r^gjj Tafeltennisvereniging NOAD HARGA FILOSOFIETJES Stef thuis op de buis Passage Theater Schiedam De politie meldt Afscheidsgeschenken voor melkboer met A.O.W. „A PROFESSIONAL GUN" „De Harg wordt door burgemeester Roelfsema geopend Meer en meer neemt de interesse voor het hammondorgel toe. U heeft dat kunnen ervaren toen Stef Meeder uit Schiedam het bekende VARA-organistenconcours organiseerde om de Cor Steyn-trofee. Uit honderden aanmeldingen werd toen een selectie gemaakt. U heeft ze allemaal op de tv. gezien. Daar is iets van blijven hangen. Zodat Stef Meeder op de gedachte kwam in zijn huis, in dit geval dan zijn orgelzaak aan de 's-Gravelandseweg eigen opnamen te maken van amateur-orga nisten via-een Kai Video tape-recorder. Zijn huis wordt dan een kleine tv.-studio, want daarna ziet u zichzelf achter het orgel zitten en u luistert naar uw eigen spel. Dat is nog lang niet alles! Stef Meeder heeft als vaste begeleiders voor zijn platen-opnamen en radio- en tv.-optreden altijd Nico Prins, drums en Eddy Esser, gitaar. Zij zullen u achter het orgel begeleiden, waardoor de opname beter tot zijn recht komt. PROEF-OPIMAMEN JSTICHT1NG VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' „St. Radboud" blies zich naar demi-finale „SINKE-SUCCES"... K'E-S-ZEGELS, voor extra extraatjes tel. 010-13.34.01 Hoe of het allemaal niet moest HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1970 SHél A3' - OA.W.-OAT2 v-.'?fK T3M Stef Meeder borrelt altijd over van nieuwe en originele ideetjes. Die van eind 1970, nou ja, herfst 197.0 is amateur-organisten hun eigen „buis"-optreden in eigen huis te geven... U knippert een beetje met uw ogen. U gaat meteen aan het rekenen. Want zoiets kost geld. Had u maar gedacht. U krijgt de kans van uw leven om te laten zien en horen, wat of uw spel inhoudt. U leert er meteen van. Want dit is iets heel apart. Dit wil geen goede ham- mond-organist missen. Dat heeft Stef Meeder goed begrepen. Zijn leven is vol akkoorden. Daarom begrijpt hij, wat of het voor u betekent om uw mini-tv.-kans te krijgen in zijn studio. Laten we het zo maar noemen. Al die opnamen worden bewaard. Ze blijven het eigendom van deze organist, geregeld te horen en te zien op de buis. Die deuren staan altijd voor hem open. Hij opent ze ook voor u, amateur organisten. Profiteer daarvan. Meldt u zich aan als kandida(a)t(e) voor de uitzendingen van 18 en 25 septem ber en 2 oktober a.s. U krijgt dan bericht thuis of u maakt even een telefonische afspraak. Maar dan wel snél. Want tenslotte is zijn zaak, de studio, niet zo groot. Alvorens hij hieraan begon, heeft hij eerst een 15-tal proefopnamen ge maakt. Daaruit bleek duidelijk, dat dit een succes gaat worden. Want betekent orgelspelen een fijne hob by, als je je zelf ziet en hoort spelen met begeleiding van vakmensen uit de muziekwereld, dan wordt het allemaal heel anders. De amateur krijgt meer zelfvertrouwen. Hij weet dat alle studie niet voor niets geweest is. Het kost de initiatiefnemer veel tijd. Want zoiets stamp je niet zomaar uit de grond. Maar hij weet, dat dit aan zal slaan. Dat Schiedam en omstre ken hiervan gebruik kunnen maken. Je moet het alleen maar weten! Vandaar dat we dit graag even aan u doorgeven. Want u bent na die afspraak vrijdag 18 september om te beginnen van 8-10 uur van harte welkom aan de 's-Gravelandseweg. Het trefpunt dan van orgelmuziek liefhebbers. Zuiver en alleen omdat ze er zoveel plezier aan beleven. Dat is toen jaren geleden bij Stef Meeder ook het geval geweest. Alleen. Hij maakte van zijn hobby een beroep. Iedere huisvrouw beschouwt het als de gewoonste zaak van de wereld, dat de melkboer elke dag voor haar klaar staat. In Oud-Mathenesse was dit al tien jaar het geval bij melkboer B. Vellekoop van de Ned. Melk Unie. In juni was hij aan zijn A.O.W. toe, maar door de vakantie-drukte bleef hij nog even op zijn post. Tien jaar dienstbetoon op de meest prettige wijze wilde men niet zo maar voorbij laten gaan. Vandaar dat mevrouw C. Heyboer-Bleecke uit de Zweedsestraat 179 de idee opperde „botje bij botje" te doen en de heer Vellekoop een herinnering aan deze melkwijk (Zweedse-, Bel gische-, Deensestraat en Hogeban- weg) aan te bieden. De opbrengst was f 243,—, waarvoor een schommelstoel, een grote bloe- menbak en een fruitmand werd gekocht en bij de heer Vellekoop thuis bezorgd aan de Speenkruid straat 1 te Vlaardingen. Door ziekte was hij niet in staat hiervoor te bedanken. Hij doet dat nu vanuit het Holy-ziekenhuis, waar hij inmiddels is opgenomen. Zij „oude melkwijk" wenst hem vanaf deze plaats een spoedig herstel toe. De Suksesvolle Vliegvakantie- reis van De Heer en Mevrouw Snel uit Schiedam, winnaars der Etalage-Slagzin-Wedstrijd aangeboden door de Winke liersvereniging „Broersveld", werd verzorgd door: REISBUREAU VILLERIUS Broersveld 167 (lees hun reisverhaal elders in dit blad) Telefoon 26 95 63 Donderdag 17 september t/m woensdag 23 september 1970. Week dagen 2 en 8.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 915 uur. Zondag 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANCO NERO JACK PALANCE in Hij verkoopt de dood aan de hoogste bieder. Nova-film in kleuren Toegang 18 jaar Zondag 20 september kindermatinee 2 uur: „DE IJZEREN HANDSCHOEN" Toegang alle leeftijden. DIE OP UW KAARTJE STAAT. KORTE DAM 5 We verwachten natuurlijk heel veel belangstelling van de Schiedamse Stliierlam dames en heren. Is uw man vrij op een demonstratiemorgen, ga dan Telefoon 26 47 8i gezellig samen: uit, goed voor u en in dit geval nog lekker ook. We hopen echt, dat dit nu wél opgang zal maken, u leert allerlei leuke, nieuwe, moderne recepten klaarmaken. Het is altijd fijn als een recept VOORGEDAAN wordt. De demonstraties zijn van 10 tot 12 uur. Mogen wij op uw aller belangstelling rekenen? U kunt zich ook weer opgeven voor de cursus Bloemschikken. Deze begint op maandagavond 5 oktobe, cursusgeld voor 4 lessen: f6,50 plus eventueel f 1,— in schrijfgeld. Ook de dinsdagmiddag begint op 6 oktober, cursusgeld f5,-. Geeft u zich spoedig op en betaalt u meteen. Voor deze cursussen bestaat altijd enorm veel belangstelling. Op dinsdagavond kunt u nog terecht op de cursus geschenken maken. U leert uit allerlei vrijwel waardeloos materiaal leuke ca deautjes maken. Echt de moeite waard. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5. Is het u de vorige week al opgevallen, dat de consumenten- informatrice nu dinsdagmorgen van 9.30-12.00 uur bij ons is en woensdagmiddag van 1.30-4.00. Noteert u deze tijden en komt u ons dan ook opzoeken met uw problemen? Verder hebben we nog heel prettig nieuws voor u. We gaan hier op Korte Dam 5 kookdemonstraties geven en wel op DONDERDAGMORGEN, te beginnen op 1 oktober. We kunnen hier 12 dames per demonstratie ontvangen en de gang van zaken is als volgt: u komt bij ons een kaartje halen a f 1.50, daarvoor hebt u dan toegang tot de demonstratie. De eerste dames komen op 1 oktober. De volgende op 15 oktober enz. Bent u ineens verhinderd om op de datum die op uw kaartje staat te komen, dan verkoopt u uw kaartje aan uw buurvrouw of aan een andere belangstellende. U KOMT DUS OP DE DATUM Vrijdag 18 september krijgt de tafeltennisvereniging NOAD bezoek van een dertigtal Zweedse tafeltennissers afkomstig uit Uddevalla en spelend onder de naam van deze stad. De gasten worden in de Beurs op de Dam ontvangen, maken daar kennis en nemen hun intrek in het Rijnmondhotel op het Nieuwlandplein. Zaterdagmorgen 19 september start men om circa 11 uur 's morgens met de wedstrijden eveneens in de Beurs. Eerst zullen de junioren aantreden. Om circa 1.30 uur komen enige seniorenteams in aktie en om 5 uur begint de wedstrijd Uddevalla 1—NOAD 1. Voor het eerste team van NOAD, bestaande uit Ger Geerling (aanvoer der), Jan Knikkenberg en Ron v.d. Aa is deze wedstrijd een welkome aangelegenheid ter voorbereiding van het debuut in de ereklasse. Uddevalla komt in de Zweedse competitie uit in de tweede klasse. De eerste klasse is daar de hoogste klas, men zou dus kunnen stellen dat Uddevalla in vergelijking met de Nederlandse competitie in de hoofd klasse zou uitkomen. Zweden is echter Europees kampioen 1970. Het spelpeil staat daar op een veel hoger plan en NOAD kan zich dus gelukkig prijzen kontakt met het Zweedse tafeltennis te hebben. De Harmonie van het aloude Kethel, genaamd „St. Radboud" nam op 13 september aan het Muziekfeest t.g.v. het K.R.O.-jubileum deel. Niet zon der succes overigens, want deze mannen wisten in de voorronde 335,5 punt bij elkaar te blazen. Zodat zij nu in de Demi-finale op 7 maart 1971 te Roozendaal nieuwe kansen hebben. Proficiat vanaf deze plaats. En maar goed oefenen in het Verenigings gebouw. Dat kontakt is ontstaan toen de junioren van NOAD enige tijd geleden een trip naar Noorwegen en Zweden hebben gemaakt en nog onlangs hebben enige NOAD junio ren op uitnodiging van Uddevalla een trainingskamp meegemaakt, ter wijl de voorzitter van Uddevalla bij zijn bezoek aan Schiedam voor december weer enige junioren heeft uitgenodigd voor training en wed strijden. Het gebuert niet vaak dat sport verenigingen in Nederland kontakt hebben met Zweedse clubs en daarom stelt men in het NOAD- kamp veel voor van deze kontakten en wedstrijden. In het eerste team van Uddevalla zal tegen NOAD uitkomen de 17-jarige Alf Knutsson een veelbelovend ta lent, die deel uitmaakte van het Vervolg van pagina 1 duizendmaal liever een modeshow, uitgebreider, in éigen stad. Waar je- zoveel mensen kent. In Amsterdam niemand! Misschien wel leuk te vermelden, dat destijds, een slordige 46 of 47 jaar geleden een der oprichters van de Inkoopcombinatie Nederland" de vader van de heer G. v.d. Heyden uit Schiedam was. Dat in de Randstad verschillende damesmodezaken hun inkopen bij deze combinatie doen in Amsterdam en dat het Modehuis „Sinke" in Delft een extra pluim kreeg voor het brengen van hun ,,Vestiade". Met maar liefst 20 shows. U bent nu een klein beetje voorbe reid, als u nog geen keus gemaakt heeft. U wacht liever tot de shows, die binnenkort gehouden worden. U weet de juiste lengte voor uw figuur. Heel belangrijk. U mag ook weten, dat de mannen de mini „minden", maar hun vrouwen toch ook graag modern gekleed zien gaan. Speciaal als hij een baan heeft, waarbij zij op ontvangsten en recepties niet ontbreekt. Allemaal dingen in het leven, waar je rekening mee moet houden als modebewuste vrouw. Maxi, midi of gewoon een paar centimeter over de knie. U heeft altijd zélf geweten, wat of u het beste stond. Dat zal ook nu wel lukken. M. W.-S. Zweedse Jeugdteam dat in 1970 kampioen van Europa werd. In 1969 eindigde hij als derde bij de Zweedse juniorenkampioenschappen achter een van de sterkste spelers van Europa en Zweden de eveneens jeugdige Bengtsson. Al met al zal men zaterdag in de Beurs mogelijk kunnen genieten van aantrekkelijke partijen tafeltennis. De toegang is gratis. C. Marijnen, Koemarkt ld, tel. 262718. HERMES D.V.S. NU IN DE GRATIE Weer heeft een voetbalvereniging ongenood bezoek gehad in het weekend. Nu betrof het Hermes D.V.S., waarbij men door vernieling van een ruit zich toegang tot de kantine verschafte. De oogst voor de dader was 40 pakjes sigaretten, een paar flessen wijn, wat pakken koffie en „Vero nica". Oftewel een transistor-radio. MET AUTO TEGEN EEN BOOM Terwijl hij probeerde een bromfiet ser te ontwijken, die hem geen voorrang verleende nabij de Noord- vest, reed de 46-jarige ambtenaar G. R. tegen een boom. De heer R. en de bestuurder van de bromfiets zijn met inwendige kneu zingen en schaafwonden naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Waarna zij na behandeling naar huis terug konden keren. De auto is total loss verklaard. De officiële opening van het bejaar dencentrum „De Harg" wordt op zaterdagmorgen 19 september a.s. door burgemeester H. Roelfsema verricht. Aanvang: 10.45 uur. Naar een voetbalwedstrijd kijken is nog altijd een plezierige belevenis. Kou en regen, hagel of sneeuw vergeet je. Het „Harga-complex" heeft hu eenmaal een magische bekoring. Daar bleef zondagmiddag niet veel van over in het duel om de begeerde punten tussen Hermes D.V.S. en Eindhoven. Denk je aan het Eind hoven van jaren geleden terug, dan is er toch wel veel veranderd. Niet ten goede overigens. Natuurlijk, voetbal is een typische mannensport. Maar om het dan zo hard te houden met onnodige blessures en val- en staanpartijen. Voor mij hoeft dat allemaal niet. Scheidsrechter Bentvelzen was veel te lankmoedig. Hetgeen het allemaal maar erger maakte. Van weers kanten. Van Kooten kalmeerde Ger Bakkes. Een verschrikkelijk enthou siaste supporter uit Brabant met het gezicht van een Leo Hom stak zijn mening niet onder stoelen of ban ken. Eindhoven moest er maar keihard tegenaan. Hetgeen dan ook prompt gebeurde. Beter spel wel in de tweede helft, maar nog steeds doelpuntloos. Als het befaamde ei zonder zout. Wel regimenten botsingen en val partijen. Béter was het ongetwijfeld vertoeven op die tijd in het Volks- tuinderpark „Vijfsluizen". Maar tja wat wil je? Gewoon een leuke voetbalwedstrijd met twee punten in het eigen huis. Het veld had af en toe iets weg van een slagveld. Hup op de grond, hup weer opstaan. Kansen voor Hermes D. K.5. die om zeep gebracht wer den. Totdat, ja, totdat ineens die vrije trap van Schalks kwam. Hoog opspringende mannen voor het doel. En een Oomens die zijn kans greep en de gehele Eindhoven-aanhang deed juichen. Stormachtig de aanmoedigingen van Hermes-zijde. Het mocht allemaal niet baten. De strijd werd alleen venijniger, waardoor er boekingen uitgedeeld werden. Men beslist niet „goedenmiddag" tegen elkaar zei. En tot overmaat van ramp Vanden- boer zich geroepen voelde Flaes, een klap in het gezicht te geven. Tóen pas stuurde de scheidsrechter een der boosdoeners het veld uit. En de punten gingen mee naar Eind hoven. MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3