„Gouden St. Michael SCHRIJVER GEEFT DE M0DELT00N AAN van de sterke arm IN MEMORIAM mevr. C. Jongbloed- Noordijk Wie toewijzing voor een vierka- merflat aan het Schubert- of Lisztplein heeft of krijgt, vraagt zich af: hoe gaan we die inrichten? Dan is het góed te weten, dat Schrijver's interieurverzorging van de 's Gravelandseweg 300 u daar bij de helpende hand reikt! Zij hebben aan het eerste plein nl. op de eerste woonlaag, waar op het ogenblik de laatste karweit jes verricht worden, alvorens de nieuwe bewoners bezit nemen van hun huis, een modelflat ingericht. U krijgt dan meteen een idee, hoe of u het allemaal hebben wilt. Of niet... KEUZEREK KINDERKAMERS NACHTKASTJES AKTIEVE SECRETARIS BELANGRIJKE TAAK BEZOEKUREN Juffrouw rome weg houdt reeeptie HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 Niet iedereen geeft misschien de voorkeur aan vaste vloerbedekking in de gehele flat. Hier vindt u het wél. Dus ook in de hal, de slaapkamers. Wat uw huis ontegen zeggelijk royaler maakt. Vooral omdat er met verschillend materiaal gewerkt is. Maar dat is een persoon lijke smaak, die de firma Schrijver u beslist niet op zal dringen. Integen deel zelfs. Betreedt u deze flat, dan wordt u meteen geconfronteerd met een wel zeer moderne kapstok. Anders dan anders. Een gezellig oranje vlak, waartegen de jassen en mantels goed uit zullen komen, een spiegel. In de huiskamer een zachtgroene vloer bedekking. Bijpassende overgordij nen in een fijn bloemendessin. Een fris en fleurig oranje-achtig bankstel, fors formaat met moderne leuningen erin verwerkt, hetgeen een heel apart cachet geeft. Lange vitrage met een streepverwerking erin. In de hoek een gezellige trekpendellamp uit grootmoeders tijd met grote oranje bol. Een palissander eethoek, waarbij u de stoelen bekleed kunt krijgen met stof of skai. Hetgeen bij kinderen natuurlijk het meest praktische is. Leuke bewerkte treklamp boven de tafel. Misschien vindt u de vloerbedekking veel te licht? Geen nóód, op de bank maakt u rustig keus uit een rek vol andere kleuren. Heel mooi het palissander wandmeubel, dat prak tisch de gehele muur bedekt. Er is een bar en verlichting in plus voldoende ruimte voor uw servies- en glaswerk. Grappig de rechthoekige houten serveerwagen, die u overal voor kunt gebruiken. Dus ook voor uw borrel hapjes als u visite heeft. De ronde tafel met de rotan lectuurbak is nog steeds helemaal „in". Staat ook leuk in deze kamer. En dan niet te vergeten die zwarte schommelstoel. Er zijn drie slaapkamers. Twee voor de kinderen, waarschijnlijk een jon gens- en een meisjeskamer. Die van de jongens met een houten stapel bed dat veel gezelliger aandoet met die groene spreien dan de metalen bedden. Groen en cognac geblokte vloerbedekking in ruitvorm Een handig inklapbaar schrijfbureau met voldoende ruimte voor boeken etc. Het Gecombineerd „Euphoniakoor" o.l.v. Dick Stam zal a.s. zondag 27 september des 's morgens om negen uur de Eucharistieviering opluisteren in de kapel van de Dr. Noletstich- ting. Zij zullen dan de „Euphoniamis" zingen met teksten van Huub Oosterhuis en Gabriel Smit. De muziek is gecomponeerd door Dick Stam. Iedereen van harte welkom. Ingang Kapel Jul. v. Stolbergstraat. Rood-groen geblokte overgordijnen en een leuke ronde fauteuil. Achter het bureau een rode houten stoel. De meisjeskamer heeft een bedmeu- bel, warmrode vloerbedekking, zon nig gebloemde overgordijnen en evenals op de andere kamer een kast. Hier een beige fauteuiltje. Een royaal tweepersoonsledikant in de kamer van de ouders, bedekt met een fraaie sprei. Aan weerszijden handige nachtkastjes met veel ruim te. Leuke oranje schemerlampjes hierop geplaatst. Een flinke hang- en legkast. Een ideale toilettafel met een ronde spiegel voor de variatie. De keuken is niet zo groot. Als huisvrouw mis je hier iets. Je kijkt even rond: het zijn de kastjes boven de gootsteen (van kunststof met een roestvrij stalen bak) die je thuis wel weg zou willen hakken. Hetgeen van de gemeente niet mag. (En niet kan, want ze zitten in de muur! Die kastjes mis je hier. En er is maar één kast. Hoe moet dat hier allemaal met die spulletjes? Een losse kleu rige kast erbij! Zou wel leuk staan, maar de ruimte! Hier bestaat de vloerbedekking uit kleine beige ruitjes van novilontegeltjes, die een vergrotende indruk hebben. De kast loopt door tot in de huiskamer. O, ja, met de firma van Woerkom heeft men een ideaal samenspel bereikt. In de keuken vindt men een geyser geplaatst, een koelkast, waar op een vierpits gasstel gezet is en een vaatwasmachine. In de vierkante douche-ruimte een wasautomaat en een droogtrommel, die net tussen de wasbak past en dus niet veel plaats inneemt. Hier vindt men bovendien een modern onmisbaar medicijnkast je. Zomaar wat indrukken van een modelflat, die twee Schiedamse Vanaf 1946 is de heer Hollander een zeer aktieve secretaris. Dat mag nu met het feest voor de deur wel even gezegd worden. Hetgeen we dan ook doen! Waarom een politiebond? In 1920 was dat broodnodig bij een week loon van f 12,—, een dagtaak van 13 1/2 uur, 4 verlofdagen per jaar en één vrije zondag per 5 weken... Dankzij de volledige inzet van „St. Michael". Doch ook van andere bonden werd in 1960 bereikt, dat na een protestmars van duizenden poli tiemannen eindelijk verbetering in de salarissen kwam. Men is niet meer afhankelijk van het Gemeentebe stuur, want dit is allemaal een landelijke kwestie geworden. Dank zij het rapport Boot werd de financiële positie van de mannen van Hermandad stukken beter. Men heeft op het ogenblik 42 leden in aktieve dienst, hetgeen hierop neer komt, dat praktisch alle Katho lieke politiemannen üd van „St. Michael" zijn. Landelijk ligt dit zelfs 99 procent. Verheugend bovenal vindt men het, dat er vrijwel geen „hokjes-systeem" meer bestaat. Dat men meer naar elkaar toegroeit. Al streeft men naar nog meer samenwerking. Hetgeen er allemaal inzit. Hat mooiste geschenk, dat „St. Michael" in die 50 jaar verworven heeft... SCHIEDAMSE NOTITIES ALLE INSTUIVERS komen natuurlijk naar de „Home gard Selection", een Vlaardingse formatie luisteren. Als vanouds in gebouw „Arcade". Aanvang: 8 uur. ER WORDT bij de „Singelkwartierders" weer stug gekaart op dinsdag 29 septem ber a.s. in zaal „Marijke". Als vanouds: drie partijen van 1500 punten en een regiment van prijzen. Om kwart voor 8 is de koffie hardstikke bruin. Neem gezellig uw buurman of buurvrouw mee. Of allebei. VANAVOND najaarsvergadering van de leden der K.N.N.V. afd. Vlaardingen en Schie dam in het zaaltje onder de Emmauskerk, hoek Hogendorplaan/ Kethelweg. Aanvang: 8 uur. „EUPHONIAKOOR" dinsdag 29 september gevierd. Om te beginnen met een Eucharistie viering in de kerk van St. Jan de Doper in de Mgr. Nolenslaan. Aanvang: 2 uur. Daarna van 16.30 tot 18.00 uur in zaal „Sitton" aan de Lange Haven 121 .een receptie. Om als slot van deze dag des avonds weer bijeen te komen in deze oergezellige zaal. Dan zal het tegenwoordige bestuur, als mede de commissarissen G. Mulder, en J. Stevens een zucht van verlichting slaken. Want dan zijn ze al hun zorgen kwijt om deze feestdag tot een heel bijzondere te maken. „St. Michael" heeft bewezen dat zij voor de Katholieke mannen van Hermandad een belangrijke taak had. Zij heeft kans gezien de bar lage lonen met de medewerking van andere bonden te verbeteren. Jammer genoeg dat alle bescheiden van deze aktieve bond in 1943 door de bezetters zijn opgeëist en men ze nooit meer heeft terug gekregen. Eenbrok geschiedenis, een stuk werk van het eerste uur op papier gesteld, is daarbij verloren gegaan. Men denkt hierbij vooral aan het baanbrekende werk van het eerste bestuur, voorzitter A. de Reuver, secretaris Th. Alberts en penning meester J. Scheffers. Na de oorlog een vernieuwd begin. Piet Mol zette er zijn schouders onder. Geestelijke adviseurs wissel den elkaar af, doch ook de voorzit ters! Zoals de heren de Jager, v.d. Toorn, wijlen M. J. Fransen en dan nu de heer v.d. Horst. Zomaar wat indrukken van een modelflat. Iedere dinsdag-, donder dag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 2-5 uur kunt u deze flat bezichtigen. De hostess hiervan, mevrouw A. Moerer zal u graag ontvangen. Hetgeen ook op dinsdag- en donder dagavond van 7-9 uur geschiedt. Dan is ook de heer Van Walsum van Volkshuisvesting aanwezig. Wilt u verdere adviezen, dan worden die u ook telefonisch verstrekt door de heer A. Buys van de firma Schrijver, tel. 010-161639. GESLAAGD Op de Ned. Econ. Hogeschool te Rotterdam is voor het Kandidaats examen Econ. Wetenschappen ge slaagd de heer L. J. v.d. Kraan uit Schiedam. Dinsdagavond 22 september jl. over leed in de leeftijd van 71 jaar mevrouw C. Jongbloed-Noordijk, die vele jaren een trouwe collectante is geweest voor bijv. de kankerbe strijding en het Oorlogs Graven Comité, de t.b.c. e.d. Men deed nooit een vergeefs beroep op haar, waardoor zij bekendheid verkreeg door haar vaste plaatsje bij het postkantoor. Op 1 oktober a.s. is het 40 jaar geleden, dat mej. J. M. Groeneweg, hoofdleidster van de Pr. Juliana- school aan de Oostsingel 40 jaar in dienst is van de Vereeniging voor Chr. Onderwijs te Schiedam. Op 1 oktober houdt juffrouw Groeneweg daarom een receptie in zaal 1 van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155, alhier. Alle oud-leerlingen in de eerste plaats van harte welkom. En allen die haar een goed hart toedragen... firma's in onderlinge samenwerking voor u hebben ingericht. Nogmaals: u bent beslist niet aan hun hier gedemonstreerde smaak gebonden. Zij hebben in hun zaken nog veel meer mogelijkheden. Er is sinds het 50-jarig bestaan van de Katholieke Politie Bond „St. Michael" vooral in de laatste tien jaar heel wat veranderd... Dat geven de tegenwoordige voorzitter, de heer H. H. v.d. Horst en secretaris Th. J. C. Hollander volmondig toe. Hun penningmeester, de heer W. Vink is tijdens dit gesprek niet aanwezig. Wat vooral naar voren springt is dat men in die jaren zoveel dichter naar elkaar gegroeid is. Dat die afstand van vroeger totaal overbrugd is en men nu als mens tegenover mens, want zo beschouwd men commis saris C. van der Haagen, vrijmoedig over allerlei problemen kan spreken. Hij verstaat de kunst naar hun te luisteren... De oprichtingsdatum van „St. Michael" is eigenlijk 20 juni 1920. Maar daar heeft men zich in al die jaren nooit aan gehouden. De naamdag van „St. Michael", 29 september was de dag, waarop jubilea e.d. gevierd werden. Heel vroeger assisteerden de politieman nen de geestelijk adviseur tijdens de speciale mis. Het eouden bestaan wordt op

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 24