Deze week in SCHIEDAM Veveo gereorganiseerd WINKELPANDEN In lange tijd heeft SVV niet zoveel doelpunten kunnen maken als zaterdag j.l. tegen HVC toen onze stadgenoten liefst vijf maal de doelman van de tegenpartij wisten te passeren, terwijl Jan van der Velden'zijn heiligdom schoon hield. Voor alle aanwezigen op het SVV-sportpark was het derhalve een vreugdevolle middag, want een 5-0 overwinning op HVC is een prestatie van de eerste orde. De meest opvallende man bij de rood groenen was ongetwijfeld Ton Vorstenbos die vier doelpunten voor zijn rekening nam. Fantastisch niet waar? De andere treffer kwam van de voet van Cees van Herpen. SERIEUZE BEZORGERS (STERS) Geef tijdig Uw advertentie op HET NIEUWE STAD5BLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 0x91 «a.M?T<l32 61 3 i02M3OVV - V OA1 - GAJftèCPT,» 3WUJIH T3H Nu doet zich het vreemde geval voor dat beide doelpuntenmakers onder normale omstandigheden op de reservebank zitten. Hans Bassant was echter geblesseerd evenals Wout van Meeteren en dat betekende dat Vorstenbos en Van Herpen moesten invallen. Het duo liet zien dat het bepaald geen verzwakking beteken de en dat SVV in hen over een goed stel reserves beschikt. Deze situatie maakt dat Jan Sportief de toekomst van SVV na de ietwat moeilijke start van deze competitie rooskleurig inziet. Met zulke reserves - de vraag is alleen of ze het na dit optreden nog lang zullen blijven - kan het niet anders of SVV's top-elf moet van een zeer goede kwaliteit zijn. Wie Jan bijzonder goed vond tegen HVC was de Joegoslaaf Ciric, die als de vrije verdediger, ook wel „libero" genoemd, bergen werk op voortref felijke wijze verzette. Trouwens de gehele verdediging was goed in vorm, al werden er in de eerste twintig minuten af en toe schoon heidsfoutjes gemaakt, die als de tegenstander wat meer gelukkig was geweest een doelpunt hadden kun nen opleveren. Het gebeurde geluk kig niet en nog voor rust maakte Vorstenbos zijn eerste doelpunt. Na rust werden de illusies van HVC ras de bodem ingeslagen door een viertal doelpunten. Jan hoopt nog vele malen getuige te mogen zijn van glansrijke SVV overwinningen met veel doelpunten, want uiteindelijk zijn dat de kruiden die het voetbal gerecht de smaak geven. Helaas heeft Jan op zondag met u de teleurstelling van de eerste nederlaag van Hermes moeten in casseren. Tegen de bikkelhard spe lende Eindhovenaren achter het doel sprak er zelfs iemand over Eindhoven de la Plata werd door de mannen van Joop Castenmiller een 1-0 nederlaag geleden. Het was een gelijkopgaande strijd, die vol gens Jan niet onaantrekkelijk was, de vele overtredingen even buiten beschouwing gelaten. Het spel golf de over en weer en van een overwicht van een van beide partijen was geen sprake. U kent de uit spraak in zo'n geval „de gelukkigste ploeg wordt winnaar" en zo gebeur de het ook in dit geval. Zo'n twintig minuten voor tijd scoorde Eind hoven en dat betekende voor de club uit de Lichtstad de overwin ning. Er was voor Hermes niets meer aan te doen. Volgende keer beter zullen we maar zeggen en dat is dan a.s. zondag, wanneer Hermes op bezoek gaat bij Baronie in Breda. SVV speelt thuis tegen Blauw Wit. HBSS behaalde zaterdag een fraaie 3-1 overwinning op Arne- muiden. Met de rust was het 1-0 door Den Braber. Na de hervatting werd de stand gelijk, maar toen kwam de doelpuntenmachine van onze stadgenoten pas goed los. Tieman maakte 2-1 en vlak voor tijd had Den Braber nog eens succes 3-1. Het aantal toeschouwers dat aan wezig was viel erg tegen, maar dat was te wijten aan het feit dat SVV op een steenworp afstand speelde. Ook bij SVV waren naar verhouding weinig bezoekers. Jan dacht zo'n 3500. Misschien, dat dit aantal SW zal doen besluiten niet meer naar de zaterdag uit te wijken. -HBSS zal dit waarschijnlijk wel op prijs stellen. PPSC heeft met 2-1 verloren van Haaften. De eerste helft was zonder meer voor de Schiedammers, maar de 1-0 voorsprong door een doel punt van Lodi Kalden bleek in de tweede helft te weinig. Twee doel punten van Haaften deden de schaal in het voordeel van de thuisclub overslaan. Jammer, want PPSC had zeker een gelijkspel verdiend. GTB won met 4-1 van MASC. Van Dongen werd met drie treffers de topscorer. De vierde kwam van de voet van Visser. GSS stond tegen Nélson met 1-0 achter toen het formidabel begon te regenen, waar door het veld in een zwembad veranderde. Voor de scheidsrechter was dit een goede reden om de strijd te staken. De zondagvoetballers deden het als volgt: DHS boekte een 2-2 gelijkspel tegen Emma. Korpel en Rozen gaven DHS een 2-0 voorsprong en dat zag er dus goed voor onze stadgenoten uit. Helaas kwam de thuisclub na de rust terug en dat leverde eveneens twee doelpunten op. Eindstand dus 2-2. Excelsior kreeg een 2-0 nederlaag te slikken van Cromvliet. Met de rust was het al 1-0 voor de Hagenaars. Schiedam won mooi met 3-1 van DOK. Na rust sloeg Schiedam toe. Huet maakte 1-0 en Kiers was het die 2-0 op het scorebord bracht. Een benutte strafschop door Huet le verde Schiedam een 3-0 voorsprong op. Verder dan één tegendoelpunt kon DOK hierna niet meer maken. De Schiedamse Boys hebben met 1-1 gelijkgespeeld tegen Blijdorp. De achterstand die direkt na aanvang werd opgelopen werd nog voor rust door Jumolet te niet gedaan. De tweede helft leverde geen treffers op. De FC Nieuwland kwam na het bezoek aan St. Lodewijk met een 4-1 nederlaag in Schiedam terug. Friederich tekende voor de Nieuw- landse treffer." DRZ kwam tegen Activitas goed voor de dag getuige de 5-0 overwin ning. Van Heiten, Den Brinker 2 x en Slavenburg 2 x waren de doelpuntenmakers. SFC-Sagu Boys werd een 2-1 over winning voor SFC. Offenberg en Verhagen zorgden voor de treffers. SVDPW legde tegen Bloemhof met 4-2 het loodje. Huizing en Bonefaas scoorden en toen was de stand 2-2, maar de Rotterdammers zagen kans nog tweemaal het SVDPW-doel te vinden. Ook Ursus kreeg een nederlaag aan de.broek. Tegen Dilettant kwam men niet verder dan één doelpunt, terwijl de gasten er 2 scoorden. Een 2-1 nederlaag dus. Schinkel was de maker van de Ursusgoal. Helaas trok ook Demos tegen Groen i Wit met 2-1 aan het kortste eind. Van Schijndel werkte de in eerste instantie door een strafschop opge lopen achterstand weg, maar daarna werd doelman Been nog een keer gepasseerd. Wilton Fijenoord speelde tegen Animo met 2-2 gelijk. Met de rust was de stand nog blanco. De Nijs en Verdam scoorden voor WF. Ook Martinit moest een punt afstaan. Tegen Steeds Hooger werd het 1-1De Quadt was de maker van het Martinit doelpunt. Men schrijft ons: „Om in de toekomst aan de jaarlijkse aanzienlijke kostenstijging het hoofd te bieden en de snelle ontwikkeling op chemisch-technisch gebied bij te houden, hetgeen op eigen kracht op rendabele wijze niet verder realiseerbaar is, alsmede om over ruimere hoeveelheden kwali teitsproducten te beschikken voor een doelmatige bewerking van de markt, is besloten de productie van N.V. Veveo Schiedam in de fabrie ken van Pieter Schoen Zn. N.V. te Zaandam onder te brengen. Voor modernisering van het bestaande fabriekscomplex en vergroting van de productie zouden excessen en daardoor onverantwoorde investe ringen nodig zijn. Daarbij komt de moeilijke personeelsvoorziening in deze omgeving. De verkooporganisatie en het assor timent, dat vergroot zal kunnen worden, blijven in tact. Het plan is vanuit Schiedam, waar een verkoop sectie gehandhaafd blijft, de afleve ringen te verzorgen. Een aantal personeelsleden blijft in Schiedam werkzaam, terwijl aan anderen, waaronder medewerkers van fabriek, kantoor en laborato rium, een werkkring in Zaandam wordt aangeboden. Voor degenen die als gevolg van deze maatregel de dienst moeten verlaten is overleg gaande met de vakbonden ovef een afvloeiingsregeling. Makelaardij in Onroeren Te koop in SCHIEDAM: met een zonder bovenwoning, maga zijn en kantoor. Vloeroppervlake van 40 M2 tot 275 M2. Koopsom vanaf 22.500, Schiedam Lange Haven 9 Tel. (010) 268135-268136 Na kantoortijd: 263306-700258 Gevraagd voor ochtenblad: Geen incasso. Aantrekkelijke bijverdienste. Aanmelden of inlichtingen: Beierlandsestraat 7b, Telefoon 26 43 02. Te koop televisie (Phi lips), A.E.G. wasmachine (langzaam wasser), een Acme handwringer, alles in prima staat en tegen elk aannemelijk bod. Burgem. v. Haarenlaan 376, tel. 261352. Te koop Ford Cortina 1963 met inruihnotor van 1967, i.pr.st. met verz. en wegenbel. Tegen de spot prijs van 475.—. Vivaldi- iaan 47, Groenoord. Twee nette gastarbei ders zoeken1 kamer met kookgel. Brieven onder no. 931 bur. v. d. blad. Woningruil. Aangeb. Parkweg 3 kamerw. c.v. en ligbad. Gevraagd wo ning Kethel-Groenoord of Nieuwland. Br. o. no. 0932 bur. v. d. blad. Lerares Engels geeft conversatielessen aan groepjes dames die hun Engels op willen halen, 6 lessen op dinsdagmorgen voor 25.Verdere inl. tel. 353492. Wonirtgruil. 4-kamer- flat c.v. Huur 176.35, bo venste woonlaag Groen oord voor 3- of 4-kamer- flat bovenste woonlaag Nieuwland. Brieven onder no. 0933 aan bur. v. d. bl. Te koop aangeb. zeer mooie bruidsjapon met lange sleep, maat 34-36. Niet in Schiedam gedra gen. Gekost 350.voor 100.Vaste prijs. Van der Elststraat 2b, na 18.00 uur. Nette werkman 60 jaar vast werk, zoekt serieuze kennismaking met alleen staande dame m. woning. Brieven onder nr_ 934 bur. 1 v. d. blad. Flinke jongeman 21 j. in bezit van auto zoekt kennismaking met net eenvoudig meisje. Ge heimhouding verzekerd. Br. no. 935 bur. v. d. blad. Steunzolen? Dan recht- I streeks naar Schellings erkend schoen- en voet specialist. Ziekenfonds leden ontvangen 15. terug. St. Liduinastr. 27, Schiedam, tel. 265808. Ruilen. Gemod. 4-k. wo ning in 't westen voor 4-k. flat of groter in Nieuw land of Groenoord. Brie ven onder no. 944 bur. v. Te koop: Scalectric Te koop donkerbl.d. blad. autoracebaan cornpl. m. Koelstra kinderwagen, ra-7 twee race tuned auto's, dj0 „Plano", babysit. Te koop 1-pers. spiraal v. d. Toorn, Schaperlaan m®t teakhouten voor- en trafo, ronde teller, pit stop, enz. Tel. 154831 na 6 5g uur. Aangeb. Interno kolen- net kastje en tafel 75, achterkant, schuimrubber bed. G. Egberts, B. Honn. Te koop T.V. met 2eGretelaan 127, tel. 261110. convector plat vierkant ledi'kantje z.g.a.n. m. ma- ie koop kanaries, 8 model, grijs, met grote trasje en dekentjes 50.poppen, 2 mannen, 1 rui't, i.z.g.st. 25.hobbelpaard 10.—kwartel, 6 broedhokjes, Telefoon 26848$. Stationsstraat 29. drinkbak, alles voor 60.- Rhoonsestraat 22b. Prettig en zelfstandig Genezing door Jezus werk bieden wij aan vak- Over kinderfoto's gesproken Christus. Samenkomst donderdag 8 uur n.m. Boerderij „Landvreugd" Kethel (Blauwe zaal). bekwame draaiers, bankTe koop goed lopende werkers en monteurs. en onderh. Opel Kapitan Apparatenfabriek voor af- 1958 250.-. Gaaf chroom- standbedieningen AFA, werk. Na 6 uur 's avonds Schiedam, Emmastraat 28 tel. 261246. Kapster aan huis. Op te[ 266244 elk tijdstip dat U wenst, 1 komen wij bij U aan huis. Naaimachines! Inruil- zorgers(sters) Met spoed gevraagd be- voor ons ochtendblad. Hoog loon. Liefst Groenoord, Nieuw- machines o.a. Singer, land en Kethel. Tegen zeer pfaff, Naumann, Lewe- Geen incasso. Aanmelden: lage prijs. Inlichtingen en stijn enz. vanaf 50.—. Hoogstraat 56. tussen 8- afspraken (liefst tijdig Volle garantie. Naaima- 17 uur of tel. 266844, van te voren). Bachplein 326, Schiedam-G roenoord. chinehuis Fa. Miep v. 's avonds na 7 uur 150922- Leeuwen, Hoogstraat 10, 264199-152431. tel. 269737. Te koop bijzettafel m. - Bevrijdjng door: Jezus Redding door Jezus leeuwenpoten 50.an- Christus. Samenkomst: tiek, bewerkte kolenbak donderdag 8 uur n.m. 40.—, teakhouten t.v. ta- Christus. Samenkomst: donderdag 8 uur n.m. Boerderij „Landvreugd", Boerderij Kethel (Blauwe zaal). „Landvreugd", fel 15—, 2 groene boere Kethel (Blauwe zaal). Te koop moderne Phi lips radio met ingebouw de antenne. In zeer goede staat en prima spelend, t. e.a.b. Van der Elststraat ëra*Z de vrije zaterdag I2IJ verdienstelijk maken in bloemenzaak. Middelhar- Aangeb. zonnige 4-k. nissestraat 30. woning, keuken, zolder, - stoelen, rietzitting 30.- schoorsteenplaat met zij stukken j 10—, molen Jongeman 17 jr., leer- met muziekdoos 10.- ling tuinbouwschool, zou partijtje vensterglas 10.- Lourens Costerstraat 4b. Woningruil. Aangeb. grote 2-k. woning, woonk. 8.65 lang met douche, gro te tuin en kelder aan straatzijde Singel, Rotter- omg. Nw. Binnenweg Rot us terdam-W. Gevraagd 4-k. Voor onze vleeswaren- dam-Z. Gevraagd 2-3Tt. j al^' afdeling vragen wij flink woning met c.v. Groen- 285689. Maandag t.m. vrij- mcjsje om op smakelijke oord. Tel. 178445. dag van 9—6 uur. wjjzc onze uitgebreide sortering te verzorgen. leerling-slager die volop de gelegenheid Te koop eethoek met Te koop 4 fauteuils (bl. eiken) met losse kussens ^cn (binnenv.), ronde tafel m. tussenblad, salontafel. T.e.a.b. VI aard1.dijk 89a. Het lukt nog niet erg met de kinderfoto's, waar u tenslotte zelf om gevraagd heeft. Jantje op de bank, in zijn stoel of op zijn fietsje. Liesje in de tent, voor de tent en achter de tent... Nee, dat is het niet, wat een pagina leuk kan maken. Béter begrijpt de vader van Come van Delft, wonende aan de Broersvest 76 dit. Vandaar de plaatsing van de allereerste amateur-kinderfoto 1970. Met als tekst: je moet ervoor zorgen, dat je lijn ideaal blijft. Ook al ben je pas 15 maanden. Woningruil. Aangebo den woning, 4 kamers en dl ijfskleding en het was- grote keuken Havendirk. sen ervan gratis. 3 weken Gevraagd benedenhuis on- vakantie. De gehele maan- verschillig waar. Br. ond. dag vrij. Slagerij Slicker, no. 930 bur. v. d. blad. Hoogstraat 5, tel. 268834. Jonge hennen aan en Te koop Opel Rekord tegen de leg. Gebr. Sluis, 1700 4-deurs '64. vr.prijs St. Liduinaslraat 50, telef. 1250.—. Radiocassette- 269884. recorder; wandelwagen 7 met toebehoren. Te koop Simca bwj. Gasstraat 14 Zuid. '63. Post, Burg. v. Haaren- laan 1361, na 6 uur. - Met spoed gevraagd bezorgers/sters voor ons Aangeboden zeer mooie ochtendblad. Hoog loon. gave Opel Rekord 1700, Geen incasso. Aanmelden: rijdt goed en zuinig 525. Hoogstraat 56 tussen 8.00- Zien is kopen. Bevragen 17.00 uur of tel. 266844, Lange Singelstraat 28, 's avonds na 7 uur 150922- Schiedam. 264199-152431. krijgt belangrijk werk te ronde tafel, Interno ko- doen. Een slagersbedien- lenhaard. Alles i.pr.st. de die het vak al aardig Tegen zeer geringe prijs, onder de knie heeft. Be- Cort v. d. Lindenlaan 13.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14