De Randstad-edities presenteren, ZIJ GAAN ONZE GEMEENTEBELANGEN BEHARTIGEN Wat iedere vrouw van auto's moet weten Zo zwaar wogen de „Poldervaarters" WERELDPREMIERE DEN HAAG WEENSE IJSPARADE 1971 Houtrusthallen van 3-13 september 1970. Muziek: prof. Robert Stolz. REDUKTIEBON VOOR 2 PERSONEN GELDIG VOOR ALLE VOORSTELLINGEN Deze bon geeft recht op de volgende reduktie: Tribune A f 6,50 Parket f 8,— Stalles f 10, Fauteuil (genummerd) f 12,50 Fauteuil-Front (genummerd) f 14,50 REDUKTIEPRIJS f5,50 f6,50 f8- f 10,— f 12- Inwisselbaar op alle hieronder vermelde voorverkoopadressen. Den Haag: hoofdkassa Houtrusthallen, Houtrustweg, tel. 070-639498. Delft: Sigarenmagazijn van Domburg, Voldersgracht 25, tel. 01730-23055. 's-Gravenzande: M. C. van der Kaay, Langestraat 109, tel. 01748-2388. Hoek van Holland: V.V.V., van Rietdijkstraat 130, tel. 01747-2456. Naaldwijk: Sigarenmagazijn Brabander, Rembrandtstraat 4, tel. 01740-5428. Schiedam: Stadsblad Pocketkiosk, Broersvest 125, tel. 263939. Wateringen: Sigarenmagazijn Van Zundert, Herenstraat 62, tel. 01742-3220. HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 Tot nieuwe wethouders zijn gisteravond benoemd de heer C. J. M. Bolmers (P.v.d.AJ, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff (P.v.d.AJ, drs. J. Houtman (V. V.D.) en B. E. Collé (C.P.N.). Burgemeester H. Roelfsema sprak de oud-wethouders J. Scheffers (op eigen verzoek afgetreden) en de heren M. Eykenaar en M. J. M. van Kinderen toe en zegde hun dank voor het vele werk, dat zij in die afgelopen jaren voor de Gemeenteraad verricht hebben. Het werd een nogal rumoerige vergadering, waarin eikaars standpunt bestreden of verdedigd werd. Op de foto de nieuwe wethouders met in hun midden burgemeester H. Roelfsema en gemeente-secretaris M. J. ■Blok. Uit de jaren dat men nog stof per meter verkocht in het pand van Janssen's Modemagazijn aan de Hoogstraat 157. Let u eens op dat torentje. Err<A/ v//> i'vr' *tï/.-! Een heel oude foto van het stadhuis, ons welwillend afgestaan door het Gemeente-archief. U heeft misschien met aandacht naar alle deelnemers aan het onder ling concours van de Schiedamse Hengelvereniging gekeken. U bent misschien een beetje erg nieuwsgie rig naar hun aantallen en gewich ten? Schrikt u niet. Er waren kanjers bijAllemaal gevangen in de Poldervaart. Waag morgen of over morgen of zaterdag ook eens een kansje. Want die vis die bijt in uw aas! Hieronder de namen van de stoere vissers 1. P. J. Guel 28 stuks, 462 cm; 2. Burggraaf, 16 stuks, 234 cm; 3. H. Burggraaf, 13 stuks, 209 cm; 4. P. de Jong, 12 stuks, 197 cm; 5. S. D. Versteeg, 7 stuks, 193 cm; 6. Th. Makaay, 8 stuks, 143 cm; 7. H. v. Katwijk, 4 stuks, 68 cm. Stadsmensen leven vandaag de dag niet langer in de stad maar er buiten, in ruimgebouwde buitenwijken. Hierdoor zijn scholen en winkels vaak ook verder van huis komen te liggen. En dat heeft vaak tot gevolg dat duizenden vrouwen tegenwoor dig dagelijks met de auto op weg zgn. Daardoor is het ook vaak de huisvrouw die dient te zorgen dat de wagen in goede conditie blijft en op tijd gerepareerd wordt... zonder dat haar huishoudgeld daaronder te lijden heeft. Een klein beetje technische kennis kan daarbij een vrouw al van groot nut zijn om te zorgen dat haar wagen het steeds prima blijft doen. Daarom heeft de bekende bougie firma Champion een lijst opgesteld, speciaat voor de autorijdende vrouw, van de onderdelen en toebehoren die de meeste regelmatige aandacht nodig hebben. Een eenvoudige toe lichting maakt de rol van bepaalde onderdelen duidelijk en begrijpelijk. En zo vindt u hieronder, Mevrouw, in hetkort alles wat u dient te weten over wat er onder de motorkap van uw wagen gebeurt en bovendien alle punten die een regelmatige controle nodig hebben. En wie weet kunt u door deze geldbesparende inlichtingen binnen kort dat jurkje kopen dat u laatst gezien hebt? 1. Bougies: Zij brengen het benzine/zuurstof mengsel in de motor tot ontbran ding. U kunt een bougie vergelijken met het vuursteentje in een sigaret tenaansteker. Op dezelfde manier als waarop dit vuursteentje door een vonk de benzine (of het gas) in een aansteker tot ontbranding brengt, zo zorgt de bougie voor de vonk die de brandstof in de verbrandingskamer van de motor laat „exploderen". Deze „ontploffing" zet de zuigers in beweging en deze beweging wordt overgebracht op de wielen waardoor ze gaan draaien. Maar u moet wel bedenken, dat net als de vuursteen tjes in een aansteker, ook de bougies kunnen slijten! Dit moet u doen: bougies dienen gecontroleerd en gereinigd te worden na iedere 7.500 km. Na 15.000 km dienen ze vervangen te worden door nieuwe. Dit is van belang voor een zo lang mogelijk benzine-verbruik (waar door u benzinegeld bespaart) en is ook van belang voor het beter lopen van de motor. 2. Luchtfilter: Het luchtfilter zorgt ervoor dat de lucht die in de motor wordt gezogen (en die nodig is bij de verbranding van de benzine) gereinigd wordt van stofdeeltjes. Maar, net zoals de stofzak van uw stofzuiger, als hij te vol is, de zuigkracht doet afnemen, zo is het ook met het luchtfilter boven de carburateur van uw wagen. Hij kan verstopt raken. Hierdoor ontvangt de motor niet genoeg zuurstof. Gevolg: hoger benzine verbruik. Som kan een verstopt luchtfilter het benzine-verbruik zelfs met 20 pet. doen stijgen (en dat is zonde van het geld! Dit moet u doen: Als het luchtfilter van uw wagen er een is van type „-oliebadfilter" laat het dan reinigen volgens de richt lijnen van de fabrikant (gemiddeld na 7.500 km). Indien nodig ver vangen. Als uw filter een papieren filter element heeft en u rijdt regelmatig op stoffige wegen, dient u het echter veel vaker te controleren en te reinigen. 3. Stroomverdeler. De stroomverdeler kunnen we het beste vergelijken met een volauto matische schakelaar van het licht. De stroomverdeler leidt de hoog spanning van de ontstekingsspoel (bobine) naar de bougies doch precies op het gewenste ogenblik. Binnenin de verdeler verrichten de contactplaatjes en-de condensator een zeer intensieve arbeid, waardoor logischerwijze ook veel controle en onderhoud vereist is! Uit moet u doen: Laat minstens om de 15.000 km de verdeler nakijken. Hierdoor krijgt u nooit last van startproblemen, de motor loopt gelijkmatiger en loopt minder risico dat hij er op het meest ongelegen ogenblik mee stopt. 4. Carburator: De carburator vermengt de benzine met lucht, in een dusdanige ver houding dat de meest efficiënte verbranding wordt verkregen. Ver volgens wordt dit benzine/lucht- mengsel binnen in de motor ge bracht. De werking van de carbura tor kunnen we het best vergelijken met uw parfum-verstuiver: hij ver spreidt een fijne wolk van vloeibare benzine in de verbrandingskamer, precies op het vereiste ogenblik. Dit moet u doen: Laat iedere 30.000 km u carburator nazien en laat de onderdelen die hier aan toe zijn vernieuwen. 5. Koelsysteem: Het koelsysteem voorkomt dat de motor oververhit raakt. Heeft uw wagen luchtkoeling, dan bestaat het systeem voornamelijk uit een venti lator. Waterkoeling is iets ingewik kelder. Het systeem omvat dan een radiator, een thermostaat, een wa terpomp en de bijbehorende aan-en afvoerleidingen, die het koelwater naar de delen van de motor voeren, die gekoeld dienen te worden. Dit moet u doen: Bij een luchtgekoelde motor is het belangrijk regelmatig de conditie en de spanning van de ventilator- aandrijfriem te controleren. Zo gauw deze beschadigd of versleten is, dient u haar te vervangen om te voorkomen dat u op een ongelegen moment met pech langs de weg staat. Bij een watergekoelde motor aieni u tenminste eenmaal per week het peil van het koelwater te controleren. Tweemaal per jaar, in voor- en najaar, dient het gehele koelsysteem aan een zorgvuldige inspectie onder worpen te worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 12