrouw Janssen op de ledenvergadering dat er nieuw leven in de brouwerij komt. Dat er dan een man de moed zal hebben zich als voorzitter op te geven. Want hij alleen kan deze W.W.-bond de juiste prikkel geven. Een man heeft immers veel meer overwicht? In mevrouw Janssen zal hij een toegewijde secretaresse vin den en in de heer Wöhler een goede van de grond-kwestie in het bijzon der de erfpacht een heilige koe gemaakt, waarnaar in verzoenings- gesprekken met de andere partijen niet naar gewezen laat staan aange komen kon worden. Bovendien is in een vorige week gehouden ledenvergadering van de P.v.d.A. dit beleid goedgekeurd, zodat men nu weet wat een overeenstemming met de V.V.D. over dit onderwerp betekent. Boerenbedrog zal het niet zijn. De V. V.D. is doodeenvoudig door de knieën gegaan en dit is een houding die ik vorige week in deze krant al voorspeld heb. Trouwens de reacties op mijn vorige artikelen wezen alle in de richting van de onbegrijpelijke houding van de V. V.D. in de hele wethouders affaire. Sprekend over reacties wil ik ook niet verbloemen dat vele mensen menen zich berustend bij de pakken te moeten neerleggen. Ik ga dan toch nog liever eventueel strijdend ten onder. De goede zaak is dat wel waard! W. Willemse, gemeenteraadslid. Boordevol plannen. Die ten dele uitgevoerd werden. En een opkomst alleen van damesleden. Hetgeen niet in de bedoeling lag. Een weduwnaar vindt deze bijeen komsten mogelijk een verkapte huwelijksmarkt. Of hij wil liever alleen blijven. Kennelijk bestaat er een grote drempelvrees. Wat nü? De moed maar opgeven? De 80 leden aanschrijven en zeggen dat het allemaal niet van de grond komt? Voorzitster mevrouw M. Janssen- v.d. Berge, wonende in Vlaardingen (tel. 343100) ziet het allemaal niet meer. Evenmin de penningmeester de heer J. Wöhler. Voorlopig heeft men toch nog een programma opgesteld. Waarbij zij aangetekend, deze uitdaging aan te nemen? Hij weet dat er op hem gewacht wordt. Hij krijgt de kans deze bond nieuw leven in te blazen. En... hij vindt een beetje gezellig heid. Of is er ergens een vrouw, die graag deze taak op zich neemt? Ik weet dat mevrouw Janssen vanavond en morgen en overmorgen in de buurt van haar telefoontoestel blijft. Want je kan immers niet weten. En...als de verenigingsnood het hoogst is, is de ledenopkomst nabij. Ik duim voor deze W.W.-bond. Al heb ik er ook geen spetter tijd voor. Dat laat ik graag aan anderen over. Bel even 343100. Praat eens met mevrouw Janssen. Laat haar niet met een verloren illussie achter! MIEKE De combinatie van de 4 partijen te weten P.v.d.A., V.V.D.D'66 en C.P.N., die achter gesloten deuren bezig zijn aan de taakverdeling van het op 1 september a.s. nieuw te vormen college van B. en W. in Schiedam, hebben laten weten dat zij overeenstemming bereikt hebben over een programma om onze stad te besturen. Dat dit program achter gesloten deuren tot stand kwam, terwijl openheid aangekondigd was, kan er op duiden dat de nog te kiezen communistische wethouder nu al kans gezien heeft ook in Schiedam een ijzeren gordijn op te trekken. Het programma is op dit moment niet bekend, maar ongezien is te bewijzen, dat er of boerenbedrog in het spel is of dat de V. V.D. in Schiedam nu al zijn eerste nederlaag geleden heeft. Vóór de gemeente raadsverkiezingen hebben de K. V.P., de P.C.G. en de V.V.D. de Schie- damse bevolking in een motie duidelijk laten weten, dat zij de grondpolitiek in Schiedam in een andere richting wensten om te buigen. Dat het grootste deel van de bevolking geen interesse heeft voor grondpolitiek doet niets af aan het feit dat er een duidelijk standpunt bestaat over dit kleine onderdeel van het gemeentebeleid en dus ook een standpunt van de V. V.D. De P.v.d.A. heeft ons toen verweten, dat de motie een verkiezingspunt was, daarom zal nu blijken, wie zijn woord houdt. Zoals men wellicht weet heeft de P.v.d.A. in Schiedam KORTE DAM 5 Schiedam 1 elcfoon '26 47 81 De eerste week zit er weer op en bij ons op de Korte Dam heeft de telefoon niet stilgestaan! Wat geweldig fijn, dat er zoveel inte resse in ons werk bestaat. Onze naaikursussen zijn weer volledig bezet, maar komt u zich toch maar opgeven, want in januari bent u dan het eerst aan bod. Ook valt er wel eens een kursiste af door verhuizing en dan bent u spoedig aan de beurt. Op de dinsdagmorgenkursus naaien in ,,St. Joris Doelen is nog plaats. Komt u daar toch eens kijken dames! Er is sinds een jaar nieuwe leiding en alles is fantastisch opgeknapt. De leider doet alle moeite om het daar zo prettig mogelijk te maken. Er zijn nieuwe naaimachines, een nieuw strijkijzer enz. enz. U neemt daar in een prettige en keurige en gezellige omgeving les door onze eigen lerares gegeven. Laat u uw kans dus niet voorbijgaan! Onze krusus .Kleine Karweitjes" begint op dinsdagmorgen 9 sep tember van 9.30-12.00 uur. Graag direkt aanmelden, en de kosten meteen voldoen f 10, voor 8 lessen. De Vredeswerkgroep Schiedam heeft na de Inhabé, waar zij een derde wereld stand exploiteerde, weinig van zich laten horen. Maar sinds enkele dagen is zij weer aktief, zij wil dat de Vredesweek in Schiedam niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De Vredesweek vindt dit jaar plaats van 20 tot 27 september en heeft als thema „Verenig de Naties". „Eigenlijk", zei één van de leden op de vergadering van 24 augustus, „moet je een informatiebom laten ontploffen. En ideeën voor zo'n bom zijn er te over, stands op de Hoogstraat, discussies, informatie avonden en kerkdiensten. Maar om ideeën ten uitvoer te brengen is talent, werkkracht en enthousiasme nodig. Wat de zeven man op de vergadering van 24 augustus daarvan bijeen brachten was iéts maar bij lange na niet voldoende. Daarom heeft de Vredeswerkgroep iedereen die de idee achter de Vredesweek een rechtvaardige wereld en een recht vaardige maatschappij onder schrijft hard nodig. Het ligt aan hun of Schiedam iets van de Vredesweek zal merken. De Vredeswerkgroep vergadert iedere maandagavond vanaf 19.30 uur in het pand Lange Haven 70 (naast de Havenkerk). Voor Gast en Gastvrouw kunt u zich ook nog opgeven, deze kursus is 's woensdagavonds van 7.30-10.00 uur en begint zo spoedig mogelijk. Kosten hiervoor zijn f 12,50 voor 8 lessen en f 5,— ingrediëntengeld. Ook komt deze kursus nog op donderdagmorgen van 9.30 tot 12 uur. Kosten per 8 lessen f 10,- en f 5, ingr. geld. U kunt zich ook opgeven voor de kursus Uiterlijke Verzorging. Deze wordt gegeven op woensdagavond van 7.30-10.00 uur. Kosten f 12,50 en f5, ingr. geld. Ook is er nog een enkele plaats op de dinsdagmiddagkursus, deze begint op 29 september a.s. Horen we nog wat van u voor onze kookcursusen? De dinsdagavond begint op 22 september. De woensdagavond (voor ervaren huis vrouwen) zo gauw mogelijk. Onze konsumenteninformatrice hoopt morgen donderdag 27 augustus weer aanwezig te zijn. Tot ziens op Korte Dam 5. voor de AANGESLOTEN ARTSEN tot zondagavond 12 uui van zaterdagochtend 9 uui BOODSCHAPPENDIENST APOTHEKERSDIENST Vanaf 28 augustus, 17.30 uur: APOTHEEK „GOUDEN HERT St. Liduirïastraat 58, Telet. 268364. TANDARTSDIENST TANDARTS SCHÜMMER, Jac. Catslaan 15, Telefoon 268604. Alléén tijdens het spreekuur van 5 tot 6 uur. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Mevrouw G. A. Bervoets Schaberg, Bachplein 486, Telefoon 353407. Mej. Meerman, tel. 267168 GROENE KRUIS WIT GELE KRUIS SCHIEDAM Zr. Langeveld, Telefoon 374634. Zr. Winkels, Telefoon 157998. KETHEL Zr. v. d. Schoor, Tel. 01730—23454. WASMACHINE STUK? Eerst 26 15 81 bellen, bij geen gehoor idem na 6 u. Reparatie van alle mer. ke. was-automaten, cen trifuges en stofzuigers. Algemene Wasmachine Service, Broersveld 12. Wij veranderen en ver maken zowel dames als herenkleding. Speciaal adres voor nappa en suède. Tevens inzetten van ritssluitingen. Alles tegen billijke prijs. Spoed gevallen binnen 2 dagen. Aanb. liefst 's avonds: v. d. Tempelstraat 42. U moet eerst ergens anders gehuurd hebben om te kunnen ontdekken dat wij de grootste gesor teerde verhuur-inrichting te Schiedam zijn. Stoelen, tafel, porselein, glaswer ken. Wij verhuren meer dan U denkt. Andr. v.d. Wiel, Nw. Sluis- Grote maten in een jeugdig genre, japonnen mantels, regenmantels rokken, blouses, enz. enz vindt U bij: Modemagazijn Alja, Broersvest Ml, tel. 267416 Schiedam. Butaan- en propaangas, haardolie per vat, bus of slangenwagen vóór 5 uur gebeld, dezelfde dag be steld. P. Kerkhof, Leliestraat 26, Schiedam, Tel. 261231. Naaimachine's! Inruil- machine's o.a. Singer, Pfaff, Naumann, onder volle ga rantie, vanaf f 50,—. Naaimachinehuis Fa. Miep van Leeuwen, Hoogstraat 10, Schiedam, tel. 269737. A.N.W.B. autorijschool „Centrum". Lest met Re nault 10 1969, Taunus 1970. J. Scheper, Lange Haven 102, tel. 262638. V.A.M.O.R., B.O.V.A.G. Wasserij Edelweiss vraagt voor spoedige indiensttre ding chauffeur en meisjes voor alle afdelingen. AanmeldenWest Molen straat 16-18, tel. 268519. A.O.W.'ers OPGELEI Bij aankoop van pantof- fels of schoenen krijgt U 10 pet. korting. Hakkenbar, Aleidastr 50, Reparatie klaar terwijl U wacht. T.V.-antenne defect Bel 269580. Gooi Uw oude horloge niet weg! Wij kopen het van U wanneer U zich een nieuw horloge aanschaft. Zeer grote sortering Zwit sersche en Japanse merk horloges. Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. 25 °/o korting op alle Timex horloges, zolang de voorraad strekt. Ook nog enkele Indus, Prisma en Certina horloges met 25% korting met volle garantie bij Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. 637 OOSTENRIJKSE POSTZEGELS GRATIS ontvangt U bij aankoop van onze luxe pakket van 973 verschillende zegels en speciale uitgaven met tienvoudige katalogus- waarde, tegen de spot prijs van slechts 22, Verzending onder rem bours (vrij van invoer rechten) door Marken- haus Austria, Afd. G.T., Habertgasse 72, Wenen. Duikershorloges met zwarte en gekleurde wij zerplaten, 17-steens ancre schokvrij, slechts 49,50, Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Uw oude rijwiel is geld waard, als bij ons een keuze maakt uit on ze collectie sport-en tour rijwielen. Ook hebben wij Moto Becane-racc-rij- wielen. Het adres? „De Houten Loods", P. Hofmans, Celsiusstr. 12, Tel. 151506. Wij leveren Belami aluminium jaloezieën (be sparing 20—25%); radia tor mantels; roestvrije zonneschermen hittebe stendige vensterbanken, max. lengte 4.25 m. Vraagt vrijblijvende inlichtingen bij Schiedamse Jaloezieën fabriek Jan Steenstraat 3; showroom v. Dyckstr. 3 (zijstraat Jan Steenstraat, Schiedam). Geopend: da gelijks van 8.3017.30 uur. Telefoon 267215; na 17 uur of b.g.g. Telefoon 167328. Voor witten, schilderen en behangen is het ver trouwdst en voordeligst adres toch altijd: G. J. J. Ponjé, Delflandseweg 250, Schiedam, Telef. 26 40 19. Timmerbedrijf C. L. v. Hoek, voor alle timmer werken. Exclusieve hou ten wanden, schei dings- wanden enz. v. Swindensingel 50 B, Tel. 010—268273, bij geen gehoor: nr. 268039. Sloperij Tummes, vraagt te koop: loop- er sloopauto's. Tevens te koop: diverse auto-onder delen. Door inruil verkregen 53 of 59 cm. beeld T.V. 100,per stuk, alles ge heel nagezien met 3 mnd. schriftelijke garantie. Radio Henfli, Lange Kerk straat 86, Telef. 262996 en 157143. persoons ledikant Te koop: 2 eikenhouten f60,-. Pr. Fr. Hendrikstraat 35. Te koop v. particulier: pracht Citroën Ami, we- fens omstandigheden, potprijs ƒ850, Bachplein 530, Groenoord. Te koop: kinderledi- kantje. M. C. M. de Grootstraat 41, tel. 372038. Koop bij ons Uw vloer bedekking, wij geven tot 20% korting en leggen het gratis. Trappen bekle den met Tapiflex of nylon vilttapijt 150,—. Woning-inrichting H. C. v. Dooren, Favre- straat 191, Rotterdam, Telefoon 205062—254233. Vlekken op behang en krassen op de verf zijn niet de enige reden om te veranderen Uw wanden willen wel eens wat an ders U niet B. v. Gelder v. 's-Gravenzandestraat 34, Telefoon 15.96.76. Schrijf- en Telmachi nes vanaf 50,-nieuwe kofferschrijfmachines v.a. ƒ119,—. Born, Vosmaerstr. 24b, Spongen, Tel. 373891. Ook 's avonds na 6 uur. Zater dags de gehele dag. Bontmantels I Laat nu Uw bontmantel moderni seren of repareren. Wordt gehaald en gebracht. Billijke prijzen. Bontwerker C. Singels, Telefoon 252195. Autorijlessen I Vakkun dig onderricht door Bond- rijschool „Actief" Fonkel nieuwe auto's. Gediplo meerde B.E.A.instructeur» Gratis theorie-avonden. Broersvest 8a, tel. 155338. Wij kochten een grote partij doublé herenhorlo- gebanden met een winkel waarde van 45,Wij kunnen U deze banden aanbieden voor sl. 14,50 Dit koopje geldt natuur- ijk slechts zolang de voor raad strekt bij Juwelier STOOPMAN, Mgr. Nolenslaan 512. Autowrakkendienst „Sport" vraagt te koop sloopauto's en autowrak ken. Telefoon 189067 na 6 uur: 155503 en 269295. Chemisch Reinigen fili aal „Edelweiss", Da Costa- straat 32, Tel. 263840. Uw stoom- en/of wasgoed ha len wij maandag na 18.00 uur en bezorgen vrijdag. Alwe/ig: Mevrouw Sogers. Waarn. Mevr. v. d. Linden, Telefoon 269953, b.g.g. 260080. Overige verloskundigen: Commijs-Gastelaars, tol. 28730Ï BEJAARDEN Inlichtingen: lel. 267889-268110 WAARNEMEND DIERENARTS 11. J. A. J. Heulhorst, 's-Gravcndijkwal 4, Telefoon 364243 MORGEN maken de leden van de Rijnmond band een mars in Vlaardingen met leden van de gymnastiekvereniging „Hollandia". Vertrek om 2 uur van de Oosthaven- kade via centrum naar het Hollan- diaanterrein, waar demonstraties ge houden zullen worden. Aantreden om 13.00 uur in gebouw „Sursum Corda aan de Nieuw- straat, waarna het vervoer zoveel mogelijk met auto's geschiedt...

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 24