Het nieuwe IN GESPREK MET E RENAULT CHEF ALGEMENE ZAKEN: C. BRUNT Even iets rechtzetten s KOSTER n.v. Kethel krijgt zijn Fancy-Fair voor nieuwe kerk I hMiki RECTIFICATIE BRUIDS JAPONNEN die TEL. 264366 -T.V. DEFECT BEL RADIO„ACTIEF' Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Hij wordt op dezelfde dag als de ambtenaar van Sportzaken, de heer J. C. Bronneman op vrijdag 11 september a.s. 65 jaar. In zijn gezellig ingerichte woning met een prachtige antieke kast en heel veel andere mooie dingen aan de Meeuwenlaan 130 is hij een geheel andere man. Het ambtelijke leven laat hij dan verder achter. Zijn naam: C. Brunt. Chef Algemene Zaken, Kabinet van de Burgemeester en Voorlichting. Plus nog een regiment andere afdelingen. Een afspraak met hem maken in verband met zijn afscheid straks lukt niet direct. Want zijn agenda staat vol afspraken. Dus heb je geduld. Tenslotte is hij de-gehele maand september nog in dienst. Maar op vrijdagavond 28 augustus ontvangt hij je thuis. Schenkt zijn vrouw een kopje koffie. Maak je kennis met de drie dochters (allemaal in de verpleging) en weet je, dat in Harderwijk de kleinkinderen René van drieënhalf en Tabitha van anderhalfjaar de grote trekpleisters zijn. Jammer, dat de zoon en schoondochter zo ver weg zijn gaan wonen. Al zal hij er straks met zijn vrouw méér tijd voor hebben. Begint Uw dag al dadelijk mis omdat Uw brood oudbakken is? Als U Bums niet was vergeten had U zeker mals ontbeten! Ambtelijke bui.ii Wnd. secrettris van Kethel .A. van cjCeeuwen i 5 Dominee J. Nierop, wijkpredikant in Kethel zal morgen-, donderdag- en vrijdagavond alleen op de grote fancyfair ten bate van de nieuwe Gereformeerde Kerk te bereiken zijn. Maar dan niet voor een gesprek. Dat bewaart u maar voor overdag. Deze drie dagen probeert hij u alleen van alles zo duur mogelijk te verkopen. Omdat hij ervan overtuigd is dat een mens iets wantrouwt wat hij voor niets krijgt. Het woord „gratis" is bij hem helemaal geschrapt. Nu proeft u meteen iets van de stemming die er nu al heerst voor de fancyfair. Er is onnoemelijk veel werk verricht. Men heeft eendrachtig de handen in elkaar geslagen en iets opgebouwd, wat z'n weerga niet vindt. KOPJES EIM PLATEN De stoelen met da prinsheerlijke zit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. We JAARGANG WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1970 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag-tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport De heer C. Brunt, gewoon gezellig thuis aan de Meeuwenlaan 130. Dat het echtpaar Brunt hun hart verloren hebben aan het landelijke Tuindorp in Kethel is niet zo verwonderlijk. Als zoon van de dominee in Oud-Gastel bij Ouden bosch wrd de heer Brunt op 11 september geboren. Maar een dominee wordt vaak beroepen. Het werd dus reizen en trekken zoals naar De Betuwe, waar de mooiste jaren van zijn jeugd in Zoelen werden doorgebracht. In een vriendelijke pastorie. Met een duide lijke voorkeur voor paarden en een jarenlange vriendschap met Nolleke Dorresteijn! Weer kisten pakken. Nu naar Rhe- nen. Daarna naar Rotterdam, het oude Delfshaven. Dan is het jongen tje Brunt een ferme knaap geworden en ontmoet hij de dochter van de bekende dominee Spelberg tijdens een bijeenkomst. Het feit dat ze beiden wederzijdse families in Bode graven hebben, schept ergens een band. DWARSGEBAKKEN Misschien heeft dominee Brunt, zijn vader destijds gehoopt, dat zoonlief zijn voetsporen volgen zou. Hij koos echter een zuiver ambtelijke baan. Te beginnen in Vlaardinger Am bacht. Later met de bus naar Bergsenhoek. Waar de burgemeester in Vlaardinger-Ambacht hem vaak in die bus ontmoette. En vroeg of hij niet bij hem ambtenaar wilde worden. Die burgemeester J. Luyerink had het toen goed gezien. Op het secretarie voerde hij de administratie van het Grondbedrijf en... notu leerde hij de raadsvergaderingen in Rotterdam. Een enorme belevenis, want het vervoer geschiedde in die dagen per vrachtwagen. In gezel schap van veldwachter v.d. Werf! Burgemeester van Veen in Kethel werd ziek. Men zat te springen om een wnd. secretaris. Men vroeg de heer Brunt. Met de belofte dat hij terug kon als hij het niet kon klaren. Het jonge paar schoof elkaar de gladde ring om en vestigde zich in het rustieke Kethel. In verschillende panden. In de oorlog bij het burgemeestershuis met andere ge zinnen. Toen Schiedam dit in 1941 annex eerde, werd de heer Brunt chef van het hulpbureau in Kethel tot 1945. Schiedam lonkte. Hij werd gemeen te-secretaris afd. A. Door nijvere studie wist hij zich op te werken tot referendaris A. Hij is nu chef Algemene Zaken (Kabinet van de burgemeester en Voorlich ting). Plus een regiment andere afdelingen. Altijd een druk bezet leven. Dubbel bezet, omdat hij na diensttijd, als goede domineeszoon zich bijzonder verdienstelijk maakt voor de Her vormde Gemeente Kethel. In 1942 werd hij tot administratief diaken van de Centrale Kerkeraad benoemd. Van 1947 tot 1951 was hij administratief armmeester van het H. Geest-Armenfonds, dat in 1951 werd opgeheven. Toen volgde zijn benoeming tot ouderling en daarna van 1955 tot 1960 scriba van bovengenoemde Kerkeraad. Door ziekte komt er een periode waarin hij de boot afhoudt. Maar eenmaal weer de oude, wordt hij in 1964 opnieuw tot ouderling en later tot scriba benoemd. Werk dat hem zeer na aan het hart ligt. Werk waarvoor hij zich naast zijn gewone dagtaak inzet. En blijft inzetten. Want na het officiële afscheid straks zal hij meer tijd voor zijn gezin hebben. Maar ook meer tijd voor dit kerkewerk. En dan denk ik weer even aan die volle agenda! In 1967 krijgt hij de kans chef van het Kabinet van onze burgemeester te worden en de afdeling Voorlich ting. In de weinige uren die hij over heeft verdiept hij zich in de theologie. Leest hij ontspannings- Wij zijn er weer. (zie pagina 2) I MGR. NOLENSykAN 201-303 lectuur in het Engels en Duits. Houdt hij de kerkbladen „bij". Een minnaar van het „kastje" is hij in geen geval. Alleen het nieuws en de actuele dingen van de dag. Hoe of hij de wedstrijd van Feye- noord vorige week vond...? Met een lach naar zijn vrouw verklapte hij, dat zij zich bijzonder voor het voetballen interesseert nu de enige zoon in Harderwijk scheidsrechter bij de K.N.V.B. is en voor zijn bedrijf een voetbaltoernooi georga niseerd heeft. Ik zei het u in het begin al: kleinzoon René en kleindochter Tabitha zijn de grote trekpleisters van Harderwijk! Moge zij er nog vele jaren van genieten. Doch bovenal van een goede gezondheid in het landelijke Kethel (een klein stukje nog maar) waar zij zich helemaal thuis voelen. En waar zij nog vele jaren hopen te blijven wonen... M.W.-S. Van de mededeling over het reisje naar Cuijk, dat op 8 sept. door de vrouwengroep van de P.v.d.A. wordt gehouden. In het voorgaande num mer werd een foutief adres opgege ven. Dit moet zijn: mevr. Zagwijn, Gordonstraat 48. Tevens kan men zich opgeven bij mevr. Huisman, tel. 260823 en mevr. Brandt, 261624. We schreven jl. vrijdag dat de heer IJsselstein, u weet wel van de Spaarbank Anno 1820, van de Vereniging van Chr. Onderwijs gaat verhuizen. Paniek bij alle bestuurs leden en de anderen, waarvoor hij zoveel doet. Want dit is gewoon een fabeltje. Met recht uit onze duim gezogen! Vandaar dat we ons haasten u te vertellen, dat hij nog heel veel jaren zich verdienstelijk hoopt te maken voor bovengenoemde verenigingen. Maar dat hij extra gehuldigd is namens de Ver. voor Chr. Onderwijs voor hetgeen hij in die 25 jaar als bestuurslid en penningmeester ge presteerd heeft. Zo, hiermede is dus alles even recht gezet. - getuigen van een voorname allure, ziet u in de exclusieve kollektie van modehuis AUA BROERSVEST 111 ti SCHIEDAM tl TEL.: 010-267416 3 NH«I\W4|^ ^vtlllliTZ LVmiïT" Dit moet u werkelijk allemaal zien. De stemming ervan proeven. Uw kansen wagen. Want het is voor een goed doel, een nieuwe kerk, waaraan duidelijk behoefte bestaat. Al klinkt dat in deze tijd misschien een beetje vreemd, omdat er aan de andere kant leeg staan of afgebroken worden... De nieuwe Gereformeerde kerk zal en moet er komen. Dat staat als de befaamde paal boven water. Het zal bij dominee K. H. Schuring aan de Nassaulaan 40 weer een gezellige rommel zijn. Die zijn weg vindt op deze fancyfair. Voor u alleen maar reden om morgenavond om 7 uur aanwezig te zijn. De stand voor het Bouwfonds Kethel" bedroeg op 25 augustus jl. f 170.125,57. Een tekort nog maar van f 30.000,-. Die zullen er komen. Daar is ds. Schuring tenvolle van overtuigd. Want het geld is er. A lleen, merkt hij op, het zit in de verkeerde porte monnee! Als u dat maar niet vergeet. De speciale kopjes-aktie is afgeslo ten. U heeft allemaal gelezen dat er een speciale plaat uitgebracht is. Dominee Schuring heeft er nog maar een paar van. Vraag er naar op deze fancyfair in „De Ark". Voor slechts f 12,75 een plaat waar je jaren naar blijft luisteren. Vakmensen, o.a. de ontwerper van de WIZO-bazar in het Hilton-hotel hebben de stands op gebouwd. Stands boordevol verras singen. Attrakties te kust en te keur. Natuurlijk waagt u een kansje. Met mogelijk een fraaie prijs beschikbaar gesteld door bedrijven die finaal achter deze kerkenbouw staan. Er wordt met taarten, fruitmanden en radio's gesmeten. Nou ja, gesmé ten...? U betaalt uw kans. U weet dat u dit voor een goed doel doet. Maar er leeft in u de plezierige hoop, dat u niet met lege handen naar huis gaat. Niet leuk trouwens voor de organi satie. Heeft u zin uw ergernis af te reageren? Gooi en smijt dan in die vrolijke keuken. Raad naar de naam van de lieftallige jongedame. Om u een beetje op weg te helpen: ze heeft een heel mooie naam. Er is nog veel meer. Ontdek dat zelf morgenavond om 7 uur na de officiële opening door ds. Van Nierop en Van Veen. Vrijdagavond kunt u er op dezelfde tijd van 7-11 uur terecht. En zaterdagmiddag van 2-5 uur. Fijn voor de kinderen. En van 7 tot 11 uur. Dan zal na de sluiting weten dat Kethel in de aanval gegaan is. Dat kunnen ze daar nl. erg goed. Op Kethel kan je altijd bouwen. TELEFOON 260160- Telefoon OIO - 16.16.04 en 37.41.21; 01899 - 5030 en 5874 WIJ ^ELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken Reparaties' onder garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1