1 Aanvullende huursubsidie, een persoonlijke zaak De politie meldt Hier had advertentie kunnen staan A. de woning B. het inkomen c. cis huurprijs Het aanvregen van de bijdrage De hoogte van de bijdrage Vermindering van de bijdrage Het uitbetalen van de bijdrage Wat te doen? Bekendmaking Gem. Schiedam HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 Bestemd voor huurders van woningen waarvoor na 31 maart 1960 overheidssubsidie is verleend. Betaalt u meer dan 1/6 a 1/7 van uw inkomen aan huur? En is dan inkomen minder dan f 15.000,— per jaar? Zo ja, dan komt u in beginsel in aanmerking voor een financiële bijdrage van het rijk. De overheid springt bij als uw huur (te) hoog is in verhouding tot uw inkomen. Daarom kan het lezen van dit artikel in uw eigen belang zijn. Bouwen is zo duur geworden, dat velen de kostprijshuur van de nieuwste woningen niet uit hun inkomen kunnen betalen. Daarom neemt de overheid een deel van die kostprijshuur voor haar rekening. Zij doet dat door het verlenen van woningbouwsubsidies aan woningbouwverenigingen, gemeen ten en particuliere exploitanten. Die woningbouwsubsidies komen de huurders geheel ten goede, want zij werken huurverlagend. Ondanks dit huurverlagende subsidie zijn de huren van de nieuwste woningen voor sommige huurders toch nog te hoog in verhouding tot hun inkomen. Om deze huurders nog wat extra steun te geven is het aanvullende huursubsidie ingevoerd. Het wordt in de vorm van een financiële rijksbijdrage verstrekt aan degenen die daarvoor in aanmerking komen. Dit aanvullende huursubsidie wordt dus niet verstrekt via de huurprijs van de woning, maar rechtstreeks aan de huurder, dus aan de persoon. Aan wie het wordt verstrekt en hoe dit in zijn werk gaat wordt hierna uiteengezet. Wanneer komt u in aanmerking voor de bijdrage? Dit is het geval als u A. huurder bent of wordt van een woning, waarvoor na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend; B. een inkomen hebt dat minder dan f 15.000,— per jaar bedraagt; C. meer dan één zesde a één zevende deel van uw inkomen aan huur betaalt. De onder A, B en C genoemde voorwaarden worden hierna verder toegelicht. De bijdrage kan alleen worden verstrekt aan huurders van gesubsi dieerde woningen, waarvoor het rijkssubsidie na 31 maart 1960 is verleend. Of het een zogenaamde woningwet woning is of een particuliere huur woning is niet van belang. Bij onze gemeente is bekend welke complexen woningen onder de rege ling vallen. De bijdrage wordt alleen verstrekt als uw inkomen minder dan f 15.000,— bedraagt. Onder inko men wordt verstaan: dat deel van het inkomen, waarover loonbelas ting of inkomstenbelasting wordt betaald, het zogenaamde belastbaar inkomen. Als in het gezin kinderen zijn, wordt op het belastbaar inko men nog een aftrek toegepast. Voor de toepassing van de regeling wordt gemakshalve aangehouden het inkomen over het afgelopen jaar verhoogd met 5 procent. Als man en vrouw beiden werken, wordt het inkomen van de vrouw meegerekend. Een en ander betekent dat het bruto-inkomen hoger dan f 15.000,- per jaar kan zijn. Als het huidige inkomen meer dan 25 procent hoger of lager is dan in het voorafgaande jaar, wordt in bepaalde gevallen uitgegaan van het inkomen in het lopende jaar. Huurders, die krachtens de Alge mene Bijstandswet voor hun levens onderhoud een periodieke uitkering ontvangen, komen niet voor een aanvullende huursubsidie in aanmer king. De periodieke uitkeringen krachtens de Algemene Bijstandswet zijn namelijk mede gericht op dekking van de noodzakelijke woon kosten. Uitgangspunt voor het verstrekken van een bijdrage is dat bij een Y2P f 10.000,— tot f 15.000,— meer aan SS" d??] van het inkomen aan huur wordt besteed; bij een inkomen tot f 10.000, meer dan één zevende deel. Bij een huurprijs beneden f 1025,— per jaar wordt geen bij drage verstrekt. Voor 1970 is het uitgangspunt de op 1 juli geldende huurprijs; voor 1971 en volgende jaren de op 1 april geldende huurprijs. Als huurprijs geldt het bedrag, dat voor het gebruik van de woning aan de eigenaar wordt betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: f 240,— per jaar als in de huurprijs een bedrag zit voor een centrale verwar mingsinstallatie en bovendien met f 300,- per jaar als in de huurprijs ook een bedrag voor stookkosten is begrepen; de bedragen die betrek king hebben op een bij de woning horende garage of bedrijfsruimte; in de huurprijs begrepen bedragen voor meubilering en stoffering, in de huurprijs begrepen bedragen ter vergoeding van maaltijden, verpleeg hulp en dergelijke. Als de huur niet geheel, maar ten dele ten laste van de huurder komt, wordt de huurprijs voor het bepalen van de bijdrage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huurder heeft onderverhuurd of met een of meer anderen gezamenlijk heeft gehuurd. Het geldt ook bij inwonende kinderen, die tenminste f 1000,— per jaar verdienen. In het laatste geval bedraagt de verminde ring f 200 - per jaar per kind. Aanvraagformulieren zijn bij de gemeente afd Alg. Zaken, Stadhuis verkrijgbaar. De bijdrage moet elk jaar bij de gemeente worden aange vraagd. In 1970 poet dit gebeuren vóór 1 oktober; in 1971 eii volgende jaren telkens vóór 1 juli; of als de woning op een later tijdstip wordt betrokken binnen drie maanden, te rekenen vanaf de datum waarop de huur is ingegaan. De gemeente voorziet de aanvragen van advies. De beslissing wordt genomen door de Centrale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in Den Haag. Van de genomen beslissing krijgt de huurder bericht. De hoogte van de bijdrage wordt jaarlijks vastgesteld aan de hand van het belastbaar inkomen en de huur. De bijdrage bedraagt tenminste f 120,— per jaar en ten hoogste f 900,— per jaar. Een paar voorbeelden: Bij een belastbaar inkomen van f 8.000,— tot f 9.000,— per jaar en een huurprijs van f 2400,— of meei per jaar kan een bijdrage worden verkregen van f 900,— per jaar; bij een belastbaar inkomen van f 11.000,— tot f 12.000,— en een huurprijs van f 2800,— of meer: een bijdrage van f 600,—; bij een belastbaar inkomen van f 14.000,— tot f 15.000,— en een huurprijs van f 3275,- of meer: een bijdrage van f 420,-. De toegekende bijdragen zijn netto- bijdragen. Dit wil zeggen dat de eventueel over de bijdrage verschul digde belasting en sociale verzeke ringspremies reeds zijn ingehouden. De bijdrage wordt verleend, zolang de huurder geen andere passende woning tegen een lagere huurprijs kan krijgen. Dit laatste zal jaarlijks moeten blijken uit een verklaring van de gemeente op het aanvraag formulier. Voor het jaar 1970 is dit nog niet nodig. Aangenomen wordt dat huur ders die in 1970 onder de regeling vallen, geen andere passende woon ruimte konden krijgen. Na 1970 wordt de S--?ide' lijk verminderd als de gemeente van oordeel is dat er wel andere passende woonruimte tegen een looere huurprijs beschikbaar is. In dat gevai wGTut de toegekende bijdrage nog een jaar lang volledig uitbetaald. In het tweede en derde daaropvol gende jaar wordt 90 pet. van dat bedrag uitgekeerd; in het vierde en vijfde jaar 70 pet.; in het zesde en zevende jaar 50 pet. en in het achtste en negende jaar 30 pet. De bijdrage vervalt geheel, als zij tengevolge van de vermindering minder dan f 120,— zou bedragen. In 1970 wordt de bijdrage toege kend voor een periode van ten hoogste negen maanden. Daarna telkens voor ten hoogste een jaar. De bijdrage wordt na elk kwartaal aan de betrokkene uitgekeerd. De uitbetaling geschiedt rechtstreeks door het rijk. Uitbetaling is alleen mogelijk door overschrijving op een girorekening, eventueel die van een bank of spaarbank. 1. Aan de hand van dit artikel kunt u nu in grote lijnen nagaan of u voor een aanvullende huursubsidie in aanmerking komt. 2. Als u meent dat dit het geval is, kunt u een aanvraagformulier bij de gemeente (afd. Alg. Zaken, Stad huis) halen. Bij dit formulier is een uitvoerige toelichting gevoegd en de tabel die voor het berekenen van de bijdrage wordt gebruikt. U zendt het formulier volledig ingevuld - aan de gemeente terug. 3. U krijgt dan bericht op uw aanvrage. 4. Als u een bijdrage wordt toege kend, wordt deze gestort op de door u opgegeven girorekening. STROP VOOR DOE-HET-ZELVER De 74-jarige heer J. de V. deed aangifte van diefstal van gereêdschap en een verrekijker uit zijn auto, geparkeerd op het terrein aan de Delflandseweg. WIE ZAG RENAULT 4 M.U. 56- /6? De 23-jarige loodgieter C. G. v.d. B. had een grijze Renault 4 met het kenteken M.U. 56-46. Die hij keurig had neergezet op het parkeerterrein aan de Singel. Daar stond hij niet meer, toen hij ermee op stap wilde gaan. Mistroos tig aanvaardt hij het lot van een gewone voetganger in het verkeer. Maar hij let wel speciaal op alle Renault)#, die hem voorbij stuiven. BOUWKEET IN DE FIK Met een motorspuit en een gereed schapswagen heeft commandant D. de Jager een uitslaande brand in een bouwkeet van de firma Hooghart proberen te blussen. De keet stond in de St. Pieterssteeg achter de Oud-Katholieke Kerk op de Dam. Een groot gedeelte kon gered worden. GOEDKOPE BORREL Het motorschip „Hinde" gelegen op de scheepswerf van de firma de Jong kreeg bezoek van ongenode gasten. Die uit een kist met accijns goederen 24 liter zuiver Schiedams gedistil leerd, 13 flessen wijn en een hoeveelheid sigaren, sigaretten en shag meenamen. Of alle flessen leeg zijn, wordt niet vermeld. Dat kan ook niet, want de dader is zoek. INBREKERS AANGEHOUDEN De 24-jarige A. van W., de 23-jarige E. v.d. V. en de 18-jarige G.F. werden door de Schiedamse politie aangehouden als verdacht van dief stal. Gepleegd in de N.V. Suiker- werkfabriek D.O.V.O. aan de Wes terkade. De oogst bedroeg slechts zes cent uit een geldkistje. Maar wel zes sloffen sigaretten. Alle zoetigheid lieten zij ongemoeid. ALLEEN MAAR RAVAGE Er is eveneens ingebroken bij de N.V. Distilleerderij Duys Co. aan de Nieuwe Haven. Waar men zich toegang verschafte via een plat dak. Een ruit werd geforceerd, waarna men de gehele zaak doorzocht. Er wordt niets vermist. Wel een ontstellende ravage gecon stateerd. TEGEN LANTAARNPAAL Door onbekende oorzaak reed de 58-jarige raffineur op zijn bromfiets in de Penninglaan tegen een lan taarnpaal. Door alle verwarring hier door ontstaan reed de 16-jarige scholiere C.J.S. eveneens op een bromfiets tegen de 75-jarige voet ganger J. J. Guis op. De heer van Dongen werd met een hersenschudding in de Dr. Nolet- stichting opgenomen. Het meisje werd daar met een gekneusde enkel behandeld, maar kon na afloop naar ZONDER RIJBEWIJS Twee auto's bestuurd door de 22-jarige W.J.G. en de 21-jarige W M.Z. uit Schiedam botsten nabij de Huismanstraat tegen elkaar om dat G. geen voorrang verleende. Met zijn auto botste hij nog tegen twee geparkeerde bromfietsen aan en schepte bovendien nog twee voet gangers. Het zestienjarige meisje S.W. en de 18-jarige H. van K. Na al dit fraais aangericht te hebben, kwam de wagen tegen een gevel van een huis tot stilstand. Hetgeen je alleen maar overkomen kan als je (nog) niet in het bezit bent van een rijbewijs.Het liep allemaal heel goed af, want alleen de voetgangers liepen lichte verwondingen op, die in het Gemeente Ziekenhuis werden be handeld. Daarna konden zij naar huis terug keren. In verband met herstelwerkzaam heden zal de Koninginnebrug afge sloten zijn voor alle verkeer van donderdag 3 september a.s. van 22.00 uur tot vrijdag 4 september a.s. 6.00 uur des morgens of zoveel langer als nodig zal zijn. RAM (21 maart - 20 april) De kans bestaat dat u deze week moet invallen voor een zieke. Misschien lukt u dat, hoewel u weinig tijd over hebt. Let dan wel goed op dat u geen vergissingen maakt in verband met precisiewerk. Laat u niet meevoeren door uw spontaniteit, maar doe alles na rustig overleg, liefst met een goede relatie. Brief met leuk nieuws op komst. STIER (21 april - 20 mei) Een drukke week met veel bezoek. Deel uw tijd dus goed in en laat u niet afleiden door bijkomstigheden. U voert een gesprek, waarvan de inhoud voor u van groot belang kan zijn, mits u ook werkelijk luistert. Uw stierenaard maakt u wars van theorieën, de praktijk ligt u nader, maar soms kan dat verkeerd uitpakken. Dus: niet heen en weer schuiven in uw stoel, maar luisteren en gevolg geven aan verzoeken, die de moeite waard zijn. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Soms bent u een onverbeterlijke optimist, als het erom gaat, netelige kwesties op te lossen. Volgens u lossen de meeste zichzelf wel op, als we maar geduld hebben. Deze week moet er echter achterheen gezeten worden voor de boel vastloopt! De oplossing ligt bij u. U heeft een leuke ontmoeting, waarbij u iets hoort wat de moeite waard is. KREEFT (21 juni - 20 juli) Deze week lost u een oud probleem gladweg op, doordat u een geweldig goede inval krijgt. U ontvangt dank uit een hoek, waaruit u dat niet verwachtte. Op artistiek gebied wil u veel lukken, maar u moet niet teveel aanhalen. Uw nervositeit kan u daarbij parten spelen. Houdt uw dieet goed in de gaten: niet teveel ijsjes en slaatjes! LEEUW (21 juli 20 augustus) Kans op een kleine reis of een uitstapje, met het oog op studiedoeleinden. U ontmoet interessante mensen en kunt er heel wat van opsteken. Ook relaties met het oog op de toekomst. Laat uw eigen werk er maar even voor liggen, want dit is de moeite waard. In de familiekring kans op deining in verband met een verhuizing. MAAGD (21 augustus 20 september) Deze week kunt u de dingen niet helemaal afdoen met grapjes en kritische opmerkingen. U moet een bepaald besluit nemen. Doe dat niet in een opgewonden bui, daar koopt u niets voor. Overleg met vertrouwde mensen en het resultaat zal u verbazen. Oppassen voor al te vet voedsel. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Laat u deze week niet op de kast jagen door iemand, wiens vriendschap niet van het ware gehalte is. U houdt ervan de vrede te bewaren, maar soms is het beter te kappen met minderwaardige relaties. De huiselijke vrede zal ermee gediend zijn, temeer daar u zelf nogal in spanning leeft. SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Drukke week met veel wederwaardigheden. U ontmoet oude vrienden en krijgt een aardige opdracht. Uw artistieke kant komt aardig in het zonnetje te staan zodat u een paar gekoesterde ideeën nu eens vorm kunt geven. Eindelijk zwijgt de kritiek uit een bepaalde hoek eens en men schat u op de juiste waarde. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Werk u deze week vooral niet ondersteboven omdat er van alles gebeurt en er nogal wat van u verlangd wordt. U kunt het best aan, als u uw werkzaamheden rustig indeelt en afwerkt. Kans op een voordeeltje. Brief op komst met interessant nieuws. Onverwachte ontmoeting met een oude relatie. Oppassen voor koude. STEENBOK (21 december 20 januari) Kans op een tegenvallertje, dat naderhand een zegen zal kunnen blijken. Mogelijk bezoek van gasten uit een andere provincie of het buitenland. U doet een prettige ontdekking en ziet kans een oude relatie van dienst te zijn. Laat u niet van de wijs brengen door iemand uit uw naaste omgeving die zo nu en dan een grote mond opzet! WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Kans op ongenoegen met iemand uit uw naaste omgeving, omdat u gewend bent te plagen op een manier die niet iedereen begrijpt. Bedenk, dat geestigheid niet ieders eigendom is en soms verkeerd uitpakt. U heeft een genile inval, maar moet die met tact en geduld zien uit te werken. Op gevoelsterrein enige strubbelingen, omdat u altijd gelijk wilt hebben. VISSEN (21 februari - 20 maart) Deze week kunt u goed gebruik maken van de mogelijkheden die uw grote ervaring u biedt. Bent u een schrijver, dan kan er deze week veel lukken, daar uw pen zeldzaam vlot zal wezen. Wel moet u vechten tegen een gevoel van idolentie dat remmend werkt bij al uw piunnCü. Oppassen voor zwaar tillen en sjouwen! UW

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 18