Het nieuwe n IN GESPREK MET RENAULT KOSTER n.v. DE HELFT VAN „DE SPELBREKERS „West-End" met gezellige shop op Broersvest Het jaarlijkse uitstapje van de S.O.S. 30.000 WELPEN NEMEN AAN VERKENNERSSPEL DEEL I BRUIDS I TEL. 264366 T.V DEFECT BEL RADIO„ACTIEF Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Als je een afspraak hebt met iemand, die je eigenlijk alleen maar vanuit de zaal kent (alweer een twee jaar geleden) dan vraagje je enigszins benauwd af: zóu je 'm nog wel kennen? Je kan toch moeilijk met een anjer in je haar of op je mantel rondhuppelen. Zorgen voor niets gemaakt! Wantje herkent hem zaterdagmid dag direct bij „Het Trefpunt Bijdorp": Theo Reekers, de hélft van „De Spelbrekers". De andere helft is Huug Kok. Theo woont met zijn gezin sinds kort in een van die gerieflijke royale woningen in de Z.-flat aan het Chopinplein in Groenoord. Waar hij met zijn vrouw en nakomertje Linda best kan wennen. Het uitzicht is geweldig, de verbindingen op de weg uitstekend. Jarenlang hebben ze in Oud-Mathenesse gewoond. Maar het huis werd te klein en er was altijd wel wat op te knappen. Waarom dan iets in Ommoord, Capelle a/d IJssel of Pendrecht gezocht als zo dichtbij mooie flats gebouwd worden? Bovendien hebben ze in al die jaren verschillende zalen voor verenigingen „bespeeld". Schiedam is voor „De Spelbrekers" bekénd terrein! HET PRILLE BEGIN VEEL PLATEN MANAGERS ZORG VOOR LATER iK-E-S-ZEGELS, ^'t makkelijke achterdeurtje tel. 010-13.34.01 mir/i rmvit* '41 kimr.%sumu JAPONNEN die l S OPENBARE KENNISGEVING De stoelen met de prinsheerlijke xit Andr. aan de Wiel Verhuurt meer dan U denkt. Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag.tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: PJ. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel West land en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Terwijl we dit schrijven, zitten ze allebei in Canada, waar ze een tiental voorstellingen zullen geven. Met Therése Steinmetz, Johny Jor- daan, tante Leen en Cas Oosthoek. Per vliegtuig zijn ze gistermorgen vertrokken om daar in verschillende steden voor de Hollandse Clubs op te treden. Zoals in Toronto, Ottowa, Hamilton, Oshawa en Montreal, om er zomaar een paar te noemen. Het is overigens niet de eerste keer, dat ze in het buitenland optreden. Dat begon al in 1947 met een halfjaar lijks toernee door Indonesië. Van zelfsprekend met andere artiesten. Daarna een paar seizoenen in België, Duitsland. Een radio-uitzending in Zweden. Vurige supporters van Feyenoord hebben ze in een N.C.R.V.-uitzending alle onrust en twijfels in Milaan laten bezinken. Hetgeen is gelukt. Ze waren nog heel jong, 18 jaar, toen ze elkaar vonden in de muziek en met een liedje. Eigenlijk al in de oorlog. Maar daarna, op die talloze bevrijdingsfeesten werd het hun officiële start. Het prille begin van een succesvolle carrière, die zij zich in die 25 jaar hebben opgebouwd. Aan hun „zilveren" samengaan heb ben ze geen ruchtbaarheid gegeven. Het is allemaal góed zo. Hun repertoire is in de loop der jaren verbeterd. Vroeger schreven ze de liedjes zélf, componeerden er de muziek bij. Nü laten ze dat aan goede tekstschrijvers over, hetgeen hun veel tijd bespaart. Tijd die zij voor een ander doel besteden. Eli Asser, Jaap Molenaar en Ton Ooster huis voorzien hun steeds van goede teksten, geheel aangepast weer aan deze tijd. Niet alleen maar wat liedjes zingen, doch er ook een verbindende tekst aan toevoegen. De politiek mijdend, want die vinden zij vaak zo hard. En tenslotte komen de mensen toch om eens gezellig uit te zijn, een avondje te lachen. Driemaal in de week treden ze zeker op. Daarin valt praktisch altijd het weekend. Maar gelukkig zijn ze tegenwoordig op zondag vrij. Een winstpunt, nu de vrije zaterdag is ingevoerd en men feest op vrijdag en zaterdag... Kris-kras overal door het land rijdend met hun snelle wagen. Als het effe kan dezelfde avond nog terug naar huis. Waar de veilige beschutting en de echte gezelligheid is. Daar valt aan het Chopinplein niet aan te twijfelen qua inrichting en comfort. Ze hebben al veel platen op hun naam staan. U heeft ze weieens op „de buis" gezien. Natuurlijk vinden ze dit leuk, al staan ze er aan de andere kant een beetje huiverig tegenover. Want er is een hemels breed verschil tussen een tv.- of een jarenlange ervaring. Het jongleursvak raakt een beetje op de achtergrond. Grote bewondering hebben ze voor het Schiedamse gezin Uytdewilligen: vader en moeder „The Wido's" vormend. De tweeling Wim en Thea de grote ontdekking als „Les Diobo- liques" in J4ieuwe Oogst 1970". Eerste prijswinnares werd het zange resje Ellis de Liefde, die al een tweede plaat gemaakt heeft. Tweede deze Schiedammers. Maar alle drie hebben ze „,De Spelbrekers" als hun managers. Die het overigens wel heel erg jammer vinden, dat zij in Canada zitten als de jonge Schiedammers met hun diabolonummers een kansje wagen in de internationale talenten jacht dit weekend in Londen. Maar ik weet zeker, dat zij voor hen zullen duimen! las^heerentTh/n RUe?aal: iP6, SPelbrekers" Links: Huug Kok, rechts mijn gastheer Theo Reekers. Veel succes in Canada heb ik hun toegewenst Mogelijk zien we er nog wat van op de T. V. TELEFOON 260160' zaaloptreden. Daar heb je meer contact. In 1962 werd „Katinka" hun grote troef. Het klinkt ongelooflijk, maar nog steeds staat dit liedje hoog genoteerd. Als je de kans krijgt aan een Songfestival deel te nemen, moet je die grijpen, is de mening van Theo Reekers. Ook zonder succes kan je veel met een lied bereiken. „Katinka" is daar een prachtig voorbeeld van. Een leuke tekst, een fijne melodie. Daarom vinden „De Spelbrekers" hun beroep het mooi ste van de wereld. De blijdschap om alle goede dingen in het leven, ook de teleurstellingen, uitdragen. In Rotterdam (ze zijn er allebei geboren) kregen ze van de Gemeente een schoollokaal ter beschikking. Waar jonge beginnende artiesten optreden voor andere beginnenden. „De Spelbrekers" wijzen dan op hun1 tekortkomingen. Verschillende ar-| tiesten hebben ze al op het verdere pad begeleid. Zoals bijv. André van Duin, wiens ster als een komeet destijds na een uitzending van „Nieuwe Oogst" omhoog schoot. Artiest in hart en nieren, maar hij had totaal geen begrip van alles wat eraan vastzat. Het nakomen en tekenen van zijn contracten. Dat is de taak, waar „De Spelbrekers" zich naast hun eigen werk voor ingezet hebben. Zij kennen dit immers uit Tussen alle druktes door van het optreden en het behartigen van andermans zaken (de genoemde artiesten), hebben zij als tégen wicht een kunst- en antiekhandel in Kralingen. Iets voor straks, als we te oud geworden zijn om zoveel te reizen, zegt Theo Reekers met een glimlach. Iets voor heel veel later. Vier middagen is deze zaak geopend. Maar op twee daarvan zijn we altijd vertegenwoordigd Ik kijk verschrikt op mijn horloge. Ik weet dat er nog veel werk wacht. Eerst nog een optreden in Voor schoten, niet zo ver weg deze keer, zaterdag 4 september. Maar gister morgen zijn ze het vliegtuig inge stapt. Om hopelijk 24 september weer in ons land terug te keren. Dicht de bloknoot. Galant de „halve Spelbreker" die mij naar huis brengt. In de hal van zijn flat zie ik mensen naar hem kijken. Zouden zij dit ook weten dat hij een van de bekende „Spelbrekers" is? M. W.-S. Sinds 3 september jl. is in het v.m. pand van de firma Bossers een gezellige shop geopend, die de naam „West-End" draagt. Helemaal afge stemd op de jongeren. Juist: een boetiek. U wordt op uw wenken bediend door de heer W. Schmidt, die hier bedrijfsleider is. Geassisteerd bij de vlotte verkoop door Benny v.d. Meer. U vindt hier letterlijk van alles. Vanzelfsprekend hippe kleding. Leu ke pantalons van een gebloemd motief. Niet alleen te dragen door jongens. En nu komt het: ook meisjes geven hier de voorkeur aan. Ze zijn er nog niet de brede riemen voorzien van een éigen sterrebeeld. Maar vraagt u er volgende week maar eens naar. Ze worden het dit seizoen, let maar eens op. Wat of verder in deze boetiek te koop is? Allemaal leuke dingen. Geheel op de mode van 1970-'71 afgestemd. Ook wat het ondergoed betreft. Ook daaraan stelt de jongere zijn eisen. Het wordt allemaal in een leuke, lichte ruimte gebracht. Met een heel aparte verwerking van het plafond. Let u er eens extra op. Want natuurlijk gaat u er met uw zoon of dochter eens een kijkje nemen. Mod Shop „West-End" is dit tenvol- le waard. Evenals vorig jaar heeft het Bestuur van de Centenvereeniging voor Blin den „S.O.S." gemeend een trein-bus- tocht te moeten organiseren voor 400 blinden en hun begeleiders in het Rijnmondgebied. Inplaats van de gebruikelijke bustocht. Vertrek van het Centraal Station te Rotterdam gistermorgen naar Olden- zaal. Onderweg werd er koffie met gebak geserveerd door personeel van de Compagnie Internationale des Wagon-Lits. In Oldenzaal aangekomen stonden de reis-bussen van de T.E.T. gereed om de gasten van „S.O.S." door het schitterende Twente te rijden. Via Lutte, Denekamp, Ootmarsum, Vasse, Tubbergen en Weerselo naar Deurningen waarin Café-Restaurant „Luttikhuis" een goed verzorgde „Twentse Koffiemaaltijd" werd aan geboden. Vervolg bustocht via het vliegveld van Twente Buurse en Haaksbergen naar Hengevelde, waarin Café Res taurants „Assink" en Veehof" de thee geschonken werd. Hierna vervolgden zij de bustocht via Bentelo, Delden door de Twik- kelse bossen naar het prachtige landgoed „Twikkel", de vroegere zetel van de drost van Twente. Met diverse oude boerderijen om vervol gens naar Hengelo te gaan. In het Ontspanningsoord „De Waar beek" een speciaal optreden aange boden door „Gert en Hermien Timmermans" met orkest. Tot slot een zeer uitgebreid diner. Vanaf „De Waarbeek" ging het gezelschap naar het station van Hengelo, waar de extra trein gereed stond om het gezelschap weer naar Rotterdam te vervoeren. Voorzien van al het goeds dat Wagon Lits te bieden heeft. Na diverse landelijke- en plaatselijke aktiviteiten dit jaar, in het kader van het 60-jarig bestaan van het Spel van Verkennen in Nederland, is het nu eindelijk feest voor de welpen, de jongste leden van de padvinders organisaties „De Nederlandse Pad vinders Vereniging" en ,De Katho lieke Verkenners". Voojien is op zaterdag 12 septem ber a.s. een Nationale Rimboejacht, getuigen van een voorname allure, ziet kollektie van modehuis AUA in de exclusieve 3 BROERSVEST 111 Tl SCHIEDAM C TEL.: 010-267416 2 TJlTriMFXJifr IUI Ter openbare kennis wordt gebracht, dat door het Gesell- schaft für Kernenergieverwer- tung in Schiffbau und Schiff- fahrt mbH te Hamburg ver gunning is gevraagd om met het nucleair schip ,Otto Hahn' ligplaats te hebben in de Vul- caanhaven te Vlaardingen en de Waalhaven te Rotterdam. Deze aanvraag ligt vanaf he den op de afdeling Algemene Zaken, Stadhuis, Grote Markt 1, gedurende een maand ter inzage. Belanghebbenden, die tegen het verlenen van de gevraagde vergunning bezwaren hebben, ontleend aan vrees voor ge vaar, schade of hinder, kun nen deze indienen bij de Mi nisters van Economische Zaken en Sociale Zaken en Volksgezondheid. Schiedam, 4 september 1970 georganiseerd onder de naam „Mo- kasheba" (afkortingen van enkele namen het het „Djungelboek" van Rudyard Kipling: Mowgli Kaa, Shere Khan en Baloe). Dit spel in rimboe-sfeer wordt overal in Nederland op dezelfde middag gespeeld door niet minder dan 30.000 welpen. In Vlaardingen zal het in het Oranjepark dan ook een drukte van belang worden. Naar schatting zo'n 250 tot 300 jongens uit Vlaardin gen, Schiedam, Maassluis, Maasland en omgeving zijn hier bij het spel betrokken en zullen de sfeer van deze rimboejacht proeven. Heeft u interesse, kom dan gerust eens kijken! Telefoon 010 - 16.16.04 en 37.41.21; 01899 - 5030 en 5874 WIJ IjjELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur bereik baar. CORN. DREBBELSTR. 7, SCHIEDAM Verkoop en inruil van alle merken Reparaties onder garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1