Deze week in Kapsalon „Ellen" en Parex pruiken HuifvrocriwMe. oVerpe/ftz/Mj&L SCHIEDAM Si Itand ^uraerlijke De mannen en de „schepping"! Hoe langer en meer wint het extra verzorgde hoofd „de pruik' terrein in het leven van de moderne vrouw. Misschien soms een beetje eigengereid, want dan wil ze haar kapsel kort. Dan weer lang. De mannen onderdrukken dan meesterlijk een zucht. Geven raad, maar verder verdiepen zij zich daar niet in. Lang of kórt haar...? Alleen, het duurt vaak zo ontiegelijk lang, voordat het de gewenste lengte heeft. Dat is nu juist het probleem! L. v. d. KRAAN NIEUWE DIRECTEUR VAN SPORTHAL T entoonstelling en Naïeven „DE GOEDE HAVEN" MET PUZZLERIT HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 - VRIIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 Het zit er niet in dat Jan a.s. zondag betaald voetbal zal zien spelen, want noch SVV, noch Hermes DVS speelt thuis. Jan Bens gaat met zijn team naar GVAV in Groningen en zal het daar ongetwijfeld zeer zwaar krijgen. Een gelijkspel zou al mooi zijn, maar zelfs dat moet Jan eerst zien voor hij het gelooft. Hermes DVS heeft het zo op papier iets makkelijker in het duel tegen RBC uit Roozendaal. Toch zou het een mooie prestatie zijn wanneer de volle winst werd behaald. De SVV-reserves spelen zaterdag thuis tegen Sparta, zodat u wanneer u niet weet waar u naar toe zult gaan altijd nog naar Harga kunt komen. Hermes-b moet het opnemen tegen DFC. Er wordt in deze tijd van het jaar ook nog steeds gewandeld. De WSV Nieuwland heeft deelgenomen aan de mars van Vrij en Blij te Overschie en verder staan er nog 3 marsen op het programma. Zaterdag de vijfde september wordt deel genomen aan de mars van De Kreek in Rotterdam Zuid, op 26 september weer in Overschie en op 18 oktober gaat de club naar Nijmegen. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom. Zij kunnen zich opgeven bij de heer J. Roeters, Delftlandseweg 272 of bij wandelleider de heer G. van der Tuyn aan de Schaperlaan 25. Na de R.V.B., de korfballers en de zaterdagvoetballers gaan nu ook de hockeyers aan hun competitie beginnen. In het clubblad van ASVION wapent men zich bij voorbaat tegen wegblijvers; men drukte nl. een standaardbrief af die alle niet-opkomers zullen gaan krij gen, wanneer ze zonder bericht wegblijven. Zonder meer wordt een ieder voor een paar weken geschorst, of men moet kunnen bewijzen dat het force majeur was. In dat geval vervalt de straf of wordt aangepast. Ook andere clubs w.o. HBSS begin nen de competitie met het goede voornemen om wegblijvers goed aan te pakken. Jan kan het hiermee volledig eens zijn. Een club, die toelaat dat zijn leden zonder af schrijven wegblijven gaat langzaam maar zeker naar de knoppen. Op het laatst maken dan de leden de dienst uit en niet het bestuur en dat is een weinig goed verteerbare zaak. Het HBSS-orgaan begint met een noodkreet waarmee men hoopt dat er een paar jeugdleiders op af zullen komen. In totaal heeft HBSS er nog 5 nodig. Wanneer geen functionaris sen worden gevonden worden de jongens de dupe. Laten we voor HBSS hopen dat het zo'n vaart niet zal lopen. Je moet maar denken „als de nood het hoogst is, is de redding nabij". Jo van der Touw van Schiedam neemt het in het laatst verschenen clubblad op voor de sportivitèit. Hij vindt en wie zal het niet met hem eens zijn dat het maar eens afgelopen, maar dan ook finaal „finito" zoals hij het zelf uitdrukt, met de spelverruwing, zowel in de honkbal als de voetbalsector. De conclusie van Jo van der Touw luidt: „Sportief sporten is beter sporten" en daar moeten we alle maal aan meewerken. Toon respect en waardering voor scheidsrechter en tegenstander". Cor Bolmers heeft bij de ver deling van de portefeuilles in het college van B. en W. niet die van de sport gekregen, maar die van ge meentewerken. Mevrouw Verwey houdt sportzaken. H et ziet er naar uit dat het nieuwe college uiterst sportminded zal zijn. Cor Bolmers (van de SBLO), Jaap Houtman (van de ijsbaan) en Eef Collé (van PPSC) en natuurlijk niet te vergeten de burgemeester, die bijzonder vaak op de sportvelden te zien is, zullen het Schiedamse sportleven een stimulans geven of Jan Sportief heet geen Jan Sportief. Hij zal u op de hoogte houden van de geweldige dingen die er in de komende vier jaar zullen gaan gebeuren. Rotterdam noemt zich „Sportstad nr. één", maar ze moeten wel oppassen. Schiedam komt eraan. Het „sportcollege nr. één", zal de rollen wel omdraaien. En wij Schiedammers mogen dit allemaal meemaken. Het is prettig in deze tijd in onze goede stad aan de Nieuwe Maas te leven. Of niet soms? Daarom zijn er pruiken in de handel gekomen. Doodgewone pruiken. Synthetische pruiken van Parex, die het overal dóen. Ook in de kapsalon van de heer D. Bakker, Boerhaave- plein 7. Pruiken geschikt voor elk gezicht. Lang of kort haar. Met of zonder scheiding. Gewoon sluik, met nonchalante krullen of zomaar gewoon lang. Ze staan op u te wachten. In diverse kleuren. Een uitkomst als je een extra verzorgd hoofd als reserve voor een onverwacht „avondje uit" in de kast hebt staan. Keurig op een kop. Woeps die pruik over jé eigen verregende eigen haar en je bent weer om te stelen. Dat gebéurt natuurlijk niet, want het zou alleen maar een extra politiebericht ople veren GEBOREN Er zijn vrouwen, die hun hand niet omdraaien voor het zelf vervaar digen van hun kleding. Niet te onderscheiden van de duurste con fectie! Voor die vrouwen heb ik een heilig ontzag. Die moeten eigenlijk een standbeeld hebben ergens in hun eigen tuin. Of zomaar op het balkon. Want rekent u eens uit, hoeveel geld dat bespaart. Ik zal het maar niet doen. Want ik ben een klungel met naald en schaar. Och, klungels moeten er tenslotte ook zijn. Maar nu iets heel anders. Soms zit ik op een terrasje zomaar te dromen. Maar ook vang ik weieens een gesprek op. Eén daarvan moet ik aan die „handigerds"even doorgeven. Als u een juweel van een lap stof gekocht heeft en er driest, zonder blikken of blozen de schaar ingezet hebt, och, dan begint meestal de narigheid. Want elk uur van de dag laat u uw werkstuk zien. Eerst gespeld, daarna doorgeslagen. Een tikkeltje verder weer voor de helft gestikt. Dan weer de andere helft. Het gehannes, nou In samenwerking met de Gemeente heeft het bestuur van de Stichting Sporthal „Margriet" tot opvolger van de heer C. J. M. Bolmers, die zoals u weet, wethouder geworden is, de heer L. v.d. Kraan. ja, voor u dan niet, met die lange rits in het achterpand. Nadat u eerst meesterlijk die voering erin ge wurmd hebt. Heel die toestand maakt uw man mee. En dan komt het: ik hoorde deze week op een terrasje zeggen: „dan is voor mij de lol er alaf. Dan ben ik er al op uitgekeken. Ik voelde me helemaal verbleken. Ik dacht met schrik aan al die mooie jurken, pakjes e.d. die met veel liefde en geduld tot stand komen. Niet verder vertellen, want de mannen lezen deze rubriek toch niet. Maar... Tja, daar zit ik nu. Niet boos worden. Wél zorgen dat uw jurk of wat dan ook een heerlijk geheim voor hem blijft. Hem wel uitdagend tonen, als hij helemaal klaar is. Dan pas is die jurk of wat dan ook een openbaring voor hem. Het zal in het begin moeilijk zijn. Maar ook daar komt u overheen. De beloning van zijn eerlijke bewondering doet u dit alles vergeten. MIEKE Een bekende figuur in de sport wereld, want hij is voorzitter van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening, de S.B.L.O., voorzitter van de Sportraad, bestuurslid van de Stichting Wielerbaan etc. Doordat hij destijd bij de oprichting van de Sporthal intens betrokken was, is hij dus op de hoogte van de gehele voorgeschiedenis. Het administratie-adres blijft onge wijzigd in deze Sporthal „Margriet". Zo ook het adres voor alle aanvragen van verhuringen. Magdalena T. d.v. J. C. Hooge en A. M. P. Hulsenbek; Evangelo z.v. G. Christodoulatos en E. F. J. A. Houwelingen; Tom J. C. z.v. B. W. J. van Krogten en A. M. Beukers; Adrianus P. z.v. P. C. Peterbroers eh J. H. M. Peters; Marcel D. z.v. B. Mulder en A. M. Polderdijk; Jeroen z.v. D. van der Blom en A. van der Duijn Schouten. ONDERTROUWD L. J. Bakkers, 22 jr. en M. Luijendijk, 19 jr.; R. S. van den Barselaar, 24 jr. en F. H. A. C. Bos, 23 jr.; H. Borgstijn, 23 jr. en G. Bijl, 20 jr.; A. J. F. Bijtel, 23 jr. en P. T. T. Tijs, 22jr.;E. A. Collignon, 24 jr. en H. van Steijn, 21 jr.; J. van Doesburg, 21 jr. en M. A. de Nijs, 20 jr.; F. W. Huijgen, 25 jr. en E. Wessel, 22 jr.; W. J. P. C. de Jagher, 22 jr. en M. C. L. Angenent, 25 jr.; S. P. Jaspers, 19 jr. en H. P. Voogdt, 19 jr.; M. Jongste, 25 jr. en J. C. Kerskes, 26 jr.; M. Kouwenhoven, 23 jr. en P. M. Sala, 22 jr.; R. A. A. Kronenberg, 26 jr. en L. Snelleman, 22 jr.; H. F. C. van der Meulen, 28 jr. en R. I. van den Engel, 19jr.;M. van Muijen, 26 jr. en E. W. G. van Maanen, 30 jr.; P. A. Nelson, 33 jr. en T. H. M. Arenz, 27 jr.; J. J. Ouwendijk, 30 jr. en E. M. C. Mackaij, 20 jr.; H» J. M. Seeger, 23 jr. en I. F. Ouwens, 19 jr.; M. Stout, 21 jr. en Y. Broekarts, 17 jr.; A. C. de Ridder, 25 jr. en A. H. Spaan, 23 jr.; H. van Tilborg, 20 jr. en J. A. de Wit, 19 jr.; R. Verhagen, 21 jr. en M. B. H. Weber, 20 jr.; M. J. Vleugel, 21 jr. en M. S. Burnet, 19 jr.; G. H. van Buuren, 26 jr. en I. F. E. Bezemer, 20 jr.; J. Konings, 19 jr. en B. Poot, 16 jr. GEHUWD R. P. L. van Mosselaar, 23 jr. en M. H. Grotenhuis, 19 jr.; R. Blankert, 21 jr. en M. A. Becker, 20 jr.; K. Brouwer, 68 jr. en E. Vari, 52 jr.; A. M. P. Stoffels, 24 jr. en G. G. M. Petterson, 26 jr.; R. C. van Dam, 21 jr. en M. Smith, 17 jr.; G. van Leeuwen, 20 jr. en M. G. Ruinaard, 18 jr.; W. Broere, 23 jr. en J. van Beek, 23 jr.; M. M. den Uijl, 20 jr. en A. R. Holster, 19 jr.;G. P. Visser, 21 jr. en W. F. Sommer, 20 jr.; R. W. Heesemans, 23 jr. en M. E. T. Bonefaas, 22 jr.; R. Maissan, 23 jr. en P. C. M. van der Rnaap, 21 jr.; G. A. Versteeg, 22 jr. en J. L. Koster, 20 jr.; C. H. Boon, 20 jr. en W. J. M. Schreuder, 19 jr., A. W. J. Bosselaar, 24 jr. en A. M. Spaan, 21 jr.; H. J. W. van Steenoven, 19 jr. en B. Kruikemeijer, 20 jr. OVERLEDEN H. Tissingh, 76 jr.; F. A. Paap, 79 jr.; C. S. Lange, 76 jr., echtg. van A. Kruijs, A. H. Bakker, 50 jr.; N. Kerst, 67 jr.; M. Schilperoord, 74 jr.; echtg. van J. Gravendeel; K. J. Kornaat. 60 jr. GEBOREN René z.v. H. Groen en A. P. van 't Hoenderdaal; Karin d.v. W. Klein en P. L. Sala Marella P. J. d.v. P. Droge en A. A. M. Veltman; Monique d.v. T. Rigters en K. E. Blom; Pieter z.v. E. Forsten en E. Molenaar, Monique d.v. G. van der Most en A. Westdijk; Raymond J. W. z.v. A. Pols en K. Planken; Jacobus z.v. J. Springer en A. van Ewijck; Joost A. A. z.v. J. H. van Zutphen en A. P. N. Verheijden; Jacobus z.v. G. Bakkes en E. J. Oost; Vicar z.v. E. van Rossen en C. Verhaar; Boudewijn T. z.v. B. T. Molendijk en C. H. Bené; Jeroen z.v. J. Vervoort en H. F. de Groot; Monica E. d.v. H. J. Pieke en P. M. Verheezen; Paul J. z.v. A. van der Giessen en J. L. Breslau; Maria J. d.v. A. J. Rodriguez Gonzales en M. Carballo de la Cruz; Ronaldus M. z.v. M. J. Palsrok en T. J. A. Hollander; Elisabeth M. d.v. A. van der Stoep en W. J. M. Ketting; Reinirus F. z.v. R. F. Koeleman en A. van den Bout. OVERLEDEN I. Spronk, 1 dag; T. H. van der Kant, 59 jr.; A. E. de Ronde, 71 jr., echtg. van H. Mirck; D. de Bruin, 73 jr. De eigenaar van Kapsalon „Ellen" op bovengenoemd adres, heeft een enorme verrassing voor u. Daar moet u echt van weten te profiteren. Vooral als uw man erop gesteld is, dat u er elke dag keurig verzorgd uitziet. En welke man is dat niet? Een eerste vereiste. Al lukt dat niet altijd. Heel weinig tijd of kleine kinderen om je heen. Ziet u, dan, maar eigenlijk altijd, is het fijn als zo'n keurig opgemaakt hoofd op u staat te wachten. U behoeft er geen honderden guldens voor uit te geven. Lang niet. Deze Parex-pruiken zijn bovendien gemakkelijk te onderhouden, als u van dat „handige" bent. Alleen: drie dingen góed onthou den: nooit die synthetische pruik onder de droogkap zetten, niet inrollen, anders krijgt u pluisjes en niet in gloeiend water wassen. Zo, dat weet u dan. En let u verder op de advertentie elders in dit blad. Geef uw man een knipoogje. Knip die advertentie uit. Laat die model len zien. Alleen maar zo achteloos laten zien. Dan komt de rest vanzelf wel! En... bedenk wel dat u met uw nieuwe aankoop enorm bóft. Want wat u er allemaal bij krijgt. Enorm! Juist: Boerhaaveplein 7. M. Een pruik is niet meer weg te denken uit het leven van een moderne I vrouw. Kapsalon „Ellen" heeft er ook „ja" tegen gezegd. Vandaar dat u de gelegenheid krijgt een keurig verzorgd hoofd voor een avondje uit of zo met speciale geschenken aan te schaffen. Nog tot en met aanstaande zondag zijn in het Stedelijk Museum twee tentoonstellingen te zien gewijd aan de nafeve schilderkunst. De tentoon stelling „Meesters der Europese Nafeven" omvat tachtig schilderijen van nafeve schilders uit bijna alle landen van Europa. Ook Nederland is vertegenwoordigd en wel met acht schilders, waaronder Pieter Hagoort uit Grotebroek, de gewezen bestuur der van de paardentram uit Enkhui zen, aan wie de eerste beurt viel om met een eerste prijs op de internatio nale manifestatie Nafeven '70 in Zagreb (Joegoslavië) uit de bus te komen. De tentoonstelling is tot stand gekomen in samenwerking met de heer Louis Gans, direkteur van de Albert Dornestichting, een stichting, die het tekenen en schilderen in vrije tijd stimuleert door het organiseren van wedstrijden, het geven van voorlichting, samenstellen van een collectie en het tentoonstellen van werken van zondagschilders. Ook in Schiedam en omgeving blijken nog vele liefhebbers van penseel en verf in hun vrije tijd te schilderen. Naar aanleiding van kran tenadvertenties met de vraag naar adressen van zondagschilders kwa men heel wat reacties binnen op het Stedelijk Museum. Hiervan is tevens een tentoonstelling samengesteld. Toevallig kwam men tot hetzelfde aantal als bij de Albert Dorne- verzameling: tachtig schilderijen en tekeningen tonen een wereld van belevenissen, met een intense vreug de en liefde tot het onderwerp vastgelegd. De beide tentoonstellin gen zijn gratis toegankelijk. Ope ningstijden dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur en zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 5 september a.s. orga niseert de G.J.V. „De Goede Haven" een puzzelrit door het Westland voor jong en oud die een bromfiets bezit. Het is de bedoeling dat men met z'n tweeën komt. Het inschrijf geld bedraagt f 1,— per persoon. Voor de winnaars zijn prachtige prijzen beschikbaar, terwijl er ook een tweede en derde prijs uitgereikt zal worden. Er zal gestart worden vanaf 1 uur tot plus minus half drie. Begin- en eindpunt van deze puzzel- rit is de „Goede Havenkerk" aan de Westfrankelandschedijk (ingang ach terzijde). Vanaf 12 uur is de kerk open voor inschrijving. In één van de zalen zal een gezellig zitje worden ingericht, waar men na afloop van de tocht iets gebruiken kan, in afwachting van de einduitslag. We willen hier bij voorbaat al zeggen: Het is een puzzelrit, beslist geen race wedstrijd! Voorinschrijving is mogelijk bij onderstaande adressen onder gelijk tijdige voldoening van het inschrijf geld. G. L. Bastiaans, Burg. Knappertlaan 80, tel. 261446; Mej. T. Verkade, Amalia v. Solmsstraat 9a; J. Bouw man, Rotterdamschedijk 213a, tel. 262806.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 12