c Bij W.F. is laatste S. Kerkschepen verlengd „Bijdorp" heeft alles wat zijn hart begeert REDDING GENEZING BEVRIJDING Passage Theater Schiedam Zo vloog „De Postduif" uit Strom beek Minidorp wordt gekraakt SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant /oor U THE ITALIAN JOB Er was veel belangstelling zaterdagmorgen. Vooral van de kant der „Bijdorpers" en niet te vergeten de kinderen, die stonden te trappelen van ongeduld. Maar burgemeester H. Roelfsema stelde dat verlangen naar schommels, wippen, een groot klimrek en betonnen speeltuigen niet al te lang op de proef. Energiek zette hij de schaar in de linten, die de schommels nog vasthielden en juichend bestormden zij hun fort: het grote klimrek. Tamboer-maftre F. Brederode van de drumband „Schiedam" en de charmante majorettes gaven nog even de muzikale toon aan en toen werd burgemeester Roelfsema wéér aan het werk gezet op zijn vrije zaterdag! Nu onthulde hij de naam van het wijkgebouw: „Trefpunt Bijdorp". Een oude ziekenhuisbarak, geheel omgetoverd in een modern clubhuis met een gezellige bar, tweekleurige wanden en overal gezellige zitjes. Onze wethouder van Sportzaken en Culturele Zaken, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff had het zonder toespraak willen doen. Maar zij kreeg daartoe geen kalis, omdat burgemeester Roelfsema lakoniek verklaarde dat zij tekst en uitleg van de aftrap op deze velden zou geven. Schiedam heeft behoefte aan uit breiding van zijn sportvelden. Maar tja, dat géld! Zo lang zal men Zich nog moeten behelpen. Al vond zij het een geruststelling, dat het raadslid A. Verlinde verklaard had dat deze velden in Kethel nog wel geschikt waren voor de pupillen en voor het zomeravond-voetbal. De klap op haar hoofd dat die velden niet aan K.N.V.B.-eisen zouden voldoen, kwam daardoor minder hard aan. Ook al door de verbetering van de kleedkamers en het draineren van de velden via buizen. Toen verrichtte zij met veel élan, de bloemen in haar hand geklemd, de ferme aftrap. „Bijdorp" had alles wat zijn hart begeert. Moge het er nog vele jaren van genieten door: Jezus Christus Samenkomst: Donderdag acht uur n.m. Boerderij „Land- vreugd", Kethel (blauwe zaal) Deelname van 275 duiven, 110 km, lste duif 8,27, laatste 8,45. P. Bakker 1, 7, 18; W. Ekris 2, 24, A. Faas 3, 17; J. Koster 4; J. Lips 5, G. Nijer 6, 16, 20, 23, H. Blondé 8, W. v:d. Kant 9, 21, L. Lems 10, 25; P. v. Os en Co. 11, 13, 15, 19, 22, W. v. Remsen 12, A. v.d. Grijp en Co. 14. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Op zaterdag 12 september a.s. zullen de kabouters van de Nederlandse Gidsen en het Nederlands Padvind- sters Gilde uit Schiedam, Vlaar- dingen. Maassluis, Hoek van Holland het Minidorp gaan bezetten. Mini- dorp is gelegen op het padvinders centrum aan de Broekpolderweg te Vlaardingen. Onder luid gejuich en onder het alziend oog van de burgemeester en zijn vrouw van Minidorp, zal het kaboutervolkje zich in groten getale verspreiden over de reeds aanwezige panden zoals: V.V.V., postkantoor, cineac bloemenwinkel, fotowinkel, Minidorpse Courant, atelier, café- restaurant, hoedenwinkel en het sportveld. Zij zullen zich naar hartelust kunnen bezig houden met allerlei creatieve uitspattingen, sportieve strijd en film zien. Voor muzikale „krakers feestvreugde" zal de padvindersband Ravo zorgen. Dit alles gebeurt in het kader van het 60-jaar bestaan van Scouting. We verwachten zaterdag a.s. om 14.30 uur een 250 kabouters, die de uitnodiging van de burgemeester van Minidorp met beide handen aan grijpen om hun dorpje te gaan bezetten en te overspoelen met actie, plezier, zang en andere feest vreugde. Aldus het Districtsbestuur van de NG/NPG. Telefoon 26 95 63 Van donderdag 10 september t/m woensdag 16 september 1970. Werkdagen 2 en 8.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. MICHAEL CAINE NOEL COWARD (Bankroof op wielen) Paramount In kleuren Toegang 14 jaar. Zondag 13 september 1970 kindermatinee 2 uur: „MET DE DRIE STOOGES DE LUCHT IN" Toegang alle leeftijden. HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1970 Bij de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord N.V. in Schiedam (lid Rijn-Schelde Groep) is maandag middag een nieuwe middensectie tussen het voor- en achterschip van de „Sloterkerk" gevaren. Het veriengingswerk van de serie van zeven ,,S"-kerk schepen van de V.N.S. is daarmee op een oor na gevild. De schepen zijn door de ingreep bij de Schiedamse werf ongeveer 20 meter langer geworden. De verlengingstijd per schip bedraagt ongeveer 42 dagen. Na het aanbren gen van de nieuwe middensectie blijven de stabiliteit en de snelheid nagenoeg dezelfde. Er werden tevens nieuwe snel werkende tweeling-kranen op de schepen geplaatst. Zij hebben een hefvermogen van 23 ton. Zij zijn speciaal geschikt voor het laden en lossen van containers. De verlengde schepen zijn: de „Streefkerk", „Sinoutskerk", „Schiekerk", „Spaarnekerk", „Ser- vaaskerk", „Steenkerk" en „Sloter kerk". Volop feest voor het bestuur en de leden van de wijkvereniging „Bij dorp". Die zich niet lieten ontmoe digen, toen het clubhuis in elkaar stortte tijdens een windvlaag eind april. Maar de handen weer ineen sloegen. Met als belóning het resul taat van nü: een oergezellig tehuis. Waar men graag een praatje zal die trots zijn gasten eerst over het terrein had geleid, de heer W. H. van Gisteren. Dank bracht hij aan alle leden voor hun spontane medewer king, maar ook aan Gemeente Werken voor hun hulp en advies. Als dank hiervoor bood mevrouw J. Maasdam een electrische gasaanste- ker aan. Bureemeester H. Roelfsema herinnerde aan de buurtschap een honderd jaar geleden. In enkele provincies, zoals Drente leeft die nog. Nu hebben andere instellingen dit werk overgenomen, al is veel daarbij verloren gegaan. Gedachtig aan de spreuk van Wilhelm Teil: „Weest eensgezind" won de burge meester aller „Bijdorp-harten" door te verklaren, dat hij een zwak voor hun wijkvereniging had en er nog- eens een gezéllig uurtje hoopte door te brengen. Waarvoor een hartelijk applaus! Ah afgevaardigde van de V.N.F.G. sprak de heer J. v.d. Griend, die nog even memoreerde hoe eendrachtig het bestuur van deze kleine wijkver eniging had medegewerkt aan het grote Bevrijdingsfeest 1970, dat voor hem persoonlijk door ziekte de mist inging. Maar de „Bijdorpers" waren een voorbeeld bij andere grotere vereni gingen vergeleken. Hiervoor bracht hij hun de welgemeende dank en wenste hun namens het bestuur van harte geluk met deze nieuwe aan winsten. Eerlijke bewondering had de voorzitter van Het Singelkwar tier", de heer J. H. F. Fredriks voor de wijze, waarop men in zo korte tijd zoveel werk verricht had. Al deed hij nogmaals een beroep op de burgemeester voor een dergelijk iets als hier in Bijdorp Kethel voor de De wijkvereniging „Bijdorp" in Kethel heeft zijn eigen wijkgebouw, speeltuin voor de kinderen en voetbalveld. Hier de kinderen in hun element. komen maken of een kaartje leggen. Bingo... Er zijn nog zoveel andere mogelijkheden. Vriendelijke en dankbare woorden. In de allereerste plaats van de voorzitter van deze wijkvereniging, meende dat het eigenlijke feest in de voorbereiding van alle plannen zit. Dan leer je elkaar tijdens de werkzaamheden béter kennen en geldt later: „Een goede buur is béter dan een verre vriend". Spreker jeugd was bereikt. De jeugd van Het Oosten wacht er al 23 jaar op. Niettemin hoopte hij met de andere wijkverenigingen in onze stad op een vruchtbare samenwerking. En eens van gedachten wisselen met elkaar. Wethouder mevrouw G. D. Verwey-de Graaff verrichtte onder het toeziend oog van scheidsrechter Henk v.d. Veer de eerste aftrap van de wedstrijd „De Bijdorp-boys" tegen Gemeentewerken. Uitslag 3-1.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3